Keresés

Részletes keresés

rev251 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6594
Akkor örüljünk, hogy magyar :) Ezzel* nem fog mindenki egyetérteni
Persze vannak más cápák is.

De egy kérdés: Nehezen hihető számomra, hogy ezt egy ember (vállalata, szervezete) űzi. Inkább valami szövetséget képzelek el, kvázi egyenrangú szakértőkkel.
Szóval: hogy kell az ilyet csinálni?




* hogy magyar, vagy hogy van miért örülni - nem mindegy...
Előzmény: netizen (6592)
breien Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6593

szia  Tonió.

 

Tettszett  a  nyögdíjakról  szóló  összefoglalótok.

Tudod, a  hazai  "ikerdeficiten"  is  segíthetne,  ha   a  nyögdíjalapjaink meglennének. 

nem  akarom  of-olni   ezzel  a  topicot, máshol,  már  többször  kifejtettem  erről   a véleményem /  bocs,  de  ez,  szakmai  ártalom  nálam /

 

Különben,  javaslom,  látogass  át,  az   Eü.  reform  topicban,  ott  most   felgyorsúlt  az  élet,  s  igazán  tartalmas  hét  van  mögöttünk.

 

breien

Előzmény: Törölt nick (6586)
netizen Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6592
Aztán Soros György mégis könnyűszerrel ráborította a Fontot a Bank of Englandra. A Svéd Rsikbank 500%-os alapkamattal tudta csak megállítani a vészt... soroljam még :D
Előzmény: Első Polgár (6591)
Első Polgár Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6591
Az eszközök megvannak a pénzkínálat korlátozására, nyiltpiaci müveletek, tartalékráta, alapkamat, stb. Pl. az ECB nem is inflációs célt fogalmaz meg, hanem az M3 alakulásához köti a kamatszintet.
Nyilván az eszközök korlátozottak és nem lehet fillére pontosan előírni mennyi pénzt csinálhat a bankrendszer, de az előttem hozzászóló a szándék meglétét kifogásolta, az pedig bőven megvan.
Előzmény: netizen (6589)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6590
A jegybanknak nagyon komoly eszközei vannak a szabályozásra. A kamatlábak már önmagukban kurva sokat számítanak. A kereskedelmi bankok persze sokmindent megtehetnek, ha pl. összefognak (PSZÁF elvileg ezt megfoghatja, gyakorlatilag viszont egyszerűen összeesküvés-elmélet ilyen szintű pénzteremtést föltételezni részükről: ráadásul okuk sincs rá), de miért? hogy tönkretegyék a forintot? az nekik hol jó? És mondom, ha ilyet tesznek, a jegybank akkor is közbe tud avatkozni, sőt szerintem még a tartalékráta-előírásokat is lehet változtatni (abban nem vagyok teljesen biztos, hogy Magyarországon a jegybanknak erre van-e jogosítványa, de hát ez egy elég drasztikus eszköz tud lenni).

ez gyakorlatice egy masszívan instabil rendszer

Éppen hogy csak teoretice instabil, praktice teljesen stabil, és kellően rugalmas is ugyanakkor.
Előzmény: netizen (6589)
netizen Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6589
EP de a pénz értékenk megtartása ill. megmarqadása nagymértékben a szubjektumon alapul, a tőzsdén árazódik. a forint monetáris bázisát a jegybank mérni tudja, beavatkozni tud, de szabályozni már nem tudja. mivel a kerbankok ész nélkül csinálhatnak pénzt amiben csak annyi a kikötés, hogy a céltartalék rátának megfelelő összeget be kell fizetniük az MNB-nek (ami kb 5%) ez gyakorlatice egy masszívan instabil rendszer.
Előzmény: Első Polgár (6587)
netizen Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6588
Az van, hogy még mindig hozzá lehet jutni gyakorlatice nagyon kis költségért fogyasztási hitelekhez. másfelől a gépkocsi rugalmatlan, presztízs fogyasztási ciik. inkább nem eszik a hülyéje, de a kocsinak mennie kell. persze mindez meg fog változni, ha magyarországon mexűnik a gázár támogatás és ez sanszos.
Előzmény: Törölt nick (6586)
Első Polgár Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6587
Dehogyisnem, pont ez a lényege. Az állam speciális jogot ad a jegybanknak az általa kibocsátot váltókra törvényi elfogadási kényszert biztosít. Így a jegybank által kibiocsátot váltó(=bankjegy) pénz lesz. Nyilvánvalóan ezért cserébe az állam biztosítékokat kér. A legfontosabb biztosíték a parlament felügyelete, és az, hogy a jegybank elsődleges célja a valuta értékállóságának megőrzése. Azaz a pénz mennyiségének keretek közt tartása. Ennek módját a jegybankra bízza, de a cél adott.
Előzmény: keopsz (6526)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6586

heló mindenki

Megnéztem az első 500 hozzászólást ismét. Nagyjából két éve, viszont szinte pontosan fele ekkora olajárnál. (38 dezső). Mindenki nézze viszza az akkori hozzászólásait és értékelje magát :)

