Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387154

Ismerős kutató történész, azt véletlenül láttam, hogyan dolgozik. Ne túlozzunk, akkora írás tömeget és tárgyi dolgokat  nem lehet utólag kreálni. A phd -je Simoni Óbester és a Vitézvári család története. Én elhiszem, hogy igen, az úgy megtörtént.

Előzmény: Omar Khajjám (387153)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387153

A naiv te vagy itt, éppen a könyveknek és a hazug-értetlen elmeséléseknek/legendagyártásnak mondtam ellent.

Plusz meglibbentettem, hogy volt ott néhány kulcsinfó az akkori Belügyből...

 

"Különben is legalább alapvetõ ezoterikai ismeretek nélkül, legfeljebb csak mesélgetni, vagy okoskodni lehet."

Egyiket sem tettem, csak felvázoltam egy alternatívát.

Nem "ezoterikai ismeretekkel", hanem alternatív gondolkodással. Ami lehet, helyenként hasonlít az ezoterikus ismereteidre. Máshol meg nem.

Előzmény: 'Quanon (387151)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387152

2006. közelebbi esemény, de akkor valóban látható volt, hogy a világ figyelme indokolatlanul nagy volt. Gyurcsány Ferenc is fél órát kapott a CNN műsorban. Mi indokolta azt a nagy érdeklődést? Mert 1956. annál azért nagyobb esemény volt? 

2006.-ban az történt, hogy itt Magyarországon torpant meg először a világon a hitelekre alapozott gazdasági növekedés. ...és pislogtak idefele, hogy na? ebből most mi lesz? látták, hogy kimondani nem szabad, mert nagy balhé van belőle. 2 évre rá a lehmann brothers temetésén hangzott volna jól pedig a gyászbeszéd, nincsen sok választás, azért nincsen mert.... kezdettel. 

2020 ban már lehet, hogy elkerülhetetlen lett volna. De, szóval fontos világpolitikai esemény volt az a magyarország 2006. de azt is máshol jobban átérezték. De 2007. ben a bbc világpolitikai prognózis azzal kezdte, hogy figyeljétek magyarországot, veszélyes folyamatok indultak be stb.... A papírra nyomtatott Népszabadságban olvastam erről, még járt a kávézóba. Az első oldala volt pártpropaganda, hátrébb már tárgyilagos cikkei voltak.

Előzmény: Omar Khajjám (387150)
'Quanon Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387151

de előtte leírtam, mi hogy történt.


Leírtad a te szemszögedbõl. Úgy ahogy a többi okoskodó is. A saját ismeretei alapján. 

 

Ha az emberek megtudnák az igazat, holnap forradalom lenne. Különben is legalább alapvetõ ezoterikai ismeretek nélkül, legfeljebb csak mesélgetni, vagy okoskodni lehet.

Honnan tudhatnád, hogy mi történt? Történelem tanároktól, vagy könyvekbõl, vagy elmesélésekbõl?

Na, hát ne légy már ennyire naív..

Előzmény: Omar Khajjám (387150)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 387150

"Europa sokkal többet tud vagy a Világ 1956rol mind maga a magyar"

 

Az is pont olyan pátoszos maszlag, mint az itteni történészeké.

 

"asztán jött 56

ami a Világ legnagyobb politika eseményének számitott akkoriba (ezt a magyar nem tudta)"

 

Befejeztem a mesedélutánt, de előtte leírtam, mi hogy történt. Aki veszi a lapot, az veszi, aki nem, az nem.

Előzmény: ,m,1710 (387146)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387149

A jobboldali társadalompolitka pl Brazíliában a látványos, ha eddig itt talán nem is lehet eljutni, de erre tartanánk:

 

 

Lehetni lehet egyébként, de nem most kezdeni bele amikor válság van, így nagyon csúnyán fog végződni.

Előzmény: Tzp (387147)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387148


1956 ot egy hihetettlen sötét korszak elözte meg, nemcsak a anyagi szegénység azt még kilehet birni mert mindenki szegény

 

De 1920.-ban kezdődött? Így érted? 

Előzmény: ,m,1710 (387146)
Tzp Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387147

Állami normatíva ide vagy oda, ahol elnézem Orbánnak célja a fizetős oktatás. Ha nincs valakinek pénze, akkor vegyen fel diákhitelt egy ner banktól.

