Keresés

Részletes keresés

Puli Tábori Creative Commons License 2018.12.29 0 0 16

Halió. Remélem él még a topic.

Rég voltam fennt Voga János úr oldalán, ami azóta már meg is szűnt.
Annó az Autoplay en szólt egy album, 'Ez az ötödik nagylemez' néven.
Se számcím, se album infóm nincs arról, ami akkor, ott szólt, viszont más, mint amit 1991-ben kiadtak.

A más alatt célzok pl. az Ötödik nagylemez-en hallható 'Jó kis rappes nóta - De jó nekem...' szövege más:

A dalszövege a zene hallásából másolva:

Na persze gyakran egyedül marad a kisgyermek
Unatkozik szegény, ó-ó Na és most mit tegyek?
Gyufát talált, na és a szeme rögtön felcsillan
Te figyelj, ne függönyt gyújtsd fel, inkább a villanyt

Refrén:(2x)
Megint tűz van
Megint tűz van
Megint tűz van
MEGINT TŰZ VAN!

Naná hogy ágyban dohányzik a nagypapa
Talán még utoljára tűzbe jön a nagymama
Életük csak úgy a füsttel együtt elillan
Te öreg! Ne a paplant gyújtsd fel, inkább a villanyt

Refrén:(2x)

Na és ha kifut a leves, elalszik a gáztűzhely
Persze az se semmi, na és milyen jól szelel
Hazajött az édesapa, a zár kattan
Na figyelj ne a villanyt gyújtsd fel, inkább nyisd ki az ablakot,

mer' fölrobban az egész épület-Jézus Mária...(blablabla, utolsó mondat közben refrén)

Refrén:(2x)

-A papír ég?
-A papír ég.
-A cérna ég?
-A cérna ég.
-A kályha ég?
-A kályha ég.
-A lámpa ég?
-A lámpa ég.

-A labda ég?
-A labda ég.
-A torta ég?

-A torta ég

-...a gyertya ég, el ne aludjék.

A kamra ég?
A kamra ég.

A balta ég?
A balta nem.
A szoknya ég?
A szoknya ég.
A párna ég?
A párna ég.
A fű az ég?
A fű az ég.
A föld az ég?
A föld az ég
azaz hogy idefigyeljé' barátom
A föld a zöld, a kék az ég.

Refrén (2x)

 


Tud róla valaki valamit? (a hanganyag megvan, annó felvettem-hehe)

mmBálint Creative Commons License 2004.02.17 0 0 15
"Egy fejjel kisebb vagyok c. albumuk sokkal jobban bejön"

Hát nekem is. Én személy szerint baromi mérges vagyok ezekre a paródiákra - egyrész baromi bután szólnak, iszonyat idétlen ez a dobgép, meg a vicességnek ez a folytonos erőltetése. És egyszerűen elfelejtődik, hogy milyen fantasztikus gitárosok, micsoda klassz volt az első lemez.

Jáézusom, most hallgatom a "Fázik a beton..." címűt!
Hát ez borzasztó!
Ennek megvan egy korábbi verziója, az gyönyörű, két gitárral. A kedvencem volt...
Na ez erős volt, ezt nem kellett volna.

Bocsánat, ámen, nálam végetért a Voga-Turnovszky...

Kár.

Előzmény: hoppa_hoppa (12)
Béla Bá Creative Commons License 2004.02.15 0 0 14
Mint alant jeleztem, keresgéltem. Bocsánat, hogy megnyitottam. Remélem semmi rosszat nem tettem...
Előzmény: bivisz (13)
bivisz Creative Commons License 2004.02.15 0 0 13
Lehetne felhozni az eredeti V-T topikot, mondjuk. Meg keresgélni témanyitás előtt.
hoppa_hoppa Creative Commons License 2004.02.14 0 0 12
Üdv!
Jelentem, a Popparódiákon nőttem fel :) senki nem ismerte őket, aki ismerte, az nem szerette, engem meg hülyének néztek. Ez máig tartó lelki törést okozott :))
Egyébként eltekintve a gyerekkori élményektől, nekem az Egy fejjel kisebb vagyok c. albumuk sokkal jobban bejön, mint a paródiák. 4-5 éve járkáltam antikváriumokban, majdnem mindegyik lemezüket beszereztem utólag, még egy-két kislemez is előkerült.
Azt hiszem, Vogának van egy weboldala is, legalábbis pár éve még volt, de a címére nem emlékszem.

BasiCrazy
I'm OK.

Előzmény: Béla Bá (-)
Béla Bá Creative Commons License 2004.02.14 0 0 11
Isten bizony körülnéztem, de ezek szerint nem elég alaposan. Mindegy, szerintem még ez a kisebbik baj, mint fordítva...
A fázik a beton a talpam alatt..." az rajta van valamelyik kazettán, mert én is arról írtam ki CD-re. Nagyon jó!
Előzmény: mmBálint (9)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.02.13 0 0 10
Én is nagyon szeretem őket! Élőben is többször láttam őket a szegedi Ifjúsági napokon :)
Bunkó blues az örök kedvenc.

