Keresés

Részletes keresés

MiSeRaBLe Creative Commons License 2004.03.06 0 0 49
Ez egy nagyon szép gondolat Kunczétől, és teljesen igaz is...
pindiy Creative Commons License 2004.03.06 0 0 48
Mer valami úly marha aztat mondta, hogy tud 2%-ot javítani az indexen.
Előzmény: Törölt nick (45)
zsele5 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 47
>> de az SZDSZ egyre nagyobb hangon ellenzi az MSZP dolgait

Ez a mutatvány lényege. ;ĐĐ
Ők a kormány és az ellenzék is egyuttal.
A Mekegi által feldobott populista ötleteket a koalíciós társ üti le nagy hanggal. Belakják az egész kommunikációs teret, de az ellentét nem éleződik köztük. Színházat játszanak.
Az MSZP részt sem vesz benne, arra az esetre számíta ha mégsem jön, be ők semmit sem veszítenek.

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 45
Ha olyan Lyol tudja, akkor meg miert csinalja?
Előzmény: pindiy (40)
rtsrulez Creative Commons License 2004.03.06 0 0 44
Hosszu evek ota ez az elso eset hogy egyetertek Kunczeval, bar SZVSZ Kuncze most csak azert biralja Megyot, hogy hatha azzal megcsip az SZDSZnek egy EU parlamenti helyet.... Utanna bujnak vissza a hitvesi agyba az SZDSZ meg az MSZP....

Megyo javasalatai viszont tenyleg verlazitoak. Letrehozni kormanyhatarozattal egy kormany folott allo, nem valasztott testuletet, ez a demokracia nyilvanos arculkopese. Az Irani demokracia modell, ott letezik egy ilyen 'papi' tanacs, ami nem valasztott, es ami az (egyebkent ugy ahogy demokratikusan valasztott) kormany folott all. Az aki ilyen letrehozatalara tesz javaslatot SZVSZ egy utolso aljas diktator kezdemeny, de a demokracia megcsufolosa az is ha a demokrata szot az 'otletevel' kapcsolatban a szajara veszi...

Persze az MSZPnek jo, letrehozzak ezt a 'tanacs'-ot (mar a nev is rosz emleku), abba gyorsan kinevezik magukat tagnak, aztan hiaba veszitik el a kovetkezo valasztast, maradnak hatalomban mint a kormany folott allo testulet.

Most kene oket elzavarni, amig meg van valami kis demokracia kezdemeny az orszagban. Ha tenyleg ilyen lepesekkel rombolja a kormany a demokraciat, akkor NEM SZABAD nekik hagyni meg ket evet, hogy a demokracia porig rombolasat be is tudjak fejezni. Akkor MOST kell oket eltakaritani.

iratmegsemmisítő Creative Commons License 2004.03.06 0 0 43
Vicces lenne azt feltételezni, hogy a választókorú magyar népesség kizárólag fidesz-, mszp-, szdsz-, egyéb párthívekből tevődne össze.
Előzmény: Lucass (42)
Lucass Creative Commons License 2004.03.06 0 0 42
"Sajnos ezt is inkább a Fidesztől veszik el"

viccelsz?
ki a franc szavazna a Fidesz hivei közül a csatlóspártra?

én örömmel látom úgy, hogy számos fideszes legalább annyira v. tán még jobban utálja ezt az emelyítő bandát , mint a gazdaját, olyant pedig nem ismerek , aki tervezné , hogy rá szavazzon

Előzmény: molar (41)
molar Creative Commons License 2004.03.06 0 0 41

Kuncze mondása az MSZP-nek nem árt, mert megátalkodott szavazóinak teljesen mindegy, hogy Medgyessy mekkora ökör, gyis úgyis rá szavaznak, viszont az SZDSZ-nek hozhat néhány szavazatot.

Sajnos ezt is inkább a Fidesztől veszik el, ezért azt mondhatjuk: minél nagyobb baromságokat mond Medgyessy, annál biztosabb az MSZP-SZDSZ közös győzelem.

Az persze már más kérdés, hogy az országnak ez mennyire káros.

(nagyon)

pindiy Creative Commons License 2004.03.06 0 0 40
Nekem, nem, annak ellenére nem, hogy megyó nagyon lyól tudja, hogy az 5letei nem megvalósitásra valók.
Előzmény: Törölt nick (34)
acontrecourant Creative Commons License 2004.03.06 0 0 38
Persze: gyúrnak az EU-parlamenti választásokra.

Megyóék.

