Keresés

Részletes keresés

Krisztián 83 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 8502

Szèp napot!

Eladó lenne egy háromfázisú ègető kemence.Jó állapotban,minden tartozèkával eggyűtt.

Szállításban tudok segíteni!

Èrdeklődni:06309010590

Börni63 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 8501

Sziasztok!

Lábbal hajtható fazekaskorong, és 235 cm hosszú komplett öntőasztal egyben eladó!

Ár: 165.000 Ft

Tel: 06-20/435-03-97

lsilver Creative Commons License 2019.04.07 0 0 8500

Üdvözlöm,én vállalok ilyesmit,sajnos csak most láttam a hírdetést. telefonszámom: 06302618752 

Előzmény: kúphal (8488)
szigetilány Creative Commons License 2019.03.30 0 0 8499

Kedves Klub Tagok!

Én egy általános iskolában tanítok és agyagszakkört is tartok gyerekeknek, bár magam is csak műkedvelő vagyok, de nagyon érdekel és szeretem a dolgot. Szükségünk lenne egy kisméretű kemencére, amiben a gyerekek alkotásait kiégethetnénk. Ebben szeretném a segítségüket, tanácsukat kérni, hogy hogyan lehetne szert tennünk egy ilyen készülékre! Az anyagi oldala is érdekelne, bár nem vagyunk túlságosan jó helyzetben ilyen téren...Azt gondolom használt, esetleg valaki által már nem használt kemence is megfelelne nekünk.Előre is köszönöm a tájékoztatást!

LGBs Creative Commons License 2019.03.13 0 0 8498

Tisztelt Fórumtagok.

Kerámiaégető kemencét keresnék Muhel féle Joker típust Art95 elektronikával.

Válaszokat az lgbs1962@gmail.com email címre várok.

Tisztelettel

Ruzsa Péter

tabiattila Creative Commons License 2019.02.20 0 0 8497

Tisztelt Fórumozók!

Magas-tüzű kemencét keresek.

Golab Creative Commons License 2018.12.07 0 0 8496

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy nincs valakinek egy eladó példánya Kozma Béla: A kerámiamázak c. könyvből?

kushido2 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 8495

Tisztelt Fórum.

Kisméretű  (belső tér: 30*30*20) fém olvasztásra (réz, aluminium) alkalmas kemencét vennék. Ajánlatokat kérek M. Jenő 06209758051 vagy kushido48@gmail.com cimre.

nikoletta.poór Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8494

Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy Budapesti vagyok.

nikoletta.poór Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8493

Sziasztok!

Külföldön kezdtem kerámiázással foglalkozni, ezért az otthoni helyzettel annyira nem vagyok tisztában. Olyan lehetőség érdekelne, hogy valaki stúdióját használhassam. Persze fizetnék érte, de esetleg az agyagot, mázakat stb magamnak tudnám beszerezni, azt nem kell feltélen biztosítsa. Csak a felszerelés érdekelne, tehát fazekas korong, kemence, egyéb eszközök. Tud valaki ilyenről? Neten csak olyan stúdiókat láttam, ahol oktatót biztosítanak, stb, óradíjjal. Ha valaki magánszemély meg tudna velem egyeyni valamiben, hogy használhassam a műhelyét, az is tökéletes lenne. Jelenleg csak rövid távra (pár hónap) keresek valamit.

A válaszokat előre is köszönöm!

Gabriella_here Creative Commons License 2018.05.24 0 0 8492

Sziasztok, de örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot :)

Nagyon régóta nem élek otthon, plussz abszolúte kezdő kotongozó vagyok. Egyik ismerősöm megy Magyarországra és kérdezi - és én Titeket kérdeznélek - hol szoktátok venni/rendelni az agyagot és a mázakat? Itt a fórumon találtam utalást az interkeramia és a bpkeramia web oldalakra. 

Szépen köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek sikeres égetést/korongozást kívánok!

surmendi Creative Commons License 2018.04.16 0 0 8491

Szia Ákos!

Szegeden a Petőfi-telepi Művelődési Házban minden szombaton 9-12óráig és minden hétfőn 17órától kerámia szakkört tartok. Ha még nem találtál más opciót várunk szeretettel: Farkasné Tünde :-)

Előzmény: Ákos_szeged (8483)
Agyagozok Creative Commons License 2018.03.18 0 0 8490

Sziasztok!

