Az világos, 1920 óta fokozatosan ment a társadalom szétszakítása, fokozódott valami, az semmit nem változtatott, hogy kegyelmesék elvársak lettek de rákosiékat se volt lehetséges leváltani más módon, Moszkvából se. Az időpontja volt lényeges, azt időzíteni a szuezhez, így amerika ezzel nem akart foglalkozni.
Hát, rohadtul nem az 56-os szuezi gazdasági vagy akármilyen helyzet miatt tört ki Magyarországon 56. Annyi köze van hozzá, hogy a nemzetközi közvélemény figyelmét elvonta a magyar helyzetről.
A magyar gazdasági helyzethez persze hogy volt köze, az elégedetlenség egyik forrása a gazdasági helyzet volt, de csak az egyik.
Persze te megmagyarázol mindent, főleg magadnak, ezt tudjuk.
Az induláskor tudtommal nem volt cél a szocializmussal való szembefordulás, hanem a szovjet befolyás csökkentése, a magyar szuverenitás visszaállítása, aztán bejött a többpártrendszer. Aztán persze a történet előrehaladtával változtak a célkitűzések. Bár most ezeket csak emlékezetből írom.
Ezektől függetlenül 56 megítélése szerintem még korántsem tiszta, politikai pártállástól és pillanatnyi érdektől függően állítják be a történeteket épp nekik tetszően.
Ne beszélj mellé, 44. ben lett az a rendszer aminek 56 véget vetett. (az nem a rendszer, hoigy zsidót vagy svábot deportálnak, 44. ben tetőzött azután fokozatosan csökkent ez)
Nem olyan kényelmes ez Kínának sem. Igazándiból túl nagy kockázat és esetlegesség jelentősebb felfordulást csinálni ÉKoreában. A lakosság annyira agymosott és olyan szinten elszigetelt a valóságtól, hogy egy generáción keresztül kellene őket terelgetni, felügyelet alatt tartani - hogy ne zuhanjanak magukba. A térségben szinte semmi demokratikus hagyomány sincs, egy plurális demokráciából két cikluson belül újra autoriter rendszer lenne - bár már az is eredmény lenne, ha nem ennyire zárt és ordas... Végül is a Brezsnyevi pangás és a 30-as évek tisztogatásos Sztálin-féle SZU-ja között is ég és föld volt a különbség, függetlenül attól, hogy egyik sem volt demokrácia. Ahogy Kína sem az, és innen nézve még Dél-Korea is "messze van a tökéletestől", túlságosan oligarchikus és tekintélyelvű. De maga a társadalom is az.
Sőt, 56 úgy is szemlélhető, mint a mohácsi vészre adott válasz...
Ha az a lényeg, hogy bármilyen hülyeséget is mondjál, mindenképpen neked legyen igazad - akkor bármi bárhogy szemlélhető... A valóságban már persze nem biztos...
Nem akartam 56 ozni. A gazdasági háttér az volt, hogy ha Nasszer egyesíti a közel-kelet akkor az olaj ára nem a nyugati tőkepiacokon forogna azóta se. Ebbe lehet beilleszteni az itt történteket is, nem véletlenül volt időben is ahoz igazítva.
Mint társadalmi folyamatot pedig a rendszerváltástól 1920-tól lehet értelmezni, fokozatosan tört utat a liberalizmus.
Amik ma történnek azok is a rendszerváltástól 1990 től indulnak, majd utólag okos lévén meg magyarázom azt is. (-:
Azt tagadom, amit te művelsz - miszerint a világon mindig minden egyetlen egy és faék egyszerűségű okra vezethető vissza.
Szerintem a te világnézeted az egyszerűbb, irak vegyifegyverekkel el akarta pusztítani a ..... nem tudom, mindegy, de bántalmazta khadafi a békés lakosságát és a demokratikus világ megvédte a szabadságot. Na, a zöldkomcsi észjárása ennél jelentősen zavarosabb. )-:
Az a taiwani nagymalac. É-Korával valójában senkinek semmi valós problémája nincs amit rendezni kellene. Az nem valóságos probléma, hogy hány kilósak ott az emberek, 100 szor annyi van soványabb is világszerte.
A hozzászólásod nem áll másból: mi lett volna ha, ha nem lett volna, ha nem érdekli. Csupa feltételes mód. Kivéve a nyitó 2 db szó: nem tudom. Na ez igaz.
A történelem térben és időben játszódik.
De volt a Szuezi válság. Az oroszt érdekelte Magyarország, mivel a szovjet érdekszféra része volt.
Sőt, 56 céljai között tudtommal nem szerepelt a szocializmus felszámolása.
