Keresés

Részletes keresés

ZAK Creative Commons License 2009.03.08 0 0 117
Ezzel az asztallal mekkora targyakat lehet fotozni szerintetek?

http://www.fotoking.hu/product/studiotechnika/59/TARGYASZTAL/targyasztal-130-x-60-cm.html?IMRSID=7s3c6hk6k881090abbgsvtkle2
19799 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 116
Tárgyfotósok!

Világításra mit javasoltok?

Házi készítés? (Kompakt égők)(A legszipatikusabb ez lenne számomra, mert pénzben nem vagyok eleresztve.)

Állandófényű lámpa vagy vaku. Mi a különbség?
Esetleg előnyök hátrányok?

glamour_bela Creative Commons License 2009.03.02 0 0 115
Hello!

Az alabbihoz hasonlo fenycsovakat hogyan lehet eloidezni?
pl:
http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/Studio_03_041229mod.jpg

Illetve ilyen gradientes hattereket?

http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/szobor.jpg

http://erelphotography.com/project/Albums/Album6/Large/Studio_02_041229mod.jpg

Koszi!
Előzmény: Zölduborka (7)
Kucsi_oct Creative Commons License 2008.05.27 0 0 114

Sziasztok!

 

El sem hiszitek, de én is kérnék egy kis segítséget, tárgyfotózáshoz. 400D gép (széria obi), tárgyasztal, alatta 5500k-s lámpák, 3 külső vaku, ernyők. Szeretnék profi képet készíteni, fehér háttérrel, teljes mélységű élességgel, stb.

 

Mit javasoltok? Egy gép-minimálbeállítást tudtok javasolni - iso, wb, fénymérési pont, rekesz, záridő? A vakukat kb. milyen távol tegyem a tárgytól?

 

Köszi előre is!

szilaj Creative Commons License 2008.04.08 0 0 113
Egy jogi jellegű kérdésre szeretnék választ kapni. Egyik ismerősöm megkért, hogy fotózzak le neki pár terméket egy szórólap elkészítéséhez. (Ilyen százforintosbolt jellegű a dolog.) A termékek között több olyan is van, amin márkanév, logó - némelyik jól ismert cég terméke - található. Az a kérdésem, hogy milyen jogi háttere van a dolognak. Szabad-e egyáltalán ilyen termékekről fényképet készíteni, és azt egy szórólapon megjeleníteni, vagy ehhez a termék gyártójának, a védjegy tulajdonosának engedélye szükséges? Átnéztem néhány idevonatkozó jogszabályt, ezért is merültek fel bennem kételyek a jogszerűséget illetően, de sajnos nem egészen világos a dolog.
A válaszokat előre is köszönöm.
noja04 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 112

Itt mindent megtalálsz, ami tárgyfotózással, stúdiótechnikával kapcsolatos:

 

http://www.fotoking.hu/

GRPK Creative Commons License 2007.04.27 0 0 111

Üdv Mindenkinek!

 

Segítségért fordulok a szaktársakhoz: nekem ékszerfotózáshoz lenne szükségem tárgyasztalkára, ill. olyan plexi lapra, amibe bele tudom állítani - csiptetni - a gyűrűt pl., hogy ne fekvő, hanem álló helyzetben lehessen fotózni. Kérdésem: HOL juthatnék ilyen kellékekhez?

Minden segítő szándékot szívesen fogadok, lehetőleg e-mail-ben a következő címre: sandor.szollat@t-online.hu

 

Szép napot, kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

dscw Creative Commons License 2004.08.18 0 0 110

Keresek fotost targyfotozasra. Az elkeszult fenykepeknek egy prospektusban kell szerepelniuk. Kb. 10 db fenykepet kellene kesziteni nyomtatott aramkorokrol.

Tel.: 06-30/2249469

optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 109

Ok, semmi gond, orulok hogy fent van. Akkor oda kell figyelni es kesz.

 

Azert akinek teccik ne sajnalja azt a $20-t, csak kenyelmesebb online, meg fent vannak a teljes meretu kepek es az ujabb lessonok.

http://www.webphotoschool.com -> Enroll : One month subscription
Member has access to any of the WebPhotoschool lessons for one month

 

Előzmény: petya001 (108)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 108

Szia!

 

Nem nálam van ,nem tudom feltördelni. Mindenképpen letöltésvezérlővel érdemes leszedni és akkor ez a probléma kikerülhető.

Mégegyszer köszönjük az anyagot.

 

petya

Előzmény: optikus (106)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 107

Hat ha tudnad mi van nalunk, sajna orulok ha forumozni raerek (melohely rulez) de egy darabig meg nem megy...

 

Előzmény: Szeder (103)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 106

Wow, egy aprocska gondom van, ha en elkezdek letolteni egy 58M-as fajlt es megszakadna az 57.M-nal hat biztos lekaparnam a monitort... (nem tudnad attordelni kisebbre, "rar a -v1440 wps2" megoldana a dolgot).

