Keresés

Részletes keresés

GRPK Creative Commons License 2007.04.27 0 0 111

Üdv Mindenkinek!

 

Segítségért fordulok a szaktársakhoz: nekem ékszerfotózáshoz lenne szükségem tárgyasztalkára, ill. olyan plexi lapra, amibe bele tudom állítani - csiptetni - a gyűrűt pl., hogy ne fekvő, hanem álló helyzetben lehessen fotózni. Kérdésem: HOL juthatnék ilyen kellékekhez?

Minden segítő szándékot szívesen fogadok, lehetőleg e-mail-ben a következő címre: sandor.szollat@t-online.hu

 

Szép napot, kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

dscw Creative Commons License 2004.08.18 0 0 110

Keresek fotost targyfotozasra. Az elkeszult fenykepeknek egy prospektusban kell szerepelniuk. Kb. 10 db fenykepet kellene kesziteni nyomtatott aramkorokrol.

Tel.: 06-30/2249469

optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 109

Ok, semmi gond, orulok hogy fent van. Akkor oda kell figyelni es kesz.

 

Azert akinek teccik ne sajnalja azt a $20-t, csak kenyelmesebb online, meg fent vannak a teljes meretu kepek es az ujabb lessonok.

http://www.webphotoschool.com -> Enroll : One month subscription
Member has access to any of the WebPhotoschool lessons for one month

 

Előzmény: petya001 (108)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 108

Szia!

 

Nem nálam van ,nem tudom feltördelni. Mindenképpen letöltésvezérlővel érdemes leszedni és akkor ez a probléma kikerülhető.

Mégegyszer köszönjük az anyagot.

 

petya

Előzmény: optikus (106)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 107

Hat ha tudnad mi van nalunk, sajna orulok ha forumozni raerek (melohely rulez) de egy darabig meg nem megy...

 

Előzmény: Szeder (103)
optikus Creative Commons License 2004.07.19 0 0 106

Wow, egy aprocska gondom van, ha en elkezdek letolteni egy 58M-as fajlt es megszakadna az 57.M-nal hat biztos lekaparnam a monitort... (nem tudnad attordelni kisebbre, "rar a -v1440 wps2" megoldana a dolgot).

 

Előzmény: petya001 (105)
petya001 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 105
Jó hírt kell bejelentenem: végre megérkezett a folytatás a webschool anyagnak:
http://foto.n30.hu/

háromszors hurrá optikusnak! köszönjük!
ozymandis Creative Commons License 2004.07.17 0 0 104
Gyanitom az anyag angolul van. Ha valaki leforditana magyarra, akar csak reszeleteket is, a FOTOZZ! - Szabadegyetem oldala nagyon szivesen biztositana tarhelyet.

ozy
Előzmény: optikus (102)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 103
Nem a webphotoschoolos cuccokra gondoltam, hanem a 55-ös, 74-es ill. 76-os hozzászólásokban írtakra (;
Előzmény: optikus (102)
optikus Creative Commons License 2004.07.16 0 0 102

Hat ezt nyoszorgom, petya001-nel van az anyag. Neki van savszelessege a feltolteshez, mar csak valami tarhely kene (~85MB), nala jelezzetek a lehetosegeket.

 

Előzmény: Szeder (101)
Szeder Creative Commons License 2004.07.16 0 0 101
optikus,

akkor ha így sikeresen újra ráakadtál erre a topikra, akkor az előzményekben leírtakkal kapcsolatban is tudnál tenni valamit? (; Köszönöm.
Előzmény: Szeder (74)
optikus Creative Commons License 2004.07.15 0 0 100

Wow, mit kerestem ezt a nyomorult topicot es sehogy se jott elo (a csodakeresovel sem).

 

Lenyeg, mint ahogy petya001 is irta, hogy nala van az anyag, akinek van kedve helyet adni az jelentkezzen nala.

Kb. 85MB.

 

petya001 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 99

Sziasztok!

 

Tud valaki ftp címet adni, illetve utána itt megosztani a lent említett dologokhoz?

 

petya

petya001 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 98
ferint!

