Keresés

Részletes keresés

dajtás Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100493
Jutott egy kis időm az írásra, befejezném a gondolatot.
Házkoncepció célja egyszerű->teljes közüzemi autonómia(víz,villamos energia,csatorna,fűtés/HMV). Élelmiszer önellátást most nem veszem bele az ötletelésbe, mert nagyon elvinné a hsz-t.

2 fő terület van az autonómiában, gépészet és a villamos energia-világítástechnika.
Gépészethez szorosan hozzá tartozik az épület takarékossága, jelenlegi álláspontom szerint passzív ház közeli szalmaház koncepció a befutó. Épület pince + földszint, utólagosan tetőtér beépítés(ha jönnek a porontyok :).Csatornázásban külön lesz kezelve a fekete és szürke szennyvíz. Szürke szennyvíz gyökérzónás tisztítást kap. Fekete szennyvíz le lesz redukálva 0-ra, mert komposzt WC fog üzemelni... :). Ivóvíz ellátás saját kútról + víztisztító gép, ciszterna csapadék vízre(lágy vízzel jobb mosni és tisztálkodni) Passzívházhoz tartozó gépészet természetesen alapértelmezett, egyedül a földregiszteres levegő előfűtő/hűtő a kérdéses. Gépészethez hozzá tartozik még 5 főre tervezett napkollektoros rendszer + uCHP. uCHP ejtenék pár szót, mert ez nekem is sötét ló még...

1. Gyári uCHP pellet fűtőanyaggal->nagyon drága, csak akkor lesz, ha rámszakad a bank...
2. Geotermikus uCHP, nagyon alacsony villamos hatásfokkal(max 5%), cserébe van egy masszív hőforrásom. Hőkút költsége és a telek adottsága dönti el, hogy jó/nem jó a megoldás. Külön kihangsúlyozom hogy nem akarok kitermelni termálvizet, csak hőkutat üzemeltetnék(zárt rendszer). Termálvíz hőenergiáját használnám fel fűtésre és minimális villamos energia termelésre.
3.Biomassza alapú fagázos agregát-> fagázos uCHP. Értelem szerűen ha motorozok, akkor van csak fűtés és csak akkor tudom az akkubankot tölteni.
4.Biomassza alapú kazám + termoelem->Egy hátránya van hogy nagyon alacsony a villamos hatásfoka. Relatív olcsón kihozható(normál kazán + termogenerátor). Egy hátránya van hogy sok hulladék hővel kezdeni kell valamit...

Villamos rész két felé bontanám, ellátásra és világítástechnikára. Ellátás oldalon téli időszakban főleg a uCHP-re támaszkodnék, tavaszi-nyári időszakban főleg PV-re. Tető déli oldala nagyrészt PV lenne. Maguk a táblák lennének a cserepek is, nem sok értelmét látom a cserép + napelem szerelő keretnek új ház esetén...
Villamos tárolást már kifejtettem, min 24V 1000Ah vagy 48V 1000Ah ólom akkukkal.
Inverterek max 3×10kVA 3F 230V szakaszos üzemben és 24/48V DC hálózat folyamatosan. Nagyon sok kütyünek teljesen fölösleges a 230V(pl világítás), invertereket csak akkor fogom bekapcsolni ha valóban kell(konyha + barkácsgépek + motoros fogyasztók).

Világítástechnika egyértelműen LED-es, akik ismernek a fórumon értik miért... :)
Nem megyek bele pontosan, de minden törpefeszről fog működni, dimmelhető minden szoba, és sok szobában a színhőmérsékletet/színt is lehet majd állítani.
Hálószobában és fürdőben keverve lesz RGB LED-el a fehér LED, okokat rád bízom :)

Felsoroltak önmagukban is drágák(lehetnek), de okosan megtervezve és közvetlenül a beszállítótól beszerezve, vagy DIY csinálva olcsóbban kihozható. Jelenleg a uCHP, napelem, jó LED túlárazott, ezért olcsóbb magunknak megcsinálni.
Annyi szerencsém van hogy a felsorolt területekhez elég jól értek(PV világítástechnika, villamos ellátás), mert ez a munkám és a hobbim is egyben.
Előzmény: kobab (100433)
berci222 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100492

A hömerseklet atlagban növexik, az extrem idöjaras, a szelsösegek IS!

