Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 15 perce 0 0 388568

Az világos, 1920 óta fokozatosan ment a társadalom szétszakítása, fokozódott valami, az semmit nem változtatott, hogy kegyelmesék elvársak lettek de rákosiékat se volt lehetséges leváltani más módon, Moszkvából se. Az időpontja volt lényeges, azt időzíteni a szuezhez, így amerika ezzel nem akart foglalkozni.

Előzmény: Tomsz85 (388567)
Tomsz85 Creative Commons License 30 perce 0 0 388567

Hát, rohadtul nem az 56-os szuezi gazdasági vagy akármilyen helyzet miatt tört ki Magyarországon 56. Annyi köze van hozzá, hogy a nemzetközi közvélemény figyelmét elvonta a magyar helyzetről. 

A magyar gazdasági helyzethez persze hogy volt köze, az elégedetlenség egyik forrása a gazdasági helyzet volt, de csak az egyik. 

Persze te megmagyarázol mindent, főleg magadnak, ezt tudjuk. 

Előzmény: zöldkomcsi: (388559)
Tomsz85 Creative Commons License 45 perce 0 0 388566

Az induláskor tudtommal nem volt cél a szocializmussal való szembefordulás, hanem a szovjet befolyás csökkentése, a magyar szuverenitás visszaállítása, aztán bejött a többpártrendszer. Aztán persze a történet előrehaladtával változtak a célkitűzések. Bár most ezeket csak emlékezetből írom.

Ezektől függetlenül 56 megítélése szerintem még korántsem tiszta, politikai pártállástól és pillanatnyi érdektől függően állítják be a történeteket épp nekik tetszően. 

Előzmény: Omar Khajjám (388558)
zöldkomcsi: Creative Commons License 1 órája 0 0 388565

Nem bánnám, ha a thétista jövendölések ennyire pontosan azért nem következnének be:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157537962&t=9243202

zöldkomcsi: Creative Commons License 3 órája 0 0 388564

Ne beszélj mellé, 44. ben lett az a rendszer aminek 56 véget vetett. (az nem a rendszer, hoigy zsidót vagy svábot deportálnak, 44. ben tetőzött azután fokozatosan csökkent ez)

Előzmény: advocatusdiaboli (388561)
havasesoesett Creative Commons License 4 órája 0 0 388563

Persze, hogy el lehetne képzelni ennél jobbat is... de inkább ez, mint az Egyesült Korea... egyrészt,

másrészt az USA és Japán többet szív vele, mint Kína, tehát megéri.

Előzmény: advocatusdiaboli (388562)
advocatusdiaboli Creative Commons License 4 órája 0 0 388562

Nem olyan kényelmes ez Kínának sem. Igazándiból túl nagy kockázat és esetlegesség jelentősebb felfordulást csinálni ÉKoreában. A lakosság annyira agymosott és olyan szinten elszigetelt a valóságtól, hogy egy generáción keresztül kellene őket terelgetni, felügyelet alatt tartani - hogy ne zuhanjanak magukba. A térségben szinte semmi demokratikus hagyomány sincs, egy plurális demokráciából két cikluson belül újra autoriter rendszer lenne - bár már az is eredmény lenne, ha nem ennyire zárt és ordas... Végül is a Brezsnyevi pangás és a 30-as évek tisztogatásos Sztálin-féle SZU-ja között is ég és föld volt a különbség, függetlenül attól, hogy egyik sem volt demokrácia. Ahogy Kína sem az, és innen nézve még Dél-Korea is "messze van a tökéletestől", túlságosan oligarchikus és tekintélyelvű. De maga a társadalom is az.

Előzmény: havasesoesett (388552)
advocatusdiaboli Creative Commons License 4 órája 0 0 388561

Sőt, 56 úgy is szemlélhető, mint a mohácsi vészre adott válasz...

Ha az a lényeg, hogy bármilyen hülyeséget is mondjál, mindenképpen neked legyen igazad - akkor bármi bárhogy szemlélhető... A valóságban már persze nem biztos...

