Keresés

Részletes keresés

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.04.27 0 0 303
melyik gép tud 40X-es írást?
melyik a 40X-es SanDisk?

ultra?
ultraII?
extrem?

:))

Előzmény: MeKrisz (302)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 302
Nem csak körül néztem, de teszteltem is a gépembe a 40X-es Sandisk 280mb-nál föladta az írást, és ezzel megszakította a videó felvétel! A videó egybként pedig "csak" 2mb/sec-es bitrátával írt volna....

a linken pedig ezt találtam, ami alátámasztja a segesség számolásomat (is):

Hitachi Microdrive 4GB Hitachi II 2004/4/6 5151K/sec

Előzmény: _Pompi_ (301)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.04.27 0 0 301
Mielőtt ráordítod valakire, hogy hülyeségeket beszél, kérlek nézz körül!
Egy dolog a data sheetek világában élni és másik dolog tapasztalni dolgokat, vagy legalább elolvasni mások tapasztalatait!

CompactFlash Performance Database

Előzmény: MeKrisz (300)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 300
Kérlek ne haragudj, de ez HÜLYESÉG!!!
Természetesen a microdrive a gyorsabb, és sokkal gyorsabb, mint a 40x-es kártyák! 40x=40*150Kbájt!, vagyis 48Mb/sec, namármost a microdrive 57,1-gyel olvas ott, ahol a leggyengébb. (a 40x- természetesen itt is azt jelenti, hogy maximálisan 40x-szel megy, de nem mindenhol!)! Szerinted miért használna a profi gépekbe csak microdrájvokat?

Data sheet
57.1–97.9 Mb/s Data transfer rates (buffer to/from media)
3600 Rotational Speed (RPM)

bla bla bla

Tehát a Microdárjv 1,2-2,1-szer gyorsabb a 40x-es méregdrága cf kártyáknál!

Előzmény: Lord Sage (291)
bwoay Creative Commons License 2004.04.26 0 0 299
én csak a Panasonicokat illetően tudok nyilatkozni,
ott gyors mozgás követésekor a "pan" motívumprogramot használva
az képstabilizátor csak a függőleges bemozdulásokat kompenzálja.
Itt egyrészt kapcsolódnék blue_team véleményéhez egy kiegészítéssel,
miszerint ezt akár számolhatjuk 4-ik üzemmódnak is.
Mellesleg jó, hogy szóba jött a téma, legutóbb,
mikor gyors követés közben fotóztam, eszembe sem jutott kinyomni az IS-t.
Mennyi mindenre oda kell figyelni még egy "szaros" kompakt gép használata közben is...

baman,

és ha bemozdulós képeket akarsz csinálni? :)
Különben én próbáltam úgy használni, hogy csak akkor kapcsolom be, amikor tényleg kell
(magyarán mikor már a reciprok szabály kezd életbe lépni),
de ezidáig nem sikerült ezt megvalósítanom a gyakorlatban.

blue_team Creative Commons License 2004.04.26 0 0 298
Ezért van pl. a Pana FZ10-en három üzemmódja a képstabilizátornak. Az egyik csak a felvétel pillanatában hatásos. (A másik a kikapcs, a harmadik folyamatos.) Ez kicsit off volt, de szerintem az FZ10-el nincs versenyben az S1 és gondoltam segíthetek a legjobb választás megtalálásában...
Előzmény: Lord Sage (297)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.26 0 0 297
ha gyors mozgást próbálsz követni, akkor az IS mindíg visszarángatja a képet, próbálja ellensúlyozni, ilyenkor jó ha ki van kapcsolva
Előzmény: baman (296)
baman Creative Commons License 2004.04.26 0 0 296
tenyleg, miert van egyaltalan kikapcsologombja az ISnek? van olyan helyzet, amikor nem jo, ha uzemel? esetleg ertekelhetoen nagyobb a teljes fogyasztas, ha az is megy? mert csak ezt az egy szempontot tudom (igy latatlanban) elkepzelni.
Előzmény: bwoay (295)
bwoay Creative Commons License 2004.04.26 0 0 295
Irigyellek, hogy ilyen mezőnyből kell választanod,
mert szvsz így nem nehéz a Canon mellett dönteni :)
Viccen kívül:
a Minoltát az összeszerelés minősége, az IS hiánya,
és a számomra nem éppen biztonságérzetet nyújtó LDC/EVF
"trükkös" tükrös megoldása miatt húznám ki.
Ami pedig a Fujit illeti, ott is nyilván egyrészt az IS hiánya,
másfelől az erős tömörítésből fakadó képminőség lennének azok,
amik a Canon felé billentik a mérleget. Ja, meg az xD kártya.
Én nem sokat hezitálnék, az biztos.

