Keresés

Részletes keresés

babaji Creative Commons License 2012.06.10 0 0 64

Az egyik kábelszolgáltató által elérhető tv-csatornán nézegetek egy müsorfolyamot a r i t k a betegségeket veszik sorra.Sokukat csak évek mulva tudják beazonositani mert annyira ritkák,a legtöbb orvos nem találkozott még vele és a tünetei más betegségekével hasonlatosak.

Előzmény: msz67 (58)
babaji Creative Commons License 2012.05.19 0 0 63
msz67 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 62

Én már azon nem stresszelek, már hozzászoktattak, nekem már szinte hetente csinálják.Meg lehet szokni,de a csontvelővételt azt  nem lehet. Régen ha ritkán kellett menni vérvételre féltem én is, most már semmi az egész. A lelettöl jobban félek hogy mit mutat.

Előzmény: babaji (61)
babaji Creative Commons License 2011.12.20 0 0 61

Sajnos sok ember stresszel a vérvétel miatt !

Mintha olvastam volna valahol hogy kevésbő kellemetlen módon is lehet a vért diagnosztizálni ......de hol ?

msz67 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 60

myelofibrozis, csontvelőrostosodás.

msz67 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 59

megvolt a scintigráfia, nem fájt,rendszeres vérátömlesztésre itéltek,késöbb csontvelőátültetésre is számitani kell.

msz67 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 58

összejártam az összes topikot és semmit nem találok a vérképzöszervi betegségekröl. Ájulásaim vannak, szédelgek gyenge vagyok, vettek kétszer csontvelőt,állitólag nincs leukémiám, de a csontvelömmel vanvalami probléma. Mindent fogóval kell kiszedni az orvosokból. nemsokára megyek csontvelő szcintigráphiára. Nem tudom mi fog ott történni. Már ez év elejétöl az orvosokhoz meg a kórházakba járok, elötte azt sem tudtam hol vannak kórházak. Gyerekkoromban voltam a Maarászban mandulamütéten. Most meg egyikből ki másikba be.

bqtyz Creative Commons License 2009.09.25 0 0 54
Van, és használják is, de elég drága csík a készülékhez, nem érdemes vásárolni, mert a PSA (Prosztata SZérum Antigén) értéke csak lassan változik a prosztata növekedésével..Ha már növekedett, célszerű az urológusra bízni a teendőt, mert lehet, h gyógyszert kell szedni kontroll mellet, vagy pedig műteni kell..
Előzmény: fejenagykoma (53)
fejenagykoma Creative Commons License 2009.05.28 0 0 53
hahó!.....PSA műszert tényleg lehet kapni? úgy hallottam, olyan mint a vércukormérő....a mi (kis)patikánkban csak néztek...

köszi, ha valaki válaszol
Kiscsillag27 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 50

 

Szia Zitussssss!

 

kkmd jól válaszolt, de az érthetőség kedvéért szeretnék én is segíteni!

A vércsoport gének is "párosan" találhatóak a génállományunkban, mint az összes többi (ld 23. pár kromoszómánk van). Az elsődleges vércsoport gének az A, B és 0 jelű. Ezek olyan fehérjék, amelyek az idegen vérekkel való kompatibilitást, vagy inkompatibilitást okozzák (ld. vérátömlesztéseknél). Emelett ott van az Rh és sok más kevésbé vizsgált faktor is.

Ha egy ember A-s akkor a génjeiben lehet AA vagy A0, és ezek közül az egyik fog átöröklődni az utódba, tehát vagy A-t vagy 0-t fog átadni az utódjának (ugyanez a B-vel is). Aki 0-ás az csak 0-gént kódol, és csak azt adja tovább. Ha valaki pedig AB-s akkor A-t vagy B-t örökít. Ha a papa B0-ás (B vagy 0) a mama A0-ás (A vagy 0), akkor a gyermekeikben ez így alakulhat: A-B, B-0, A-0, 0-0.  Tehát így sokminden lehet.

Amúgy, ha ez felmerül, a genetikai vizsgálatok során nem csak a vércsoportot, hanem sok olyan gént és DNS-szakaszt vizsgálnak, hogy kiderüljön ki kinek a rokona... :))

 

sommarnatt Creative Commons License 2008.08.23 0 0 49

sziasztok. Jó lenne, ha nálunk is végeznének ilyen tesztet.

 

(látom, h. 2007 ben íródott a hozzászólás, de akkor is!)

 

(mit tudtok, van esély rá? - )

Előzmény: Törölt nick (27)
kkmd Creative Commons License 2008.06.24 0 0 48
Igen: A0-B0 variáció esetén (ez a szülők vércsoportja!)
Előzmény: Zitussssss (46)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 47
Szerintem igen. Nálunk az Rh-faktor sem egyezik (én AB-, nővérem B+). Mégis annyi minden más azonos, hogy fel sem merült bennünk a kétely. Ráadásul én vagyok az egyetlen (regisztrált) negatív a családban. Simán lehetnék örökbefogadott gyerek is, de nem vagyok az, erre sokkal több genetikai jellemző van :)
Előzmény: Zitussssss (46)
Zitussssss Creative Commons License 2008.06.24 0 0 46
Hello!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy AB poz. és egy 0-s vércsoportú testvérpár valóban testvér? Nem igazán értek a vércsoportokhoz-ez gondolom látszik is-,ezért elnézést kérek azoktól akik megbotránkoznak ezen a kérdésen. De remélem azért kapok választ!
Előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 45
Sziasztok!

