Nagyon szuperek a leckék, köszönet érte! Ahogy elnézem azokat a példafotókat nem egy középkategóriás fényképezőgéppel készítették és a kiegészítő felszerelés sem pár ezer forintba került...
Csak éppen átfutottam, de már nagyon sok hasznos információt találtam benne pl.: napfényben vakuhasználat. Ki gondolta volna...
Most éppen azon töröm a fejem, hogy miként lehetne - ha nem is annyira profi, de használható - fényforrásokat beszerezni, persze olcsón. Ti miket használtok?
Mivel nem talaltam jobb lehetoseget ezert feltettem ide.
Rar-al tomoritve, 28 fajlba darabolva. Addig marad fent mig le nem irtjak a nem teljesen legalis tartalom miatt (vagy en meg nem unom:). Ha valami gixer van a cuccal kapcsolatban azt jelezzetek.
AD ON
Egyebkent szerintem $20-t meger az egesz unlimited hozzaferes, es van egy csomo hasznos lecke. En elofizettem ra, azt nem igerem hogy ezt is lemirrorozom, de ennyi penztet barkinek meger, szvsz.
Szívesen segítenék! Felajánlottam a lehetőséget, hogy biztosítok helyet az anyagnak. Viszont nekem nincs meg az anyag. Tehát egyelőre nem nálam van a labda.
>Nem mindég a legdrágább megoldás a legjobb En is ezen a velemenyen vagyok, azert is barkacsolok sokmindent hazilag. Inkabb azt mondom hogyha valaki probalt mar ilyen rongyos,pauszos megoldast es a szoftboxost az tudja mirol beszelek (ettol fuggetlen a szoftbox es a vilagitas lehet hazi barkacs de melozni kell vele az ketsegtelen).
Hat a novoflex nem az olcsosagarol hires. Meg nem igazan a vilagitas a fo profilja, ha megnezed a honlapjat nincs is sok cucc. Viszont a magicball baromi jo (es draga).
Persze otleteket lehet lopni hazi barkacshoz is. Multkor olvastam egy fotosujsagban egy ilyen koppintast. Faszi vett egy kismeretu diaatvilagito pultot. Ebben a fenycsovet kicserelte egy szetberhelt vaku csovere. A vakufejbol kiment a ket madzag be az atvilagtopultba. Az atvilagitopultot fejjel lefele az obi ele szerkesztette egy sinrendszerre. Igy kapott egy tok profi diffuz makro vilagitast (hasonlot mint a novoflex fele Flash Art rendszer). Mar en is elkezdtem nezegetni az atvilagitopultomat:)
Nagyon franko bogaras makrokat csinalt vele.
A Novoflex ilyen jellegű cuccait nem nézted? Egész jól használhatónak tűnnek kisebb tárgyakhoz, akár házi használatra is. Vagy ha drága, akkor esetleg ötletet lehetne koppintani.
>Amúgy a nagy képeket is letöltötted? Nem mert az valami scriptes bizbasszal volt megoldva popup ablakban, es a teleport nem birt megbirkozni vele...
Nekem nincs szelessavum. Adj egy emailt es megprobalom elkuldeni melohelyrol darabokban. De az sem lesz valami gyors...
Vagy felirom cr-re es elgyussz erte...
>Milyen "ellenszolgáltatást" találtál ki? Ami nekem is 'ingyen' volt az masnak is az lesz, csak el kell jonnie erte:)
Hat en probaltam, hamar rajon az ember hogy nem olyan egyszeru az. Foleg mivel nincs hatso boritas igy mindenfele osszevissza kontrollalhatatlan reflexiok deritesek jonnek letre. Pl. sotet hatter vilagos tema jellegueknel lehet jo sokat kinlodni. Tapasztalatbol mondom rendes belulrol femezett tobb diffuzoros szoftboxokkal es rendes deritolapokkal nagysagrendekkel konyebb a tenykedes (persze nem is nehany meter anyag ára, de azert itt is lehet ertelmes kompromisszumokta talalni, es a hazi barkacs sem utolso dolog...).
Pl. lehet szoftboxot barkacsolni hullampapir dobozbol, alufoliabol, pauszpapirbol, es nem is rossz (persze nem olyan rugalmas meg konyen tarolhato mint a gyari, de ez az olcsosag ara).
Az is igaz hogy nem 15 meteres softboxra gondoltam (hanem inakbb a hazi korulmenyek kozott eloadodo dolgokra).
optikus! már miért is ne lehetne szoftbox nélkül?
fogsz egy fehér anyagot és kifeszíted valahogyan. aztán vakuval - akár többel is - vagy oldalról vagy hátulról meglövöd. sokan világítanak így.
ha nem hiszed, gondolkozz. mondjuk hol lehet kapni 10x15-ös (méterben!) szoftboxot?