A helyzet rohamosabban romlik, mint bármelyikünk gondolná. Viszont ahogy néha emberek közé megyek, senkit nem foglalkoztat (pontosabban, a túlnyomó többséget nem), hogy csto búgyet. Strucc? Hárítás? Vagy ez már a tévénemzedék totális zombiállapotban? Azt hiszik, most is tévét néznek?

Mindegy, legalább a kezünkben lévő pici médiaszeletet használjuk ki, írok egy cikket az újságunkba. (Zsámbéki-medence Regionális Hírmagazin - www.zsambekimedence.hu) Innen is vettem pár ötletet - na jó, plagizáltam - majd berakom, aki magára ismer, annak küldök a lapból, ha megírja a postacímét :) (ujsag@zsambekimedence.hu)

üdw

T

a paksi téma is nagyon elaludt...

lcoder Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6585
Szvsz ilyet lehetne csinálni, végül is ilyenünk most is van - úgy hívják hogy mezõgazdaság.
Előzmény: Törölt nick (6584)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6584
Az első feladat egy lakhely + kaja+levegő előteremtésére alkalmas rendszer kiépítése,majd felszabadítani annyi erőforrást hogy lehetőség legyen újabb embereket létrehozni,illetve egyéb fejlesztési feladatokat elvégezni.
Előzmény: lcoder (6583)
lcoder Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6583
Magát az erõmûvet létrehozni/fenntartani nem lenne túl nagy dolog, legalábbis szvsz nem sokkal nagyobb mint a nemzetközi ûrállomást. És szvsz sokat lehetne egyszerûsiteni a dolgon ha hõsies ûrséták helyett inkább VR sisakkal és kesztyûvel vezérelt robotok intéznék a szerelést. Persze ez igazán egyszerû akkor lenne ha lenne kinn valamiféle ûripar (talán a holdon ?) ami le tudja gyártani a szükséges alkatrészeket az ott található nyersanyagokból. Szóval az biztos hogy ez nem egy egyszerû játék, ugyanakkor ott gyakorlatilag korlátlan mennyiségû energia áll rendelkezésre. Mindenesetre szvsz reménytelibb a dolog mint a fúziós reaktor, elvégre többé-kevésbé már létezõ dolgokat kellene továbbfejleszteni.
Előzmény: Törölt nick (6582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6582
Emberekböl álló folyamatokat kel létrehoznod az űrben,a többi utánna megy magátol.
Előzmény: lcoder (6581)
lcoder Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6581
Nem, olyasmire gondoltam hogy fenn felállítanak egy szép nagy naperõmûvet ami az általa termelt energiát valahogy leküldi. Amennyire én tudom itt a legnagyobb gond a lejuttatás, elég sok minden felmerült a mikrohullámtól a lézeren át az antianyagig (ezen a NASA filózík állítólag már úgy a 70-es évek óta, akkor elvetették mert túl nagy méretû cuccok kellettek volna, ma már viszont állítólag elvben kivitelezhetõ, de ez csak egy hír volt az index tech rovatában vagy valami hasonló helyen és azóta sem hallottam a dologról - de ettõl még lehet hogy csinálják ezerrel). Amúgy szvsz ha van(nak) ilyen állam bácsi által támogatott megoldás(ok) akkor azok a kínaiaknál és az amcsiknál lesznek és amíg be nem üt a krach addig aligha fognak elõkerülni, elvégre aki egy ilyen válság közepén - végén elõáll valami ütõs megoldással az a világ ura lehet, és ha elég jól kézben tudja tartani - azaz nem adja át másnak a technológiát csak a termelt energiát - akkor sokáig az is maradhat.
Előzmény: Törölt nick (6580)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6580
Mármint az űrből visszahozott u-233?
Előzmény: lcoder (6579)
lcoder Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6579
Egy "ûrhajó" - már ha ezeket a rakétahajtású vackokat amiket annak becézünk annak lehet nevezni - fellövéséhez ugyan rendes mennyiségû üzemanyag kell, de szvsz elhanyagolható ahhoz képest ami más célra megy el. Úgy hogy szvsz ezek karban lesznek tartva. Sõt, akár olyan forgatókönyv is elképzelhetõ hogy az ûrbõl valahogy lehozott napenergia lesz a megoldás az energiahiányra.
Előzmény: rev251 (6563)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6578
A csúcsfegyvereket akkor fogják vissza, vagy törlik a programból, ha már győztünk (vagy vesztettünk), és nincs kitől tartani. (Hidegháború vége után, pl.)
Előzmény: Törölt nick (6577)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6577
Persze tényleg nem tudni, mi lesz, ha csak békeidőben kakaskodásra kellenek a fegyverek, meg ha igazi háborúra. Nekem úgy tűnik, a csúcsfegyvereket mindkét esetben nyomni fogják ezerrel, de lehet hogy tévedek.
Előzmény: Törölt nick (6576)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6576
Igen, végülis fogalmunk sincs.

