Keresés

Részletes keresés

Sáv Árpád Creative Commons License 2004.02.29 0 0 95
"Kozosen kellene a listat osszeallitani a 4 parlambnti partnak. Tehat kell 96 olyan illetot talalni akiben mind a negy parlamenti part megbizik!"
Te már agymosott vagy, ez abból látszik, hogy te már belenyugodtál abba, hogy csak a négy parlamenti párt osztja a lapokat és az észt. A négy párt közös érdeke, hogy ilyen szellemi rövidnadrágokból álljon az egész ország.
Előzmény: geszthi (70)
toloba Creative Commons License 2004.02.29 0 0 94
Javaslatod szerintem az idő rövidsége miatt mindenféleképpen kivitelezhetetlen...gondolj arra, hogy egyetlen személyen képesek sok-sok időt vitázni.
Előzmény: geszthi (70)
toloba Creative Commons License 2004.02.29 0 0 93
No igen, a közös lista gondolata nem tűnik a legértelmesebb javaslatok egyikének...
Előzmény: Turulmadár (64)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 92
A horogkereszt indiai (bráhmán) jelkép.

A fascio volt római, amit az olasz fasiszták újítottak fel, ebből is származik a nevük.

Előzmény: Hy (87)
Bimbum Creative Commons License 2004.02.29 0 0 90
Sőt a horogkereszt fellelhető a capernicumi zsinagóga bejáratánál mint díszítőelem a dávidcsillag társaságában. A budhisták is használták. Volt is belőle nagy botrány, amikor a Microsoft egy szimbólumkészletébe véletlenül belekerült.
Előzmény: Hy (87)
Bimbum Creative Commons License 2004.02.29 0 0 89
Sajnos a nyilasok egészen jól kisajátították. S valahogy mai is csak a szélsőjobboldal használja.
Egy szimbólumnak az idők során változik a jelentése, ez történt az árpádsávos zászlóval is.
Előzmény: thorsten (52)
Hy Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88
Azóta önkényuralmi jelkép -sajnos, mióta gyilkosok használták föl!
Előzmény: thorsten (52)
Hy Creative Commons License 2004.02.29 0 0 87
Te vagy a hülyegyerek!
A horogkereszt meg mégősibb: ókori római jelkép!
És mindkettőt vérrel, gyilkosságokkal szentségtelenítették meg!
A vöröscsillag meg annál is mégősibb jelkép, nézz föl az égre! Még Isten szórt oda pár száz millát!
Előzmény: thorsten (52)
qncogi Creative Commons License 2004.02.29 0 0 85
Kitől? Csurkától? Ugyan miért?
Szvsz holnap )ma) bejelenti, hogy az EP választáson visszaléptet 100 képviselőt. Majd L. finom rákérdezásét követően elismeri, hogy tévedett, 2006-ban fog visszaléptetni. Ja, és 101-et.
(MIÉPes képviselő meg nem lesz, se most, se 2006-ban.)
Előzmény: Törölt nick (83)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 84
Keserű hírem van: nem üt meg. Totálisan leszarjuk, hogy mi lesz Csirkével meg a többi bábuégető vúdúvarázslóval.
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.28 0 0 83
Mellékes, lényeg, hogy benneteket megüssön a guta :P
Előzmény: Probatbicol (78)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 82
Hát igen. Ha jól megnézem, Csirke már kizárólag a Napkeltében tényező, holnap reggel is ott lesz a kretén Lakatténél. Pedig már tényleg nem több, mint egy vúdúba borult tipszter.
Előzmény: Törölt nick (80)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 81
Kedves barátom, látom, rányomattál egy kis Unicumot is :)))
Előzmény: Törölt nick (79)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 78
Csirke nem lesz képviselő, mert nincsen rajta a listán, kifelejtették.
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.28 0 0 77
Eleddiglen távolmaradni szándékoztam a választástól, mert nincs olyan párt, akiről úgy érezném, képviseli az országot. De ma a Petitek kiverte a biztosítékot. Hát kaptok a sok hülye tematizálásos megyós-ötletre köszönetképpen drága aranyápáim egy Csurkát az EU-ba. Magatoknak kerestétek a bajt!
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 76
Merthogy ez a flekszes cucc kicsit delíriumosnak tűnt.

Úgy tudom, jelen állás szerint az EU-ban nem fogadnak darabokra metélt képviselőket.

Előzmény: Törölt nick (74)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 73
Törköly, konyak vagy whiskey?
Előzmény: Törölt nick (72)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 71
Én hajlandó vagyok.

A bibi mindössze az (és ez itt a demokrácia lényege), hogy a 24 helyre hogyan osztod el a baloldali, jobboldali, közép és a vízvezetékszerelők képviselőit?

Előzmény: geszthi (70)
geszthi Creative Commons License 2004.02.28 0 0 70
En meg azt nem ertem miert mindenki azt akarja a kozos listan erteni, amirol lehet antidemokratizmusrol vitazni.