Előzmény: zöldkomcsi: (388560)
zöldkomcsi: Creative Commons License 4 órája 0 0 388560

56 úgy is szemlélhető, hogy 1944.-re a válasz, annak vetett véget emi akkor tetőzött.

Előzmény: Omar Khajjám (388558)
zöldkomcsi: Creative Commons License 4 órája 0 0 388559

Nem akartam 56 ozni. A gazdasági háttér az volt, hogy ha Nasszer egyesíti a közel-kelet akkor az olaj ára nem a nyugati tőkepiacokon forogna azóta se. Ebbe lehet beilleszteni az itt történteket is, nem véletlenül volt időben is ahoz igazítva.

Mint társadalmi folyamatot pedig a rendszerváltástól 1920-tól lehet értelmezni, fokozatosan tört utat a liberalizmus.

Amik ma történnek azok is a rendszerváltástól 1990 től indulnak, majd utólag okos lévén meg magyarázom azt is. (-:

Előzmény: Tomsz85 (388557)
Omar Khajjám Creative Commons License 4 órája 0 0 388558

De szerepelt, az vitatott, hogy a seregnyi újjáalakult pártocska és a munkástanácsok mekkora hányadának volt ez a célkitűzése.

Segítek: egyáltalán nem az elsöprő többségének, itt hazudnak a jelenkori történészek, akik megpróbálják az ellenkezőjét sugallni.

Előzmény: Tomsz85 (388551)
Tomsz85 Creative Commons License 4 órája 0 0 388557

Jó nagyokat ugrálsz. Csak azért hogy úgy nézzen ki, neked van igazad. 

56-ról írtál. Én meg arra válaszoltam. Pont. Szó nem volt itt gazdasági érdekről, te sem írtál ilyet. 

Saját magaddal nem vagy tisztában, totál összefüggéstelen dolgokat írsz egyik-másik kapcsolódó hozzászólásban. 

-------------------------------

Egyébként persze hogy befolyásolják a Világot a gazdasági érdekek, nem írtam olyat, hogy nem. De nem erről volt szó! 

Előzmény: zöldkomcsi: (388554)
zöldkomcsi: Creative Commons License 5 órája 0 0 388556

Van itt vajon olyan aki elhiszi, hogy egy é-koreai elnyomott kívánkozna inkább itt élve szabadon választani pl. polgármestert?

https://www.youtube.com/watch?v=a5GQpST7gvg

zöldkomcsi: Creative Commons License 5 órája 0 0 388555

Azt tagadom, amit te művelsz - miszerint a világon mindig minden egyetlen egy és faék egyszerűségű okra vezethető vissza.

Szerintem a te világnézeted az egyszerűbb, irak vegyifegyverekkel el akarta pusztítani a ..... nem tudom, mindegy, de bántalmazta khadafi a békés lakosságát és a demokratikus világ megvédte a szabadságot. Na, a zöldkomcsi észjárása ennél jelentősen zavarosabb. )-:

Előzmény: advocatusdiaboli (388550)
zöldkomcsi: Creative Commons License 5 órája 0 0 388554

Nem változott a véleményem, a világot gazdasági érdekek befolyásolják legjelentősebben. Nem is próbáltál meggyőzi az ellenkezőjéről.

Előzmény: Tomsz85 (388551)
zöldkomcsi: Creative Commons License 5 órája 0 0 388553

Kismalac funkciója, hogy gondot okozzon.

Az a taiwani nagymalac. É-Korával valójában senkinek semmi valós problémája nincs amit rendezni kellene. Az nem valóságos probléma, hogy hány kilósak ott az emberek, 100 szor annyi van soványabb is világszerte.

Előzmény: havasesoesett (388552)
havasesoesett Creative Commons License 6 órája 0 0 388552

AZÉRT túl nagy falat, mert Kínának nagyon jól megfelel a helyzet, a gennyes góc, amit okoz.

