Keresés

Részletes keresés

tyupi01 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 56

Nem tudjátok véletlenül, hogy idén lesz felvétel?

Alabama Man Creative Commons License 2013.02.20 0 0 55

Sziasztok!

Aki légiforgalmi irányító szeretne lenni, annak érdemes ezt megnézni

http://legiforgalmiiranyito.hu/

 

ihws Creative Commons License 2012.02.27 0 0 54

Sziasztok!

 

Az idei felvételivel kapcsolatban nem lehet tudni, hogy milyen munkakörbe (TWR/ACC/APP) hirdetnek felvételt, és kb milyen számban/arányban oszlanak meg ezek a beosztások?

Surfykeke Creative Commons License 2011.06.28 0 0 53

Sziasztok!

 

Tudja valaki, a Hungarocontrolhoz mikor indul a következő felvételi-kiválasztás pontosan, illetve érdemes elküldeni az önéletrajzot most nekik holtidőben, vagy csakakkor amikor konkrétan keresnek és megindul a felvételi.

Köszi

Rokalany86 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 52
Szia!

Köszi a segítséget. csak most olvastam az üzidet. Még októberben jelentkeztem az Eurocontrolhoz, de a szemműtétem miatt be sem hívtak. :( Nagyon nem örültem. Hungarocontrolhoz már kb 1 éve beadtam a jelentkezésem, de azóta sem hívtak be.
Még egyszer azért köszi a választ.
Előzmény: elist111 (51)
elist111 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 51
Szia!
Én beszéltem mostanában a Hungarocontroltól valakivel. Ott mst indul egykiválasztás, meg tavasszallesz egy hasonló. A feltételek fent vannak a honlapjukon. OLvasd el...
A FEAST-test állítólag nagyon kemény.100-ból sikerül kb 10-12 embernek. Erős középfok kell hozzá angolból,bizonyítvánnyal együtt.
Nincs korhatár sem felsőfokú követelmény.
Nekem sajnos nincs nyelvizsgám és kétlem,hogy tavaszra akár ez meg is lehetne:((
Úgyhogy én idén nem tudok menni,de próbáld meg.
Viszont jó ha tudod,ha nem sikeül a teszt,nálunk már nem jelentkezhetsz újra:(
Ennyit tudok...
Üdv!
Előzmény: Rokalany86 (50)
Rokalany86 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 50
Sziasztok! Latom kicsit halott a topik mostanaban, de remelem valaki azert valaszol. Az Eurocontrol kepzesen reszt vett mar innen valaki? Vagy csak a Hungarocontroltol van tobb infotok. Szeretnek jelentkezni, de nem tudom melyikhez jelentkezzek. Illetve meg erdekel az angolok NATS fele kepzese.
Jelenleg Angliaban vagyok, a HC-hez mar jelentkeztem, de meg nem irtak vissza.

Koszi a valaszt elore is!
SajtFondue Creative Commons License 2007.03.02 0 0 49
Ez az!
SajtFondue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 48
Vazze! Most mondod? Pont elkuldtem a jelentkezesemet... Verdomme!!
Előzmény: Heading370 (47)
Heading370 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 47
Bocs, azt azert hozza kell tenni, hogy az angolon kivul a francia vagy a flamand nyelv ismerete is feltetel...
Előzmény: Heading370 (46)
Heading370 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 46
Sot ha valaki nem akar atkelni a csatornan, annak ott van a Belgocontrol is, mint alternativa.
Korhatar ott sincs, a jelentkezes, szelekcio, kepzes mind angolul tortenik.

Tovabbi info a Belgocontrol oldalan.

http://www.belgocontrol.be/pages/Jobs/controller.asp?w=1272&Lang=eng&SessionKey=609454295


Előzmény: Jago_ (45)
Jago_ Creative Commons License 2007.02.08 0 0 45

Urak es Holgyek!

 

Foleg akik elmultak annyik, hogy akar a Eurocontrol akar a HC altal meghirdetett iranyitoi allasokra palyazzanak...

Az angol legiforgalmi iranyito szolgalat (NATS) eltorolte a felso korhatart az iranyitoi munkara jelentkezesnel!

http://www.natscareers.co.uk

 

Sok sikert :)

 

wöcsök Creative Commons License 2006.09.12 0 0 44

Sziasztok!

 

Ingenieur, ne aggódj az orvosi miatt, az a lényeg, hogy itt a harmadosztályúnál pszichikailag legyél jó és ne legyen azért szódásüveg szemüveged! :)

Az ATC-s orvosit 40 év alatt 24 hónapra adják, míg 40 év felett már csak 12 hónapra.