Volt még olyan is, hogy:
"Ildikóval albérletben
kétszer két négyzetméterben,
hej, kerekedik a felségem
gyerek is lesz megint a jövő héten"

Ennek már nemtom a címét, 20 év az 20 év :(

Köszi az összest :)

mmBálint Creative Commons License 2004.02.13 0 0 9
Ki szereti?

Hát ők. Is. Tessék előbb szétnézni a neccen, mielőtt topikot nyitunk...

Mellesleg ismeritek a "Fázik a beton a talpam alatt" c. klasszikust? csak bakelit kislemezen, nagyon finom.

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.13 0 0 8
Kösz, már töltöm is. Örök.
(Őket hallgatva még gusztustalanabb és kiállhatatatlanabb selejt az Irigy Hónaljmirigy.)
Előzmény: Cyroo (5)
make me smile Creative Commons License 2004.02.13 0 0 7
Kösziköszikösziiiii!:-))))))))))))
Előzmény: Cyroo (5)
Frizuravarjú Creative Commons License 2004.02.13 0 0 6
Hm, egyik jó barátommal kissé illuminált állapotban mindig Voga-Turnovszkyt énekelünk, ezzel is igyekszün Debrecen lakosságát megtanítani a klasszikusokra:) Amúgy nekem is nagy kedvenceim!!
Cyroo Creative Commons License 2004.02.13 0 0 5
Üdv, Mindenkinek!

Csak RAJONGÓKNAK! :)

Voga-Turnovszky összes!

:-D

"... mert a Gizi az egy..(ki ne mond).. szóval mindeki Őt szereti....
Géza bácsi, ha ügyes a Gizi.. cukrot ad neki... "

cooola Creative Commons License 2004.02.12 0 0 3
Az egyik popparódiák egy részét mi írtuk 7.-ben az osztályommal biológia órán...Bejött a Voga, és lenyomta a dallamot, mi meg ráköltöttük a szöveget..Nagyon király volt...
Ja, és HAJRÁ RH + is!!!! Emléxem jöttek a tornaterembe koncertzni a Vogáékkal, de le kellett fújni mert visszhangzott mint a disznó...
Előzmény: Törölt nick (1)
Béla Bá Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2
Hali, sziasztok!
Örülök,hogy idetaláltatok.
Kody!
Azokat én is imádom, meg az összes többit. A presszó rockokon állandóan tudok röhögni, meg a Gizis dalok is favoritok nálam.
Látod
Egy fehérvárinak meg egy körmendinek is lehetnek közös kedvencei! ;-)))
A "Hú, de kínos!" meg a legnagyobb klasszikus, az tuti!

Az ember ma is fújja:
Becsukom az ajtót, de belül van a kilincs. Mennék vissza, kulcs, az nincs. Kisnadrágban... stb.

:-)))))

Előzmény: Törölt nick (1)
twk004 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 0
Üdv!

HŰŰŰŰŰ! DE KÍÍÍNOOOOS!!! :o)

Igazából nem én szerettem eredetileg őket, hanem egy nagyon jó cimborám. De csak nekem volt autóm, főleg magnós rádióval, így bárhová mentünk, az szólt a kocsiban. Megfertőzött... :o) Bár abban mindketten egyetértettünk, hogy a 3. album már kicsit halvány volt, de az első kettő... nagyon ott volt a szeren! Kár értük, és nekem is HIÁNYOZNAK (bár vérbeli IHM-rajongó vagyok...)!

twk004

Előzmény: Béla Bá (-)
Béla Bá Creative Commons License 2004.02.12 0 0 topiknyitó
Hello fórumlakók!
A Bumerángban reggelente egyre többször esik szó a "megboldogult" Voga-Turnovszky duó egykori zenéiről. Sokan keresik őket, a dalaikat!
Írtam az "Isteneknek" egy sms-t, hogy nekem CD-n megvan az összes lemez, mert az egykor megvásárolt nagylemezről, meg kazettákról gépbe vittem, és (szigorúan saját használatra, és egy példányban!) CD-re írtam az összes számot. Igaz, az egyik popparódia sérült, mert meggyűrődött a szalag, egyiknek a vége is hiányzik, meg néha serceg, ropog, de megvan!
Jó lenne, ha újra kiadnák a teljes "életművet", de amíg ez nem történik meg, addig ezekkel a régiekkel kell beérnünk. Én azt hiszem, hogy még így is szerencsés vagyok. Ma is nagy öröm, és sokszor elgondolkoztató hallgatni őket.
Kiváncsi vagyok, hogy errefelé hányan vagyunk olyanok, akik szeretik ezt a párost.
Írjatok, jó!
Fikázósok is jöhetnek, mert a másik oldal véleménye is fontos, de én inkább arra lennék kiváncsi, hogy én vagyok hibás, vagy csak csendben van az a többség, aki értékeli a munkásságukat és talán sikerül megszólítani néhányukat.
Írjatok, jó!!!??

Üdv:
Béla "Johnny" Bá

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!