Keresés

Részletes keresés

zogu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 31
Hát igen, csakhogy qrvára megisszuk a levét minden vonalon. Ezek tényleg képesek teljesen szétverni az országot is, ha ilyen nagy erőkkel belehúznak. A francba! :((
Előzmény: Törölt nick (30)
RontóPál Creative Commons License 2006.06.01 0 0 29
Szomorú, nem vitatom...
Előzmény: fölösleges dolog (28)
fölösleges dolog Creative Commons License 2006.06.01 0 0 28

II.Draskovics.

Most ez a trendi.

Előzmény: zogu (22)
zogu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 27

"Gyurcsány akaratának közvetítőjeként pártkommiszárokat neveznek ki."

 

Ilyesvalamitől félek én is. Akkor ezek szerint még annál is százszor rémesebb lesz ennek a gyülevész hordának a ténykedése, mint amitől tartottunk.   :(((

Előzmény: keywest (26)
keywest Creative Commons License 2006.06.01 0 0 26

Nagyon? Nem. 

 

OFF { Szekeressel már sokkolva vagyunk. Draskovicsról azt beszélik, hogy egy gyors észjárású, de önfejű, ellentmondást nem tűrő, arrogáns farok. Ahol megfordul, ott kő kövön nem marad. Kóka alatt meg Csepeli lesz? Ő sokat jár ide, a szociológián és politikai lózungokon kívül nem ért semmihez (egy mindig szomorú, keserédes értelmiségi, valamikor volt még szakmai hitele, de az IHM elfogyasztotta). Ő lesz a gazdaság segédmotorja, mint ágazatmenedzser? Gondolom Baja is kap valamit Szilvássy alatt, ha már együtt üzleteltek környezetvédelmi miniszériumban Horn alatt (valamilyen vodka ügyre emlékszem). Közben lefejezik az egész közigazgatást. Aki még ért valamihez, elküldik (marad a szürke, alkalmatlan massza az alján) és Gyurcsány akaratának közvetítőjeként pártkommiszárokat neveznek ki. Ha Orbán csinálná ezt, akkor tele lenne vele a sajtó (demokratikus berendezkedésünk egyik sarokkövét feszegeti Gyurcsány). Draskovics nem lóg ki ebből. És ez a csapat könnyedén meg tudta verni Orbánt... Ilyen a politikai elitünk. } ON

Előzmény: zogu (23)
zogu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 25

"A stratégiaalkotás műhelye az Államreform-bizottság - itt formálódnak azok a tervek, elképzelések, amelyek a közigazgatás, az államgépezet korszerűsítését, az oktatás vagy az egészségügyi ellátás átalakítását érintik" - írja a mai Népszabó.

 

Elég fontosnak tűnik.

Valószínűleg lehet kicsit jobban elképzelni/elvégezni mindezt, de lehet nagyon elszúrni is.

Előzmény: Törölt nick (24)
zogu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 23

Az Államreform-bizottság vezetője lesz.

Pénzügyminiszternek nem felelt meg, maga Gyurcsányi váltotta le.

Most megfelel erre a még fontosabb feladatra?

Nem érdekel senkit? 

zogu Creative Commons License 2006.06.01 0 0 22

Mi van?

Draskovics másodszor?

Rákattantam Creative Commons License 2005.08.24 0 0 21
Nagyon jó a PR. (ma pl. Napkelte)
Előzmény: bb75 (20)
bb75 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 20
Áldott jó ember...:-)
Rákattantam Creative Commons License 2005.08.23 0 0 19
Lám, lám
Előzmény: bb75 (16)
32nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 18
Kell a PR az új cégnek! :)
Előzmény: bb75 (17)
bb75 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 17
:-)
bb75 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 16


LENDÜLETBEN AZ ORSZÁG!


A SZigeten találkoztunk civilben a mesterrel a Korda Gyuri koncert előtt.

Még egy közös fotóra is odaállt.

Kiváncsi vagyok Vitya odaállt volna? :-))

Haver, tesó és én.

BB

kutya17 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 15
Hát egyszerűen szenzációs... nem találok szavakat se
Előzmény: Rákattantam (14)
Rákattantam Creative Commons License 2005.08.18 0 0 14
Nade milyen az ötlet?
Előzmény: kutya17 (13)
kutya17 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 13
Hát úgy látszik rá van szorulva szegény hogy kocsit mosson...
Előzmény: Rákattantam (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.18 0 0 12
Szerintem szabadsagon van, kulonben nem talalkoztott volna munkaidoben a mittudomenmilyen ceg igazgato elnokekent felesegevel a varosban, ahogy itt az topicbol kiderul.
Rákattantam Creative Commons License 2005.08.18 0 0 11
Előzmény: Rákattantam (10)
Rákattantam Creative Commons License 2005.08.18 0 0 10
dez1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 9
A végén még oda jutunk, hogy csak a lakosság fog adót fizetni........ 
Előzmény: toloba (8)
toloba Creative Commons License 2005.03.11 0 0 8
Megszűnhet az eho is

Draskovics: az iparűzési adót el kell tüntetni

2005. március 11. 12:06
hvg.hu

Az adóreformban akkora kockázatot szabad vállalni, amennyi nem veszélyezteti az egyensúlyőrző gazdasági folyamatokat - mondta Draskovics Tibor pénzügyminiszter, a Munkaadók ás Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) által Variációk az adóreformra címmel szervezett rendezvényén.

"Az iparűzési adót hosszabb távon el kell tüntetni, első lépésben csökkenteni lehet 2006-ban, illetve egy részét nyereségalapra lehet helyezni" - jelentette ki a pénzügyminiszter. Hozzátette: 2006 végén megszűnhet az egyösszegű egészségügyi hozzájárulás.