 

(Ha pl. a hold nem lenne a föld mellett, akkor a forgasi sebesseg kicsit gyirsulna, egy nap 23 orabol allna, ami ahhoz vezetne, hogy, különösen az egyenlitö környeken 500 km/h-s viharok lennenek, ami nem csak azt jelenti, hogy nem jarhatnank kalapban, hanem azt is, hogy az elet nem igy alakult volna ki a földön, valszeg a csuszomaszok szintjen megrekedt volna, ...)

 

Előzmény: GPS (100490)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100491

a fene-nagy felmelegédesben - 30 éves fagy-rekordok dölnek meg - mégpedig az Óceán partján !!!

Ez senkinek nem tünt fel?

 

De feltűnt. Már régebben :). Írtam is talán már, hogy mértékadó körök jóideje a "global climate change" kifejezést használják. A "global warming" szóösszetételt csak egyes újságírónak látszó tárgyak meg egy-két késésben lévő fórumozó :) alkalmazza.

 

(amúgy meg vannak arról dolgozatok, hogy a légköri hatások átrendezik az óceánok áramlási viszonyait, leállítva-másfelé (mélyebbre) terelve a Golf-áramlatot is, ami Nyugat-Európa, legfőképpen a Brit-szigetek viszonylag enyhe éghajlatát eddig lehetővé tette.)


Előzmény: GPS (100490)
GPS Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100490

Már boccs, én nem a "magyarországi-felmelegedést" említettem....hanem a "globálist".

Mert azért az érdekes, hogy a fene-nagy felmelegédesben - 30 éves fagy-rekordok dölnek meg - mégpedig az Óceán partján !!!

Ez senkinek nem tünt fel?
.
Előzmény: Cillit (100486)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100489
Itt valsz az időzitésekkel van a gond.
Minden injektort a gyrtás végén belönek időzítésre,amit utánna felvisznek az elkészült cucc oldalára,és a beszereléskor ezeket be kell olvasni az ecu-ba.
Ha szétkapod őket,akkor ujra kell mérni az időzitéseket,ami nem olyan triviális feladat.
A másik probléma,hogy sok esetben válogatásos szerelési modszerekkel,illetve párosító megmunkálással/köszörüléssel készülnek az alkatrészek,gyakran több mint 1 paraméterre történő párosító megmunkálással,ami miatt eléggé gáz őket javítani-még a gyárban is.
De sajna bizonyos nyomás felett ilyen az élet.

A márkaszervizek meg mitöl lennének jobbak?
komplex járműveknek komplexek a hibái,melyek ha nincsennek dokumentálva (ami az egyre több és bonyolultabb alkatrészek miatt egyre valoszinübb) akkor valsz a teljes autó cseréjét javasolják.

Értem ezalatt:20 éve sokkal egyszerűbb volt egy autó,ezért kevesebb féle hiba léphetett fel,és azokat könnyen le lehetett dokumentálni.
Ma egy szervizes sokkal gyakrabban találkozhat addig soha nem látott hibákkal.
Amikhez krézi kell.
Előzmény: krezidiesel (100474)
ayantaqe Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100487
ezért kell abs meg gyerekülés. be kell valahol hozni a lemaradást, ha máshol nem, a halálozási statisztikában. :)
Előzmény: Vadista Szandál (100473)
Cillit Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100486
Szerintem a december Magyarországon még így is átlagon felül meleg volt. Volt kb. 3 hidegebb nap.
Előzmény: GPS (100484)
GPS Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100484

Hát a tököm sem érti ezt.

Egész NyugatEurópa rohad le a kurvanagy hidegtől - megint befagyott egy szuperexpressz a csőbe - miközben rohamos, globális felmelegedés van.

Angliában 30 éves fagyrekord van....de az okosok szerint a világ lassan fő meg a nagy melegtől.

Vagy ez a rohadt, -25 fokos hideg - ez egy tudós algoritmus szerint valójában nagy melegnek számít...csak a tudatlan pórnép érzi ösztönösen hidegnek? Ki tudja?
.
Előzmény: krezidiesel (100482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100483
"Ugyanezt száraz aszfalton nézném meg inkább."

