Keresés

Részletes keresés

anyahalyokabinalytohalyto Creative Commons License 2012.03.08 -1 0 994

Egyiket sem védem... Sőőőőőt!

 

De a szittyamagyar lex XXX-nál biztos nincs semmi szabályellenes? Ugyan már!

Előzmény: Malacka Malacka (992)
anyahalyokabinalytohalyto Creative Commons License 2012.03.08 0 0 993

A topikcím vs Románia?

 

A döglött kuttyát érdekli Románia?

Előzmény: Törölt nick (989)
Malacka Malacka Creative Commons License 2012.03.08 0 1 992
Előzmény: Póli (977)
Potyli Creative Commons License 2012.02.15 0 0 991

A let hatarozza meg...

Marx Karcsi

Előzmény: Póli (990)
Póli Creative Commons License 2012.02.15 0 0 990

Igen, van abban valami báj, ahogy egy uniós cég otthon protekcionista szabadságharcos, míg amikor terjeszkedni kezd egy másik uniós országban, akkor hírtelen átvedlik a szabad piacgazdaság kérlelhetetlenül liberális bajnokává !

 

(Viszont ezt nem értem: egy hodály építése persze, hogy nem olcsóbb egy kisboltnál. Ezzel mit akartál mondani ?)

Előzmény: Törölt nick (989)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 989

Nemmondod? Elszedik szegény románok kisboltjait és nagy, ráadásul gyakorlatilag nem is olcsóbb hodályokat építenek helyettük?

Előzmény: Póli (987)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 988

Tudom, csak kíváncsi vagyok... :)

Előzmény: Berlusz Móni (985)
Póli Creative Commons License 2012.02.15 -1 0 987

Mondjuk Romániába.

Amit el is kezdtek.

Bár érdekes lehet, hogy míg idehaza szídja a CBA a ronda, gátlástalan, kizsákmányoló, gyarmatosító multikat,

addig Romániában a CBA a ronda, gátlástalan, kizsákmányoló, gyarmatosító multi !  :)

Előzmény: Törölt nick (984)
loding Creative Commons License 2012.02.15 0 0 986
igazsag szerint az adj szallast a totnak kiver a hazadbol mondas alapjan azt jelenti, hogy igy jartal :-))
ez a koncepcio :-)))
Előzmény: Törölt nick (984)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.02.15 0 1 985

Lóval sakkozol.... :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (984)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 1 984

Hazai cég, hová menjenek?

Előzmény: Póli (981)
loding Creative Commons License 2012.02.15 0 0 983
jut eszembe, megeri meg megfuteni egy ekkora raktarat manapsag vajon 21 nehany fokra?
loding Creative Commons License 2012.02.15 0 0 982
sajnos ugy tunik nem birja mar a harcot a lidl, aldi, cba, spar stb -kel szemben, raadasul a fogyasztok is rajottek hogy nincs lenyeges arkulonbseg, az ott etoltott idot nem is szamolva. szerintem jo ha a vevoiket meg tudjak tartani, nem hogy novekedni.
Póli Creative Commons License 2012.02.15 0 0 981

Az Orbán-szponzor CBA mikor takarodik el a búsba ???

Előzmény: Törölt nick (978)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2012.02.15 0 0 980

Miért kell állandóan szignálni hsz-aidat? Anélkül is tudjuk, hogy Te írtad...

 

Előzmény: vermeer (354)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2012.02.15 0 0 979

Évek óta nem jártam TESCO-ban. Van élet a TESCO-n kívül is...

Előzmény: vermeer (-)
Póli Creative Commons License 2012.02.15 -1 0 977

"De például tőkehúst, és sok más élelmiszart akkor sem, ha inkább vegának kéne lennem."

 

S ami a meglepő, hogy pont ezeknek a tescós cuccoknak magyar eredetű a többsége !

Nem véletlen, hogy amelyik étterem nemzetközileg is minőségi konyhát akar vinni, az kijár Bécsbe alapanyagot venni !  :)

Előzmény: javított állomány (973)
Potyli Creative Commons License 2012.02.12 0 1 976

Szellel szemben nem lehet,miota altalanossa valt az auto MO-on az emberek jobban szeretnek olyan helyre menni bevasarolni ahol egy helyen megtud mindent szinte venni,van parkolo ahova ki tudja tolni a bevasarlokocsit stb Nem fognak ezek cekkerrel gyalog caplatni korbe kis boltokba hogy megvegyenek ezt azt. Nem az a gond hogy bejott a tesco az a gond ,hogy a rendszervaltas idejen olyan magyar cegek,mint a Centrum es a Skala ezt a trendet nem ismertek fel es nem ok epitettek ilyen uzleteket es mall-okat,vilagos,hogy a nyugati ilyen lancok racsaptak az igy megnyilt piacra. Egy kereskedelmi egyseg nem olyan beruhazas,mint egy atomeromu, vagy autogyar,kozel se olyan tokeigenyes, konnyuszertkezetes elemekbol nagyon rovid idoi alatt felepitheto es csak le kell aszfaltozni a parkolot es mehet a bolt.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (967)
facsiga11 Creative Commons License 2012.02.12 -1 0 974

Magyarország legnagyobb magánfoglalkoztatója a Tesco (több tízezer ember). Ha olyan rossz lenne csődbe mennének.

javított állomány Creative Commons License 2012.02.12 0 1 973

Kicsi csupor a CBA egy frencsájz rendszer.Vannak kiválóan vezetett és nem 

horribilis árréssel dolgozó üzletek is. S "persze" vannak ótvar boltok is.