 

Az politikai beavatkozásban sajnos van némi igazság, valóban előfordulnak gondok bizony helyeken a tanári karral, előfordulhatnak ideológiai klikkek, amiknek semmi keresnivalója nem lenne ott. Az SZFE-re is ezt mondják.

Előzmény: advocatusdiaboli (387104)
,m,1710 Creative Commons License 2021.02.09 0 1 387146

Dumák a vakvilágba sok zagyvasággal keverve a 56 rol

Europa sokkal többet tud vagy a Világ 1956rol mind maga a magyar

 

a magyar csak spekulál söt nemis akarja tudni, ha nem passzol a nézetének

kilométer inside infok vannak könyvek, ezerszámra tanuk stb, csakhogy ezek infok SOHA nem leltek tudomást magyarországon, mert "kádár renszer volt, ami nemcsoda. De europa tudja

 

1956 ot egy hihetettlen sötét korszak elözte meg, nemcsak a anyagi szegénység azt még kilehet birni mert mindenki szegény

 

 

De a politika elnyomást nehezzeb kibirni, a fekete autok cirkáltak hajnalba, bárki a legcsoribtol a párttagig elvihettek "vallani" mert valmit mondott vagy "szabotált"

asztán jött 56

ami a Világ legnagyobb politika eseményének számitott akkoriba (ezt a magyar nem tudta)

(egy SUV tulaj ez nemérti) meg már késö

Előzmény: Omar Khajjám (387124)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387145

Nagyon nem is rendelkezhettek már annyi arannyal, nagyon sokba került az a páviai csata is.

De mondom nem tudom, csak azt, hogy jelen voltak mint bánya üzemeltető vállalkozók itt és ha politizáltak az arra kellett irányuljon, hogy a jagellók viszonya jó nehogy legyen a szultánnal se I. Ferencel.

Előzmény: 2vakbela (387144)
2vakbela Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387144

Végül itt miről van szó ?

 

1. A Fuggerek +finanszírozták Károly császárrá-választását kb. 800e rajnai arannyal (akkoriban ennek értéke kb. 0.75 magyar aranyérmével volt 1egyenlő a pü-i világban.

2. De még ennek töredékét sem voltak hajlandóak adni a Magyar Királyságnak, mert a hitelképességüket a nullára becsülték-.....     

Előzmény: 2vakbela (387137)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387143

Mindegy, Győzött Páviánál az biztos. Csak így okoskodtam, hogy ha azt finanszírozták, akkor kellett azt is, mikor Ferenc szövetségesét kellett megállítani. Csak prekoncepció ez is, hogy mohács visszavágó páviára. (-:

Nem gondolnám, hogy a felvonuló hadsereget magát (nem csak magyar, nyugat európai is volt az) hanem a frász tudja mit kavartak a háttérben, nem is állt ki oda a Magyar Királyság teljes egészében, de egyébként meg lehet, hogy sehogy, vagy egyenesn csatlakozik a cognacihoz. Nem tudom, csak egy ötlet, de ha volt ilyen, tuti nem fektettek semmit írásba.

Előzmény: Törölt nick (387141)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387142

A sertesallomany epul vissza nagyon gyorsan az afrikai sertespestis utan,

 

igen, ez a kifogásom a kínaiakkal, ami velünk akár magammal is, nem értenek a szép szóból. persze, hogy visszaépíti a járványt is.

Előzmény: Salvor2 (387139)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.09 0 1 387141

Mert V. Karoly tan nem lopta el a hiteleket? Csakhat o kinalt is valamit erte (Freiherr) Jakob Fuggernek. Ilyen aduja a magyar kiralynak es plane a magyar nemessegnek nem volt.

Előzmény: 2vakbela (387137)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387140

...azt nem tudtam, hogy volt valami konkrét ügylet is. 

