A HIFI világban van egy faktor a WFT. Értéke 1-10-ig terjed. Ezt a fotós világba is át lehet konvertálni, ugyanis ez nem más mint a wife tolerance faktor, azaz a feleség türöképessége attól függöen hogy milyen drága hifi, illetve foto cuccal állítunk haza, illetve mennyi idöt fordítunk nem rá hanem a hobbynkra. Nekem még ilyen problémám nincs környezetem mindig elfogadta hobbymat, a lényeg hogy öket is vonjuk bele , szerettessük meg velük, ez a foto esetében nem is nehéz. A probléma akkor áll fenn ha kívülállóként nézik és nem értik miröl is van szó.
A fotós szerintem kicsit nyitottabban jár a világban jobban odafigyel rá.
szeva megin én. a Topic KIVÁLÓ!
szerintem is fontos 1 ilyen hely.
a fotózásról csak annyit hogy 16 éves vagyok, mikor elöszőr volt fotógép a kezemben kihívásnak tekintettem 1 jó képet készíteni.(analóg gép)Ekkor kb 8-9 éves lehettem.Az ilyen gépekkel kapcsolatban akkor csalódtam előszőr amikor kb 2-3 éve a haverokkal a Rám szakadéknál jártam. gyönyörű 1 hely. 3 tekercs 36 os filmet lőtem. természetesen a képek közűl 1ik sem sikerült. nem nyítlt ki a rekesz. Ekkor vettem meg 1 digi gépemet smint a japán túrítsa lőtem mindenre...
a tanácsotokra elkezdtem foglalkozni a kompozícióval de /pill gépváltást tervezek.
a fotózásról kettős véleményem van.(mint MINDENRŐL...)
aki valóban művész az igyekszik alkotni pl fest, szorbrot készít...
mindegy hogy mit de igyekszik kifejerni erzéseit elképzeléseit a maga módján.
Másrészt (Mi) fotósok igyekszünk megtalálni e szenyes világ ékköveit, s ezt láttatni akerjuk másokkal megmutatva milyen (is) lehetne világunk.Küldetésünk még az Idővel is harcolva maradandót készíteni s ha nem is saját magunk készítette tárggyal akkor a mi látásmódunkal készített pillanatfelvételeket.
Na sza'. Felvetette egy kolléga az "FM2 Fanclub" -ban (107. hsz.), hogy kélne csinálni egy topicot a családtagok hozzásállásáról. Hát itt van. De persze nem csak erről, hanem más témákról is szólna. Pl? Pl: Mennyire változtatott meg a fotózás?, Mennyiben más a hozzáállásod a környezetedhez, az emberekhez?, stb. Így indulásnak ennyi. Aztán majd alakul. Valahogy. Valameddig (remélem sokáig).