Még egy analógia: a németek hadiipara óriási mennyiségi lemaradásban volt, és ők inkább a csodafegyverekre koncentráltak...
Előzmény: rev251 (6574)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6575
Van, és fejlődik, asszem pl. műhódat már képesek az indiákok fellőni.

Az oroszok nagy gondban vannak, mert tizenöt éve egy puccs keretében Jelcin úgy buktatta meg Gorbacsovot, hogy egyúttal lemondott a birodalom tartományairól is. Kazahsztánt vissza kell szerezniük, legalábbis szerintem nem építhetnek sokáig arra, hogy majd a kazahok örökké bérbeadják nekik Bajkonurt...

Egyébként az EU-nak (legalábbis a franciáknak) Afrikában továbbra is vannak komoly érdekeltségei.
Előzmény: rev251 (6573)
rev251 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6574
Egyébként: fene tudja. Kicsit mások a feltételek akkor és a hipotetikus olajvége-korban. Nem tudom, melyik analógia a rosszabb.
Előzmény: Törölt nick (6571)
rev251 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6573
Az űripar azért érdekel. a héjákat majd meglátjuk (sajnos igen, megérjük...)

+1 szempont: fellövési hely

Az EU-nak ui. csak Francia-Guayana van, ha jól tudom, geostacioner fellövési célra.
Az megy a levesbe, ha nincs elég olaj az elég nagy hds-hez.

Az USA: nem kérdés, neki közel van az egyenlítő, őket érinti utoljára a probléma

Oroszo.: ?

Kína, India: nem lesz ilyen problémájuk (tényleg, Indiának van űripara? Ha nem is komplett...)
Előzmény: Törölt nick (6571)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6572
Ja és ők még háborúztak is közben, tehát lett volna értelme az AK-47-ekre és T-80-asokra szórni a pénzt...
Előzmény: Törölt nick (6571)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6571
Nem biztos, a héják talán a hadsereg totál leépülése idején is a csúcsprogramokat nyomatják presztízsokokból.

Az oroszok mit csináltak a kilencvenes években: SSN-ek vízre bocsátásával ütötték el az időt, miközben a meglévő fregattjaik pusztultak és szétrozsdásodtak...
Előzmény: rev251 (6570)
rev251 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6570
Ez igaz. Viszont piramis elv miatt lehet, hogy ezt veszik le az elsők között.

A bizottságokban poltikusok vannak, akik héják vagy populisták. A héja az AK-s gyalogost fogja nyomni, de ő még meggyőzhető lesz talán. A populista meg...

"Amikor szívgyógyszerre sem jut, és John Doe nem tud autózni, akkor majd az űrbe rakétákat, mi? Hogy a mérnökök hobizhassanak, mi? "
Előzmény: Törölt nick (6566)
rev251 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6569
Ezt nem tudom. Kevésnek tűnik becslésed, de nem tudok mit támasztani ellene.
Előzmény: Törölt nick (6567)
rev251 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6568
Jónapot kívánok, hajólevelet kérem felmutatni!
Előzmény: Törölt nick (6565)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6567
Békeidő van, de azért gyakorlatoznak rendesen a gépek. Szerintem a mostaninak max három-négyszerese lehet a háborús fogyasztás, és még az is csak a mostani teljes olajfogyasztás töredéke.
Előzmény: rev251 (6561)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6566
Az űrkutatás is szerintem minimálisat fogyaszt.
Előzmény: rev251 (6563)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6565
Előzmény: Törölt nick (6564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!