Keresés

Részletes keresés

angyalhentes Creative Commons License 2004.08.12 0 0 36
Hozzam eddig csak matavos "szakemberek" jottek ki, az axelerotol senki. (Mondjuk ez valahol logikus is, hiszen az egesz infrastruktura, a DSLAM-ok es meg utana az ATM is a Matav tulajdonat kepezi, tehat teljesen fuggetlen attol, hogy kinel fizettel elo.)
Előzmény: BCruiser (35)
BCruiser Creative Commons License 2004.08.12 0 0 35

nekem két hét vitám volt az axeleroval... amikor kintjártak a "szakemberek" sem vették észre, hogy mi a probléma... ugye a probléma lent le van írva.. vagyis, hogy mi volt a megoldás...

de azért jóérzés tudni, hogy végpontot cseréltek a készülékünkön a központban, mielőtt átálltunk 768-ra:D

 

Előzmény: angyalhentes (34)
angyalhentes Creative Commons License 2004.08.10 0 0 34
Azert valahol tetszik az a magabiztossag, hogy mindenki elsore tudja, ki a hibas azert, mert nem megy a net. :)

(En a jomultkoraban anyaztam egy kort, aztan kiderult, hogy a BIX-et halasztotta le egy MSSQL szerver. Hoppa.)
Előzmény: BCruiser (21)
angyalhentes Creative Commons License 2004.08.10 0 0 33
Azert ovatosan, ha meg is osztod otthon a netet, akkor ezzel problemak lehetnek.
Előzmény: rainman (26)
angyalhentes Creative Commons License 2004.08.10 0 0 32
Nem lehet, hogy a DC aktiv modjaban annyi socketet nyitnak feled, hogy meghulyitik a windows-t? (Vagy csak elfelejtik bezarni, ilyet lattam mar. Amikor 3000 nyitott socket van, a windows nem virgonckodik tulzottan. :))

"netstat -a" a parancssoron segithet esetleg a kerdes tisztazasaban.
Előzmény: _Andrew_ (30)
BCruiser Creative Commons License 2004.08.10 0 0 31

nemtom ismeritek-e: a program neve NETLIMITER

 

én ezt szedtem le mikor a problémám volt.. jó kis progi.. taskonként mutatja meg a le és feltöltési sebességet. szeirntem százszor jobb mint az adsl assziszt.

 

Előzmény: _Andrew_ (28)
_Andrew_ Creative Commons License 2004.08.04 0 0 30

nahh annyi fejlemeny van a dologban, hogy a DC++ -ban csak akkor rohad le az adatforgalom(es ezzel egyutt az egesz gepen) ha Aktiv modra allitom.

Ha passziv modba teszem akkor tokeletesen megy minden, viszont akkor meg nemtok mindenkitol tolteni.

Van vmi 5letetek? (bar ez mar inkabb dc-s topic temaja innentol, dehh lehet az ADSL hibaja is)

Baliszoft Creative Commons License 2004.08.04 0 0 29
Lehet hogy meg kene probalkozni egy masik (tipusu) kabelmodemmel?
Előzmény: _Andrew_ (28)
_Andrew_ Creative Commons License 2004.08.03 0 0 28

Sziasztok!

Van egy olyan problamam, hogy DC-n toltok es valtozo ido mulva az ADSL kapcsolat elkezd belassulni, majd megall es onnantol kezdve nincs adatforgalom sehol sem(tehat bongeszoben sem), csak ha bontom a kapcsolatot es ujra kapcsolodok.

Miutan ujra kapcsolodtam megint elkezdodik up/download es megint elkezd belassulni stb stb...

Letoltottem Matav ADSL asszisztens nevu programot, abban figyelem a letoltesi/feltoltesi sebesseget.

Van ebben a  programban egy 'Telepites es mukodesi vizsgalat' elvezesu menupont, mely vizsgalana az ADSL kapcsolatomat. A vizsgalat vegen kiirja, hogy hiba a DNS szerver lekerdezese kozben es kiad egy hibakodot, melyet helpdesknek be kellene diktalnom...

Felhivtam matavot, kijottek, megmutattam, de az urge nem tudott vele mit csinalni, tovabbadta az ugyet az 'okosabb' kollegaknak akik allitolag Pestiek. Eddig itt all az ugy.