Mondjuk én már kicsit bánom, hogy szintén IS-es gépet vettem,
mert úgy hozzászokom a képstabilizátor által lehetővé tett
"flegma", akár egykezes fotózáshoz, hogy az életben nem vehetek már stabilizátor nélküli masinát :) Persze ki lehetne kapcsolni, de majd hülye leszek,
tök élvezem :)

krike Creative Commons License 2004.04.26 0 0 294
Bocsánat a dupláért, elkeffentettem :)
krike Creative Commons License 2004.04.26 0 0 293
Sziasztok, nektek is feltenném a kérdésemet ha nem haragszotok :)

Gépvásárlás előtt állok, és tanácsot kérnék tőletek ha lehet.

A három választott típus közül egyik a Canon PowerShot S1IS . Arra lennék kíváncsi, hogy gyakorlati tapasztalataitok közül mivel érvelnétek a gép mellett, vagy esetleg ellenkezőleg.
A másik két gép a Dimage Z2, illetve a Fuji Finepix S5000 lenne.

Egyenlőre a fontosabb dolgok, amire használnám, a standard családi képek, mozgó járművek(autóverseny, repülőnap), illetve nászúton mind közeli, és távoli képek egyaránt( tenger,hegyek,várromok, stb), illetve sötétben, vagy homályosabb helyeken (biliárd terem) minél kevesebb vakuzással.

Előre is köszönöm

Krike

krike Creative Commons License 2004.04.26 0 0 292
Sziasztok, nektek is feltenném a kérdésemet ha nem haragszotok :)

Gépvásárlás előtt állok, és tanácsot kérnék tőletek ha lehet.

A három választott típus közül egyik a Finepix Canon PowerShot S1IS . Arra lennék kíváncsi, hogy gyakorlati tapasztalataitok közül mivel érvelnétek a gép mellett, vagy esetleg ellenkezőleg.
A másik két gép a Dimage Z2, illetve a Fuji Finepix S5000 lenne.

Egyenlőre a fontosabb dolgok, amire használnám, a standard családi képek, mozgó járművek(autóverseny, repülőnap), illetve nászúton mind közeli, és távoli képek egyaránt( tenger,hegyek,várromok, stb), illetve sötétben, vagy homályosabb helyeken (biliárd terem) minél kevesebb vakuzással.

Előre is köszönöm

Krike

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.26 0 0 291
nem ugyan olyan gyors, CF-ből létezik ultraspeed, 40x-es, ami agyonveri sebességben a microdrive-ot, persze jó drága. Viszont ez leginkább olyan gépeknél érdekes, mint mondjuk az 1D Mark II, ami tud 8 képet másodpercenként, az S1-ünk 1,7 kép per sec-el azért nem jellemzően igényel ekkora sebességű memót, ugyhogy szerintem ide bőven jó a microdrive, már akinek van 80 ezre rá, nekem nincs :)
Előzmény: füstölő (290)
füstölő Creative Commons License 2004.04.26 0 0 290
Sziasztok
Kérdést intéznék a nagyérdeműhöz.Nyomon követtem a hozzászólásokat, és én is ugy döntöttem (a Z1-em eladása után),hogy veszek a S1IS-t.A kérdés , ugyanolyan gyors egy microdrive mint 1 ultra CF kártya.És videónál nem jön ki a különbség?Teljesen amatőr vagyok ,csak a fórumokról tájékozódom.Ez a micró például jó lenne hozzá?
http://www.geizhals.at/eu/a73569.html
Előre is köszönöm.
Előzmény: MeKrisz (289)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 289
Valószín?leg 4GB-os mp3 lejáccót veszek itthon 78 ezerért!, de azért köszönöm :)
Előzmény: Lord Sage (285)
PalleR Creative Commons License 2004.04.25 0 0 288
Sziasztok

ezeket az arakat hol nezitek? tudtok irni nemet vagy usa boltokat ahol olcsoert van a memoriakartya meg a kiegesztiok?