Ugyan barátom - ennyire gyorsan nem változik a világ... Változik, és nem is biztos, hogy hátrányára - de nem varázsütésre... A kis ÉKoreai kismalacot sem mozdítja el senki - holott ezerszeresen megérdemelné - mert túl nagy falat, túl sok problémával járna-járhatna.
Tisztességes emberek-országok próbálnak tisztességesen és elvszerűen viselkedni - aztán van, hogy nem sikerül. Megesik az ilyen. De a törekvést sosem szabad feladni, és minden kudarcból okulni kell.
Addig nem tették míg nem akarta kivenni a pénzét a bankból. Mindegy volt mit tesz vagy nem tesz.
Tudni persze nem tudhatjuk, de mivel több hasonló esemény is volt, legalábbis gyanítható, hogy van ilyesmi benne. Ennek meg lett bocsájtva repülőgép robbantás, Szaddamnak az a quvaiti, de aztán amikor a dollárt veszélyeztették az már nem, ez a látszat. ...na igaz..... az lehet, amíg az ira csak buszmegállóban, moziban, tán még óvodában is robbantott a fenét se érdekelte, hanem mikor a tőkét támadták, olajfinomítót, londoni repülőteret, hopsz... mindjárt meg lett egyezve velük. A börtönből a jogerősen elítélt gyikos átült képviselőnek a parlamentbe. Szóval nekem ezek alapján ez a véleményem alakult ki, hogy gazdasági események jelentősen befolyásolják ezeket a dolgokat. Meggyőzni nem akarlak, úgy se sikerülne, ez egy fórum ahol ki ki előterjeszti a véleményét.
"Ugyanazokat a disznóságokat egyszer meg lehet úszni, sőt, még ki is tüntetnek érte - máskor meg felakasztanak. Ez van... "
Nem, nem ez van, ez csak a 20. században volt főleg, amikor annyira felfordult a geopolitika, hogy egy adott helyzetben egy afrikai ill. közel-keleti diktátor akár még hasznos is lehetett, tehát nem intézték e
Az ókorban a MENE MENE TEKEL UFARSZIN szavakkal adták tudtára a zsarnokoknak és politikai kalandoroknak, hogy a napjaik meg voltak számlálva.
Akkor is előfordultak olyan esetek, amikor néha egy-egy ellenségből szövetséges lett (illetve azok nem feltétlenül diktátorok voltak, csak ellenséges fejedelmek/királyok), de mégsem ilyen gyakorisággal, mint a 20. században...
Nem gondolom át. Mert átgondoltam mielőtt leírtam, majd mielőtt elküldtem.
Ettől függetlenül szerintem az is igaz amit írsz.
A tömegek befolyásolásának mindig is nagy jelentősége volt, és lesz is. Csak az eszközök változnak.
Van a youtubeon egy volt KGB-s nyilatkozata, valami 90 előtti videó, kilépett és átállt az USA-ba, a kornak megfelelő VHS (abból is egy rongy) minőségben, de magyar felirattal. Elmeséli az ürge hogy a KGB tevékenységének legnagyobb része, ~80%-a a dezinformáció volt. Nem emlékszem a nevére, így a videót se kerestem meg, ha nagyon akarnám azért talán megtalálnám. Míg ezt leírtam és gondolkodtam, be is ugrott, Jurij Bezmenov, rákerestem, tényleg ő az.
Meg minden egyéb hasonló titkosszolgálat is ugyanígy működik, ezt én teszem hozzá.
Irakban is megtörtént, Szaddam Husszein amikor leverte a síitákat a kuvaiti kirándulást követően, több 100 000 áldozattal. Azok is valószínűleg elhitték, amit advocatus állít itt, hogy a politikai rendszernek van jelentősége, a szabadvilág megbüntet népirtó diktátorokat. ((((-:
Nem volt, de egyesek a SZER-en erről zagyváltak még nov. 4-én is, és voltak olyanok, akik még abban a lehetetlen helyzetben is elhitték.
Innét gondold át újra.
A SZER-nek nem volt semmilyen valós kapcsolata a NATO-val, de esettanulmánynak nagyon jó volna az egész, hogyan hülyíthetők az emberek a kétségbeesés esete alatt.
Tényleg ne csináld már, a magyar kibocsájtáshoz meg hozzá kell adni az évi itt készülő 500 ezer autót is, mikor használat közben füstöl, ilyen alapon.Nettó ostobaság, amit előadsz.
Nem tudom, ha nincs a szuez akkor elképzelhető, ha az oroszt nem érdekli magyarország valószínűleg kaptak volna ezek valami támogatást. Az is lehet, hogy mint békés polgári lakosságot a szabad világ erkölcsi morális rendjére hivatkozva védelembe vették volna a népirtó kommunista elnyomó diktátor hadserege ellenében.