Rettento idegesito a dolog. Csak akkor jon elo, ha DC-vel toltok, tehat fullosan kihasznalom a max fel/letoltesi savszelesseget. Ilyenkor egyszerre tobb IP-vel allok kozvetlen kapcsolatban, hiszen ez a DC lenyege.

Ha csak siman netezik ocsem, vagy chatel akkor nincs semmi baja.

Mi a picsa baja lehet?

Ismerosnek ugyaza DC kliens fut ADSL-en es tokeletesen muxik, biztos nem valami spy vagy adware mar mindent lecsekkoltam.

Tanacstalan vagyok.

Udv!

Baliszoft Creative Commons License 2004.07.13 0 0 27

Rainman,

 

Koszi az infot! Megcsinaltam (bar igaz W98SE-vel) es ugy nez ki hogy valoban (kb 2x) gyorsabban bootol a Windoz! Mit gondolsz varhatok mas javulast is ezen kivul?

Előzmény: rainman (26)
rainman Creative Commons License 2004.07.12 0 0 26

Szervusz!

 

Fix IP állítása az ethernet csatolóhoz, XP prof. esetén:

 

Start menü -> Vezérlőpult -> Hálózati kapcsolatok -> Itt a Helyi kapcsolat ikonján jobb klikk, a helyi menüben elmész a Tulajdonságokhoz.

A megjelenő ablakban kiválasztod a TCP/IP protokoll-t, és kattintasz a Tulajdonságok gombon.

Bejelölöd a "Következő IP cím használata" radio-jelölőt, és kitöltöd az IP cím mezőt pl. egy olyannal, hogyaszongya: 192.168.1.2

Maszknak beírod a 255.255.255.0-t 

 

Ha mást nem is, annyit nyersz, hogy talán gyorsabban bootol majd a géped.

 

Az ADSL dinamikus IP cím kiosztása ennek ellenére nem változik, minden új feljelentkezéskor új IP-t kapsz majd, valamint a 24 óránkénti bontás miatt lesz ugyanez,  De ez nem a csatólód fizikai portjának IP-je lesz amit kapsz majd, hanem talán a PPPoE IP-je lesz az, ami dinamikus.

(Ha roszul írtam, kérem javítson ki a T. társaság!)

Mert ha pl. az ADSL kapcsolat ikonján nyomsz jobb klikket, ott választod a "hálózat" fület, kiválasztod a TCP/IP protokoll-t, ott kattintasz a tulajdonságokra, - szóval ott az "IP cím automatikus kérése" lesz - és persze maradjon - kijelölve, ez biztosítja a dinamikus IP kiosztást az ADSL kapcsolathoz. Miközben az első bekezdésem szerint a fizikai hálózati csatolód rendelkezik majd persze az általad beállított fix. IP-vel is.

 

Na remélem nem kavartalak meg jobban, mit szükséges....

 

(Zárójelben: Amikoriban - 3 éve- a Siemenseket rakták, nem igazán volt vala más. Azután jöttek be a Telindus-ok, (USB felület grátis, de persze nincs hozzá support) majdan a Dialcom-ok.

Mostanság meg holmi D-link eszközökről lehetett olvasni, hogyaszongya: cirka 100ezer darabot vásárolt a mati, talán már kezdik is kiszórni.

Na felhajtok egy ilyent, oszt megnézem mit tud vala, kellőképpen userbarát-é...

Előzmény: Baliszoft (25)
Baliszoft Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25

Rainman,

 

Na ennyire nem vagom a temat :). Sajnos ugy tunik a cache meretenek csokkentese nem volt semmilyen hatassal a dologra, ugyan ugy leall neha. Elkepzelheto (sot biztos), hogy lehetne finetuningolni itt valamit, de szerintem nem itt van a fo problema. Ha itt lenne, allandoan lassu lenne, de ez teljesen valtozo. Ahogy irtam, munkanapokon, delelott sokkal rosszabb a helyzet. Amugy Siemens modemet raktak ide (lekopogom meg nem romlott el a 3 ev alatt, holott a pasi aki installalta nem volt jo velemennyel rola). Amiota ra van dugva a gepre, majdnem egy perc mire felall a Windoz :(.

rainman Creative Commons License 2004.07.12 0 0 24
Vannak még kósza hírek arról is, hogy hasonló szitut orvosol, ha a hálózati csatolónak beállítunk egy fix IP-t, és járulékos haszonként megszűnik a bootolási folyamat belassulása is, no meg ha pl Dialcom ADSL modemünk van, és jól választjuk meg azt a bizonyos fix IP-t, akkor hozzáférhetünk az ADSL modem státusz-képernyőjéhez is.
Előzmény: Baliszoft (22)
rainman Creative Commons License 2004.07.12 0 0 23

Szervusz!