A szakdolgozatomhoz tartozó egyik kérdőív kitöltéséhez szeretném kérni a segítségeteket.

Köszönöm.

https://www.survio.com/survey/d/K9L9M9F7K0M7S5S3X

halmos ferenc Creative Commons License 2018.01.30 0 0 8489

Február 16-18-án (péntek vasárnap) tervezem megtartani a következő mázas tanfolyamot ( amennyiben legalább 5, max 7 fő jelentkezik ). Témája: Károsanyag- hárisz- és lepattogzásmentes, színes mázak készítése 900-1150 C-on További információk a honlapomon olvashatóak:http://halmos.5mp.eu/web.php?a=halmos&o=m7Umo7kJIq

kúphal Creative Commons License 2018.01.23 0 0 8488

Sziasztok!

Olyan embert keresek,aki kerámia bögrék korongozását,esztergálását vállalja,nagy mennyiségben, fülezéssel,retusálással,égetéssel együtt. Állandó lehetőség bedolgozási lehetőség lenne,de csak saját műhellyel,kemencével,korrekt darabárakon.

Köszönöm és szép napot! :)

kúphal Creative Commons License 2018.01.23 0 0 8487

Sziasztok!

Olyan embert keresek,aki kerámia bögrék öntését vállalja,nagy mennyiségben, fülezéssel,retusálással,égetéssel együtt. Állandó lehetőség lenne.

Köszönöm és szép napot! :)

majorzo Creative Commons License 2017.12.16 0 0 8486

Helló mindenki!

A mázas égetéshez ki milyen alátétet használ? Vagy a különböző égető tüskéket mivel lehetne helyettesíteni?

Egyszer égetett kerámia törmeléket raktunk eddig, csak egy kicsit idő igényes mire az edények alá a megfelelőt oda helyezzük.

Válaszokat előre is köszönöm!

Golab Creative Commons License 2017.10.15 0 0 8485

Remek. A részleteket meg tudjuk beszélni valahol? :)

Előzmény: Jbori (8482)
mar35 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 8484

Üdvözlet mindenkinek!

Ötleteket/tapasztalatokat szeretnék kérni: ki, mit használ a még száradó kerámiák alá alátétként?

Édesanyám fazekas, és ő azbeszt lapokat használ mert ez az anyag a jó nedvszívóképessége mellett nem vetemedik meg., könnyű, merev (az agyag és az azbeszt lap közé általában textíliát rak). Viszont mivel az azbeszt veszélyessé válik, ha eltörik, megsérül a felszíne, ezért szeretném valami mással helyettesíteni. Tippeket szeretnék kérni olyan alternatívára, ami szintén rendelkezik az azbesztre jellemző jó tulajdonságokkal. Előre is köszönöm!

Ákos_szeged Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8483

Üdv mindenkinek és sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Nagyon érdekel és foglalkoztat a keramikus szakma. Kis koromban sokat foglalkoztam agyagozással, de másfele vitt az élet. Viszont szeretném a szakmát kitanulni. Keresek Szegeden vagy a környékén keramikus szakkört, oktatást, vagy esetlegesen magán tanárt, aki szívesen átadná a keramikus szakma alapjait egy kezdő érdeklődőnek. 

Láttam, hogy Budapesten több oktatási lehetőség van, de jelenleg nincs arra lehetőségem hogy távol tanuljak. 

De már annak is örülök, hogy megtaláltam ezt a jókedélyű fórumot. Üdv! Ákos

Jbori Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8482

Nekem van, még sosem használtam semmire. Van benne hiba. Hamumáznál azt írja hogy verődék máz, aztán ír receptet keményfa hamuval, földpáttal, kaolinnal, és talkummal. 35-35-15-15 Ez hamumáz, és nem verődék máz!

Szerintem a verődék máznál a fahamu a tűzből rakódik le a kerámiára. A hamumáznál pedig hamuból készült mázzal vonják be az edényt.