Ha Kínának nem lenne érdeke megtartani és az USA sem állna ki az ENSZ-ben mellette (ugye...) akkor kismalac már nem is lenne...

Kismalac funkciója, hogy gondot okozzon.

Előzmény: advocatusdiaboli (388548)
Tomsz85 Creative Commons License 6 órája 0 0 388551

A hozzászólásod nem áll másból: mi lett volna ha, ha nem lett volna, ha nem érdekli. Csupa feltételes mód. Kivéve a nyitó 2 db szó: nem tudom. Na ez igaz. 

A történelem térben és időben játszódik. 

De volt a Szuezi válság. Az oroszt érdekelte Magyarország, mivel a szovjet érdekszféra része volt. 

Sőt, 56 céljai között tudtommal nem szerepelt a szocializmus felszámolása. 

Előzmény: zöldkomcsi: (388540)
advocatusdiaboli Creative Commons License 6 órája 0 0 388550

Pont, hogy nem tagadom. Azt tagadom, amit te művelsz - miszerint a világon mindig minden egyetlen egy és faék egyszerűségű okra vezethető vissza.

Így csak buta/konteós bolond ember gondolkodik.

Előzmény: zöldkomcsi: (388538)
zöldkomcsi: Creative Commons License 6 órája 0 0 388549

.... Asszadnak se volt az elnézve, csak az orosz légvédelem kilátásba helyezése ami megmentette.

Előzmény: zöldkomcsi: (388547)
advocatusdiaboli Creative Commons License 6 órája 0 0 388548

Ugyan barátom - ennyire gyorsan nem változik a világ... Változik, és nem is biztos, hogy hátrányára - de nem varázsütésre... A kis ÉKoreai kismalacot sem mozdítja el senki - holott ezerszeresen megérdemelné - mert túl nagy falat, túl sok problémával járna-járhatna.

Tisztességes emberek-országok próbálnak tisztességesen és elvszerűen viselkedni - aztán van, hogy nem sikerül. Megesik az ilyen. De a törekvést sosem szabad feladni, és minden kudarcból okulni kell.

Előzmény: Omar Khajjám (388546)
zöldkomcsi: Creative Commons License 6 órája 0 0 388547

Addig nem tették míg nem akarta kivenni a pénzét a bankból. Mindegy volt mit tesz vagy nem tesz.

Tudni persze nem tudhatjuk, de mivel több hasonló esemény is volt, legalábbis gyanítható, hogy van ilyesmi benne. Ennek meg lett bocsájtva repülőgép robbantás, Szaddamnak az a quvaiti, de aztán amikor a dollárt veszélyeztették az már nem, ez a látszat. ...na igaz..... az lehet, amíg az ira csak buszmegállóban, moziban, tán még óvodában is robbantott a fenét se érdekelte, hanem mikor a tőkét támadták, olajfinomítót, londoni repülőteret, hopsz... mindjárt meg lett egyezve velük. A börtönből a jogerősen elítélt gyikos átült képviselőnek a parlamentbe. Szóval nekem ezek alapján ez a véleményem alakult ki, hogy gazdasági események jelentősen befolyásolják ezeket a dolgokat. Meggyőzni nem akarlak, úgy se sikerülne, ez egy fórum ahol ki ki előterjeszti a véleményét.

Előzmény: Tomsz85 (388543)
Omar Khajjám Creative Commons License 6 órája 0 0 388546

"Ugyanazokat a disznóságokat egyszer meg lehet úszni, sőt, még ki is tüntetnek érte - máskor meg felakasztanak. Ez van... "

Nem, nem ez van, ez csak a 20. században volt főleg, amikor annyira felfordult a geopolitika, hogy egy adott helyzetben egy afrikai ill. közel-keleti diktátor akár még hasznos is lehetett, tehát nem intézték e

Az ókorban a MENE MENE TEKEL UFARSZIN szavakkal adták tudtára a zsarnokoknak és politikai kalandoroknak, hogy a napjaik meg voltak számlálva.