Küldtem levelet!

petya
Előzmény: ferint (80)
optikus Creative Commons License 2004.06.29 0 0 97
De, csak most indokolt csaladi okokbol keslekedek egy kicsit...
Előzmény: sandorb (92)
msmks Creative Commons License 2004.06.29 0 0 96
fényképezz úgy, hogy a nap a hátad mögött legyen.
ha ez nem lehetséges, oldalt. ez ugye eddig triviális, így nem tükröződik.
használhatsz polárszűrőt, ámbár én úgy tudom, hogy az csak a nem fémes felületeken képes kiszűrni a csillogást. pl. ablak.
tegyél vakut a gépre, és deríts, így kiegyensúlyozottabbak lesznek a fényviszonyok. alternatív lehetőség a derítőlap, amivel szabályozni tudod a fény irányát.
Előzmény: glober (93)
Ariel Creative Commons License 2004.06.27 0 0 95
esetleg probalj meg egy deritolapot.
vannak olyanok aminek egyik oldala pl. fekete vagy transzparens a masik ezust. az egyikkel csokkented, lagyitod a fenyt a masikkal noveled a kontrasztot.
lehet vele jatszani.
Előzmény: glober (93)
Phat Smoker Creative Commons License 2004.06.27 0 0 94
tipp:a tükröződések kiküszöböléséhez használj polár szűrőt, bár nem tudom, hogy épp a te gépedre lehet e feltenni ilyet...
Előzmény: glober (93)
glober Creative Commons License 2004.06.27 0 0 93
Sziasztok ! HELP HELP HELP Kis segítséget szeretnék kérni,Egy másik forumba már irtam de megláttam ezt a forumot és látom itt vannak az iugazán Profik.Szóval az a bánatom, hogy
sokszor kellene a gépkocsik fényezését fényképeznem, ( fényezési hibák miatt ) nem egyszerű feladat, hogy a képen látszódjon a fényezési struktúra, vagy apróbb hibák amik szabad szemmel is láthatóak, külömböző szögből. És ne csillogjon, ne tükröződjön.
Ha sok a fény a szabadba az a baj , ha kevés akkor az ,Ha tükröződik akkor nem látszik a fényezés struktúrája, ( narancsos , ráncos, sima, szemetes, koszos ) Mindezt egy egyszerű géppel (Sony Cyber-shot® Digital Camera 3,0 M pixel.) Szóval egy amatőr user a profikat kérdezné mit tehetek ?
sandorb Creative Commons License 2004.06.27 0 0 92
nem lesz semmi akkor ebből az ftp-s dologból ?? :((

petya001 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 91
Szia optikus!
Küldtem levelet.

Péter

Előzmény: optikus (90)
optikus Creative Commons License 2004.06.09 0 0 90
Petya! Okes, vettem az adast akkor legyen a jovo heten, majd egyeztetunk.
Előzmény: petya001 (84)
Zölduborka Creative Commons License 2004.06.09 0 0 89
Köszi! :)

Nem nagy, kb. egy hagyományos 60x40-es kofferban elfér az egész (kivéve állványok).

Előzmény: Törölt nick (88)
optikus Creative Commons License 2004.06.09 0 0 87
Ja, ec/mc (otp) olcsobb volt mintha vettem volna a dollart es kp fizettem volna (ami persze nem menne). Ennyit meger 1 honap. Majd egy ev mulva elofizetek megint es megnezem az ujabb lessonokat.

Tobbi folyamatban;)

Előzmény: sandorb (86)
sandorb Creative Commons License 2004.06.08 0 0 86
énis szemeztem a webphotoschool oldallal, nemrossz kis hely..milyen módon fizettél elő rá ? bankkártya ?
az ftp-s megoldás nagyon jó volna :)
előre is köszönet érte :)
Előzmény: optikus (79)
Zölduborka Creative Commons License 2004.06.08 0 0 85
Hali!

Na bedurrantam egy kicsit és a cégem kontójára vettem egy Visatec stúdióvaku szettet!
Azért döntöttem így, mert volt szerencsém élőben kipróbálni, hogy milyen is a munka egy fotóműteremben az ilyen vakukkal (na meg mert beesett egy kis zseton a cégbe).
Nagyságrendekkel szebb az eredmény és hihetetlenül egyszerű vele dolgozni.
A dologhoz hozzátartozik az is, hogy nagyon olcsón jutottam a cucchoz (majdnem félár).
Vettem két vakut (300J és 150J), ernyőket és két softboxot + állványok, szinkronkábel, normál és ernyő-reflektorok és egy fénymérőt mindezt 350-ért (550 helyett) újonnan.

petya001 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 84
Optikus!
ok, este írok!

Ferint!
akkor nekem küldd légyszi az ftp-t

Előzmény: optikus (83)
optikus Creative Commons License 2004.06.07 0 0 83
Nekem az is jo. Csutortok-pentek amikor tudok a dologgal foglalkozni, altalaban a florian kornyeken fordulok elo napkozben (bicoval). Irj mailt es pontositunk.
Előzmény: petya001 (82)
petya001 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 82
Optikus!
Ha budapesten össze tudunk valahol futni én szívesen feltöltöm!

Péter

Előzmény: optikus (81)
optikus Creative Commons License 2004.06.07 0 0 81
Adhatsz, de jo darabig eltart mig fel tudom tolteni.
Előzmény: ferint (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!