Barokamra tényleg nincs, de készülj rá, mert lehet, hogy visszahívnak másnapra is egy pl. vérvételre, stb.

És tényleg inkább arra van kihegyezve, hogy nem akarsz-e a későbbiekben 200 vagy még annál is több ember életével játszani!

 

A felvételi követelmények között van,

-felsőfokú iskolai végzettség

-C tip. középfokú vagy felsőfokú államilag elismert angol nyelvvizsga

-betöltött 21. életév, és max. a képzés idején betöltött 29.

-büntetlen előélet (erről erkölcsi kell)

 

Egyenlőre ennyit tudtam segíteni!

Előzmény: ingenieur (39)
kiskockas Creative Commons License 2006.07.09 0 0 43
Így, 3 nap érlelés után ez elég light-osra sikerült...
Előzmény: Deborka (42)
Deborka Creative Commons License 2006.07.09 0 0 42
Én most nem szeretnék légiforgalmi irányító lenni, mert pofátlanságomért és rossz ütemérzékemért utálna is mindenki, meg ki is röhögne. Épp most abszurd igénnyel előállni, amikor szerepünk, jelentőségünk leértékelődik és ezzel provokálni azokat, akik nem tudnak védekezni reálbérük csökkenése ellen - nem semmi!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.25 0 0 41

:-) erre most mit mondjak...

 

hat ez is motivalhat, de peldaul itt dragabb a sor, sot, ha szerencsed van akkor nem leszel eleted vegeig gyakornok

Előzmény: Przewalski (40)
Przewalski Creative Commons License 2006.02.27 0 0 40
Én azt javaslom, hogy a Eurocontrol honlapján nézz szét, ott mindig van felvétel. Persze csak akkor buli, ha nem vagy röghözkötött mint a legtöbb honfitársad. Dupla lével leszel ott gyakornok mint itt irányitó.
Előzmény: ingenieur (39)
ingenieur Creative Commons License 2006.02.22 0 0 39
 

Sziasztok, üdv. mindenkinek!

 

Mivel a "Légiforgalmi irányítók" c topikban senki sem hajlandó válaszolni a kérdéseimre úgy gondoltam megpróbálom itt...

Az ok amiért írok ide az az hogy szeretnék felvételizni a HungaroControl-hoz mint légiforgalmi irányító. Gondolom köztetek sokan dolgoznak a szakmában és eléggé képben vagytok ezzel a témával..

Jómagam ferihegyen dolgozom, az Aeroplex-nél és jövőre végzek villamosmérnökként. Régóta foglalkoztat az irányítás tehát nem idegen tőlem ez a terület. Ha jól tudom legutóbb tavaly volt felvételi. Akkor azt mondták hogy legalább harmadikosnak kellene hogy legyek a főiskolán, mert a szakszohoz már kérik a diplomát. Tehát így be sem adtam a jelentkezésemet.

Érdekelne a véleményetek és a tapasztalatotok, (hasznos tanácsok) főként a szakmabelieknek - és a frissen bekerülteknek egyaránt.

A kérdéseim a következők lennének:

1. Mikor lesz legközelebb felvételi? Mikor érdemes jelentkezni, hogy és hol? Én a személyes kontaktust jobban szeretem persze a megadott postafiokra is el tudom küldeni a cv-met.. Idén pl ott lesznek a BME állásbörzéjén?

2. Orvosi vizsgálat. Ahogy tudom magamrol nagyjából egyben vagyok különösebb problámám nincs. Milyen a hozzáállásuk a Fodor-ban az orvosoknak?

Olvastam a honlapon hogy ez a 3. kategóriába tartozik (első kettő a pilótáknak van). Ez pontosan mit jelent? Gondolom barokamrás vizsgálat nincs meg hasonlók.

Az orvosi érdekelne engem mert elég sokan buknak ott ki, tehát ha egy mód van rá én azzal indítanák. Mennyi időre adják meg az orvosi engedélyt?

3. Mennyit számít az hogy én már a repülőtéren dolgozom és a mérnöki diploma ami a szakterülethez elég közel áll?

(HC-tól senkit nem ismerek...)

Figyelembe veszi ezt valaki?

 

Elsőre nagyjából ennyi jut eszembe.

 

Olvastam egy előző topikot ami ugyan itt az indexxen futott és onnan már elég sokat megtudtam a licencekröl meg a munkaidő beosztásról, kereset stb..

 

Előre is köszönök minden infot!

 

Sziasztok!

 

controleur2 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 38

Hali!

Alapvetően nem érdekel, hogy nem leszek repülésirányító, van élet ezen kívül is.