PalleR

Előzmény: Lord Sage (287)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 287
szerintem én is ezt a 8500-ast fogom választani, memkártyát meg nem veszek 1 gigásat, 60-80 ezer forintot nekem nem ér meg
Előzmény: mtb (286)
mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 286
Most már mindegy, erről a 2,2-es Magicstorról(ha arról beszélsz)nem hallani túl jókat,inkább a Hitachikat dícsérik.Valószínű,hogy megvan az oka, miért kerül ez a kártya ennyibe(itthon 100 ezer).Az a bolt, ahonnan az USA-bó hozzák, egy profi fotósbolt(analóg-digitális),de hónapok óta üres a Microdrive rovat.Ebből arra következtetek,hogy nem is keresik arrafelé,csak a kártyákat.Jó, tudom ott kevésbé számít a pénz.Egy 2 gigás Lexar 565(!)dollárba kerül,ami ugye meghaladja a gépünk 500 USD árát...Sajnos az adapter készlet a honlap szerint kifogyott,és ha nem a kollégám vette meg(nem írta meg eddig)akkor kénytelen leszek a német vonalat választani 8500-ért.Az 1500 Ft különbség elhanyagolható.Azt mondták, ha hétfőn odaszólok,kedd-szerda körül itt van.(akár a lencsével együtt is).
Előzmény: Lord Sage (285)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 285
a 2,2 gigás microdrive 199 euro ausztriában, én meggondolnám a helyedben...
Előzmény: mtb (283)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 284
nekem egy Energizer töltőm és hozzá való 2100-as 4db aksi van, nagyon állat, A70-nel (mondjuk annak szerintem messze a legjobb a fogyasztása, S1 nem hiszem, hogy ebben utolérné) volt olyan, hogy csináltam 5-600 képet, visszanézéssel, vakuval és csak utána töltöttem, egyszerűen nem akart lemerülni. Mondjuk A70-nél ez más aksikkal is így volt. Van még egy garnitúra Sanya 2300-as, azok is jók. Sajna a töltő nem gyors töltő, 12-13 órát tölt, de legalább olcsó volt.
Van ugye a Soligor 0,6x wide, ami most nem üzemel lévén még nincs közgyűrű. 2 szűrő (polár, uv), kicsi régi slave vaku. 256-os Kingston CF, táska :)
Előzmény: MeKrisz (282)
mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 283
Folyamatban van a tartozékok beszerzése.1 Gb-os Lexar Professional 40x kártyát hoznak az USA-ból(remélem)bár nem olcsó,60 körül van, de én valamiért jobban bízok benne,mint egy Microdrive-ban.(mondom ezt igaz anélkül,hogy próbáltam volna.Ez a kapacitás nekem egy nyaralás alkalmával elég kell legyen kb.2-300 képre, meg pár rövid, de jó minőségű videóra.Azonkívül valószínüleg megveszem az adapter-napellenző készletet, és erősen gondolkozok a 30 ezerbe kerülő eredeti Canon nagylátószögű lencsén is.Mondhatjátok, hogy hülyeség ennyit költeni tartozékokra, a gép és ezeknek az árát összeadva megkapnám a most megjelent négy 8 megapixeles gép valamelyikét, de őszintén szólva engem nem nagyon motivál a nyolc mega, na meg sokkal nagyobb flexibilitást enged az így nyert zoomtartomány(26,6-380 mm).Ráadásul ezeknek a 8 megás gépeknek egyikét sem tartják a tesztekben igazán nagy durranásnak.Így marad a viszonylag kis méret, a könnyű kezelhetőség.Akkutöltőt és akkut egy névtelent használok(Trendy, ez még megvolt a gép előtt)7000 Ft volt a Corában két garnitúra 1800-as akkuval.Ha nem használom a gépet, más háztartási eszközökbe szoktam betenni őket.Igazán az akkuk élettartamáról nem tudnék nyilatkozni még, mert valódi folyamatos használat eddig nem volt, de biztos nem fog csalódást okozni.Egyébként a 12000 Ft-os S200-as Canon nyomtatómmal nyomtattam ki A4-es képet, és az eredmény elfogadható volt.(igaz,az a kép egy S30-as Canonnal készült, aminek nagyobb a ccd-je, de szintén 3 megapixeles.)
Előzmény: MeKrisz (282)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 282
na valaki vett már valamit hozzá? (táska nem érdekel, de hogy milyen memóriakártyát, akksit használtok (akkumulátor töltöt) az már igen!
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 281
ja, igaz :) bár azt szerintem itthon is lehet olcsón kapni, mondjuk ha már ott jár, megveheti ott is persze
Viszont ameddig nem tudod, hogy érdemes-e valamilyen lencsét vagy szűrőt venned, addig nincs rá szükséged :)
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 280
a táska : )
Előzmény: diwx (278)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 279
hát ha van valamire szükséged... szerintem, ha kezdőként veszed kézbe, akkor semmire nem lesz szükséged a gépen, memóriakártyán és aksikon/töltőn kívül
Előzmény: diwx (278)
diwx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 278
Van olyan amit érdemes egyből megvenni hozzá kinn ( a nagyobb CF kártyán kívül) pl: lencse stb…?
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 277
- nem tartom valószínünek a magyar leírást, mert a Canon Magyarország hivatalosan ezen a héten hozza/hozta forgalomba a gépet itthon.

- a garancia kérdés nem tisztázott, szerintem egyenlőre a majd kiderül kategória. elvileg el kellene fogadniuk az EU-s garit, de hát mégis csak Magyarországon vagyunk...

Előzmény: diwx (276)
diwx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 276
-Van már valakinek magyar nyelvű leírása?

-Ha kinn (Graz) vásárolok gépet (az EU csatlakozás után) akkor a garancia itthon is érvényes lesz, (vagy már most is érvényes)?

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 275
Ja és sikerült végre rendes "homályos a háttér" portrét is csinálnom :)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 274
Pár kép a korongról :)

1
2
3
+1 ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!