Előzmény: Golab (8481)
Golab Creative Commons License 2017.08.17 0 0 8481

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy nincs valakinek egy eladó példánya Kozma Béla: A kerámiamázak c. könyvből?

halmos ferenc Creative Commons License 2017.07.26 0 0 8480

Aug 4-6. -án (péntek-vasárnap) a " Károsanyag- hárisz- és lepattogzásmentes színes mázak készítése 900-1100 C-on " téma szerint továbbképzést tartok fazekas,keramikus kollégák részére. Néhány fő Jelentkezését még tudom fogadni . A programról bővebben a honlapomon lehet olvasni:http://halmos.5mp.eu/web.php?a=halmos&o=m7Umo7kJIq 

zlini Creative Commons License 2017.06.18 0 0 8479

Sziasztok!

Van egy 3 cm vastag samottom, gyárilag van készítve, kenyér sütéshez szoktam használni a villanysütőben.

Az lenne a kérdésem, hogy rátehetem-e közvetlenül a gázrózsákra? Kettőt fedne le.

Köszönöm!

mari mama Creative Commons License 2017.05.24 0 0 8478

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy ebben az évben egy kicsit nagyobb égető kemencét tudunk vásárolni, mint amit most használunk. Bizonyára megértitek, hogy az önképző körnél a legkevesebb ami van, az az anyagiak. Így azon gondolkodunk, hogy a jelenlegi kemencét eladjuk, ( ha vásárolunk egy újat, ez úgyis felesleges lesz, és helyünk sem maradna ) a befolyó összeget is hozzátesszük a pénzecskénkhez. A gond az, hogy elképzelésünk sincs, hogy mennyiért hirdethetnénk meg.

Teljesen működőképes, csak nekünk már kicsi. 

- belső méretek: kb 35 x 30 cm (kantálazott rész) + 10 cm magasító (fűtetlen)

- egy fázis

- égetési hőfok: maximum 1.100°C

- kb 30 éves. 

- egy éve teljesen újra kantálozva

- szabályozó: ART 2006 (egy éves)

A szűkös anyagiak miatt azon gondolkodunk, hogy a szabályozót az új kemencéhez szereltetnénk fel.

A kérésem ezek után az lenne, hogy adjatok tanácsot!

Mennyiért tudnánk eladni szabályozóval, és esetleg a nélkül? 

Ha esetleg közületek érdekelne valakit, meg is nézhető. Budapest XI.-től alig 25 km-re vagyunk.

Jbori Creative Commons License 2017.05.09 0 0 8477

Szívesen, örülök hogy sikerült.

Előzmény: mari mama (8476)
mari mama Creative Commons License 2017.05.08 0 0 8476

Elsőre nem is lett annyira rossz. Legalábbis én elégedett vagyok, és legközelebb a mostani tapasztalataimat is fel fogom használni.Valóban gyorsan kell dolgozni, és az is nagyon jó ötlet volt, hogy jó vizes legyen az engob. 

Köszönöm még egyszer!

Előzmény: Jbori (8475)
Jbori Creative Commons License 2017.05.07 0 0 8475

Kíváncsi vagyok, sok sikert!

Én csak pár percig áztattam a dohányt, amíg színe lett a víznek. Az engob legyen az edényen még jó folyós. Gyorsnak kell lenni.

Előzmény: mari mama (8474)
mari mama Creative Commons License 2017.05.07 0 0 8474

Köszönöm a tájékoztatást. Pénteken beáztattuk a pipadohányt, és a holnapi foglalkozáson bekeverjük a MnO2-t is, mert azt is vettünk. A próbálkozásunkról tájékoztatni foglak. Izgulok, hogy vajon sikerül-e. Vasoxidunk nekünk is van egy kicsi, esetleg azt is kipróbáljuk.

Előzmény: Jbori (8473)
Jbori Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8473

Köszönöm, csak gyorsan kipróbáltam, és könnyen megy! Vasoxidtól lett vörös, az volt kéznél, és kíváncsi voltam hogyha sokat teszek bele akkor is működik e? A szétfutásnál lehet beletenni elég sok színezőanyagot, de a vasoxidból sok eltűnik a máz alatt, úgyhogy égetés után ennek is kevés nyoma maradt. Tapasztalatból írják általában a mangán-oxidos színezést, de valószínű jók a színtestek is. Ha érdekel "folytatom" a dohánylével :)

Előzmény: mari mama (8472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!