Keresés

Részletes keresés

kamahaza13 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 12

Tiszteletem!

 

Electrolux kombinált tüzhhely  időjelző órája a beállítás lejártakor nem ad hangjelzést. Vajon mi lehet a meghibásodás oka? Köszönöm.

pacsírták Creative Commons License 2022.11.22 0 0 11

Ahogy elnézem az aktivitást, nincsenek túlzott reményeim.

Pedig nagyon kellene a segítség, mert nem tudom használni a tűzhelyem elektromos sütőjét.

Az történt, hogy a programválasztó kapcsolóról és a hőfokszabályzóról leszedték az összes kábelt.

Próbáltam rátenni az általam jónak gondolt sarukra a vezetékeket, de sikertelenül.

Egyébként a felső és alsó fűtőszálak épek, a sütő lámpája világít, a grill motorja működik.

Külön-külön.

A tűzhely BOSCH kombinált, gáz főzőlap és elektromos sütő. A tipusa: HSV124 SBY/03

Kapcsolási rajz, vagy leírás kellene ahhoz, hogy a különböző vezetékeket úgy a programválasztó kapcsolóra, mint a hőfokszabályzóra lehessen csatlakoztatni.

Szives segítségeteket várom.

 

 

demográfiai háború Creative Commons License 2021.11.14 0 0 10

bár már nem aktuális: hűti egy külön ventillátor az ajtóüveget, hogy ne legyen forró.

Előzmény: Slaci83 (9)
Slaci83 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 9

Sziasztok!

 

Vettünk egy Electrolux EOD3H70X típusú tűzhelyet. A beüzemelési programot végrehajtva meglepődve tapasztaltuk, hogy az ajtó tetején elég erőteljesen fújja ki a meleg levegőt. Ránézésre az ajtó körüli gumitömítés rendben van.

Ez normális működés lehet? Illetve elég hangos is emiatt a ventillátor miatt.

Ezt a beüzemelő programot nem a légkeveréses módban használtuk, szóval nem annak a hangja volt.

 

Köszi előre is.

Szeged6724 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 8

Sziasztok!

 

Van egy Whirlpool (AKZ-230) villanytűzhelyem. Sajnos összetört a sütő bevilágító égő csavaros védő üvegje.

 

Lehet -e még ilyen vásárolni?

 

Milyen szerepe van ennek?

 

Ha ugye a zsírok, olajok a nagy hőmérsékleten az égő környékén lecsapódhatnak. Okozhat-e ez tűzet?

 

A sütő közel 18 éves, nagyon jó állapotba van egyébként.

 

Szakember véleményét külön megköszönném.

 

Köszi.

pataslogeza Creative Commons License 2019.01.25 0 0 7

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

Valójában nem nekem kell, hanem szüleimnek, és én észre sem vettem hogy a bekon 18 centis a legnagyobb főzőzóna, de a jelenlegin is csak két 18, meg két 14 centis van.

 

Közben képbe jött az AMICA 54034 is ennek már van egy 21 centis zónája is, és még a bekonál is olcsóbb hajszálnyival, de csak 2 év a garancia, és én soha nem hallottam erről a márkáról. Annyit tudtam kideríteni, hogy lengyel, de hogy jó vagy kerülendő, arról semmit.

 

Mennyire megbízható ez az amica?

 

Most egy Mora nevű tűzhelyük van kb. 16-18 éve, amiről szintén soha nem hallottam még, de az egyik főzőzónát kivéve minden más működik rajta.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6

gázsütős topic van?

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 1 5

Ha a beko azt tudja ami neked kell, akkor azt vedd meg az 5 év gari miatt.

Előzmény: pataslogeza (3)
Replay Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4

Érdemben nem tudok hozzászólni, mert a márkákat nem ismerem, de ha mégis a Bekó márka mellett döntesz, akkor keress olyan tűzhelyt, aminek vannak bővíthető fözőzónái (mint a másik négy tűzhelynek), mert ezen a legnagyobb 18 cm-es, ami nem túl nagy. 

Előzmény: pataslogeza (3)
pataslogeza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 3

Sziasztok,

 

Szabadonálló kerámia lapos villanytűzhelyet (nem beépíthetőt) akarok venni, de nem értek ehhez, ezért kellene ebben segítség.

 

Mindenképpen 60cm széles hőkeverős kellene, és megbízható.

 

Én négy típust néztem ki, de nem tudok dönteni. Ha jól tudom az AEG márka a legjobb ezek közül, de azokra csak 1 év a garancia.

 

A beko mellet szól az ára és az 5 év garancia, de ez nem egy ismert márkanév számomra.

 

Tud valaki segíteni a döntésben?

 

BEKO FSM67300GWS

GORENJE EC6352WPA

AEG 47056VS-MN

AEG CCB6440BBW

 

Találtam még egyet, de ez sem ismert márka számomra.

 

Amica 54037

 

Ja, valaki meg tudja mondani mi a különbség a két AEG között?

Lénike Creative Commons License 2004.03.08 0 0 2
Hát nincs túl nagy forgalom.:) De mintha már lett volna valami hasonló topic.
Nekünk villanyosunk van, de nincs túl nagy különbség a gázoshoz képest. Keveset fogyaszt, de sztem ma már nem tudsz olyat venni, ami sokat fogyasztana.
A kaja alatt hamarabb el lehet kapcsolni a fűtést, mert a kerámialap tovább marad meleg, és még "üresen" is lehet főzni egy kicsit.
Annyira sztem érdemes odafigyelni, hogy ha a sütő légkeveréses, az egyrészt gazdaságosabb, másrészt gyorsabb.Ha jól tudom.
Előzmény: KANdur (1)
KANdur Creative Commons License 2004.03.07 0 0 1
Hááát mit mondjak...?
Ettől azért több segítségre gondoltam.
Vagy itt mindenki gáztüzhelyen főz? :-)))))))
KANdur Creative Commons License 2004.03.04 0 0 0
Mivel 0 tapasztalatom van a villanytüzhelyeket illetően, igy megoldom a nullázást is :))
KANdur Creative Commons License 2004.03.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok Konyhamesterek!

Talán nem szentségtörés, hogy itt nyitom meg ezt a topic-ot, de Ti akik sokat sürögtök-forogtok a konyhában, remélem tudtok nekem segíteni.

Arról van szó, hogy a jövő hónapban költözünk uj lakásunkba, melyet a tervező úgy tervezett, hogy abban villanytüzhelyet kell majd használnunk. Itt kérem a segítségét azon fórum-látogatóknak, akiknek van tapasztalatuk ebben a témakörben. Arra lennék kíváncsi, milyen tüzhelyet érdemes venni? Gondolok itt olyan dolgokra, hogy energiatakarékos legyen, szerintem jó, ha grillezni is tud, stb., stb. Milyen legyen, beépíthető, vagy nem? Nagyon megköszönném a véleményeket, esetleges javaslatokat a típusokat illetően is...stb., stb.

Előre is köszöni a segítséget egy egyenlőre tanácstalan Kandur.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!