Keresés

Részletes keresés

tcs Creative Commons License 2004.02.13 0 0 1
1 fokkal komolyabban a nullázás után:

Nekem nemrég a következő történt egy új alaplappal:

- Win 98 fölinstallálva, majd egyre több hibajelzés, végül teljes összeomlás.

- Gyanakvás sok órai kínlódás után a RAM-ra, mivel a sima DOS boot-olása közben a HIMEM.SYS memóriahibát jelez.

- Az olcsón vásárolt (128MB) RAM-ot kicseréltettem, egy másik - ugyanolyan gyártmányú - példányra. Ezzel már a DOS se jött be; valójában a BIOS fagyott le induláskor!!!!

- Javasolták, vegyek egy kicsit márkásabb RAM-ot, hátha azt bírja az alaplap. Vettem. Működött. Win98 nem omlik össze.

Lehet, hogy nálad nem ez a baj, de érdemes a RAM cserét is kipróbálni.

Előzmény: GombocArtur (-)
tcs Creative Commons License 2004.02.13 0 0 0
Egy közbevető kérdés: A BIOS is 0 fokon fagy le, mint a víz?
Előzmény: GombocArtur (-)
GombocArtur Creative Commons License 2004.02.12 0 0 topiknyitó
Vagy valami ilyesmi :)

Most raktunk össze egy P4 2,5GHz gépet ASUS P4S8X-X ACPI alaplappal, 512 rammal, egy cdmeghajtó, egy cdíró és egy floppy van benne.

Gép bekapcs, bejön a jó nagy alaplap logo, majd elt?nik és írta, hogy melyik meghajtót ismerte fel. Aztán megállt. Nem tudom, ezeknél az alaplapoknál van-e egy gyors összesítés (táblázat) a bootfolyamat el?tt, ahol kiír néhány dolgot, de az nem jelent meg. Nem is bootolt, egyszer?en lefagyott ennél a résznél. Se ctrl+alt+del, se numlock/capslock/scrolllock led reagálás, csak reset gomb.

Próbálgattuk kibehuzogatni az eszközöket, biosban kikapcsolni, hátha ez a baj, de nem segített. Az sem, ha a boot-sorrendet változtattam, még akkor is így
reagált, amikor nem volt beállítva semmi indításra. ALT+F2-re viszont el?jött a bios-frissít?, de sajnos nem volt lemezen bios, azt nem tudtuk kipróbálni.

A prociventi jól bedugva, biosban jelzi is, hogy 2700RPM és 41fok. Nem sípol semmit, pedig a hangszóró jó, mert biossetupban kiad egy "bipp" hangot, ha rossz gombot nyomok.

Tud valaki ötletet adni azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a hiba és hogy javítsam ki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!