Keresés

Részletes keresés

kilenctizenegy Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5409

Azért is jó, ha India kiegyensúlyozza Kínát, mert Kína vitathatalan sikere mindenütt felerősítette a diktatúrákat pártolókat.

 

India szegénységéhez képest példátlanul demokratikus. Az ő sikere bebizonyítja, hogy nem csak az a szegény ország lehet kiugróan sikeres, ahol az ellenzéken tankkal hajtanak át és milliókat tartanak lágerekben.

Előzmény: Törölt nick (5408)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5407
A cikkben az állt, hogy India is a 9%-hoz közeledik, és sokkal kevésbé túlfűtött (pl. sokkal kevesebb a beruházás), azaz hosszabb távon fenntarthatóbb is lehet...

Egyébként a cikket egy kínai írta.
Előzmény: Törölt nick (5400)
keopsz Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5406
Igen, en is rajottem. Nem a vesszo volt rossz, hanem a mertekegyseg.
Előzmény: zeno62 (5405)
zeno62 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5405

De kellenek.

Mind az USA,mind aqz EU GDP-je kb hasonló nagyságú:kb 12 ezer milliárd $(vagy magyarul 12 bilió).

Habár az amerikait nagyobbnak kihozni nekem egy picit gyanus.

Előzmény: keopsz (5401)
Maotai Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5403

A kínaiak 9%-os (India cca. 7%) növekedési üteme is félelmetes, ilyen nagyságrend melllett.

 

És úgy 9 %-os, hogy párthatározat van életben az ütem lassitásáról, hogy még kezelhetőek legyenek a szoc. feszültségek.

Előzmény: Törölt nick (5400)
keopsz Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5401
Még annyit, hogy az össz EU-s GDP volumene: 12,18 milliárd USD. Az USA-é pedig: 12,37 milliárd USD, azaz kicsivel több, mint az EU.

Szvsz a vesszok nem kellenek. Ha helyes ertekek:

1218 milliard es 1237 milliard

Előzmény: Törölt nick (5393)
padisah Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5399
Nem lehet hogy a Kínai/Indiai Gdp-be belejátszanak az ottani alacsonyabb árak?
Előzmény: Törölt nick (5393)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5398
nem vagyok közgazdász :)
de mintha a közgazdászok már egy ideje ezt mondogatnák...
Előzmény: Törölt nick (5397)
Maotai Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5396
Ezt mondta Blair is utólag, hogy megtévesztette a CIA.
Előzmény: Törölt nick (5393)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5395
erre utaltam az előbb, hogy még így is egy nagyságrenddel több az USA hiány, mint az EU-é.
Előzmény: Törölt nick (5393)
Maotai Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5392

Export: $927.5 billion

Import: $1.727 trillion

 

Mint az iraki vegyifegyverarzenál adatai - CIA

 

 

Előzmény: Törölt nick (5384)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5391
azt tudtam, hogy az angolszasz trillion az ezermilliard, csak azt nem, hogy ez magyarul hogy van...
Előzmény: netizen (5388)
netizen Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5390
a magyar trillio meg 1018, a quadrillio meg 104x6=10[sup24 :D nyuves angolszaszok, na :D
Előzmény: Első Polgár (5387)
kilenctizenegy Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5389
Akkor nem te tévedtél, hanem akik felírták az adatokat a netre. Az adatok így hihetetlenek...
Előzmény: Törölt nick (5384)
netizen Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5388
EP csak egykis pontositas. te itt billio alatt gondolom az "angolszasz billio"-ot 109 erted ugye. a magyar billio, az millioxmillio, vagyis 1012
Előzmény: Első Polgár (5375)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5387
hat igen kapasbol en is trillionak forditottam a trilliont:)
Előzmény: Törölt nick (5386)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5383
úgy is lényegi különbség van...
Előzmény: Első Polgár (5382)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5382
az kavart be, hogy USAban tizedespont van, a vesszo az ezres szeparator

tehat 1.318 trillion= 1 318 milliard
Előzmény: Törölt nick (5379)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5381
az osszes szamodat elirtad 3 nagysagrenndel, kiveve USA export - a z helyes
Előzmény: Törölt nick (5379)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5380
durva...
Előzmény: Törölt nick (5379)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5378
ilyen adatsort nem olvastam mostanában. a deficit az tény, de én elsősorban ellenpéldát kerestem az "USA-ban minden a legnagyobb rendben van" c. állításra.