Csak nem tartom korektnek a Hungarocontrol eljárásást. Ennyi az egész, ez viszont nem célozgatás, csak sajnálom, hogy ez a szervezet (is) így működik magyarországon :o(((

Előzmény: tombrez (37)
tombrez Creative Commons License 2005.09.12 0 0 37

Nem ertem,hogy mit nem ertesz?

Szimpatikus?Mi?

Celozgatas?En nem celozgatok,egyertelmuen azt mondtam ,hogy nem leszel az

amirol itt szo van,amig kozelebb nem ferkozol a tuz magjahoz.Hogy jobban melegedj.

udv:-tombrez

Előzmény: controleur2 (36)
controleur2 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 36
Nem értem ezt a szimpatikus célozgatást, kifejtenéd, hogy mire gondolsz?
Előzmény: tombrez (35)
tombrez Creative Commons License 2005.09.08 0 0 35

Na akkor mar ez se lehet AKARKI ,csak VALAKI VALAKIJE.Hiaba beszeltel 10 evig angolfoldon.

En megmondtam a  MO-i  alaptorvenyt..

udv:-tombrez

Előzmény: controleur2 (34)
controleur2 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 34

Szia!

 

Ne is búsulj egyet se. Én beadtam a pályázatomat, de annyira sem méltattak, hogy megköszönjék a részvételt és tájékoztassanank arról, hogy nem tartanak igényt a jelentkezésemre.

Ez egy remek HR-es húzás, szerintem:o(((( Kicsit sajnálom, hogy ennyire sem becsülik a jelentkezőket. Ez nagy luxus szerintem a mai világban, dehát ha ez a filozófiájuk....Azt gondolom, ne sajnáld, hogy leamradtál :o) Fel a fejjel remek lehetőségek vannak az életben még a repülésirányításon kívül is.

Üdv!

oktaclio Creative Commons License 2005.08.04 0 0 33
...én meg felhívtam ma a hungarocontrollt és a HR-en mondták, hogy előző héten volt a kiválasztás és kb. 2 évente van tanfolyam. :-(
Idén leszek 30 (ez a felső határ), szal majd következő életemben hamarabb gondolkozok el, hogy mit is szeretnék valóban csinálni... :-)))
Jago_ Creative Commons License 2005.05.23 0 0 32

twilight: szerintem csinaltass meg mindent... a hianyos jelentkezesi lap mar rossz indulasnak is, szinte biztos hogy nem fogjak elfogadni. De fel is hivhatod oket, ott a telefonszam a FAQ-ban, az a legegyszerubb, ok majd megmondjak - bar valszeg ok is azt fogjak mondani, hogy toltesd ki...

Előzmény: twilight66 (30)
kicsilany25 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 31

Szia!

 

Mail ment. :)

Előzmény: twilight66 (30)
twilight66 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 30

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem hogy megcsináltattam a szemészeti vizsgálatokat azonban két vizsgálatot nem tudott megcsinálnmi a doki mert nem volt hozzá műszere. Az a kérdésem hogy elküldjem így hiányosan a jelentkezési lapot vagy próbáljam meg valahogy megcsináltatni a vizsgálatokat?

controleur2 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 29
Szia krumpli02! Mail ment :o) köszi, hogy jelentkeztél
Előzmény: krumpli02 (28)
krumpli02 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 28

Szia!

 Na itt vagyok (eddig még nem voltam, azért nem tanáltál). Szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre (ha tudok), jöhet mélben is. De lehet, hogy HAVCS (aki messze jobban informált mint akár egy titkosügynök...:-) /:P - szia HAVCS!/), vagy Victor B. jobban belemélyedtek az induló tanfolyam rejtelmeibe.

Üdv.

 

Előzmény: controleur2 (15)
Jago_ Creative Commons License 2005.05.12 0 0 27

twilight:

A kutyat nem izgatja itt a nyelvvizsgad... (bocs) Tenyleg nem erdekli oket a papir, ha semmirol nincs papirod akkor is jelentkezetsz. Folyekonyan kell beszelni a nyelvet, ennyi... Sztem ha van felsofokud es hasznalod is, akkor annak elegnek kell lennie...

Kepesites... Ez jo kerdes... Tudtommal szivesen latjak a maastrichti papirt mindenhol, de mint irtam 4 evet kotelezo az ECnel maradnod, ez benne van a szerzodesben.

 

Orvosi elozetes: egy szemeszorvoshoz kell elmenned (haziorvos nem is tudja megcsinalni azokat a vizsgalatokat) es majd o beirja az ertekeket. Nekem meg fuleszet nem volt elozetesben, most mar az is van? Ha a jelentkezesi lapos par kerdesre gondolsz a fuleszes dolognal, azt te toltod ki - az phase 4-ben az orvosin ugyis megnezik...

 

Előzmény: twilight66 (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!