Keresés

Részletes keresés

szilvatövis Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354951

Villanyból csinálják. Ugyanaz mint a hidrogén, csak kompatibilissé teszik a földgázhálózattal.

Előzmény: Auralianus (354942)
z_a_p Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354950

Na ez szep lesz:

 

Egyre biztosabb, hogy a Mercedes is csalt a dízelautóik károsanyag-kibocsátási adataival.

Gigabírságra számíthatnak.

....a német szövetségi gépjármű-felügyelet, a Kraftfahrtbundesamt (KBA) az érintett Mercedesek kipufogógáz-visszavezetését vezérlő szoftverében találta meg a szabálytalanságot.

Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 -1 0 354949

Igen, nehéz nem észrevenni ahogy a saját logikád alapján sem az EV, hanem a villamos-rendszer a környezetszennyező...

 

... de az ugye logika... és nem hit...

Előzmény: advocatusdiaboli (354947)
,m,1710 Creative Commons License 2019.08.12 0 1 354948

"zöld, sötét zöld"  mindha ezek lennének a megváltok? a többi, de csendes milliárd emberek lenének a gonoszok?

közben a totális CO2 növekszik, mert a szénégetés NEM csökken globálissan, mire ez áhitatos rozsaszin hangulat? a Német soksok szenet éget mivel kikapcsolta a atomáramot felyetlenül idö elött. ezt nem én találtam ki.

 

amikor a Titanic kezdett sülyedni, volt egypár ember akik azt hirdették, hogy nembaj hiszen ugyis földet érünk. pedig nemvoltak "zödek"

Előzmény: szilvatövis (354935)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.08.12 -1 1 354947

Ez valóban fantasztikus eredmény, hiszen így a német EV-k már csak tízszer annyira szennyezők, mint a nem ződd és nem wendéző hülye franciák EV-i....

 

Érdekes dolog a vallás meg a szerelem, képes egészen másnak láttatni a dolgokat, mint amilyenek azok a valóságban...

 

Németország az atomerőművei teljesen fölösleges, hangulatkeltő és erőltetett leállításával akkora környezeti kárt okozott, amit vagy 50 év alatt lesz képes kompenzálni, még akkor is, ha ennek a végére teljesen zöld üzemre tér át...

Előzmény: szilvatövis (354935)
FRANKYE Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354946

Köszöngethetsz.

Az utolsó 10 év adatai nem azt mutatják hogy a fejlett Németország környezet tudatos. 

Tapsikolni kell, hogy az EU legszennyezőbb országa csökkentette némileg a szennyezést? Ez a hír jó a hívőknek. :) 

Előzmény: Auralianus (354945)
Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354945

Tehát azok az országok a legdemokratikusabbak és/vagy környezettudatosabbak , ahol nem akarnak demokratikusabbak és/vagy környezettudatosabbak lenni :Đ

 

Köszönjük Emese.... :Đ :Đ

Előzmény: FRANKYE (354944)
FRANKYE Creative Commons License 2019.08.12 0 1 354944

Eddig is arról volt szó már évekkel ezelőtt is, milyen környezet tudatosak a németek. Hogy hogy ilyen sokat tudnak "fejlődni"? 

Tiszta Csernobil:nincs sugárzás utána pedig  állandóan csökken  a sugárzás. :) 

Előzmény: szilvatövis (354939)
FRANKYE Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354943

Mi van a képen? Én egy általános iskolai politechnikai órára való "szerkezetet" látok ott.

 

"tyúk eszű" elég jól megélek a műszaki dolgok alkalmazásából és tudásából. 

Előzmény: zöldkomcsi: (354933)
Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354942

Nehezen vagyok vevő a "CO2 semleges" dolgokra... ne érts félre, BIZTOS JOBB, mint...  

 

Természetesen a teljesen kibocsájtás mentes ideális állapothoz vezető úton ez is lehet egy lépés és JOBB IS, mint a földgáz, de én ilyen kis türelmetlen típus vagyok :Đ

Előzmény: szilvatövis (354941)
szilvatövis Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354941
Előzmény: Auralianus (354940)
Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354940

A következő logikus lépés, hogy napelemes kapacitásokat építenek nagy mennyiségben, majd hidrogént állítanak elő, amivel

kiváltják a földgázt...

Előzmény: szilvatövis (354935)
szilvatövis Creative Commons License 2019.08.12 0 1 354939

Legyek már én is demagóg egy picurkát! Annyi idiótabaromállat tanulmány, cikk ócsárolta már az elektromobilitást a német áramtermelés CO2 emissziójára hivatkozva, hogy ennyi kárpótlást megérdemelnek szegénykék. :-)

Előzmény: Auralianus (354936)
Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354938

Többet nem is kell... éppen úgy döntöttek nem irtanak erdőt a lignitért... 