Én szigorítanám feltételeket, de sajnos ebben nem én döntök.

A tecsó sem az ördögtől való, csak ésszel kell vásárolni.

Pl vettem már ott multis nyomtatót, barkács gépet.

De például tőkehúst, és sok más élelmiszart akkor sem, ha inkább vegának kéne lennem. 

Előzmény: Bozgorinhungary (963)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2012.02.12 0 0 972

"veszik az angolnak nevezett olcsó, kínai szart:DD Habár! Úgy 30-40 évvel ezelőtt így voltunk a japán árukkal! Most meg ugye csak az a jó, ami japppán..."

 

 

Primitív dolog  ennyire pejoratívan kezelni Kína kérdését!

Valóban, nagyjából  a II. v.h. után járt ott Japán, ahol most Kína.

Háború után a  japánok is óriási energiát fektettek a képzésbe és innovációba; 

- nyugati technológiákat tanultak; megvették, másolták vagy éppen  ellopták. Mindezt a távolkeleti emberek eltökéltségével és szorgalmával.  Mindennek az lett az eredménye, hogy a Japánok mára csaknem valamennyi tudomány- és iparág vonatkozásában a világ élvonalában vannak: kémia, biológia, genetika, gépgyártás, autógyártás, optika, elektronika, stb. (Fel sem tudom sorolni... :-) )

 

Ma pedig  minden valamirevaló világcég Kínában hoz létre termelő kapacitásokat, mert:

 - ott van jelen  a vásárlóerő,

 - ott van tömegesen az olcsó munkaerő,

 - ott kiszámítható a politikai és a gazdasági környezet.

Kína ma rohamléptekkel fejlődik - arról, hogy itt mi van nem beszélek.

:-)

Előzmény: nagyanyo05 (969)
halkergető Creative Commons License 2012.02.12 -1 0 971

Nagyon jó, hogy vannak a kínai cuccok, akár a Tesco-ban is!

 

Ha csak a márkás és drága elektromos szerszámokat lehetne kapni, biztosan nem lenne meg szinte minden szükséges eszközöm, ami a ház körüli munkákhoz kell. Nem rendszeres, nem iparszerű használatra nagyon megfelelnek nekem.

 

(És nem kell keresgélnem napokig, hogy vajon ki tud kölcsönadni egy HILTI fúrókalapácsot, ha netán évente egyszer kell fúrnom a betonba egy 15-ös lyukat, hanem a noname masinámmal azonnl megcsinálom.)

 

Éljenek a kínaiak!

Előzmény: nagyanyo05 (969)
feketekavics Creative Commons License 2012.02.12 0 0 970

mert ugye "Mit kaptunk a rómaiaktól?"...(;-)

_FK

Előzmény: nagyanyo05 (966)
nagyanyo05 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 969

Hát persze, mert veszik az angolnak nevezett olcsó, kínai szart:DD Habár! Úgy 30-40 évvel ezelőtt így voltunk a japán árukkal! Most meg ugye csak az a jó, ami japppán:D Változnak az idők, csak az emberek nem, mert mindig el lehet adni a zolcsó vacakokat:D Apropó, nomost akkor van nyomor vagy nincs? No jó, perrsze, hogy van, mindig is volt, de a zöm az vásál:)

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (967)
halkergető Creative Commons License 2012.02.12 -1 0 968

Én meg tegnap este, és áldottam a nevüket is a létezésükért.

 

Délután 5-kor egy 20ezres városban nem találtam egyetlen nyitvatartó virágboltot! Vendégségbe mentünk és nem volt virágom.
Szerencsémre a Tesco nyitva volt, és virágot is árultak.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (967)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2012.02.12 -1 0 967

Pénteken délután voltam a "TESCO Magyarország: egy borzalom!" gödöllői egységében.

Úgy nyüzsögtek a  kedves vásárlók, hogy alig találtam helyet a parkolóban.

:-)

nagyanyo05 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 966

Államosítani! Sose hoztak áldást a zangolszászok, csak a bajt:(

pert2 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 964

Nekem is súgtak a múlt hét végén az egyik fogyasztóvédelmi rádióműsorban az illetékesek, amikor elmondták a riporternek, hogy ellenőrzéseket fogna kvégezni a nagy áruházláncoknál.

Előzmény: Malacka Malacka (961)
Bozgorinhungary Creative Commons License 2012.02.09 -1 0 963

A legmocskosabb bolt a magyar CBA.

 

Lehet. Bár én inkább azzal jellemezném, hogy drága. És ezt nem becézésnek szántam.

Előzmény: 6alma (957)
Bozgorinhungary Creative Commons License 2012.02.09 -1 0 962

Tescoba csak végszükség esetén szabad bemenni.

 

Vagy ha nem vagy milliomos. Mert ha az vagy nyugodtan járhatsz magyar boltokba is.

 

Egyébként láttam már COOP boltban is csótányt sétálni a csemege pultban. Tescoban még nem. Persze lehet, hogy másnak más tapasztalata van.

Előzmény: lehet hogy (942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!