Engem is egy érték bizonytalanít el a vérképemen (37. heti terhességi vérképellenőrzés), a prothrombin. A referenciaérték felső határán (100000) vagyok. Ez most jó vagy rossz? Sűrű a vérem? Lehet ebből gond esetlegesen a szülésnél adandó fájdalomcsillapítók, EDA, SpA adásánál? Doki nem szólt, hogy gáz volna, lehet, felesleges aggódnom, csak érdekel.

Köszi előre is a választ!
zsombic Creative Commons License 2008.04.22 0 0 44
Sziasztok!

A napokban voltam vérvételen, és a következő eredmény aggaszt egy kicsit:


FE 30,20 umol/l (8,800-26,000)
Transferrin 361,00 mg/dl (200,00-310,00)

Mi lehet ennek az oka? Minden más a határértéken belül van.

Köszi a választ!
AdryS Creative Commons License 2008.03.21 0 0 43

Kozben megoldodott a "rejtely" :).

 

Koszonettel,

Adry

Előzmény: AdryS (42)
AdryS Creative Commons License 2008.03.13 0 0 42

Sziasztok:

 

Ne haragudjatok, hogy nem uj hozzaszolassal irok be, de valamiert nem engedi a rendszer (pedig mar tobb, mint 2 oraja regisztraltam).

 

Tegnap kaptam meg a ver es vizelet eredmenyeimet es szeretnem megkerdezni, hogy ez a vizelet eredmeny valami gyulladast jelenthet? Mindig nagyon ideges vagyok, ha valami nem a normalon belul van. Haziorvosom azt mondja, hogy felfazas/gyulladas vegett lehet ez az eredmeny, varjunk egy hetet, teazzak, addig nem ir ki semmit. Ha a kovetkezo vizeleteredmeny is hasonlo lesz, akkor elkuldjuk tenyesztre, hogy milyen antibiotikumot irjon fel. Azt is mondta, hogy noknel elofordul az ilyesmi es ne aggodjak, van hogy nem csinalnak semmit...

A verkepem jo volt, utoljara 5 honapja voltam vizsgalaton, akkor minden rendben volt a vizelettel (akkor a verben volt elvaltozas, arcureggyulladasom volt).

 

Nagyon szepen koszonom elore is a valaszt!

 

VIZ. HAEMOGLOBIN: NEG.

LEUKOCITA: 1+

NITRIT KIMUTAT.: NEG.

V. BILIRUBIN: NEG.

V. ACETON: NEG.

V. CUKOR: NEG.

V. UBG: NORM.

V. FEHERJE: NEG.

VIZELET PH: 6.0 (norm)

V. FAJSULY: 1.025 (norm)

V. ULEDEK:      DB./L Tater

V. FVS: 12 ++ (0 es 5 kozott kellene lennie)

V. BAKTERIUM: +

V. LAPHAMSEJT: 3 (norm)

V. NY K: NYOM.

V. UROTHEL LHS: 1++ (0 a normal)

 

Tisztelettel,

Adry

Előzmény: hellsing (41)
hellsing Creative Commons License 2008.01.23 0 0 41

Én úgy tudom, hogy van A, B, AB, 0, és ezeken belül RH pozitív-negatív. De a kérdés nem is az, hogy lehet-e az enyém a gyerek :-), hanem hogy "DU variáns"-ként cserélhetek-e vele vért, szervet, etc.

 

Az egyetlen magyar anyagot a Babanet.hu-n találtam, de itt is megakadtam a ce/CDE-nél:

 

"Kérdés:
Kérdésem lenne, hogy egy most született babánál a vércsoport vizsgálatnál mit jelent az, hogy AB Rh neg - Rh Du pos, ezek szerint nem lehet tudni, hogy a baba vércsoportja negatív, vagy pozítiv?
Válasz:
Az RH rendszerben többféle tényező játszik szerepet. Közkeletű megfogalmazással van egy "felületi" megjelenés - fenotípus -, és van mögötte egy genetikai meghatározottság, ebben ce/CDE genetikai kódok illetve ezek kombinációi szerepelnek. A Du  variáns az úgynevezett gyenge D tulajdonságot jelöli az Rh rendszerben. Kevésbé erős antigenitású, mint a klasszikus D tulajdonság. Ez akként értelmezendő, hogy véradóként RH pozitívnak tekintjük, míg esetleges kapóként RH negatívnak. Ezért van látszólagos ellentmondás a vércsoport meghatározásban.
Dr. Péter György"

 

Tehát ha a babánk 0- és én A+ Du pos (var.). vagyok, akkor szervet/vért nem kaphat tőlem, de én tőle igen..? :-( Vagy mindegy, mert nullásként ígyse-úgyse kaphatna bármit az A+ szüleitől?

