Keresés

Részletes keresés

Pitykás Creative Commons License 2004.05.24 0 0 5
Hali,

Köszi a hozzászólásokat.

Felhívtam a Mercury Hungary-t, ahol azt tanácsolták, RiTech G04-es alpra szitázott lemezzel próbálkozzak, akármilyen noname-t nem ír (!!)

Miután ezzel sem működött, bevittem a DVD-t a szervizükbe, ahol gyors teszt után kiderült, hogy tényleg valamilyen hardware hibája van (egy másik Mercury 4x DVD símán olvasta a lemezeimet.) Rögtön ki is cserélték volna, de mivel Sulinetes volt, visszavittem a lscomputerhez, ahol kb 3 hét múlva át is vehettem a cserekészüléket. Ez már jól működik, a leggagyibb lemezeimet is megírja, persze ez el is várható.

Érdekességképpen a hiba mégegyszer: a hozzáadott DVD -t (RiData) + TDK DVD-t jól írta, ezenkívül probálkoztam még 5 másik típussal is (pl Phillips), azokat fel sem ismerte.

/Pitykás

stones Creative Commons License 2004.05.03 0 0 4
Előzmény: Pitykás (-)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3
Én sem fűzök nagy reményt a cseréhez! Ha van olyan lemez, amit meg tud írni, akkor a meghajtó valószínűleg jó.
Az, hogy melyik lemezt tudja írni, ill. mekkora sebességgel, a firmware-én múlik. Ebből a Mercury honlapján nincs frisebb. (Sőt semmilyen sincs)
Ezért nem érdemes noname DVD-meghatót venni.

Esetleg az lehet megoldás, hogy kinyomozod, milyen gyártmány eredetileg az író. (Mert a Kobian biztosan nam gyárt DVD-t csak átcimkéz.)
Ha az eredeti gyártó firmware-ét belesütöd, akkor valószínűleg kevésbé lesz válogatós a lemezeket tekintve. Viszont a garancia meg azonnal elvaszik.

Előzmény: Syntax error (2)
Syntax error Creative Commons License 2004.02.28 0 0 2
Prószálni azt lehet! :-)
/Aztán meg elkószálni.../
Előzmény: zuglo_14 (1)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 1
Nekem is ilyen van, -szintén Sulinet, tavaly összel, Wesselényi u, PCLand - de még nem volt gondom...
Általában TDK lemezt irok, mondjuk DVD-ből még nem túl sokat...
Prószáld meg kicseréltetni...
Előzmény: Pitykás (-)
hurráoptimista Creative Commons License 2004.02.27 0 0 0
Nekem 0 tapasztalatom van. De én biztos nem vennék noname terméket, hiába akciós. Csak rábaszni lehet.

Az lscomputer-nél pedig nyugodtan kérd a főnököt és ha kötekednek, akkor a panaszkönyvet. Ha mázlid van, visszaadják a pénzt, de valószínűbb, hogy beszámítják egy másik DVD íróba.

Én a TEAC-ot, LG-t javaslom.

Előzmény: Pitykás (-)
Pitykás Creative Commons License 2004.02.26 0 0 topiknyitó
Sulinet keretén belül vettem egy Mercury RW+/- -os DVD írót, de igen válogatósnak bizonyul DVD tipus tekintetében: egyedül a dobozban talált DVD-t illetve a TDK lemezt ismeri fel. Eddig már próbálkoztam 3-4 más gyártóval is, pl phillips, de mindhiába. Más DVD írók (LG, Pioneer) simán elboldogultak ezekkel a lemezekkel...

lscomputer -nél vettem a cuccot, de csak annyit tudtak hozzászólni, hogy hát van ilyen.

Esetleg valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!