Keresés

Részletes keresés

Csökött--Pandacsöki Creative Commons License 2024.03.01 0 0 5344

hullaevő vagy

Előzmény: petike23 (5338)
petike23 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 5343

Na mi az, kihaltak a vegák..? :)

petike23 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 5342

Az is finom.

Végül nem roston sütöttük, hanem sütőben.

Áfonyás-rozmaringos báránygerinc. :)

Előzmény: Macua Huitl (5340)
Macua Huitl Creative Commons License 2021.09.10 0 0 5340

Még sosem ettem báránygerincet.

Viszont ma haltepertőt vacsoráltam!

Előzmény: petike23 (5338)
Macua Huitl Creative Commons License 2021.09.10 0 0 5339

Egy 3,5 hónapba beletelt a te válaszod is... :-)

Előzmény: Omar Khajjám (5332)
petike23 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 5338

Hétvégén báránygerincet fogok sütni roston.

Előzmény: Omar Khajjám (5337)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.08.03 0 0 5337

Dehogy aludtunk téli álmot, hiszen már az antivegák sincsenek itt.

Átmentek főleg a FB-ra, ez a fórum ebből a szempontból még 2009-10 táján meghalt.

 

Egyre többen vagyunk vegák és vegánok, csak a petike23-féle maradi emberek esznek még húst.

Előzmény: Assetudomhogyhivnak (5335)
petike23 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 5336

"Mi ez az 5 éves szünet a hozzászolásokban??"

 

Téli álmot aludtak a vegák.

Előzmény: Assetudomhogyhivnak (5335)
Assetudomhogyhivnak Creative Commons License 2021.05.09 0 0 5335

Na tessék, bejövök ide pár év után valami másért. Gondoltam benézek a jó öreg topikjaimba, ahol annyi órát csesztem el az életemből... :D És még van aki emlegeti a nickemet... :D Nagyon megható, szinte megkönnyeztem...


Azért jópár dologban megváltozott azóta a tudományos hozzáállás, és érdekel látni merre ment a világ 2003 óta vega témában.

De más "tényezók"  nem változtak, ugy látom... Kell a stabilitás a világba. ;)


Mi ez az 5 éves szünet a hozzászolásokban??

Előzmény: Omar Khajjám (5332)
David_0009 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 5334

A Spar pesto nem vegetáriánus, mivel állati oltóenzimet tartalmaz:

https://www.spar.hu/onlineshop/spar-bazsalikomos-pesto-190-g/p/261509007

 

amit borjúgyomorból nyernek, ami megölt borjakból származik.

Ne ajánljunk nem vega dolgokat vegáknak.

Előzmény: tigristomi (5138)
petike23 Creative Commons License 2021.03.05 -1 0 5333

Nem hullamérgeket fogyasztok, hane finom steakeket! :-D

Előzmény: Omar Khajjám (5332)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.03.01 0 1 5332

Látom, még mindig a hullamérgeket fogyasztod és ezek szerint a tudomány sem nagyon haladt előre az elmúlt 16 évben... :))

A topikőrző éberséged meglehetősen alábbhagyott, 5 hónap kellett egy ilyen válaszhoz? ...  érthető, hiszen Adepték sincsenek már nagyon régen itt, hogy mindennap bohócosdit játszhass, Wild Bear.

Hiába, nehéz a kémikusok élete! :D

 

Majd jelentkezzél, ha sikerült többet megismerni az idegrendszerből! 8-]

 

Előzmény: petike23 (5331)
petike23 Creative Commons License 2020.12.16 -2 0 5331

"A női menstruáció az idegmérgek kiküszöbölésére van. Férfi megfelelője a magömlés.

Tehát a férfiakból is távoznak ekképpen az idegmérgek, amik nem csak a húsevés által, hanem a szervezetbe bejutott összes mérgező anyag megtestesülései..."

 

Jézus.

Ezt a baromságot meg honnan szedted..?

Előzmény: Omar Khajjám (5330)
Omar Khajjám Creative Commons License 2020.07.05 -1 1 5330

Bár az illető már bizonyára nem ír a fórumra, nem hagyjuk megválaszolatlanul ezt a kérdést az utókor számára:

 

"Ténleg mi a helyzet a férfiakkal (én is az vagyok). Nem jön sose a piros mikulás, akkor tele vagyunk mérgekkel vagy csak simán jobb a májunk a méregtelenítésben?"

 

A női menstruáció az idegmérgek kiküszöbölésére van. Férfi megfelelője a magömlés.

Tehát a férfiakból is távoznak ekképpen az idegmérgek, amik nem csak a húsevés által, hanem a szervezetbe bejutott összes mérgező anyag megtestesülései...