Kerlek alasan.

http://www.youtube.com/watch?v=-5V876ZGAmg

Es amitol a csajok szive hevesebben ver :))

http://www.youtube.com/watch?v=bQGclh6Sn8Q


Mindketto erosen kapcsolodik a pikolajhoz. Ha mar egyszer elfogy az olaj, akkor az utolso cseppjeit egessuk el elvezetesen :)))

sb

Előzmény: krezidiesel (100478)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100482

Mit tekintünk gyári javitási technológiának?

Ilyen alapon egy Bosch szerviz se létezhetne, mert nem gyári technológia egy adagoló javitása, csak az újra való cseréje...

 

"Jaja, tudom. Kopasz bunozok."

Tippelhetek milyen kocsid van?

:-))

Tudom, Mercivel meg csak a romák járnak...

:-)))) 
Ezért cseréltem le a 124-est egy állólámpásra.

Minden roma megnézte a faluban, hátha "tesó" vezeti...

 

 

ON!!

Most mondja a Tényekben:

Már az energiaellátás biztonságát veszélyezteti a nagy hideg Nagy Britanniában.

 

Előzmény: Törölt nick (100480)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100481

Akit érdekel a pikolaj az olvassa el az első kétezer hszt, abban minden benne van.

A többi jóformán csak onanizálás, jobbára arról ki tud nagyobbat mondani...

:-))))

Vagy van a témába vágó jópár könyv, vagy blog, azokat.

De elvagyunk, és nem szoktuk legalább egymást alázni, mint jónéhány topicban a polidiliben...

Na jóéjt mindenkinek!

Előzmény: raider (100477)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100480
"Nyugati márkaszervizek jobbak?"

Amennyire en tudom, jobbak.

"Bosch is elkezdett porlasztócsúcsot forgalmazni a TDI-khez."

Es a gyari szervizeloirasokban is lehetove tettek a javitast, vagy ott maradt a komplett csere?

"Amelyik gyártó meg különc azzal szopjon a gazdája. A BMW ilyen."

Nyilvan. Bar ettol a BMW nem lesz roszabbul diagnosztizalhato, csak a te cuccoddal.

"De általában már a BMW tulajokkal is gond van..."

Jaja, tudom. Kopasz bunozok.

sb
Előzmény: krezidiesel (100474)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100478

Vizen driftelni, nem nagy ügy...

Ugyanezt száraz aszfalton nézném meg inkább.

Tavaszra kész lesz a 41 éves Mercim majd azzal rakok fel videót...

:-))

Előzmény: Törölt nick (100471)
raider Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100477
Szerintem ne offoljunk, bár a téma tényleg érdekes, és megérdemelne egy külön topicot, ha még nincs ilyen.
Előzmény: Törölt nick (100475)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100476
"akkoriban mégis 120-150 ezres gyerekévjáratok voltak most meg 100 ezer sem. "

Tudom, meg en is jartam 2 muszakba altalanosba, mert rohadt sokan voltunk :)

Amugy meg eppen lentebb kritizaltuk a nepessegnovekedest. Legalabb a magyarok lelken nem szarad semmi :)

sb
Előzmény: Vadista Szandál (100473)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100475
"Makroszinten fontos dolgokat nem old meg sem az ABS sem a többi kütyü."

Szerintem az evi 21.000 halott lecsokkentese evi 4700-ra az ha nem is megoldas, de azert elorelepes.

sb
Előzmény: Vadista Szandál (100473)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.09 0 0 100474

Nyugati márkaszervizek jobbak?

Azok a cimboráim akik kimentek külföldre dolgozni meg miért tarolnak?

Meg javitanak egyáltalán autót nyugaton?

Ha elromlik eladják keletre...

:-))

Tizenévvel ezelőtt jöttek ki a VW TDI-k. Nem adtak hozzá porlasztó csúcsot csak komplett porlasztót. Aztán  pár éve (miután  már a piacon  csomó utángyártott porlasztócsúcsot lehetett kapni) a Bosch is elkezdett porlasztócsúcsot forgalmazni a TDI-khez. A CR ugyanez a történet. Azzal a különbséggel , hogy ipari környezetbe (erőgép-kamion) ad ki alkatrészt, személyautósba meg nem, de ott se minden tipushoz.

A Bosch KTS elég komoly diagnosztikának számit, és nem fogok beruházni másra, mert Bosch rendszereket javitok nem márkaspecifikus dolgokat.

Amelyik gyártó meg különc azzal szopjon a gazdája. A BMW ilyen.