 

Előzmény: petya001 (105)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 105
Jó hírt kell bejelentenem: végre megérkezett a folytatás a webschool anyagnak:
http://foto.n30.hu/

háromszors hurrá optikusnak! köszönjük!
ozymandis Creative Commons License 2004.07.17 0 0 104
Gyanitom az anyag angolul van. Ha valaki leforditana magyarra, akar csak reszeleteket is, a FOTOZZ! - Szabadegyetem oldala nagyon szivesen biztositana tarhelyet.

ozy
Előzmény: optikus (102)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 103
Nem a webphotoschoolos cuccokra gondoltam, hanem a 55-ös, 74-es ill. 76-os hozzászólásokban írtakra (;
Előzmény: optikus (102)
optikus Creative Commons License 2004.07.16 0 0 102

Hat ezt nyoszorgom, petya001-nel van az anyag. Neki van savszelessege a feltolteshez, mar csak valami tarhely kene (~85MB), nala jelezzetek a lehetosegeket.

 

Előzmény: Szeder (101)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 101
optikus,

akkor ha így sikeresen újra ráakadtál erre a topikra, akkor az előzményekben leírtakkal kapcsolatban is tudnál tenni valamit? (; Köszönöm.
Előzmény: Szeder (74)
optikus Creative Commons License 2004.07.15 0 0 100

Wow, mit kerestem ezt a nyomorult topicot es sehogy se jott elo (a csodakeresovel sem).

 

Lenyeg, mint ahogy petya001 is irta, hogy nala van az anyag, akinek van kedve helyet adni az jelentkezzen nala.

Kb. 85MB.

 

petya001 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 99

Sziasztok!

 

Tud valaki ftp címet adni, illetve utána itt megosztani a lent említett dologokhoz?

 

petya

petya001 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 98
ferint!

Küldtem levelet!

petya
Előzmény: ferint (80)
optikus Creative Commons License 2004.06.29 0 0 97
De, csak most indokolt csaladi okokbol keslekedek egy kicsit...
Előzmény: sandorb (92)
msmks Creative Commons License 2004.06.29 0 0 96
fényképezz úgy, hogy a nap a hátad mögött legyen.
ha ez nem lehetséges, oldalt. ez ugye eddig triviális, így nem tükröződik.
használhatsz polárszűrőt, ámbár én úgy tudom, hogy az csak a nem fémes felületeken képes kiszűrni a csillogást. pl. ablak.
tegyél vakut a gépre, és deríts, így kiegyensúlyozottabbak lesznek a fényviszonyok. alternatív lehetőség a derítőlap, amivel szabályozni tudod a fény irányát.
Előzmény: glober (93)
Ariel Creative Commons License 2004.06.27 0 0 95
esetleg probalj meg egy deritolapot.
vannak olyanok aminek egyik oldala pl. fekete vagy transzparens a masik ezust. az egyikkel csokkented, lagyitod a fenyt a masikkal noveled a kontrasztot.
lehet vele jatszani.
Előzmény: glober (93)
Phat Smoker Creative Commons License 2004.06.27 0 0 94
tipp:a tükröződések kiküszöböléséhez használj polár szűrőt, bár nem tudom, hogy épp a te gépedre lehet e feltenni ilyet...
Előzmény: glober (93)
glober Creative Commons License 2004.06.27 0 0 93
Sziasztok ! HELP HELP HELP Kis segítséget szeretnék kérni,Egy másik forumba már irtam de megláttam ezt a forumot és látom itt vannak az iugazán Profik.Szóval az a bánatom, hogy
sokszor kellene a gépkocsik fényezését fényképeznem, ( fényezési hibák miatt ) nem egyszerű feladat, hogy a képen látszódjon a fényezési struktúra, vagy apróbb hibák amik szabad szemmel is láthatóak, külömböző szögből. És ne csillogjon, ne tükröződjön.
Ha sok a fény a szabadba az a baj , ha kevés akkor az ,Ha tükröződik akkor nem látszik a fényezés struktúrája, ( narancsos , ráncos, sima, szemetes, koszos ) Mindezt egy egyszerű géppel (Sony Cyber-shot® Digital Camera 3,0 M pixel.) Szóval egy amatőr user a profikat kérdezné mit tehetek ?
sandorb Creative Commons License 2004.06.27 0 0 92
nem lesz semmi akkor ebből az ftp-s dologból ?? :((

petya001 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 91
Szia optikus!
Küldtem levelet.

Péter

Előzmény: optikus (90)
optikus Creative Commons License 2004.06.09 0 0 90
Petya! Okes, vettem az adast akkor legyen a jovo heten, majd egyeztetunk.
Előzmény: petya001 (84)
Zölduborka Creative Commons License 2004.06.09 0 0 89
Köszi! :)

Nem nagy, kb. egy hagyományos 60x40-es kofferban elfér az egész (kivéve állványok).

Előzmény: Törölt nick (88)
optikus Creative Commons License 2004.06.09 0 0 87
Ja, ec/mc (otp) olcsobb volt mintha vettem volna a dollart es kp fizettem volna (ami persze nem menne). Ennyit meger 1 honap. Majd egy ev mulva elofizetek megint es megnezem az ujabb lessonokat.

Tobbi folyamatban;)

Előzmény: sandorb (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!