Keresés

Részletes keresés

19799 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 129
viszont ezt most olvastam:

A Mikrosat Classic néven árult vakuk (gyártó: Fomex Korea) fö jellemzöje ugyancsak a kis teljesítmény, ami a többi vakukra is
érvényes, beleértve a Mikrosat Hobbi-t is. Viszont az eladótól már megszokhattuk, hogy nem erössége a vevök korrekt
tájékoztatása, melyet az is bizonyít, hogy a jobb eladás miatt a 45/100 ISO-s kulcsszámot (ami egy átlagon aluli adat)
önkényesen 72/100 ISO-ra módosította a Classic 4 fantomnéven árult készüléknél. Így kreál egy gyenge amatör vakuból profi
készüléket.
Bemutatták „legújabb fejlesztésüket“, a Fomex Cricket vakut (borsos áron). Még elfelejtették „átfeliratozni“ Mikrosatra. Érdemes
meglátogatni a tényleges gyártó honlapját: http://www.fomex.com

Mindenki maga dönt.

Engem ne támadjon senki, neten olvastam.
Előzmény: 19799 (128)
19799 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 128
én is néztem, és ez lenne a legszimpatikusabb.

Előzmény: NJani (127)
NJani Creative Commons License 2009.03.10 0 0 127
Nem tudom hogyan válik majd be, futoz-al értekeztem a dologról telefonon. Most rákaptam a stockozásra, ahhoz kell. Nem akarok komolyabb összeget belefeccölni, egyenlőre kipróbálom magam aztán majd kiderül. Ha azt látom, hogy van értelme stocka tárgyakat fotózni mert ki tudok találni olyan képi megfogalmazásokat, amire van kereslet, akkor ez van tervbe véve:

http://mikrosat.hu/product_info.php?cPath=56&products_id=504

Beállítófény, teljesítményszabályozás, stb., pont elég nekem. Majd. :-)
Előzmény: 19799 (126)
19799 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 126
no erre kiváncsi vagyok

Én is gondolkodttam a villanj világításon
Előzmény: NJani (124)
19799 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 125
pl: mivel világítasz?
Előzmény: Páti a játi (122)
NJani Creative Commons License 2009.03.10 0 0 124
"Világításra mit javasoltok?"

Én a fényt ajánlanám. :-) Állítólag jó. :-)

A totál házi buhera arra jó, hogy kipróbáld magad. Utána úgy is ki fog derülni, hogy nem tudsz gyárit cuccot legyártani csak hasonló költséggel. A vaku több fényt ad azonos költségen a folyamatos fénnyel viszont jobban tudod tervezni a csillogásokat. Ízlés kérdése. Én most veszek két villanj vakut, de már előre látom, hogy zavarni fog, hogy nem lehet szabályozni a teljesítményét. Viszont a két szett kijön 24 ezerből.
Előzmény: 19799 (116)
NJani Creative Commons License 2009.03.10 0 0 123
Amekkorák elférnek rajta. :-) Ez egy 60x120-as asztal.
Ne verd magad költségekbe. Egy adott méretű tárgyasztal (mint ez is) csak korlátot jelent. Egy video magnót már nem tudsz rajta lefotózni és csak szitkozódni fogsz. Jobban jársz ha háttérnek való anyagot veszel és azt helyezed el hajlítva.
Előzmény: ZAK (117)
Páti a játi Creative Commons License 2009.03.10 0 0 122
Vmi konkrétum?
Előzmény: 19799 (121)
19799 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 121
és mik a saját elgondolások, már ha megosztod.

Csak így négyszem közt:)
Előzmény: Páti a játi (120)
Páti a játi Creative Commons License 2009.03.08 0 0 120
Az jó lenne. Napi 6 órában azt csinálom, de csak a saját elgondolásaim szerint.
Előzmény: 19799 (119)
19799 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 119
:)

Tárgyfotózásban tippek, trükkök valaki?
Esetleg magyar link?
Előzmény: Páti a játi (118)
Páti a játi Creative Commons License 2009.03.08 0 0 118
Nem hiszek az asztallal való fotózásban, szerintem te is maradj a fényképezőgépnél.:)
Előzmény: ZAK (117)
ZAK Creative Commons License 2009.03.08 0 0 117
Ezzel az asztallal mekkora targyakat lehet fotozni szerintetek?

http://www.fotoking.hu/product/studiotechnika/59/TARGYASZTAL/targyasztal-130-x-60-cm.html?IMRSID=7s3c6hk6k881090abbgsvtkle2
19799 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 116
Tárgyfotósok!

Világításra mit javasoltok?

Házi készítés? (Kompakt égők)(A legszipatikusabb ez lenne számomra, mert pénzben nem vagyok eleresztve.)

Állandófényű lámpa vagy vaku. Mi a különbség?
Esetleg előnyök hátrányok?

glamour_bela Creative Commons License 2009.03.02 0 0 115
Hello!

Az alabbihoz hasonlo fenycsovakat hogyan lehet eloidezni?
pl:
http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/Studio_03_041229mod.jpg

Illetve ilyen gradientes hattereket?

http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/szobor.jpg

http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/Studio_02_041229mod.jpg

Koszi!
Előzmény: Zölduborka (7)
Kucsi_oct Creative Commons License 2008.05.27 0 0 114

Sziasztok!

