Keresés

Részletes keresés

davidkoma Creative Commons License 2004.08.23 0 0 18

Ezek közül a Darkseed jelent meg CD-n (mindkét része), a másik kettö asszem csak Floppyn, tehát érdemes rájuknézni Abandonware oldalakon, hátha.

Előzmény: galagony (17)
galagony Creative Commons License 2004.08.23 0 0 17
Keresek régi pc-s játékokat, mint pld. Elvira, Darkseed, Superfrog stb. Ha valakinek megvannak, jelezze, köszi.
marvusp Creative Commons License 2004.03.28 0 0 16
http://fm8.freemail.hu/fm/download?sid=trJta3Ng.yMNjY-dHFpYXQ6MzM1NzAwMg__Cu.E0iMhyRARtE3vQ1H1&c=1&id=em1waGF6b24uanBn
DerHunter Creative Commons License 2004.03.27 0 0 15
Mikor jelent meg a Test Drive?
Még 64-re láttam, de szerintem akkor már nem volt új.

Amigán már nem volt meg. Mennyivel volt másabb, mint Spectrum-on?
Elég összetett prg.-t hoztak össze:
- rendszeres foglalkozás
- alagútásás
- egyenruha
+ még egy csomó szir-szar, de már lefordulok a székről...

Előzmény: Törölt nick (10)
DerHunter Creative Commons License 2004.03.27 0 0 14
Hű de ismerős (alig)!

Ezek az emlékezetsegítő képek komoly pszihológiai hatásokat válthatnak ki.

Előzmény: Törölt nick (12)
DerHunter Creative Commons License 2004.03.27 0 0 13
Nem tudom milyen indítatásból, de felírtam a nevet a táblára mikor megtudtam.
Persze asse tudták mi van?
Mindez '86-'87-ben történt.

Viszont mai napig nem értem, h. mikor '84-ben elúságoltam a szüleimnek, h. a Saboteur nevű játékkal játszottam, közölték, h. fejvesztés terhe mellett kussoljak a dologról. :)

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 12
Megtaláltam!!!!

B.C.'s Quest for Tires a címe, és a Sierra készítette (így találtam meg, erre emlékeztem)

"Jump sucker!" :D

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 11
Hahaha, eszembe jutott még egy vicces dolog: a Raid over Moscow c. játékot rejtő lemezre nem is írtam rá, hogy az a játék van rajta, mert egy barátom azt mesélte, hogy ez egy betiltott játék a kommunista blokkban.

Hihetetlen nosztalgiaérzés fogott el, amikor megnézegettem a screenshotokat.

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 10
Nekem az Escape from Colditz c. Amigás játékban volt hasonló kalandom: kb 5-en játszottunk felváltva, és amikor rám került a sor, sosem látott közelségbe kerültem a sikeres szökéshez, már majdnem a falakon kívülre jutottam, és ekkor a "figyeljetek! még utóljára megviccelem az őrt" kiáltással egy kis búcsútrükköt akartam bemutatni. Szerintem még ma sem gyógyult be a fejem az ütéstől, amit kaptam a mögöttem ülő játékostársamtól, miután a német őr lepuffantotta a főhőst (a játékban sosem jutottunk ezek után ilyen közel a győzelemhez).

A Test Drive-ot én először egy számítógépes kiállításon láttam Amiga 500on (azt is akkor láttam először), akkor azt gondoltam, annál szebb játékot nem is lehet készíteni.

Mi volt annak a játéknak a címe C64-en, ahol egy ősemberrel kellett egy keréken gurulva eljutni egy csajszihoz? (olyan volt, mint a Hunchback, csak gurulósban - mindkettőt imádtam)

Előzmény: DerHunter (9)
DerHunter Creative Commons License 2004.03.16 0 0 9
Great Escape:
5-en ültük körbe a gépet egy nagy 70-es évek beli fekete-fehér TV-t bámulva. Egyszer sikerült kijutnom a táborból, erre ott izgulnak mellettem, hogy: - ... az álruhát, az álruhát...
Erre nagy idegességemben az utsó pillanatban felvettem, erre elkaptak, mint kémet.
Közben a srác csak arra akart figyelmeztetni, nehogy felvegyem.
Sose felejtem el. :)
Előzmény: Törölt nick (2)
DerHunter Creative Commons License 2004.03.16 0 0 8
Egészen beleszédültem ezekbe a képekbe.
Muszáj elszívnom egy cigit. :)
Előzmény: Törölt nick (5)
DerHunter Creative Commons License 2004.03.16 0 0 7
Jé, ezt a jépet nem is láttam róluk? :)
Előzmény: Törölt nick (4)
iqbéla Creative Commons License 2004.03.15 0 0 6
Jó öreg Test Drive 1?

7 éves lehettem amikor először kezembe került, sosem hallott nevű autókkal kellett rodeózni :).

A felfele nyíló ajtóval megáldott lamborghini annyira hihetetlen volt még CGA-val, képernyőn is...

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 5
nekem a california games volt az egyik nagy kedvencem, no meg a többi joystick-ölő társa (summer/winter/world games)

és persze respekt a fekete ninjanak és zöld cimborájának a Bruce Lee-ból :)

találtam nagyon menő cuccokat is a témában

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4
A Wizard of Wor remek játék volt, ha jól emlékszem, az első számítógépes játék, amivel életemben játszottam. A timeline másik végén jelenleg az UnrealTournament2004 áll. :]

Nagyon szerettem még a SpyVSSpy idétlenkedést (volt vagy 4-5 része)

Előzmény: tanoshii (3)
tanoshii Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3
Végigtoltam C64-en is meg emulátoron is, nem emlékszem, hogy fagyott volna (vagy már megszoktam, mittudomén :). Wizard of Wor volt még nagy játék imho, jó volna Gameboy Advance-ra átportolni...4 játékos multi WoW...nyamm.:)
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.28 0 0 2
Az Infiltrator sorozatból én csak arra emlékszem, hogy egy pálcikaemberrel kellett mászkálni ki-be különböző épületekbe, meg lehetett turkálni a fiókokban, aztán megjelentek az MP-sek (vagy kik)

Az Escape from Colditz és a Great Escape rémlik valakinek? (Amiga és ZXSpectrum (?))

Nektek is mindig lefagyott a Bruce Lee egy bizonyos résznél C64en?

Az a vicces, hogy pár éve egy c64 emulátoron újra játszottam a bruszlível, és UGYANOTT, UGYANÚGY LEFAGYOTT! :D

(nagy dézsávű-fless volt persze)

Előzmény: iqbéla (-)
iqbéla Creative Commons License 2004.02.28 0 0 1
Senki? Hát a Paratrooper Turboval senki sem játszik? Két kéz kell hozzá:

Harvey Porter Creative Commons License 2004.02.12 0 0 0
Nyomd meg a 0-át a keyboardon, iqbéla!

Trattatatá!

Előzmény: iqbéla (-)
iqbéla Creative Commons License 2004.02.06 0 0 topiknyitó
Trattatatá!

1x év kihagyás után beleakadtam az Inflitrator nevű játékba. Annak idején baromira tudtam vele játszani, ugyanis magas fokra fejlesztettem azt a képességemet, hogy az angol szöveg értése nélkül is rájöjjek, hogy kell kezelni egy játékot. Mára ebből a képességből semmi sem maradt, angoltudás mellett sem tudok rájönni, hogy a pokolba kell felszállni a helikopterrel....

Súgja meg valaki!!!!! Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!