A VW egy  sokkal javithatóbb autó, és én meg nem szopni járok a műhelybe.

De általában már a BMW tulajokkal is gond van...

Egyénként meg már akartam irni, hogy mindent leszabványositanék az autógyártásban nem engedném a különcségeket. A felnitől  a diagnosztikáig.

De hagyjuk az autókat!

 

 

Előzmény: Törölt nick (100468)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100473
kár.
akkoriban mégis 120-150 ezres gyerekévjáratok voltak most meg 100 ezer sem.
pedig van gyerekülés meg ABS is.
Makroszinten fontos dolgokat nem old meg sem az ABS sem a többi kütyü.

Előzmény: Törölt nick (100472)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100472
olvastam mar, jopofa.

kar, hogy aki esetleg meghalt egy banalis koccanasban mert nem gyerekulesben ult, az mar nem nevethet rajta.

sb
Előzmény: Vadista Szandál (100467)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100471
"Csak megőrülsz, főleg egy olyanban ami még menni is tudna."

en otthon is 149-cel jarok az autopalyan. Az max. 30 rugo. Varosban viszont nem hajtok gyorsan, es orszaguton es csak mersekelten, 100 korul.

"De egyébként is ha van ESP akkor hogy lehet driftelni egy kocsival?"

Igy :))

http://www.youtube.com/watch?v=-wNNCFQL_NI

sb
Előzmény: krezidiesel (100466)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100470
tudom, nemsokara ugyis mindenki jauntolni fog, en meg mehetek porszivot tervezni :)

sb
Előzmény: Törölt nick (100465)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100469
Ez az első olvasata. A második, hogy vagyonfüggővé válik a gyorshajtás. Komoly pénzekért lehet kapni komoly radardetekortorokat és lézerblokklolókat, hatásost.

Furcsa fintora a történetnek (de ez valszeg általános), hogy minél jobban vágyik a kisember szabályozásra, törvényre annál jobban csak magát szivatja meg, önként tartja kalodába a fejét adja fel tudatlanul szabadságát.
Előzmény: krezidiesel (100466)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100468
"Ha a márkaszervizek olyan jók lennének, akkor nem hordanának annyi autót hozzám."

Ki mondta, hogy a magyar markaszervizek jok?

"Gyanitom nem tudod ki vagyok a szakmámban..."

Fogalmam sincs. De latatlanban elhiszem hogy nagy ember vagy.

"a gyár nem járult hozzá az alkatrész javithatóságához"

Mert nem lehet megbizhatoan javitani, csak cserelni. (tudom, te megjavitod. De fogadd el, amit te megbizhato javitasnak itelsz, az gyari szemmel valoszinuleg nem az)


"egyszerűen nem teszik lehetővé a javitását sok mindennek. Csak gazdasági okokból."

Nem. Muszaki okokbol nem teszik lehetove.

"Van egyébként elég komolynak számitó Bosch- KTS diagnosztikám, jól viszi a BMW-t de siralmas a VW csoporthoz képest."

Gyari BMW diagnosztikat lattal mar?

sb


Előzmény: krezidiesel (100461)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100467
ahha:)