ennek ellenére, ha Németország nagyobb exportőr az USA-nál az jelez valamit. akkor is ha az EU-ba megy a nagy része. 10-20 éve is az EU volt a legfontosabb ker. partnere.
Előzmény: Első Polgár (5376)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5377
ez tény, de Putyin szerintem nem fogja elzárni a csapokat :)
ő sem tudja másnak eladni a gázt. (Kína felé ki lehetne építeni vezetéket az tény, de MÉG nincs nagy kapacitású vezeték arrafele tudtommal.)
Előzmény: padisah (5374)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5376
na jo mondjuk az nemet export 2/3-a EU allamokba megy.
Kinaval szemben nekik is csunya defizitjuk van
kivancsi vagyok az EU vagy euroland netto export es importpoziciojara.
Előzmény: igen7 (5373)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5375
kicsit fals ez az elemzes, egyreszt nem tiszta, hogy mit ertenek penz alatt.
With the modern equivalent of printing presses going flat-out, the world supply of money has almost doubled since 2000, from less than $2.5 trillion to just below $4.5 trillion.
az USAban az M3 (tagabb ertelemben vett likviditas) kb 10 billio$, EU ban 7 billio eur, japanban szinten kb 10 billio USD.
az M1 (szukebb ertelemben vett penz) kb a fele az M3nak,.
valszeg a nemzetkozi dollartalekokat nezte a joember, de hat az kb a wealth transfer-t mutatja.
vannak szep statisztikak az inflaciora, miert nem azokat hasznaljak. kivancsi lennek az eredmenyre. bar valszeg hasonlo.
Előzmény: keopsz (5364)
padisah Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5374

Mondjuk egy eléggé konkrét példa:

 

 Ha Putyin elzárja a csapokat,(vagy szimplán elfogyik) és leáll a gáz akkor máshonnan kell azt beszerezni. Namost honnan? Attól kezdve, hogy tankhajókon és LNG terminálokon keresztül jön a gáz Európába, versenyezni kell USA,Kína,India,Japán-nal. Ebben a játszmában meg a pacifista Eu nem biztos hogy nyerő poziban lesz...

Előzmény: igen7 (5373)
igen7 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5373
"Amerikában a kihívásokra a termelékenység növekedésével és a komparatív előnyök kihasználásával válaszolnak,"

mármint konkrétan milyen termékek esetén?

a világ legnagyobb exportőre 2004-ben Németország volt. ő már többet exportált mint az USA, és akkor az EU többi tagjáról nem is beszéltünk. ebben csak az az érdekes, hogy 10 évvel ezelőtt senki a közelébe nem fért az USÁ-nak.

"Akik Amerika hanyatlásáról és káoszba süllyedéséről papolnak itt már évek óta, azok saját vágyaikat vetítik a valóság helyébe."

én erről nem szoktam vízionálni, viszont az tény, hogy az ipari tevékenység az elmúlt 15 évben folyamatosan vonul ki az usából. ennek következtében egyre inkább importőrré vált az ország ipari termékekből is (nyersanyagokból már régebb óta az). ha a tendenciák nem fordulnak meg, akkor bizony beüthet egy pénzügyi krach. annak következtében meg vérmérséklet függő, hogy mi történik még.

"Kína, India feljövetele minket veszélyeztet."

miért? az usa mérleghiányát tartják fent, nem az EU-ét. az USA által ellenőrzött erőforrásokat próbálják ők is megszerezni, nem csak az EU erőforrásait (olaj, gáz, más ásványi nyersanyagok).
Előzmény: kilenctizenegy (5371)
Első Polgár Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5372
kar, hogy a kulkereskedelem mutatoi ennek nemikepp ellentmondanak
Előzmény: kilenctizenegy (5371)
kilenctizenegy Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5371

"...Bushék fundamentalizmusára eddig ebből a szempontból nem is gondoltam, szerencsétlen esetben ennek elfajzása és egy kínai háború valóban kiválthatja a K+F elköltözését Amerikából ..."