Előzmény: kkmd (39)
kkmd Creative Commons License 2008.01.22 0 0 40

A dokik majd kijavítanak, ha valamit szakszerűtlenül fogalmaztam meg, de végletekig leegyszerűsítve ez a lényeg. Internet is segíthet.

Előzmény: kkmd (39)
kkmd Creative Commons License 2008.01.22 0 0 39
A biosz könyvekben úgy szerepelnek a vércsoportok, hogy AA, AB, BB, A0, B0, 0. Mivel mindkét szülőtől kapunk géneket. Ezért lehet, hogy A0-A0 párosnak lehessen 0 vércsoportú gyereke.
Előzmény: hellsing (38)
hellsing Creative Commons License 2008.01.21 0 0 38

Üdv, vércsoportos kérdésem lenne. Babánk született, 0RH+ vércsoporttal. A mamája A+, én A-. Gondoltam eddig... Mivel én váltig állítottam, hogy A- vagyok, ebből viszont nem jön ki a baba 0+ csoportja, csináltunk egy vértesztet nekem is, a baba-mama párosé hivatalból úgyis elkészült a szülés előtt-után. És lássatok csodát: én is A+ lettem valahogy. Gyerekkoromból van hepatitis-es leletem ('86-ból), rápecsételve az A- vércsoport, megvan a dögcédulám is ('90), szintén A- van beleütve, és a baba születése elött volt egy kisebb műtétem ('05), ami előtt vércsoport-tesztet készítettek: az eredmény A-. A mostani eredményt lecsekkoltuk más helyen, de ott is A+ vagyok.

 

Egy laboráns azt mondta, hogy biztosan "A DU variáns" vagyok. Mit jelent ez? Olyan, mint a libikóka: egyszer fent, egyszer lent? Kinek adhatok vért és kitől kaphatok? Adhatok-e szervet, csontvelőt a kicsinek, ha úgy hozza a sors? Mi van a vércsoport-diétával? :o)

Ixia44 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 37

NEM CSAKIS VIZELETVIZSGÁLATBÓL,TERHESSÉGI TESZTET A GYÓGYSZERTÁRBAN IS VÁSÁROLHATSZ.

Előzmény: heni0016 (34)
Ixia44 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 36

Anti STREPTOLISYN TITER,VAGYIS SREPTOCOCCUS FERTŐZÉSED VAN.

Előzmény: Mea07 (29)
heni0016 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 34
üdv, azt szeretném megkérdezni hogy a vérvételből ki-e derül hogy nem vagyok szűz????lécci vki irjon,köszi
hudy77 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 33

Kedves Tamás!

 

53 éves nő vagyok, a labor leletemen  nitrit pozitív és Vizelet üledék 4-5fvs, Fajsúly 1015, PH 6 (a többi negatív/normál) eredmény született. Kb. egy éve kisebb vesekövet állapítottak meg, de a háziorvosom akkor azt tanácsolta: ne foglalkozzak vele, amíg nem okoz gondot.

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e a vesekőtől ez az eredmény, mi lehet még az ok, kell-e izgulnom?

 

Válaszát előre is köszönöm.

 

hudy77

Mea07 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 32
edvs Tamás D! A többi máj értékem jó. Nemvagyok elhizott inkább sovány vagyok. Alkoholt nemfogyasztok.Hepatitiszt nem hinném Többéves állandó kapcsolatom van. Kémia laborban 4 évet huztam le de már elötte is rosszvolt az érték.
Előzmény: TamásD (30)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 31

Nagyot ugrottam örömömben !!! :)

 

Rátaláltam egy új we bhwlyre: www.labtestonline.hu

 

Na beütöm, amit már rég szeretnék tunni, egy orvos sem tudja: Mijaz: PLCR ??? meg PDW ????

 

Mire kidobja: ez nincs az adatbázisbah !!! :I

 

..penig nekem ezeknél is van eltérés, s nem tudom mit jelentenek ezek a labor markerek. :(

 

hát...maradok továbbra is tudatlanul.....

TamásD Creative Commons License 2007.08.01 0 0 30

Az AST, vagyis a magyar megfelelője a GOT az egyik májműködésre utaló enzim. Több oka lehet a megemelekdésnek és ez függ attól is, hogy a többi májenzim szintje milyen. Emelkedés oka lehet mezei elhízás (a máj is el tud zsírosodni szépen), alkohol hatása, epekövesség, valamilyen vegyszer, akár hepatitis, sok minden, ennyiből nem lehet megmondani.

 

TamásD

Előzmény: Mea07 (29)
Mea07 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 29
Sziasztok! Mi az AST a vérképben? Ha magas mire utalhat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!