"Ma olvastam, hogy akik a 80-as évek előtt születtek, azok valódi Hősök, olyasféle igazi hollywoodi mindent túlélő fenegyerekek.
De tényleg! Gondolj csak bele, az 1980 előtt születettek, azaz MI, kész csoda, hogy életben maradtunk.
Nekünk még nem volt gyerekülésünk az autóban, sőt még biztonsági öv se nagyon, viszont bizton tudhattuk, hogy a gyerekágyak festékében akadt bőven ólom. A gyógyszeres és vegyszeres üvegek könnyedén nyithatóak voltak, nem voltak semmi furfangos védelemmel ellátva, de még a fiókok és ajtók sem voltak felszerelve biztonsági nyitóval, és mikor bicajozni mentünk, nemhogy könyökvédőnk és sisakunk nem volt, de még rendes biciklink sem. Azért az nem volt semmi.
Mi még csapból ittuk a vizet, és azt se tudtuk, mit jelent pontosan az ásványvíz. Én speciel sokáig kevertem a szódavízzel. Azt hittem az ugyanaz. Szúr-szúr. Semmi különbség a kettő között, miért pazaroljak hát rá külön szót. Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettük kimentünk játszani.
Igen, ki. Egész nap kint voltunk, a szüleink pedig csak sejtették, hogy élünk és megvagyunk, hiszen még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Pláne nekünk! Nyáron a derékig érő fűben és közeli kiserdőkben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és nem tört ránk allergiás roham. Nem tudtuk mi az a pollen, és a parlagfűről azt hittük, hogy a sárkányfű egyenesági rokona.
Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik végtagunk, vagy csak szimplán betört a fejünk, senkit nem pereltek be ezért. Egyszerűen mi voltunk a hibásak. Sőt! Ha az erősebb elgyepálta unalmában a kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt. Ez így működött, és a szüleink nem nagyon szóltak bele ebbe sem. (- Kisfiam, bemegyek az iskolába, az nem lehet, hogy téged mindenki Rambonak csúfol / - Hagyd csak anya, ez az én háborúm!) Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy mcdonaldson edződött átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helyből nyomna egy hátraszaltót attól, amit mi leküldtünk kaja címszóval. Gondoljunk a zsíroskenyérre, a kolbászra, a disznósajtra (ki tudja mit tettek bele), az iskolai menzára (ki tudja mit NEM tettek bele) és mégis itt vagyunk. A kakaóban nem volt A, B, C, D és E vitamin, viszont "bedeko"-nak hívták és már ez is elég volt a boldogságunkhoz. Szobi szörpöt ittunk, ami hírből sem ismerte az édesítőszert, viszont tömény cukorból készült. A limonádét még magunknak kevertük és mosatlanul ettük a fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt, a WC pereme alatt pedig a baktériumok ezreinek a kolóniái telepedtek meg a még háborítatlan nyugalomban, a preDomestos korban.
Volt néhány barát, aki már ismert olyat, akinek videója volt, vagy esetleg spectruma (az valami számítógép vót), de szó sem volt Playstationról, Nintendóról, X-Boxról, Videójátékról, 64 tévécstornáról, műholdról és kábeltévéről, filmekről, DVD-ről, Surround Soundról, internetről, Fitness-Club kártyáról vagy mobiltelefonról.
Kicsit le is maradtunk, bevallom már háromszor vettem ki egyik kedvenc filmem DVD-n a tékából, de még nem nagyon sikerült lejátszanom. Mindig lengyelül indul el, én meg egy negyedóráig nézem, aztán inkább visszaviszem. Viszont voltak barátaink! Olyanok, akikkel találkoztunk kint az utcán, a focipályán vagy a pingpongasztaloknál, vagy ha mégse, akkor egyszerűen becsengettünk hozzájuk és beengedtek. Nem kellet megkérdezni a szülőket. Sem a miénket, sem az övéket! Nem vittek és nem hoztak a szülők. . .
Mégis itt vagyunk.
Nyakunkban lógott a lakáskulcs, mikor játszani mentünk, és nem ritkán fadarabokkal, botokkal harcoltunk, labdával dobáltuk egymást, mégis itt vagyunk. Nem ütöttük ki egymás szemét, a többi seb pedig begyógyult.
Focizni is csak az állhatott be, aki tudott. Akkor még volt egy iratlan szabály, amit ma nehezen értünk már meg mi is: azt csináld, amihez értesz. Aki pedig nem értett a focihoz, pláne nem tudta rendesen kirúgni az ellenfél bokáját, az csak csalódottan nézhette a játékot a rácson túlról, vagy odébb állhatott, és más játékot, más
játszótársakat kereshetett magának.
A szerelmet nem brazil sorozatokból tanultuk, csak egyszerűen megéltük. Boldogan szaladtunk végig az utcán az első csók után, úgy, mintha már sohasem akarnánk megállni. Nekünk a szexhez nem kellett pornófilm és szexújság, de még szálloda sem. Akkor és ott csináltuk, ahol lehetőség volt rá, és ha valamit rosszul csináltunk, vállaltuk a következményeket, és újra próbálkoztunk. Ha egy tanár nyakon vágott, nem szúrtuk le egy késsel és nem pereltük be, és nem sírtunk otthon a szülőknek. Sőt! Ha lehet el se mondtuk.
Ismertük a törvényt, és ha vétkeztünk, szüleink nem álltak mellénk. Megtanítottak úgy élni, hogy tudjuk, mit jelent a kötelesség, a bűntudat, a jóérzés, a felelőség. Ismertük ezeknek a szavaknak a mélységét. Ezek voltunk mi.
Hősök?
Talán.
Hősei egy letűnt kornak, amelyen a mostani fiatalok értetlenül mosolyognak "
Előzmény: Törölt nick (100460)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100466

"legalapvetobb felszereles manapsag az ABS+ESP. Enelkul nem szabad autot venni."