 

Lám a legkézenfekvőbb megoldásra nem gondolunk....

 

Én fel sem tételeztem, hogy nem vagy ott, amikor a matis csákó matat.

Te fel sem tételezted, hogy egy lassulás az ADSL szakaszon illetve az ISP-n kívüi okból is előállhat.

(láttam azért már DSLAM oldali hubát is, de az "tömegzavart" - "általános panaszt" okozott, és pár napon belül orvosolták is.)

 

Kösz, hogy beszámoltál az eredményről! Ez így korrekt!

Most már csak azt kell eldönteni, hogy az a bizonyos exe, az most vagy valami, vagy megy valahova?   :-)

Előzmény: BCruiser (21)
Baliszoft Creative Commons License 2004.07.12 0 0 22

DuDor,

 

Koszi a tippet! Megneztem 300 valahany MB volt, levettem 64-re. Kivancsi vagyok, hogy lesz-e javulas.

Előzmény: DuDoR (19)
BCruiser Creative Commons License 2004.07.12 0 0 21

képzeld el a szitut ;-)

 

.. te dolgozol.. bent a melóhelyeden..

.. otthon nálad meg dolgozik a matávos a dolgaidon, meg a saját laptopjával.. hmm???

 

..közben a probléma egyébként megoldódott.. nem az ADSL-el volt a baj.. .(bár lehet ott is lehetett gebasz, hisz a matávos a saját laptopjával + direkt tesztelős loginnal is észlelte a feltöltési sebesség nagymértékű lassulását).

 

szvsz.. a probléma az én gépemen volt.. .WUAMGRD.EXE néven.. ez generálta a kimenő forgalmat kőkeményen.... kitöröltem.. illetve megtisztítottam a registry-jeit.. és azóta tökéletesen szakít...

 

lehet a matávos ürge laptopján is lehetett egy ilyen fájl??:)

 

 

Előzmény: rainman (20)
rainman Creative Commons License 2004.07.11 0 0 20

Azt mondod: "éppen ebben a pillanatban" vizsgálódik a matávos, miközben Te hozzászólást írsz. Hát én valahogy nem tudom elképzelni a szitut...

 

Matávos a saját laptopjával viszgálódott? Ha igen, akkor hogyan írtál hozzászólást?

Ha nem, akkor viszont nem határolható el egyértelműen, hogy nem-e a Te rendszered az oka a "tesztelhetetlenségnek" illetve a rosz eredménynek.

 

Láttam már olyat, hogy egyik gépen nem megy a teszt, ledobja, amint indítom a mérést, egy másik gépen viszont igen, és tökre jó eredményt ad.

Ugyanakkor láttam már zombi gépet is, ami lefoglalta a fel irányt úgy, hogy csak na!

 

Na az olyan dolgok tudnak röhelyesek lenni....

Előzmény: BCruiser (18)
DuDoR Creative Commons License 2004.07.10 0 0 19
Az en gondom az, hogy neha "be/le pauzol" a dolog, es semmi kb 20-30 masodpercig. Elegge zavaro tud lenni, ha pl elolvastam egy oldalt, es varnek a kovetkezore. Online jatek megy hibatlanul, ha egyszer felcsatlakoztam nincs gond a sebesseggel (es megszakitas nelkul is megy). Ha viszont 1-2 orat jatszottam, lelepek a jatekszerverrol, es megnyitnek egy uj oldalt (akarmi mast)

A leírásod alapján elsőnek arra tippelek, hogy a hiba a te készülékedben van.
Túl nagy a böngésző cache beállítása. Manapság a sokgigás diszkek korában a Win alapból 400-500 Megát is képes erre lefoglalni. Ami igencsak le tudja lassitani a weblapok megjelenítését - különösen, ha már egy ideje nem használtad a böngészőt, és persze hiába jön le az anyag gyorsan, ha a képernyőn nem jelenik meg.