Kozosen kellene a listat osszeallitani a 4 parlambnti partnak. Tehat kell 96 olyan illetot talalni akiben mind a negy parlamenti part megbizik!

Aztan a szavazas. Ekkor mindegy ki jut be, mert olyanok leznek akikben mindenki megegyezett, de a szvaok ontenek hogy megis kire szavaznak.

Azert kezd gyanus lenni, hogy ezt csak en momdom, es az istenert sem akar senki errol az elkepzelesrol gondolkodni, csak megy a fuj kozos lista fuj...

Előzmény: Törölt nick (58)
Hary Plotter Creative Commons License 2004.02.28 0 0 69
Vettem észre:-(((
Előzmény: Törölt nick (67)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 68
Vannak vázlatos és halovány fogalmaim. Egyedi nemzeti érdekeket valóban szinte lehetetlen érvényesíteni, hiszen az Unió Európáról szól és nem egyes államok vagy népek egyedi és pillanatnyi érdekeiről.

De éppen ez benne az érdekes, mert a nemzeti érdekeket úgy lehet érvényesíteni, hogy behelyezzük az európai kontextusba és együttműködünk azokkal, akiknek hasonlóak az érdekeik.

Bonyolult és magas színvonalú játék ez, sokkal tarlamasabb, mint amit például az USA államai játszanak egymás között (most például a melegek házasságának témájában). Európa hosszabb távon így biztos nyerő, és azok leszünk mi is!

Előzmény: Hary Plotter (65)
Hary Plotter Creative Commons License 2004.02.27 0 0 66
Erről az Országgyűlésről beszélsz??? Nincs valami hányérzeted?
Előzmény: strobel (32)
Hary Plotter Creative Commons License 2004.02.27 0 0 65
Ajajj, van fogalmad az EU működéséről??? A nemzeti érdek uniós érdek elé helyezése egyenest nem kívánatos. El kellene olvasni egy alapfokú EU tájékoztatót mindenkinek ahhoz, hogy itt magasröptű vita fejlődjön ki.

Láttam valamelyik tévében a MIÉPes jelölteket. Olyan déja vu érzésem volt. Muppet-show feeling:-)))9

Előzmény: Probatbicol (8)
Turulmadár Creative Commons License 2004.02.27 0 0 64
Dede, előfordul.
A közös lista azért eddig werhetetlennek tűnik. :]
Előzmény: toloba (39)
Turulmadár Creative Commons License 2004.02.27 0 0 63
Ha például a közép-európai országok (Csehország, Szlovénia, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország) összeállnak egy nagyrégiós fejlesztési terv keresztül vitelére, akkor meg tudják tenni, mert elegendő szavazatuk van hozzá.

Ha összefognak, együtt walamiwel több szawazatuk wan, mint Németországnak egyedül (123:99). Ezzel nem nagyon wisznek keresztül semmit a majdnem 800 fős testületben... ;)

Előzmény: Probatbicol (41)
RAMBO Creative Commons License 2004.02.27 0 0 62
Mitől szélsőbal az SZDSZ?

Szerintem szélsőbal az MSZP, aki válogatás nélkül szórja szét az adófizetők pénzét támogatásként.

Az SZDSZ egy magába fordult jobboldali párt, aki totális morális válságban szenved. Liberális cimke lóg rajtuk, de fogalmuk sincs arról, hogy mi a különbség a liberális és a hülye között.

Előzmény: Törölt nick (57)
molar Creative Commons License 2004.02.27 0 0 61
A sötétben bújkáló gaz szimpatizánsok beszavazzák a MIÉP-et az EU-ba.

Előzmény: Törölt nick (13)
toloba Creative Commons License 2004.02.27 0 0 60
A zutósó kettőt fölapríttyák oszt gyúrnak belőllük egyet, na...mit kő ezen agyani...
Előzmény: Törölt nick (54)
toloba Creative Commons License 2004.02.27 0 0 59
Tehát azt nem vitatod, hogy Csurek idegbeteg...rendben, elfogadva. Meg spicli is egyébként, de ezt itt hagyjuk...:))
Előzmény: Törölt nick (55)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.27 0 0 56
Páros számú hely van, tehát nem juthat be páratlan számú képviselő.

A választás matematikája egyébként előttem még eléggé zűrös egyelőre, ha valaki ért hozzá, kérem, világosítson meg. Ugyanis, ahogy számolgatok, előállhat olyan helyzet, hogy kevesebb szavazat kell egy mandátumhoz, mint amennyi az 5 %-os küszöb eléréséhez. És ez valahogy nekem necces, mert az eredményezheti, hogy egy csomó szavazat elvész, és egész mások kapják meg, mint akikre leadták.

Előzmény: Törölt nick (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!