Előzmény: Wic (36)
acontrecourant Creative Commons License 2004.03.06 0 0 37
Medgyessy nem "a koalíciós partner miniszterelnöke", hanem az országé. És SzDSz-támogatás nélkül senkié, mert nem miniszterelnök...
Előzmény: Törölt nick (34)
Wic Creative Commons License 2004.03.06 0 0 36
>> de az SZDSZ egyre nagyobb hangon ellenzi az MSZP dolgait. Valahogy nem tetszik ez nekem. Egyre nagyobb hangja van, mint létszáma indokolná. Miért? Tudja valaki?

Persze: gyúrnak az EU-parlamenti választásokra.

Előzmény: banánjoe (4)
Wic Creative Commons License 2004.03.06 0 0 35
>> Én már akkor is tudtam, - hogy mi a demokrácia, - amikor mások még a diktatúra kiszolgálói voltak...!!!

Ezért is kötött kétszer is koalát azokkal, akik a diktatúra kiszolgálói voltak. Tudta, hova kell simulni.

Előzmény: JOEKER (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 34
Ühüm....

De azért ilyet mondani az ország nyilvánossága elött a koalíciós partner miniszterelnökéről:

" nem ismeri a magyar alkotmányt” – mondta Kuncze, megjegyezve, hogy annak ismerete „kétségkívül nehéz, mert nincsenek benne képek”."

Valljuk be, a dislexiás hülyének ez olyan fokú alázása, hogy még a nem ballib kedvelőknek is "sok".

A többi jóslatodat meg írd meg a " Sok pici Nostradamus" c. topicba...:)))
Nyomon fogom követni...:)))

Nahát:)

Előzmény: acontrecourant (33)
acontrecourant Creative Commons License 2004.03.06 0 0 33
A hajó nem süllyed. A következő parlamenti választások 2006-ban, egy kicsivel több, mint 2 év múlva lesznek.

Az MSzP-SzDSz koalíciónak kicsi, de biztos többsége van 2006-ig.

2004-ben nem dől el semmi ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (30)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.03.06 0 0 32
Kuncze mondasa nagyon helyénvaló.
A bajom csak az vele, hogy ezt a viccet a nem müveltségéről elhíresült Lech Walensaval kapcsolatban hallottam:

"Leégett az elnöki könnyvtár. De a kár korlátozott, mert ugyan mindkét könyv elpusztult, de egyik sem volt képes"

Előzmény: JOEKER (-)
Pásztörperc Creative Commons License 2004.03.06 0 0 31
Kedves banánjoe!

(Próbálom lassan mondani.)

A demokráciában az, hogy mennyire ellenzünk valamit, sose attól függ, hogy hányan vagyunk, hanem attól, hogy mennyire tartjuk azt kártékonynak. Az előző rendszer valószínűleg legkártékonyabb eleme az volt, hogy a Tiédhez hasonló gondolkodásra szocializálta a magyarokat.

Előzmény: banánjoe (4)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 30
Itt van a mai Népszabadságból a folytatás:

"Az éles bírálatra a miniszterelnök hasonlóképpen válaszolt. Medgyessy Péter újságíróknak nyilatkozva kifejtette: „lassacskán olyan érzésem van, hogy az SZDSZ fél a demokráciától, fél attól, hogy az embereket bizonyos kérdésekben megkérdezzük. Ez csacsiság”. A kormányfő úgy látja, a szabad demokraták „szeretnének mások lenni, és meg akarják magukat különböztetni majdnem, hogy izzadság árán is mindentől és mindenkitől”, de van egy határ – vélekedett –, amin túl nem érdemes ezt a politikát folytatni. Szavai szerint az SZDSZ nem a miniszterelnökkel és az MSZP-vel fog szembekerülni, hanem a közvéleménynyel, márpedig „ez az álmoskönyv szerint nem igazán jó”.

Az SZDSZ már akkor tudta, hogy mi a demokrácia, amikor mások még a diktatúra kiszolgálói voltak, reagált Kuncze Gábor a miniszterelnök nyilatkozatára.

-------------

A süllyedő hajón a patkányok marakodása?

Nahát:)

Előzmény: JOEKER (-)
SaGa Creative Commons License 2004.03.06 0 0 29
Azominózus mondatokat hallani lehetett. Az átirata (minden leírt beszéd egy ujságban átirat, amely átszűrődött rögzítője szűrőin) nem biztos, hogy azt adja vissza, ami valóban elhangzott. A hangsúlyok is számítanak, meg a szövegkörnyezet. Én láttam a és hallottam tv-ben az "idézett" mondatokat.