Persze más is lehet az ok, de én ezt nézném meg először.
Előzmény: Baliszoft (17)
BCruiser Creative Commons License 2004.07.08 0 0 18

amikor június végén a hibát bejelentettem akkor ezzel a hozzáféréssel amit te írsz a 256kbyte-os tesztet sem tudtam megcsinálni..

 

 

ma (épp ebben a pillanatban) kint van egy matávos csóka nálam és az ügyön dolgozik... jelenleg a normális oldal sem elérhető (www.adslteszt.matav.hu)... ráadásul ez a direkt test-es dolog sem...

 

végre kijött valaki hozzám..végre kijavítanák a hibát..de feltárni nem tudják mert az elmúlt 2,5 hétből épp MA nem működik a tesztoldaluk!!!!!

hát nem röhejes már???

 

 

jahh..

 

256kbyte-al való tesztek.. csaka feltöltési eredmények:

 

24 kbit/s

39 kbit/s

45 kbit/s....

...

...

84 kbit/s

 

de semmiképpen nem 100 feletti értékek ... 2,5 hete!! 

768/128 -as kapcsolatnál.

 

Előzmény: rainman (16)
Baliszoft Creative Commons License 2004.07.04 0 0 17

Nekem alapvetoen mas a problemam. A 384/64 megvan, sot altalaban meg tobb is valamivel. Eddig csak egyszer ment el hosszabb idore a Net (3 ev alatt), amikor beazott a telefonvonal (beszelni sem lehetett).


Az en gondom az, hogy neha "be/le pauzol" a dolog, es semmi kb 20-30 masodpercig. Elegge zavaro tud lenni, ha pl elolvastam egy oldalt, es varnek a kovetkezore. Online jatek megy hibatlanul, ha egyszer felcsatlakoztam nincs gond a sebesseggel (es megszakitas nelkul is megy). Ha viszont 1-2 orat jatszottam, lelepek a jatekszerverrol, es megnyitnek egy uj oldalt (akarmi mast) akkor csak jelentos keses utan jelenik meg a tartalom. Szerintem ez valamilyen intelligens megoldas a savszelesseg(ek) optimalizalasara (es a felhasznalok kozott valo megosztasara), csak az a baj, hogy ha sokan vannak fennt egyszerre mar 2 egymasutani oldal (URL) megnyitasa kozott is varnom kell :(. A tartalom mar "tisztesseges" sebesseggel lejon, de mire beindul...

rainman Creative Commons License 2004.07.03 0 0 16

Na most így a linket használva elérve a tesztoldalt, a mérést nem fogják elfogadni hitelesnek!

 

Mert ahhoz az szükségeltetik, hogy ne a neten keresztül őrd el a jaját felhasználóneveddel, jelszavaddal, hanem az, hogy a teszthozzáférési adatokkal kapcsolódj a rendszerhez.

Felhasználónév: adsl@test

Jelszó: test

 

Így kell kapcsolódni. majd a böngészőbe beírni azt a bizonyos oldal-címet.

 

A teszt-azonosítóval bejelentkezve nem lehet böngészni, csak a tesztoldal érhető el!, nem működnek a klf netes alkalmazások sem, amelyek egyébként lecsípnének a sávszélből az altaluk generált forgalom miatt.

Előzmény: BCruiser (15)
BCruiser Creative Commons License 2004.07.01 0 0 15
BCruiser Creative Commons License 2004.07.01 0 0 14

üdv... nekem továbbra is szar a feltöltési sebességem...

 

29 kbit/s - 256 kbyte -os tesztnél - 384/64-es kapcsolatnál  (

IME A TESZTOLDAL)

 

 

ha valaki olvassa megtenné, hogy beírja a kapcsolati sebességét, és a feltöltési teszteredményét?