Előzmény: 2vakbela (387137)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387139

Nagyon megugrott a kinai gabonafogyasztas egy ev alatt. Buza 126/140 millio tonna, rizs 145/149, kukorica, arpa stb. 295/312 millio tonna. Nem azert, mert a jarvany miatt visszaesett volna korabban, folyamatosan emelkedett mind. A takarmanyozas ugrott meg, meg a buza es rizs is oda megy. A sertesallomany epul vissza nagyon gyorsan az afrikai sertespestis utan, de az akvakultura is iszonyu utemben no.

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387138

létezhet így is, én csak arra gondoltam, hogy mivel V. Károlyt is azok finanszírozták 1525 a páviai csatához, ami után a vesztes Ferenc császár megalapítja a cognaci ligát, 1526. lehet a visszavágó, megindul a szövetségese. Az német szemmel tragédia lett volna ha a cognacihoz csatlakozik Jagellók a Magyar Királyság. Ha ezt elérték már az is elég, talán csak hab a tortára, hogy még egy csatát is összehoztak ami valamelyest biztosan fékezte a törököket.

Előzmény: 2vakbela (387137)
2vakbela Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387137

Jogos, de nem azért mert, h a Fuggerek nem akarták volna hitelezni azt az 50e aranyforintot, hanem mert tudták, h ezt az újabb hitelt is ellopja az aktuális magyar nemesség (erről a velencei követ is részletesen beszámolt)

Előzmény: zöldkomcsi: (387136)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387136

...pl meggyőződésem, hogy a mohácsi csatához sok köze folt a fuggereknek, de kutató történész haver csak elnevette magát, hogy lehet, de ezt soha nem fogjuk megtudni. (-:

Előzmény: zöldkomcsi: (387134)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387135

De még csak részben sem. És elengedve sem lesznek, még egy kis részük sem, ez biztos.

 

nem tudom mennyi, de jelentős része fele lehet nyugdíj alapok megtakarítása, de lényegtelen mert az állampapír is végül ugyan az. Azt akár kárörömmel is lehetne szemlélni ha pl egy orvos aki rokkantsági nyugdíjakon szedte meg magát, vagy játékgépezett, olajozott esetleg, most elbukja a megtakarított pénze nagyobb részét. (-:

De azt nem, azt vonakodok tudni elképzelni, hogy ha elcsitul ez a járvány, akkor jól megemelik az adókat és elkezdik kifizetni ezeket akik most finanszírozzák az államadósságot. Ha igen az nagyon nem jó világ lesz.

Előzmény: 'Quanon (387127)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387134

Volt annak a kék ávós ismerősnek bejárása a Belügyminisztériumba '56. szept-okt. környékén?

 

áááá.... ennyire nem tudom, nem nagyon lehet ezektől megtudni konkrét dolgokat. 2 unokaöccse később jó állásokba került, pl a gyulai húsüzem, még nem kombinát, a kolbász gyár igazgatója, de semmi probléma nem volt, jó szakember, embereit megvédte mindég stb... a testvére már más de azzal se mondanám, hogy bajok lettek volna.

Véleményem szerint nagy történelmi események hátterét gyakran vagy tán soha nem lehet felderíteni mert egyszerűen semmit le nem írtak és sok szereplő sírig vitte magával amit tudott.

Előzmény: Omar Khajjám (387125)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387133

Kösz! Az állam által adott fejpénzt valóban kihagytam az írásomból. A többit értem, hát valami ilyesmire gondoltam én is, meg írtam is, csak más szavakkal. De akkor mi benne az alapítványi fenntartás? 

Az világos hogy azután az alapítvány kurátorai nevezik ki a rektort, ők gyakorolják a stratégiai irányítást, őket meg kinevezték. 

Az erről szóló cikkek szerint valamelyik alapítvány vagyonnal is fogy gazdálkodni, és ő látja el a fenntartói feladatokat is, márpedig a fenntartó fizet. Míg más esetekben ilyen nem lesz, ez az amit te írtál, hogy a fenntartást továbbra is az állam végzi. 

 

"Polónyi úgy látja, eddig kétféle rendszer állt fel, az egyik az úttörő Corvinusé, részben a MOME-é, Állatorvosi Egyetemé: amikor is az egyetemek tőkét kaptak (a Corvinus MOL-, Richter-részvényprotfóliót), amelyek hozama megteremtette azt az összeget, amelyet eddig az államtól kapott az egyetem."