Egy olyan országban ami tele van 40-es táblákkal és traffipaxxal még autót venni is felesleges...Csak megőrülsz, főleg egy olyanban ami még menni is tudna.

De Norvégiában még rosszabb a helyzet, sógorom ahányszor egy kicsit megpróbálná mit megy az 530d-je mindig elveszik pár hónapra a jogsiját...

De egyébként is ha van ESP akkor hogy lehet driftelni egy kocsival?

:-))

Előzmény: Törölt nick (100460)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100464
"VW-nél is 30-40 év a kihordási ideje egy blokknak."

Igen, en meg erre mondtam hogy hulyeseg.

Aztan ugrottunk ahhoz a fejezethez, hogy mi is a fejlodes.

sb
Előzmény: Vadista Szandál (100459)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100463
"És ha csak olyan lenne?"

De nem csak olyan van. Biztosan azert, mert az elmult szaz evben nem talaltunk ki semmi lenyegeset (muhaha)

sb
Előzmény: Törölt nick (100457)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100462
"Dr. Miskolczi nem hülye. Azt a megbízást kapta az EXXON-tól, hogy úgyes tudományos dumával keverje fel a témát, lehessen azt mondani, hogy “a tudósok se biztosak benne, mert vannak ellenvélemények”."

Hehe.

Annyira de annyira tipikus. Visits bazzeg: Boszorkany, boszorkany!!!!

sb
Előzmény: tnsnames.ora (100455)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100461

Az ABS talán a legújabb kocsikban(max 2-3 éve) olyan, hogy használható.

10 év felettiben meg csak nyújtja a fékutat.

Eleinte én sem hittem, de kipróbáltam.

 

Egy repülőgép szervizháttere  nem hasonlitható egy autóhoz.

 

Ha a márkaszervizek olyan jók lennének, akkor  nem hordanának annyi autót hozzám. Vagy nem hívnának fel jónéhány szervizből, hogy nézzek má rá egy kocsira.

Gyanitom nem tudod ki vagyok a szakmámban...

 

"és sokszor nem is tudja azonositani még 10 éves autó alkatrészeit sem, mert köcsögök a gyártók"

Jelen esetben a Bosch ESI-Tronic programra utaltam ami nem hajlandó azonositani egy sima alkatrészt (nem elektronikát), mert a a gyár nem járult hozzá az alkatrész javithatóságához.  CR dizelekhez pl nem lehet csak komplett injektort kapni, csak néhány tipust kivéve kapsz hozzá alkatrészt.

Ezért köcsögöztem a gyártókat, egyszerűen nem teszik lehetővé a javitását sok mindennek. Csak gazdasági okokból.

 

Van egyébként elég komolynak számitó Bosch- KTS diagnosztikám, jól viszi a BMW-t de siralmas a VW csoporthoz képest.

 

Az emlitett A8 már több komoly szakműhelyt megjárt és közel 1 millft-ot költött az elmúlt 2 évben rá a tulaj. De én is ágáltam az átalakitása ellen,  de gazdaságosan másképp nemigen javitható az autó.

És itt jön be az ,hogy hiába lesz képes esetleg egy márkaszerviz javitani majd a jövőben az autókat , ha az nem lesz gazdaságos.

Mindegy miért lesz egy autó javithatatlan. Egyértelmű célja a gyártóknak a külső szervizek kiszoritása a piacról, de ezt csak ilyen áron fogják tudni elérni.

A pikolajat valóban meg lehet oldani.

Ha észnél lesz a nagyvilág.

De ennek semmi jelét nem mutatja...

Bocsi a dőlt betűkért.

 

Előzmény: berci222 (100446)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 100460
"ABS nem árt, ha van, de ha nincs, az sem baj, úgyse száguldozok sosem."

Pedig a legalapvetobb felszereles manapsag az ABS+ESP. Enelkul nem szabad autot venni.

Akkor inkabb ne rendelje meg az ember a metalfenyt, meg a nagyobb felnit.

sb
Előzmény: Levendula68 (100402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!