Előzmény: mikimuki (1127)
petike23 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 5328
Peter_from_hu Creative Commons License 2013.07.13 0 0 5327

Üdv!
Nem szoktam facebookon játszani, de most mégis elcsábultam. Nem kell farmot művelni vagy póker bajnoknak lenni, csak egyszerű kérdésekre válaszolni. A SZÓJÁRÓL kell néhány dolgot tudnotok, és máris versenyben vagytok, a laktózmentes nyereményekért. Szerintem a jövőben is inkább az effajta játékokat kéne hirdetni!!! www.facebook.com/mindentaszojarol

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 5326

Nem tudom mennyire a multik "felelősek" azért, hogy valaki vega vagy nem. Szeritnem ez abszolut nem ezen múlik.

 

Ha valaki elhatározza ezt az étkezési módot, akkor annak általában van valami oka, nem sak add hock teszi. És aki pl azért teszi, mert ezt tartja egészségesnek valamiét, az lehet nem is erre indul el. Számos más egészségesnek mondott táplálkozási elv is terjed már, pl. mostanában a paleolit, meg egyebek, így lehet arrafelé fordul, ha ez a célja. Ennek is szémos "követője" van manapság, főleg a sportolók körében. Mondjuk spec nálam teljsen más a fő kiváltó oka.

 

Egyébként meg nem tudom, hogy ténylegesen egyre kevesebb lenne-e a vega. Ezt nem egy ilyen fórumon kell vagy lehet lemérni. Pl én több éve nem látott ismerősökkel találkoztam a minap, akik vegák lettek, és egyre több vegát vélek felfedezni a környezetemben. De az is lehet, én vagyok olyan körben....

 

Persze legalább ugyanannyi olyan ismerősöm van, aki totál baromnak tart emiatt :-).

Előzmény: Ifj. Szabó Zsolt (5325)
Ifj. Szabó Zsolt Creative Commons License 2013.04.05 0 0 5325

Nagyon úgy látom, hogy egyre jobban fogynak a vegetariánusok. 20 évvel ezelőtt amikor Magyarországon ez ismét beindulhatott akkor nagyon nagy kultúrája lett. Most úgy látom a multik jóvoltábol ez teljesen elült.

Nagyon nagy baj.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 5324

Helyzet?

Előzmény: zlota (5320)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 5323

HA úgy értetted volna a mondandót, hogy szalonna is van benne, akkor rosszul gondoltad. Ha nem így értetted, akkor nem :-).

 

Tartósítószer sajna valóban van benne, de ha nem lenne, lehet nem tudnánk a boltban megvenni :-(. Persz el lehet készíteni otthon vegyszermentesen :-).


A "tele van vegyszerekkel" esettől azért még messze van, bár igaz, ki hol huzza meg a határt. Beszéltem a gyártóval, "csak" egy mesteséges tartósítószert tesznek bele, mást nem. Nálam ez még elfogadható eset kompromisszumként, de nyílván én is jobban szeretem a menteseket.

 

Viszont ma belefutottam a tönkölysajtba is, részemről még ismeretlen volt. Nem votl rossz, csak baromi drága. de legalább hazai termék. Nyers Csaba receptje és technológiája szerint.

 

http://www.biokultura.org/biokultura_folyoiratok/2006/2006_4/tonkolyjava.html

 

http://www.bioabc.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=13_22_50_113_114&products_id=212&zenid=ur5u3l5o2c5jqk3iqe63vgq9h3

 

 

Előzmény: Törölt nick (5321)
Constanzia Corleone Creative Commons License 2012.05.18 0 0 5322

Sziasztok!

 

Azoknak, akiket érdekel a vegetáriánus étkezés hazai (1945 előtti) története, ajánlom ezeket a posztokat:

Vegetáriánusok Magyarországon I.

  „ A kultúrember életét amúgy sem az elfogyasztott húsadagok tartják folyamatban.” /Bicsérdy Béla/ A böjti időszak alatt igyekszem még több húsmentes étel régi receptjét közölni. Ebben a huszadik század elején kiadott magyar vegetáriánus szakácskönyvek is[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

http://csombor.blog.hu/2012/03/10/vegetarianusok_magyarorszagon_ii

http://csombor.blog.hu/2012/04/28/vegetarianusok_magyarorszagon_iii

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 5321

HÁt a szalonna, az nem pontosan hús, de disznótermék.

 

Az alábbi humusz sztem az, amelyik igen drága, és tele van vegyzserekkel, így a felirat alapján.

Előzmény: zlota (5320)
zlota Creative Commons License 2012.05.18 0 0 5320

Köszönöm az indulási segítséget! Megnézem amit írtatok, majd étvágygerjesztőnek dobok fel pár képet a kész kajákról,  meg amiket mostanában ettem a kajáldában! :)

Akkor sajnos 1szer ettem húst, bár minimálisat...

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 5319

Illetve nemrég megjelent egy újfajta csicseriborsó pástétom is, nagyon finom szerintem, és elég sokfelé kapható:

http://fanan.hu/hummus.html

 

Remélem ezek a linkek nem minősülnek reklámnak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5318)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 5318

Szerintem erre gondolthattál:

 

 

Ez valóban egy többrészes kötet, melynek egyik része a pástétomokkal foglalkozik kifejezetten. Kiadja az Oltalom alapítvány kapható a Benczuir utcában sokminden vega alapanyag meleltt. Pl az őáltaluk készített növényolaj kifejezetten finom és jó, ráadásul olcsó is (a többihez képest).