Előzmény: FRANKYE. (354863)
szilvatövis Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354937

Hatalmas ütemben nőnek világszerte a szélerőművi beruházások, kapacitások is. Számol be a Nap cikke, nem elhanyagolható mértékben visszamutogatva a magyar ambivalens hozzáállásra ehhez a megújulófajtához.

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/szelenergia-potencial--usa-turbina-telepites-kapacitas-energia.689386.html

Auralianus Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354936

Ne ijesztgess Tövis!

Inkább szinezz...  ez a formátum annyira zöldkomcsis, hogy majdnem rád tettem az x-et beleolvasás nélkül, mert azt hittem megint szórakozik a fórummotor :Đ

Előzmény: szilvatövis (354935)
szilvatövis Creative Commons License 2019.08.12 0 0 354935

Hatásos volt a sötétződek tiltakozása egy új külszíni fejtésű lignitbánya ellen. Olyannyira, hogy az események hatására nem csak a helyi erdő menekült meg, de a kormány is kénytelen volt változtatni felemás hozzáállásán széndioxid ügyben.

Egyetlen év alatt jenetősen csökkent a széntüzelésű erőművek termelése és vele a széndioxid emisszió. Idén júniusban már 33%-kal kevesebb CO2-eregettek a levegőbe, mint egy évvel korábban.

Ez ugye egyben azt is jelenti, hogy éppen 33 %-kal környezetbarátabbak lettek az elektromos autók egyetlen év alatt Németországban!!!!

 

Tegyük hozzá nem kis részben a sötétződek határozott fellépésének  köszönhetően.https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/szabadesesbe-kezdtek-a-nemetek---innen-mar-nincs-visszaut.688281.html

https://www.ise.fraunhofer.de/de/presse-und-medien/news/2019/33-prozent-weniger-co2-emissionen-durch-brennstoffwechsel-von-kohle-auf-gas.html

,m,1710 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354934

Nem lehetne egy nagyob ábrát berakni? ahol mindent lehet tanulmanyozni, igy lehet barmi

idözitett bomba vagy elektromos egercsapda mitudomen mi.

egy vödört felfedeztem

Előzmény: zöldkomcsi: (354925)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 354933

De hiszen azt se tudod mi az ott. Vagy nem is érdekel?  Szoktam az 1965 ös sweiczi szabadalmi leírását is.

...bár azt már te nem hinném, hogy megnyitod. De nem találó tényleg rád nézve ahogy népiesen mondják, hogy "tyúk eszű"? Mert van annak esze, hogyne lenne, mint a tyúknak. 

Előzmény: FRANKYE. (354931)
,m,1710 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354932

45m magas jéghagy zátonyon Kanada keleti részén nagy turista üzlet

mások rájöttek szintén Kanada, hogy 100% tiszta "ekologiszk" vizet palackozanak (15 euro 2l) amit exportálnak a egész világon

 

Mások spekulálnak jéghegy vontatásba Kanári szigetekre

 É sark déli részéröl, megy a számolás, hogy kifizetö e. Egy program (Dassault System)kiszámolta. hogy 141nap alat (2km/ora) 30% olvadással mégis kifizetö hiszen 30 millio tona jéghegyröl van szo

 

Szoval van üzlet a klimába

 

 

 

 

FRANKYE. Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354931

Ezt a sz@rt mindenhova belinkeli.:) 

Előzmény: advocatusdiaboli (354927)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354930
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 -1 1 354929

ugyan már, annyi hordót pakolhatsz egymásra amennyit akarsz, nincs korlátja. ez nem alumínium, 300 fok csak, de olyan kohászat féle, amibe ha paks 1-2-3..... 100 évig csak tölti az áramot semmit nem ad el, csak raktárra termel, akkor se lesz nagyobb mint pl a gellért hegy  ....de ha 2 akkor mi van? a Föld nem elbírja?

Előzmény: Törölt nick (354926)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354928

Pardon????????????????????? mivel nem értetek egyet??????
Ezzel???????????

https://en.wikipedia.org/wiki/Standard_electrode_potential_(data_page)

 

Egyszerű fizikai kémia dolgokat itt mondok máshol meg is csinálom és mivel csodák nincsenek természetesen működik. Ki is fizetik, nincs probléma de aztán megáll.