Valóban Medgyessinek volt szánva, hisz az ő ötleteiről szólt, de a szövegben sehol sem hangzott el tiszteletlenül említve a neve.
Kuncze az egyetlen (sajnos) ma a magyar parlamentben, akinek saját stílusa van és képes eröltetett dakota mondások és tiszteletlenség nélkül is porba alázni a hülyeséget, személyeskedés nélkül...

SaGa

Előzmény: JOEKER (11)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 28
Le kell cserélni?
Maximum egy használt Lada karburátort tudok érte ajánlani. :)
Előzmény: acontrecourant (23)
alto Creative Commons License 2004.03.06 0 0 27
huzast amivel visszavehetne a kezdemenyezest...

Próbálkoznak a gyógyszeráfával.

Előzmény: dolphin (26)
dolphin Creative Commons License 2004.03.06 0 0 26
Mar pusztan a tema kapcsan inditott topicok szama miatt, valahogy elek a gyanuperrel, hogynem zarhato ki az egymas szapulasa mogott egyfajta cinkos osszekacsintas: az elmult ket evben hanyszor mostak le ennyire a kormanypartok az ellenzeket a media szinpadjarol? Amig "marakodnak", addig is roluk van szo, raadasul az ellenzek a varatlan kavarasok miatt mar hetek ota lepeskenyszerben van es meg nem igen talalta meg azt a huzast amivel visszavehetne a kezdemenyezest...
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.06 0 0 25
"Medgyessy nem ismeri az alkotmányt, hiszen nincsenek benne képek"

Kuncze sem ismeri az Alkotmányt? 1 kép tuti van benne, ott a 72. § (2) bekezdése táján.

Ajándékozzunk Alkotmányt mindenkinek!:))

Előzmény: JOEKER (-)
alto Creative Commons License 2004.03.06 0 0 24
Hát Gyurcsányra vagy Hillerre, esetleg Kiss Péterre lecserélném (ez rangsor volt).

Azt nem tudom, mi fog kisülni MP mostani hiperaktivitásából. Lehet, hogy elhal az egész, lehet, hogy kijön belőle valami értelmes. Az viszont kezd tetszeni, micsoda rikoltozás támadt jobb és baloldalon, mert a min. elnök belekavart a jó nagy büdös állóvízbe és ez nem tetszik az SZDSZ-nek.

Mert azt azért ne állítsuk, hogy ha érdekükben állna, mondjuk a közvetlen elnökválasztás, akkor nem ugyanilyen vehemenciával érvelnének: csak akkor mellette. Szigorúan a demokrácia nevében.

Az biztos, hogy közvetlen elnökválasztás esetén a zsarolási potenciáljuk csökkenne.

Előzmény: acontrecourant (23)
acontrecourant Creative Commons License 2004.03.06 0 0 23
Megyót le kell cserélni.
Előzmény: luciluca (18)
alto Creative Commons License 2004.03.06 0 0 22
Miért kéne hozzászólni? Habzanak egy kicsit, aztán majd lehiggadnak. Van ez így olyan pártok esetén, ahol nem a Vezér szava dönt el mindent.

Az MSZP-nek szüksége van a parlamenti többséghez az SZDSZ-re, az SZDSZ a szoci szavazók nélkül pedig már rég elvesztette volna Budapestet. Mellesleg engem már elvesztett, olyan isten nincs, hogy én még egyszer Demszkyre szavazzak, ha van mellette akármilyen szoci jelölt.

Előzmény: psch (16)
voks02 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 20
Választások lesznek rövidesen, hallottál róla? Ilyenkor minden párt igyekszik felturbózni magát.

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: banánjoe (4)
Timna Creative Commons License 2004.03.06 0 0 19
az szdszben a legjobb Kuncze humora, ez azért egy magamfajta liberálgecitől elég lesújtó vélemény, nem? :))
Előzmény: kiski (17)
luciluca Creative Commons License 2004.03.06 0 0 18
psch
...a koalíció szakítása vagy megmaradása a tét, azaz Megyóval tovább vagy nélküle.

További variáció: koala marad, Megyó meg megy a rákba...

Szóltam.

Előzmény: psch (16)
kiski Creative Commons License 2004.03.06 0 0 17
Jónak jó, csak igen tahó.
Kuncze humorát amúgy igen szeretem, mert úgy demagóg, hogy közben derülni lehet rajta, de ez a duma még az Orbán féle Alkotmány-ajándékozásnál is cikisebb.

Tán kéne néha flnőtt emberként is viselkedni ottan a politikában.

Előzmény: Timna (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!