Draskovics Tibor szerint a kis és közepes vállalkozásoknál a társasági adó kulcsa 5-10 milliós profitig a mai kulcs felére, illetve 10 százalékra csökkenthető, az eva bővítése pedig kiterjedhet azokra a vállalkozásokra, amelyek termeléssel foglalkoznak, azaz nagyobb a költséghányaduk, mint az eva jelenlegi szereplőinek.

A Fidesz által kidolgozott adóreform kevesebb terhet jelentene a vállalkozásoknak, igaz, pesszimista becslés esetén közel 300 milliárd forintos adókiesést okozhat, később azonban ez többletbe fordulhat - mondta Varga Mihály volt pénzügyminiszter.

"A munkáltatói terhek 5 százalékpontos csökkentése 130 milliárd forintos, az egyösszegű egészségügyi hozzájárulás megszüntetése 56 milliárd forintos megtakarítást jelentene a vállalkozóknak" - jelentette ki Varga.

A Fidesz alelnöke szerint a kis és közepes vállalkozások társasági adóterhét - 100 millió forint bevételi határig - a felére lehetne mérsékelni, a most bevezetett vállalkozói járulékot pedig önkéntessé lehetne tenni.

Kupa Mihály volt pénzügyminiszter szerint az adóreformnak azt a célt kell szem előtt tartania, hogy erősítse a lakossági megtakarításokat és ösztönözze a tőkebevonást - főként a működő és adósságot nem generáló tőke bevonását - Magyarországon.
toloba Creative Commons License 2005.03.04 0 0 7
Draskovics, Varga Mihály és a történelmi pillanat
05.3.4 12:51

Történelmi pillanatnak vagyunk tanúi - jelentette ki Draskovics Tibor pénzügyminiszter Varga Mihály hozzászólását követően a Bokros-csomag konferencián.


A fideszes volt pénzügyminiszter arról beszélt, hogy csökkenteni kell az állami bürokráciát és változtatni a túlzottan elaprózódott önkormányzati rendeszeren. Draskovics a hozzászólást úgy értelmezte, hogy a Fidesz kész lenne együttműködni akár a kétharmados önkormányzati törvény módosításában is az önkormányzati finanszírozás reformjában. A miniszter kijelentette: "holnap megkezdjük az egyeztetéseket".

útlegeázodás Creative Commons License 2004.10.07 0 0 6
Ja, és közben vmelyik minisztérium támogatásával, láttam egy TVhirdetést, hoíg ne vegyünk állatból készült dísztárgyakat.
Előzmény: útlegeázodás (5)
útlegeázodás Creative Commons License 2004.10.07 0 0 5

Mostani hír: ATV-n. "Draskovics benyújtotta a költségvetés tervezetét, méghozzá abban a vizibivalybőr táskában, amit Szili Katalintól kapott."

 

Normálisak ezek? Ez hír? Legközelebb felsorolják, ki mit kapott karácsonyra?;-)

elemes Creative Commons License 2004.02.18 0 0 4
no, vajudtak a hegyek es patkanyt szultek.
joe lvtarsember Creative Commons License 2004.02.18 0 0 3
Jééé, egy saját topik! ...De ez a téma külön érdemel is egyet, ki tudja, milyen folyományai lesznek Drazsi elvtárs ténykedésének...

Szóval a mai témakör: "A kormány szerdán döntött a költségvetési kiadások az államháztartás egyensúlyának javításához szükséges csökkentésének mértékeiről: az államháztartás kiadásait nettó 120, bruttó 150 milliárd forinttal kell csökkenteni - jelentette be a kormányszóvivő a kabinet ülését követő budapesti sajtótájékoztatón.

A kormány döntése értelmében a helyi önkormányzatok támogatását 10 milliárddal, az Egészségbiztosítási Alapét 9 milliárddal, az általános tartalékot 7 milliárd forinttal szűkítik.

Gál J. Zoltán elmondta, a konkrét kiadáscsökkentési javaslatokról február 25-én dönt a kormány."

Na, kedves szervezetek, KHT-k, 25-éig lehet izgulni! Aztán meg szomorkodni...
Tényleg, senki nincs itt a veszélyeztetett intézményekből??!?

:|

joe lvtarsember Creative Commons License 2004.02.18 0 0 2
És:

Budapest, 2004. február 18. (MTI) - A következő hetekben hazai kisbefektetőknek mintegy 500 ezer darab Mol-részvényt ajánl fel az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt., miután már értékesítettek az állami tulajdonból mintegy 75-77 milliárd forintnak megfelelő tulajdoni hányadot - mondta Draskovics Tibor pénzügyminiszter a Magyar Televízió Napkelte című műsorában szerdán. A Mol részvényeket intézményi befektetőknek darabonként 6.500 forintért értékesítették kedden.

Az értékesített részvények a Mol Rt. jegyzett tőkéjének 10,5 százalékát jelentik. A tranzakció eredményeként az ÁPV Rt. tulajdonosi részesedése 22,7 százalékról 12,2 százalékra csökkent.

Draskovics Tibor hangoztatta: a Postabank eladásából, valamint a Mol részvénycsomag eddigi értékesítéséből befolyt összegeket a Kincstári Egységes Számlára utalták, ennyivel kevesebb hitelt kell felvennie az államnak az adósságok rendezésére.

:|

joe lvtarsember Creative Commons License 2004.02.18 0 0 1
A listán (igaz, vagy nem) lévő szervezeteknél és KHT-kban igen nagy a rohangálás...

Ma kezdik a levagdosásukat, és csak a fontos elvtársak/elvtársnők fognak (esetleg) máshol munkát kapni...

originalqszi Creative Commons License 2004.02.18 0 0 0
Ő 0-t dolgozik, majd a tőke!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!