Írtam, tégy saválló....nem is kell, mindegy milyen lemezt kénsavba, kiskanállal egyik végére ólom port másik végére ólom-dioxid port..... oké? megvagy? ...na aztán majd futtodban mondjad mivel nem értel egyet. ((-:

 

, na! nyudj bele, hogy ezek a dolgok olyanok mint a vízkerék az ó-kori róma végefelé. Nem műszaki a probléma hanem társadalmi, azt kell megoldani, nem csámcsogni itt a hidrogénen meg a napelemen meg a szélmalmokon.

 

na jóóó....nyilván van azért aktivitás, pl most napokban döntöttek az otb banknál, vagy 2 év gondolkodás után, hogy finanszírozzák az önrészt egy pályázathoz, el is küldték a minisztériumnak, tehát felszálló pályára került a dolog. Na nem éppen erről szól, de van bele csempészve ami elég lesz valamihez ami el kell érje a média inger küszöbét. ha nem, ti akkor is fogtok tudni róla és akkor felül kell vizsgáljam a véleményem, akkor tényleg van valami összeesküvés féleség. ...bár szerintem a vízenergia ellen se volt akkor 400 körül, de még se alkalmazták olyan széleskörűen mint ahogyan megtehették volna.

(ha most ide írod nekem, hogy a rómaik nem tudták hogyan lehet alkalmazni a vízenergiát, akkor én teszlek az x alá (-: )

Előzmény: advocatusdiaboli (354927)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.08.11 -1 1 354927

Itt te vagy az, aki nem fogja fel: nem arról van szó, hogy nem értjük, amiket mantrázol - egyszerűen NEM ÉRTÜNK VELE EGYET. Szerintünk tévedsz, nincs igazad.

Előzmény: zöldkomcsi: (354925)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.11 -4 0 354926

Az egésznek a kulcsa a geológia, olyan földtani képződmények kellenek hozzá.

Meg a nagyságrend.

 

A rétegtárolók lehetnek a megoldások.

Előzmény: Pomber Béla (354924)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 354925

- nem rosszabb mint a fossziliseké, különösen, hogy EV a vége

 

és ha semmi se a vége? EV se? D e nehezen értitek meg, hogy azok a társadalmi változások amik lehetővé teszik csinálni pl egy ilyet, ugyan azok feleslegessé is teszik azt. Ahol tudnak (a tudás nem kémia nem fizika, az bőven megvan most is itt is)  tárolni energiát ott viszont nincs igény rá, hogy napi 24 órában álljon rendelkezésre, mással vannak az emberek elfoglalva, amihez nem kell. Ez így függ össze.

 

 

Előzmény: Pomber Béla (354924)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354924

a wikin is fellelhető 60%-os számokat a stabil kivitelű, kis energiasűrűségű, nehéz konstrukciók tudják csak.

 

Hiányosan fogalmaztam. Persze nekem logikus volt.:-)

Az üzemanyagcellákat nem az autókban értettem, hanem a hidrogén tárolók mellett, afféle erőműként. Onnan már távvezetéken megy tovább a vellany a szokott módon.

 

Tehát a kombó: napelem- hidrogéntároló-üzemanyagcella. Akár még zárt ciklusú is lehet, legalábbis a vízre nézvést. A hatásfok irreleváns eleinte, mert:

- nem rosszabb mint a fossziliseké, különösen, hogy EV a vége

- decentralizáltan is telepíthető, lokálisan kiszolgál középfeszen (pár 10 kV)  EV töltő hálózatokat

- jól skálázható

 

Az egésznek a kulcsa a geológia, olyan földtani képződmények kellenek hozzá.

Előzmény: advocatusdiaboli (354916)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 0 0 354923

Amúgy sem hiszem,hogy, a hidrogén tömeges előállításának (amennyiben ezt az utat választanánk) az elektromos hidrolízis lesz a legjobb módja

 

De, az csinálják a növények is a fotoszintézissel, elektrokémia, nem lehet kikerülni, csak meghekkelni esetleg, de az alap csak az lesz.

A tárolásán sincs sok variáció, mozgástér, vagy vegyületben van nyomott edényben, ezek variációi. Most Japánban pl fut egy nagy program, az ammónia a hidrogén tároló. Lehet úgy is.... de lehet emígy is ...amúgy is... (-: de újat már nem találhat ki senki. )-:

Előzmény: advocatusdiaboli (354910)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 354922

Kaptál + -t, de megjegyzem, hogy a tüzelőanyag cella fejlesztésnek még nagyon tág tere van. De nem olyan feltalálós dolgok, hanem piti technikai megoldások, elektróda felület növelés, ilyesmik.

Előzmény: advocatusdiaboli (354916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!