thx,

 

www.arvai.hu Creative Commons License 2004.06.27 0 0 13
Egy hivatalos levélben a pl. "halál fasza" helyénvaló szófordulat? Nem tudtam. Bocs!
Előzmény: psmith (12)
psmith Creative Commons License 2004.06.27 0 0 12
Szerintem jó az a levél.
Előzmény: www.arvai.hu (11)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.06.27 0 0 11
Az alábbi levél szó szerinti idézet?
Mert ha az, akkor az ügyfélszolgálat helyében - nagyon udvariasan - megkérnélek, hogy fogalmazd meg újra. Javaslatott tennék a mezei szótár szépséges szavainak mellőzésére. Állítólag már Európában vagyunk. Sajnos úgy tűnik, Te még nem érkeztél. :-(
Előzmény: mmonster (6)
BCruiser Creative Commons License 2004.06.27 0 0 10
no comment..

http://web.interware.hu/bcruiser/axelsuxx/axelerosuxxx.gif

BCruiser Creative Commons License 2004.06.27 0 0 9
csütörtök óta ugyanez... és nemcsak az axelero hanem van egy interware-s adsl-m is.. azzal is ugyanez a helyzet..
képtelen vagyok játékszerverekre felmenni (bárhol a világban)

beszéltem az axeleros ürgével.. ők nem kaptak semmiféle hasonló bejelentést... közben meg az interware-s technikálszupport meg mindenről tud és konkrétan jelezte, hogy nem náluk hanem a matávnál van a probléma.. és valami elég komoly...de hogy mi erről senki nem tud semmit..

a lényeg lényege, hogy a szimpla adsl tesztet nem tudtam megcsinálni az axeleros ügyfélszolgálattal "biztonságos" kapcsolaton keresztül.. felvették a hibámat és vizsgálnak.. ajánlom mindenkinek ezt a megoldást.. mert talán ha 100-200-300 -an jelezzük feléjük akkor végre megmozgatják az aszott lediplomázott IT-s picsájukat!!!

faszbabelemár... magyarország az informatika központja... neszetessékfogdmegjól.. hameg kárpótlást akarok akkor meg jönnek a szerződésben le van írva...

na csá,

ui: jahh és interware-s kollega mondta..náluk többen vannak akiknél a net sem megy... mi még szerencsések vagyunk..


http://web.interware.hu/bcruiser/battlefield/axelero16public.jpg (ha nem ment volna a linkelés:)

Baliszoft Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8
Hali!

Hu, eszre sem vettem hogy igy "felporgott" a topic(om) matav v. axelero (vagy mi) ugyben. :).

Sajnos nekem a helyzet valtozatlan, van olyan hogy idonkent jobb, idonkent rosszab. Ujat nem tudok mondani csak megismetelni a legelso hozzaszolast. Szerintem "terheles" fuggo, azaz mikor hanyan lognak a neten egyszerre (pl delelott katasztrofalis). Ezzel nem is lenne gond, mert ugye legyen hozzaferese minnel tobb embernek, de fejleszteni is kene. Szerintem a fejlesztes lassabb utemben tortenik, es a szolgaltatas egyre gazosabb. Sajnos a tobbi szolgaltatorol sem hallottam semmi jot, szoval nem szandekozom valtani, csak duhongok es szidom az "axelt".

mmonster Creative Commons License 2004.05.04 0 0 7
egyik cimboram az axelero ugyfelszolgalatan dolgozott sokaig, most is axos, de mar feljebb a rangletran, vele icqztam: (ertelemszeruen lentrol folfele kell olvasni)

Date : 2004.05.04. Time : 10:50
To : z
igen asszem a mergemet kiirtam arra jo volt :)

Date : 2004.05.04. Time : 10:50
From : L
úgyhogy változás lesz a leveled nélkül is .-)

Date : 2004.05.04. Time : 10:49
From : L
ügyfélszolgálat reform...

Date : 2004.05.04. Time : 10:49
From : L
nem akartalak elkeseríteni, de most lesznek nagy változások

Date : 2004.05.04. Time : 10:48
From : L
én sztem nem, kárbaveszett idő volt, hacsak nem azért, hogy magadat megnyugtasd, mert mire leírtad
elszállt a mérged is :-)

Date : 2004.05.04. Time : 10:48
To : z
oszinten :)

Date : 2004.05.04. Time : 10:48
From : L
egyébként hali

Date : 2004.05.04. Time : 10:48
From : L
őszintén?

Date : 2004.05.04. Time : 10:47
To : z
szerinted ez a level eljut olyan helyre ahol gondolkodast valthat ki?

Előzmény: mmonster (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!