Keresés

Részletes keresés

ferint Creative Commons License 2004.05.07 0 0 49
Nem lehet ezt eléggé megköszönni.
:-)
Előzmény: optikus (45)
asci Creative Commons License 2004.05.07 0 0 48

Nagyon szuperek a leckék, köszönet érte! Ahogy elnézem azokat a példafotókat nem egy középkategóriás fényképezőgéppel készítették és a kiegészítő felszerelés sem pár ezer forintba került...
Csak éppen átfutottam, de már nagyon sok hasznos információt találtam benne pl.: napfényben vakuhasználat. Ki gondolta volna...
Most éppen azon töröm a fejem, hogy miként lehetne - ha nem is annyira profi, de használható - fényforrásokat beszerezni, persze olcsón. Ti miket használtok?

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.06 0 0 47
optikus,

Masok neveben is koszonom szepen!

Előzmény: optikus (45)
petya001 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 46
köszi, ez az összeg tényleg kibírható.
Péter
optikus Creative Commons License 2004.05.06 0 0 45
Mivel nem talaltam jobb lehetoseget ezert feltettem ide.
Rar-al tomoritve, 28 fajlba darabolva. Addig marad fent mig le nem irtjak a nem teljesen legalis tartalom miatt (vagy en meg nem unom:). Ha valami gixer van a cuccal kapcsolatban azt jelezzetek.

AD ON
Egyebkent szerintem $20-t meger az egesz unlimited hozzaferes, es van egy csomo hasznos lecke. En elofizettem ra, azt nem igerem hogy ezt is lemirrorozom, de ennyi penztet barkinek meger, szvsz.

petya001 Creative Commons License 2004.05.04 0 0 44
Akkor bocsánat, azt hittem ez a lépés már megoldódott. Akkor Optikus kérünk szépen...
Péter
Előzmény: _Pompi_ (43)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.05.04 0 0 43
Szívesen segítenék! Felajánlottam a lehetőséget, hogy biztosítok helyet az anyagnak. Viszont nekem nincs meg az anyag. Tehát egyelőre nem nálam van a labda.

Előzmény: petya001 (42)
petya001 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 42
Pompi!
Ne csigázz minket! Segíts a népen :-)
Zölduborka Creative Commons License 2004.04.30 0 0 41
_Pompi_: örök hála lenne! hajrá!
Előzmény: _Pompi_ (39)
centrino Creative Commons License 2004.04.29 0 0 40
Az nem lenne rossz, csak támogatni tudom az ötletet :)))
Előzmény: _Pompi_ (39)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.04.29 0 0 39
Engem is érdekelne a dolog és van is ekkora tárhelyem, fel tudom rakni, hogy mindenki megnézhesse.

tux Creative Commons License 2004.04.29 0 0 38
Sok, ennyit nem tudok elhelyezni. Szivességből van egy kis tárhelyem, pár mega még elmenne, de ennyi sajnos nem. Pár CD-t viszont tudnék írni...

tux

Előzmény: optikus (37)
optikus Creative Commons License 2004.04.27 0 0 37
~45MB
Előzmény: tux (36)
tux Creative Commons License 2004.04.27 0 0 36
Mennyi hely kellene?

tux

Előzmény: optikus (34)
centrino Creative Commons License 2004.04.27 0 0 35
Üdv!

Én is áldoznék rá nagyon szívesen, de elmenni sajnos nem tudok érte. (jönnek sorban a zh-k...)

Előzmény: optikus (34)
optikus Creative Commons License 2004.04.26 0 0 34
Az lenne a legjobb ha valaki olyan jelentkezne aki fel tudna rakni masok altal is elerheto helyre. Szoval van valakinek ilyen lehetosege?
Zölduborka Creative Commons License 2004.04.26 0 0 33
Ja és természetesen elmennék érte!
Zölduborka Creative Commons License 2004.04.26 0 0 32
Háát optikus, ezt kár volt leírnod, mert most azt kell hogy mondjam, hogy engem is érdekelne az a CD! :)))

Szívesen fizetnék érte!

Üdv

Ubi

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.26 0 0 31
optikus,

Szia.

Olvastam, hogy meg vannak neked a webphotoschool leckei. Az ingyenes vagy a fizetos is meg van? Mert a fizetos erdekelne. Valami 44mb-rol irtal.

optikus Creative Commons License 2004.04.24 0 0 29
Haaat, ha sok 100e ft-od van...

AlienBees
Broncolor + Visatec
Calumet
Dynalite
Elinchrom
Hedler
Hensel
JTL
Lastolite
Lumedyne/
MultiBlitz
Richter

Vannak magyar forgalmazok de szinte csak rendelesre van minden. Nezd meg a fotomozaikot ott jol ossze vannak szedve.