Akkor is előfordultak olyan esetek, amikor néha egy-egy ellenségből szövetséges lett (illetve azok nem feltétlenül diktátorok voltak, csak ellenséges fejedelmek/királyok), de mégsem ilyen gyakorisággal, mint a 20. században...

Előzmény: advocatusdiaboli (388537)
Tomsz85 Creative Commons License 6 órája 0 0 388545

Nem gondolom át. Mert átgondoltam mielőtt leírtam, majd mielőtt elküldtem. 

Ettől függetlenül szerintem az is igaz amit írsz.

A tömegek befolyásolásának mindig is nagy jelentősége volt, és lesz is. Csak az eszközök változnak. 

Van a youtubeon egy volt KGB-s nyilatkozata, valami 90 előtti videó, kilépett és átállt az USA-ba, a kornak megfelelő VHS (abból is egy rongy) minőségben, de magyar felirattal. Elmeséli az ürge hogy a KGB tevékenységének legnagyobb része, ~80%-a a dezinformáció volt. Nem emlékszem a nevére, így a videót se kerestem meg, ha nagyon akarnám azért talán megtalálnám. Míg ezt leírtam és gondolkodtam, be is ugrott, Jurij Bezmenov, rákerestem, tényleg ő az. 

Meg minden egyéb hasonló titkosszolgálat is ugyanígy működik, ezt én teszem hozzá. 

Előzmény: Omar Khajjám (388542)
zöldkomcsi: Creative Commons License 6 órája 0 0 388544

Irakban is megtörtént, Szaddam Husszein amikor leverte a síitákat a kuvaiti kirándulást követően, több 100 000 áldozattal. Azok is valószínűleg elhitték, amit advocatus állít itt, hogy a politikai rendszernek van jelentősége, a szabadvilág megbüntet népirtó diktátorokat. ((((-:

Előzmény: Omar Khajjám (388542)
Tomsz85 Creative Commons License 6 órája 0 0 388543

Kadhafit nem gazdasági okok miatt bukott meg, vagy buktatták meg. Lehet hogy az is benne volt, de csak kis részben, az önmagában nem lett volna elég. 

Előzmény: zöldkomcsi: (388539)
Omar Khajjám Creative Commons License 6 órája 0 0 388542

Nem volt, de egyesek a SZER-en erről zagyváltak még nov. 4-én is, és voltak olyanok, akik még abban a lehetetlen helyzetben is elhitték.

Innét gondold át újra.

A SZER-nek nem volt semmilyen valós kapcsolata a NATO-val, de esettanulmánynak nagyon jó volna az egész, hogyan hülyíthetők az emberek a kétségbeesés esete alatt.

Előzmény: Tomsz85 (388535)
zöldkomcsi: Creative Commons License 6 órája 0 0 388541

Tényleg ne csináld már, a magyar kibocsájtáshoz meg hozzá kell adni az évi itt készülő 500 ezer autót is, mikor használat közben füstöl, ilyen alapon.Nettó ostobaság, amit előadsz.

A beszélgetésetek lényegét nem érintené.

Előzmény: Future181 (388533)
zöldkomcsi: Creative Commons License 6 órája 0 0 388540

Nem tudom, ha nincs a szuez akkor elképzelhető, ha az oroszt nem érdekli magyarország valószínűleg kaptak volna ezek valami támogatást. Az is lehet, hogy mint békés polgári lakosságot a szabad világ erkölcsi morális rendjére hivatkozva védelembe vették volna a népirtó kommunista elnyomó diktátor hadserege ellenében.

Előzmény: Tomsz85 (388535)
zöldkomcsi: Creative Commons License 7 órája 0 0 388539

Csak ezt, hogy gazdasági érdekeknek is van jelentősége, ennyit állítok. Ennek tudatában a hírekben keresem is az ilyet.

Előzmény: Tomsz85 (388536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!