 

"A másik út a miskolci, győri egyetemé vagy az SZFE-é: itt már kevésbé stafírozzák ki őket, az alapítványok, amelyek kuratóriumában példátlan módon gyakorló miniszterek ülnek, mint Miskolcon Varga Judit igazságügyI miniszter, Győrben Szijjártó Péter külügyminiszter, leginkább megkapják az oktatás helyszínélül szolgáló épületek tulajdonjogát (az SZFE most talán rögtön el is ad belőle a hírek szerint). "

 

Előzmény: advocatusdiaboli (387104)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.09 -1 1 387132

Itt nem füstokádó szörnyek kiűzéséről van szó, hanem a valóban tiszta működésű benzines, dízel, gázos illetve benzines hibrid és dízel hibrid járművek ellehetetlenítése a tét.

Ki akarják űzni a klíndízeleket, amik már tisztább levegőt pufognak ki, mint amit beszívnak.

 

Mondjuk ha a hibrideket szóba hozta miért is probléma, hogy elő kell melegíteni a katalizátort?

A hibrid nem csak az első kilométeren jelent előnyt.

 

Szeretném, ha elmagyarázná valaki, mi a fene ez a parasztvakítás, teljesen hülyének nézik az embereket?

Sport idei első számában közreadott kiváló cikkében a vízforralót hozza példaként, amely 2000 wattal (2 kW) jó négy perc alatt melegít fel 1,5 liter vizet 100 Celsius-fokosra. Mivel a katalizátor belsejében ennek a duplája a térfogat és a komponenseket nem 100, hanem 200 fokra kellene melegíteni másodpercek alatt, könnyen kiszorozható, hogy ez indulás előtt több perces előizzítással vagy több tíz kilowattnyi fűtőteljesítménnyel működne csak.

 

Három liter víz van a katalizátorban, amit föl kell melegíteni 200 °C-ra, vagy mi ez a majomkodás?

Előzmény: Kisfiatal (387131)
Kisfiatal Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387131
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387130

Ehhez képest, ami a modern történelemkönyvekben áll ill. amit például a "Szabadság tér '89" tévéműsorba meghívott történészek előadtak, az nem erről tanúskodik...

Előzmény: advocatusdiaboli (387128)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 387129

Ahogy mondod. Volt a családban egy '56-os aki végigharcolta az összes helyszínt, kétszer ítélték halálra, volt kivégzőosztag előtt is, sokszor mesélt róla... nagy marha voltam, nemigen érdekelt, csak félig figyeltem oda... az biztos, hogy bármiféle fölülről szervezés, előre eltervezettség teljes ostobaság, az eseményeket maguk az események sora irányította...

Előzmény: advocatusdiaboli (387128)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.09 -2 0 387128

Szerintem már rég kiderült minden "igazság" 56-ról, csak a mindenféle csuda titkokban hinni akaró konteósok ezt sosem fogják elfogadni...

Előzmény: Omar Khajjám (387126)
'Quanon Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387127

Visszafizetve szerintem ezek az államadósságok már nem lesznek,


De még csak részben sem. És elengedve sem lesznek, még egy kis részük sem, ez biztos.

Az adósságok meg egyre csak növekednek, mert ezt valakik így akarják.

Hogy ez hová vezet...

Előzmény: zöldkomcsi: (387123)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387126

Csak ugyebár az a rohadt nagy gond 1956-tal, hogy sem a jobboldal, akiket általában a felkelőkkel/forradalmárokkal azonosítanak, sem a baloldal, akiket általában mégiscsak az MDP ill. az MSZMP-vel azonosítanak (ill. a forradalom alatti ávós karhatalommal/szovjetekkel együttműködő rendőrséggel) egyáltalán még csak nem is ügyködnek azon, hogy kiderüljön az igazság.

Ehelyett van a történelmietlen pátosz. Bár ha nekünk ez kell, akkor legyen.

Előzmény: advocatusdiaboli (387121)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.02.09 0 0 387125

Volt annak a kék ávós ismerősnek bejárása a Belügyminisztériumba '56. szept-okt. környékén?

Barátom megtudott érdekes dolgokat, pedig ő még csak párttag sem volt.

Előzmény: zöldkomcsi: (387117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!