Keresés

Részletes keresés

Pirtus Creative Commons License 2015.10.31 -2 0 7

Szolnoki hírek miatt néha veszek Néplapot.

Most is így tettem, átnéztem és azt mondtam, nem értem azokat az embereket akik előfizetnek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5

2012. január 1. 15:21 Szoljon.hu

  

Kinevezték az új rendőrkapitányt

http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/kineveztek-az-uj-rendorkapitanyt-420092  

  

Időközben átírták és kijavították. Főszerkesztő uram, mi van kollégákkal?

 

„December elején, azonnali hatájjal felmentették szolgálatából a karcagi rendőrkapitányság vezetőjét.”

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 4

Most már csak egy az ....

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3

2011.01.07-én nem csütörtök, hanem péntek volt.

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2
Mondjuk már meg öszintén, lof@aszlap mind a kettőő ...
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 1
Most került a kezembe a levél, melyben a főszerkesztő válaszolt egyik észrevételemre. Időpont: ’90-es évek vége.

 

Tisztelt Uram!

 

Ön valójában jól látja: az Új Néplap és a Jászkun Krónika tartalmában megegyezik. Ami a megoldás etikai oldalát illeti, véleményünk eltérő.

Etikátlanok akkor lennénk, ha Jászkun Krónika néven egy értéktelen lapot adnánk olvasóinknak.

A két lap korábbi értékeit és erejét pedig végső soron az elmúlt év végén létrejött üzlet eldöntötte.

Egyébként a két lap azonos tartalmú megjelentetésére több hazai-dunántúli- példa is akad, nem szólva a nyugati tapasztalatok sokaságáról.

 

Természetesen számoltunk azzal, hogy az olvasók, akik mindkét lapot járatták az egyiket lemondják.

Értékesített példányaink számának alakulása mindenesetre nem igazolja az Ön jóslatát, miszerint elveszítettük hitelünket az olvasók előtt.

 

Reméljük, Ön is mielőbb túlteszi magát a levelében leírt aggodalmakon és továbbra is olvasója marad az egyik lapunknak.

Tiborcsik Creative Commons License 2004.02.06 0 0 0
De nem szűnt meg a szolnokiak azon igénye, vágya, hogy legyen Szolnokon másik helyi napi sajtó is, nevezzük akár jobboldalinak, akár tárgyilagosnak, akár lokálpatriotának, vagy egyszerűen csak alternatívnak. Ezen igények a szolnok.hu fórumán is megfogalmazódtak a "Nemzeti sajtót Szolnokra" topikcím alatt.

Közben néhányszor ízekre szedtük a Néplap hibáit, lett légyen az akár sajtóhiba (szível-szívlel, jánoshidai-jánoshidi, juza-yuza, stb), akár politikai ballépés (egyesek szerint a balos, mások szerint a jobbos idelátogató politikusok agyonhallgatása).

Nagyjából egyetértettünk abban, hogy Berki jobb újságíró (tollnok) mint főszerkesztő (komisszár).
Nagyjából megoszlottak a vélemények arról, a Néplap jobbos-e balos-e, volt aki erre azt mondta, kérdés hogy mikor? (Elhangzott itt ennek kapcsán bizonyos "Biberach" neve is.)

Becsületére legyen viszont mondva, hogy (eltekintve egy középsúlyos IRL-indiszkréciótól, spongyát rá!), az UN-redaktor folyamatosan párbeszédképesen volt jelen, védte is nem is a mundért.

FOLYT KÖV...

Előzmény: Tiborcsik (-)
Tiborcsik Creative Commons License 2004.02.06 0 0 topiknyitó
Ilyen című topik nem is a szolnok.hu, hanem az ujneplap.hu fórumán létezik immár majdnem 3 éve, 2001 áprilisa óta.

Topiknyitó szerénységem még azon poénkodott, melyik a jobb cím? Az Új Néplap, vagy a Jászkun Krónika? Én ez utóbbi mellett tettem le a voksot, mondván, sokkal frappánsabb és találóbb, sőt egy ellenvetéssel ellentétben még tradicionálisabbb is, ugyanis "ugyan mi tradició van az Új szóban, ellenben a Jászkun-Kakas révén a jászkun már a néplapban is hosszú múltra tekint vissza".

Közben ez a dilemma megoldódott, hiszen már jónéhány hónapja még fejlécében is megszünt a Krónika.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!