 

Bögöy, Bögöy, ne dőlj be mások paranoiájának! Te tudod jól, hogy a "protestáns fundamentalizmus" össze se hasonlítható a náci vagy kommunista rezsimek üldöztetésével. Amerikában a szabadság tradíciója még az ötvenes években is megakadályozta, hogy a dolog elfajuljon, és hol vagyunk most attól?

 

Akik Amerika hanyatlásáról és káoszba süllyedéséről papolnak itt már évek óta, azok saját vágyaikat vetítik a valóság helyébe. Igazi bajban az EU van. Kína, India feljövetele minket veszélyeztet. Amerikában a kihívásokra a termelékenység növekedésével és a komparatív előnyök kihasználásával válaszolnak, mi meg egyre drágábban egyre rosszabbul termelünk.

Előzmény: Törölt nick (5369)
kilenctizenegy Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5370
Bush olajról alkoholra állna át
  • Index
  • 2006. február 1., szerda 10:51

     

    Meg akarja szüntetni Amerika olajfüggését George W. Bush. Az elnök évértékelő beszédében 22 százalékos támogatásnövelést ígért az alternatív üzemanyagok kutatására, reményei szerint hat év múlva piaci versenyben is megállhatná a helyét a növényi alapú etanol a benzinnel szemben. Ettől függetlenül továbbra is terjesztené a demokráciát a Közel-Keleten, ahonnan az amerikaiak olajuk jelentős részét szerzik.

     

    Amerikai energiafüggését tette évértékelő beszéde központi témájává George W. Bush. A nemrég mg újbóli holdraszállást hirdető amerikai elnök most egy mindannapi élet szempontjából fontosabb tudományos terület, az olajat kiváltó alternatív energiaforrások kutatásának támogatására tett ígéretet.

    "Ha bevetjük Amerika tehetségét és technológiáját, drasztikusan javíthatunk környezetünkön, túlléphetünk az olaj alapú gazdaságon és a Közel-Kelettől való függésünkön" - jelentette ki. Az elnök a megoldást az etanolban, a nyers növényekből kinyerhető alkoholos üzemanyagban látja. Az etanol kutatási támogatását 22 százalékkal növelné a következő években, így reményei szerint az alternatív üzemanyag hat éven belül versenyképes lehet a benzinnel és a dízelolajjal. "Az áttörés a technológiában lehetővé tenné, hogy 2025-re 75 százalékkal csökkentsük közel-keleti olajimportunkat" - jelentette ki. Ez utóbbi adatra abból következtetett, hogy az Egyesült Államokba Importált olaj 75 százalékát finomítják benzinné.

    Bush elképzeléseit a Harvard Egyetem egyik kutatója, William Rosenberg nem tartja légbőlkapottnak. "Bush energiapolitikai tervei, a hazai biomassza és szén felhasználása az exportált olaj kiváltására fellendíthetik a gazdaságot, a környezetvédelmet és a nemzetbiztonságot is" - nyilatkozta a CNN-nek. Ugyanakkor Brazíliában, ahol a cukornádexport visszaesése miatt áltak át a terményből könnyen kinyerhető etanolra, az elmúlt években visszaesett a kizárólag etanolt használó autók aránya és általában is visszaszorulóban van az etanolhasználat.

    Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5369
    A jelenlegi világgazdaság egyelőre arról (is) szól, hogy nem ott van a pénz, ahol a termelés... bár hosszú távon érvényes az összefüggés. A másik, hogy a pénz elfogyása nem elég a K+F másodvonalbelivé válásához: kell, hogy a szellemi kapacitás jelentős része is kivándoroljon, többszöri lökésre (Németországból szerintem 1950-re a K+F kapacitás legalább fele kivándorolt, de lehet több), és a maradék kapacitás hosszú időre pénzhiány és háborús pusztítás miatt megbénuljon. És még akkor is maradnak fejlettek, mint a németek...

    Bushék fundamentalizmusára eddig ebből a szempontból nem is gondoltam, szerencsétlen esetben ennek elfajzása és egy kínai háború valóban kiválthatja a K+F elköltözését Amerikából - csak nem Kínába...
    Előzmény: lcoder (5368)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!