Adventisták, de nagyon jó szakácskönyveik és egyéb kiadványaik is vannak. Félreértés ne essék, nem hittéríteni szeretnék, de ezen kiadványolkat érdemes megvenni.

 

http://www.oltalomalapitvany.hu/fozotanfolyamok.html

 

Én még esetleg amit kiemelnék, azok Nyers Csaba szakácskönyvei, amolyan "ősmagyarosan" hazai szájakra szabva. Néha nem vega barátaink is megnyalják a szájuk szélét, hogy nem gondolták volna :-).

 

Illetve boltban tudnám még ajánlani a Herbaházat (www.herbahaz.hu). Érdemes elmenni ha más nem szétnézni, rengeteg féle pástétomot, "felvágottat" árulnak ott is, meg lehet ismerni a választékot. Mi általában felvágott helyettesítőként - ha nem mi csináljuk - vagy Tönkölyös gabonarúdakat eszegetünk, esetleg más gabona alapúakat. Nemrég felfedeztünk egy szlovák gyártótól származó szójafelvágotatt, van többféle ízben is. Kifejezetten finom, még húsevőknek is izlett, de most a márka nem jut eszembe, és elég jó áron is van, és elvileg génmentes garantálással (aztáán döntse el aki tudja....)..

 

A Virecot amit írtál az se rossz, de szerintem írtó drága - pár deka az egész, és 300-400 ft körül van az ára :-(.

Előzmény: Törölt nick (5316)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 5317

Ja, és majd mesélj, hogy ízlett! :-)

Előzmény: zlota (5315)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 5316

Szívesen! :-)

 

Akkor az nem vega. Mert bizony malacból van, najó inkább disznó. Amiből tudok gombásat, azt a bioboltok mellett az intersparban szoktam látni, a nevét nem tudom így hirtelen (talán a Vireco, de ez lehet, h hülyeség és az mást gyárt), szal az is-ban a biokajás részen. Olyan májkrémesdoboz méretű, van kapros, fokhagymás, gombás. Ez a legolcsóbb, aztán drágábban is van, azt hiszem ott is, de a DM-ben, bioboltokban tutira.

 

De csinálni is egyszerű, ha van botmixered v turmixgéped:

Egyik kedvencem: babot (V lenyét v vöröslencsét v csicserit megfőzök éppen vízben, befűszerezve, a végén leturmixolom olajjal.

 

Ha gombából szeretnéd (bár félig az is állat), akkor megcsinálsz egy nem túl bő lére eresztett gombapaprikást, a levét leveszed (kis krumplival remekül fogyasztható), a szilárd részét leturmixolod krémsajttal v margarinnal (ebből is jobb a bio, mert a margaringyárban dolgozó ismerős azt mondta, h Mo-n mindegyik margarinban van zsír, csak a kötelezően feltüntetendő % alatt).

 

Egyébként létezik pástétomos szakácsfüzet -talán 2 is (régen volt a kezemben, én fejből csinálom, amit :-)), tudom ajánlani. Nézd meg a gugliban, ha nagyon nem találod, majd előkerítem a címét, csak az nem itt van. Ha nem lehet kapni, lehet szó vmi fénymásolásról is, ha nagyon pástétomozni szeretnél.

Előzmény: zlota (5315)
zlota Creative Commons License 2012.05.15 0 0 5315

Csicseriborsót sem kostoltam még!Kössz az ötleteket!Ma bevásároltam pár tofú félét, meg szóját daráltat illetve rántható fajtát.

 

Kérdésem, ha gombás melegszendvícskrémet eszem ami 65% gomba és az összetevők között van szalonna -gondolom az izesítés miatt-akkor azt minek számítVegetáriánus ehet vajon ilyent?Csak mert nem igazán találok konyhakész melegszendvícskrémet pl gombásat ami nyomokban nem tartalmaz szalonnát, sertéshúst.Azért gondolom,hogy nyomokban, mert még százalékban sem tüntetik fel annyira kevés lehet...

Előzmény: Törölt nick (5314)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 5314

Hát savhiányod valszeg nincsen :-)

De attól még lehet gond máshol. De ez csak elmélet! Mindenesetre érdemes tisztában lenni vele.

 

Tofuból többféle gyártmány van, próbáld végig, melyik cég terméke ízlik.

 

Ettél már csicseriborsót?

 

Gabonafélékből (kenyér, tészta, stb) a teljeskiőrlésűt érdemes.

Előzmény: zlota (5313)
zlota Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5313

Úgy tudom igen, rendben volt-van!

Akkor még megnézem ezt a szejtánt is- azt sem tudtam, hogy van ilyen :)

Előzmény: Törölt nick (5306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!