 

El sem hiszitek, de én is kérnék egy kis segítséget, tárgyfotózáshoz. 400D gép (széria obi), tárgyasztal, alatta 5500k-s lámpák, 3 külső vaku, ernyők. Szeretnék profi képet készíteni, fehér háttérrel, teljes mélységű élességgel, stb.

 

Mit javasoltok? Egy gép-minimálbeállítást tudtok javasolni - iso, wb, fénymérési pont, rekesz, záridő? A vakukat kb. milyen távol tegyem a tárgytól?

 

Köszi előre is!

szilaj Creative Commons License 2008.04.08 0 0 113
Egy jogi jellegű kérdésre szeretnék választ kapni. Egyik ismerősöm megkért, hogy fotózzak le neki pár terméket egy szórólap elkészítéséhez. (Ilyen százforintosbolt jellegű a dolog.) A termékek között több olyan is van, amin márkanév, logó - némelyik jól ismert cég terméke - található. Az a kérdésem, hogy milyen jogi háttere van a dolognak. Szabad-e egyáltalán ilyen termékekről fényképet készíteni, és azt egy szórólapon megjeleníteni, vagy ehhez a termék gyártójának, a védjegy tulajdonosának engedélye szükséges? Átnéztem néhány idevonatkozó jogszabályt, ezért is merültek fel bennem kételyek a jogszerűséget illetően, de sajnos nem egészen világos a dolog.
A válaszokat előre is köszönöm.
noja04 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 112

Itt mindent megtalálsz, ami tárgyfotózással, stúdiótechnikával kapcsolatos:

 

http://www.fotoking.hu/

GRPK Creative Commons License 2007.04.27 0 0 111

Üdv Mindenkinek!

 

Segítségért fordulok a szaktársakhoz: nekem ékszerfotózáshoz lenne szükségem tárgyasztalkára, ill. olyan plexi lapra, amibe bele tudom állítani - csiptetni - a gyűrűt pl., hogy ne fekvő, hanem álló helyzetben lehessen fotózni. Kérdésem: HOL juthatnék ilyen kellékekhez?

Minden segítő szándékot szívesen fogadok, lehetőleg e-mail-ben a következő címre: sandor.szollat@t-online.hu

 

Szép napot, kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

dscw Creative Commons License 2004.08.18 0 0 110

Keresek fotost targyfotozasra. Az elkeszult fenykepeknek egy prospektusban kell szerepelniuk. Kb. 10 db fenykepet kellene kesziteni nyomtatott aramkorokrol.

Tel.: 06-30/2249469

optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 109

Ok, semmi gond, orulok hogy fent van. Akkor oda kell figyelni es kesz.

 

Azert akinek teccik ne sajnalja azt a $20-t, csak kenyelmesebb online, meg fent vannak a teljes meretu kepek es az ujabb lessonok.

http://www.webphotoschool.com -> Enroll : One month subscription
Member has access to any of the WebPhotoschool lessons for one month

 

Előzmény: petya001 (108)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 108

Szia!

 

Nem nálam van ,nem tudom feltördelni. Mindenképpen letöltésvezérlővel érdemes leszedni és akkor ez a probléma kikerülhető.

Mégegyszer köszönjük az anyagot.

 

petya

Előzmény: optikus (106)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 107

Hat ha tudnad mi van nalunk, sajna orulok ha forumozni raerek (melohely rulez) de egy darabig meg nem megy...

 

Előzmény: Szeder (103)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 106

Wow, egy aprocska gondom van, ha en elkezdek letolteni egy 58M-as fajlt es megszakadna az 57.M-nal hat biztos lekaparnam a monitort... (nem tudnad attordelni kisebbre, "rar a -v1440 wps2" megoldana a dolgot).

 

Előzmény: petya001 (105)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 105
Jó hírt kell bejelentenem: végre megérkezett a folytatás a webschool anyagnak:
http://foto.n30.hu/

háromszors hurrá optikusnak! köszönjük!
ozymandis Creative Commons License 2004.07.17 0 0 104
Gyanitom az anyag angolul van. Ha valaki leforditana magyarra, akar csak reszeleteket is, a FOTOZZ! - Szabadegyetem oldala nagyon szivesen biztositana tarhelyet.

ozy
Előzmény: optikus (102)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 103
Nem a webphotoschoolos cuccokra gondoltam, hanem a 55-ös, 74-es ill. 76-os hozzászólásokban írtakra (;
Előzmény: optikus (102)
optikus Creative Commons License 2004.07.16 0 0 102

Hat ezt nyoszorgom, petya001-nel van az anyag. Neki van savszelessege a feltolteshez, mar csak valami tarhely kene (~85MB), nala jelezzetek a lehetosegeket.

 

Előzmény: Szeder (101)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 101
optikus,

akkor ha így sikeresen újra ráakadtál erre a topikra, akkor az előzményekben leírtakkal kapcsolatban is tudnál tenni valamit? (; Köszönöm.
Előzmény: Szeder (74)
optikus Creative Commons License 2004.07.15 0 0 100

Wow, mit kerestem ezt a nyomorult topicot es sehogy se jott elo (a csodakeresovel sem).

 

Lenyeg, mint ahogy petya001 is irta, hogy nala van az anyag, akinek van kedve helyet adni az jelentkezzen nala.

Kb. 85MB.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!