Előzmény: Petko (26)
optikus Creative Commons License 2004.04.24 0 0 28
>Nem mindég a legdrágább megoldás a legjobb
En is ezen a velemenyen vagyok, azert is barkacsolok sokmindent hazilag. Inkabb azt mondom hogyha valaki probalt mar ilyen rongyos,pauszos megoldast es a szoftboxost az tudja mirol beszelek (ettol fuggetlen a szoftbox es a vilagitas lehet hazi barkacs de melozni kell vele az ketsegtelen).
Előzmény: longestlens (24)
optikus Creative Commons License 2004.04.24 0 0 27
Hat a novoflex nem az olcsosagarol hires. Meg nem igazan a vilagitas a fo profilja, ha megnezed a honlapjat nincs is sok cucc. Viszont a magicball baromi jo (es draga).
Persze otleteket lehet lopni hazi barkacshoz is. Multkor olvastam egy fotosujsagban egy ilyen koppintast. Faszi vett egy kismeretu diaatvilagito pultot. Ebben a fenycsovet kicserelte egy szetberhelt vaku csovere. A vakufejbol kiment a ket madzag be az atvilagtopultba. Az atvilagitopultot fejjel lefele az obi ele szerkesztette egy sinrendszerre. Igy kapott egy tok profi diffuz makro vilagitast (hasonlot mint a novoflex fele Flash Art rendszer). Mar en is elkezdtem nezegetni az atvilagitopultomat:)
Nagyon franko bogaras makrokat csinalt vele.
Előzmény: NJani (25)
Petko Creative Commons License 2004.04.24 0 0 26
van valami internetes site, ahol ilyen cuccokat lehet rendelni?
Előzmény: NJani (25)
NJani Creative Commons License 2004.04.24 0 0 25
optikus,

A Novoflex ilyen jellegű cuccait nem nézted? Egész jól használhatónak tűnnek kisebb tárgyakhoz, akár házi használatra is. Vagy ha drága, akkor esetleg ötletet lehetne koppintani.

Előzmény: optikus (21)
optikus Creative Commons License 2004.04.24 0 0 23
>Amúgy a nagy képeket is letöltötted?
Nem mert az valami scriptes bizbasszal volt megoldva popup ablakban, es a teleport nem birt megbirkozni vele...

Nekem nincs szelessavum. Adj egy emailt es megprobalom elkuldeni melohelyrol darabokban. De az sem lesz valami gyors...
Vagy felirom cr-re es elgyussz erte...

>Milyen "ellenszolgáltatást" találtál ki?
Ami nekem is 'ingyen' volt az masnak is az lesz, csak el kell jonnie erte:)

Előzmény: centrino (22)
centrino Creative Commons License 2004.04.24 0 0 22
Szuper.

Amúgy a nagy képeket is letöltötted?

Hogyan tudnánk megoldani a dolgot? Hétfő este (meg kedd-csüt) chello közelben leszek, le tudnám tölteni.

Milyen "ellenszolgáltatást" találtál ki?

Előzmény: optikus (17)
optikus Creative Commons License 2004.04.24 0 0 21
Hat en probaltam, hamar rajon az ember hogy nem olyan egyszeru az. Foleg mivel nincs hatso boritas igy mindenfele osszevissza kontrollalhatatlan reflexiok deritesek jonnek letre. Pl. sotet hatter vilagos tema jellegueknel lehet jo sokat kinlodni. Tapasztalatbol mondom rendes belulrol femezett tobb diffuzoros szoftboxokkal es rendes deritolapokkal nagysagrendekkel konyebb a tenykedes (persze nem is nehany meter anyag ára, de azert itt is lehet ertelmes kompromisszumokta talalni, es a hazi barkacs sem utolso dolog...).
Pl. lehet szoftboxot barkacsolni hullampapir dobozbol, alufoliabol, pauszpapirbol, es nem is rossz (persze nem olyan rugalmas meg konyen tarolhato mint a gyari, de ez az olcsosag ara).

Az is igaz hogy nem 15 meteres softboxra gondoltam (hanem inakbb a hazi korulmenyek kozott eloadodo dolgokra).

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.24 0 0 20
optikus! már miért is ne lehetne szoftbox nélkül?
fogsz egy fehér anyagot és kifeszíted valahogyan. aztán vakuval - akár többel is - vagy oldalról vagy hátulról meglövöd. sokan világítanak így.
ha nem hiszed, gondolkozz. mondjuk hol lehet kapni 10x15-ös (méterben!) szoftboxot?
Előzmény: optikus (6)
Petko Creative Commons License 2004.04.24 0 0 19
hol lehet olyat kapni?:))
Előzmény: optikus (18)
optikus Creative Commons License 2004.04.23 0 0 18
Azt viszont le kell szogezni hogy targyfoto nincs softbox nelkul (e nelkul nem nagyon lehet hasznalhato kepeket alkotni...).
Előzmény: optikus (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!