Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350111

Régebben ezt valami jogszabály tiltotta, vagy sziget az üzem, vagy csatlakoztatva van. De az világos, egy támogatott fejlesztés tárgya nyugodtan lehetne pl ez is.  

Előzmény: Törölt nick (350110)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350110

Egyet tudok mutatni, az egy olyan (háztartási méretű) hibrid napelemes rendszer, amelyik alapvetően nem táplál a hálózatra, de hasznosítja a napelemek és a hálózat energiáját egy időben. Alkalmas a hálózati csúcsterhelések automatikus csökkentésére, valamint a szolgáltató tudja vezérelni a hálózatra történő kitáplálást, ami történhet a házi akkukból is, a rendszer opcionális tulajdonságaként.

Mindez működőképesen.

Nem érdekelte őket.

 

A feltűnt, hogy a korábbi nyertesek közöl egyet sem lehet elérni.

Előzmény: zöldkomcsi: (350109)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350109

....kíváncsi lennék miket adnak be de az titkos náluk. Pedig pl én se kifogásolnám ha valami weboldalon nézegetheti a közönség is, hogy az MVM-nek az pl érdektelen, vagy nem tartja reálisnak. Van olyan is Mohammed Ben Rachid ilyen pályázata, ott nyilvános az összes, valóban rengeteg a hülyeség, víztorony amiből a lefolyó víz hajtja a szivattyút ami felnyomja a vizet vagy nem ennyire, de képtelenségek, de vannak elég jók is. Majd meglesem kik kapnak díjat.

.....aproppo! juni 30 ig lehet ötletelni a dubai expora is 100 000 usd jualom reményével, ilyen tárgykörben várnak ötleteket ...... ! 

Előzmény: Törölt nick (350107)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350108

Ismerős nyert ott régebben 50 milliót a napelemek helyszínen tesztelésére villanófényes valami fejlesztése. Mutattam is neki egy szilikát hab megoldást ami jól szétszórja a fényt, legalábbis 420 nm ig jó, az alatt már túl sokat nyel el ...oké...... de végül pénzt nem kaptak máig se. Azóta nyert ilyen startupon drón hőkamerával egy éve, de még is ezeket kóstolgatják mikor mennek már lemérni a paksit.  
Az a smart futur lab szerintem saját magán kívül még semmibe se fektetett be, de filléreket se, próbálkoztam én is.

De ez jó, jövőbe mutató most, az elektromos autók kora ahogy szoktam mondani valójában az emberiség új aranykorát jelenti. Míg töltődik az autó addig megtekintünk majd egy múzeumot, vagy relaxálunk a termálvízben, elviheti a gyerekeket a közeli játszótérre vagy másokat örömlányok szórakoztatnak ki mit szeret, a telója mutatja majd, melyik töltőpont környékén mik vannak. Biztosan lesznek ahol több 100 autó töltődik egyszerre, arra már különböző szolgáltatások épülnek fel, saját rendőrséggel, sport centrum stb... politikusok szólalhatnak fel miközben bikinis lányok reklám brossúrákat osztogatnak.

Jó befektetés lesz ez.

Előzmény: Törölt nick (350107)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 -2 0 350107

A mostani MVMedison startup pályázat továbbjutói között egyetlen egy sincsen amelyik az MVM szintű energiaproblémák körében tapogatózna.

Úgy látom, az egész fejlesztési irányvonal felvett egy Musk-féle üres ötletparódia jelleget.

Hangzatos, de a lényegi problémákat meg sem közelítő piárfogásokkal hatalmas összegeket lehet leakasztani.

Előzmény: zöldkomcsi: (350106)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350106

De ez jó ötlet, ha esetleg sorba kell állni vehet pl egy gyógymasszázst, megnézhet egy színdarabot ha úgy jön ki a lépés..... vagy csak megvacsoráznak a családdal. örömlányok helye is rajta lesz e azt nem tudom.

 

Előzmény: Törölt nick (350105)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350105

Támogatta a napelemes aktatáskát is. :)

Előzmény: zöldkomcsi: (350104)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350104

Az MVM támogat startupot ami teleó alkalmazást fejleszt, mutatja hol vannak e-autó töltő helyek és milyen éttermek vagy más idő töltési lehetőségek vannak a közelében.

Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350103

Semmi baj, amúgy igazad volt.

Előzmény: Törölt nick (350102)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350102

Bocsesz, de innét indult.

Aztán nem maradt abban, és éppen tőled a legkeserűbb olvasni, hogy ebbe be is szállsz.

Amúgy sorry, nem akartalak bántani.

 

 

_cipo_  30 órája    -1 1 350058

 Itt tart a rezsim alatt az ország.

 

 

Itt fog megütni az orbángyűlöletből fakadó guta.

De jobb lenne, ha elhúznál el köpködő topikba, aztán ott éreznéd magadat otthon.

Előzmény: kobab (350057)
kobab  30 órája    0 0 350057

Tegnap reggel kénytelen voltam egy világoskék BKV buszt biciklivel megelőzni, embertelen mit bocsátott ki, három-négy csuklós busznyi fekete felhő minden elindulás után. Nem igaz hogy ezt nem lehet beállítani, mert egyébként látszatra szép busz volt. Itt tart a rezsim alatt az ország.

Előzmény: Platon (350101)
Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350101

Rendben, nem kell mindjárt anyázni, ha finoman szólsz az is elég. De te nem szóltál nem céloztál.

Előzmény: Törölt nick (350099)
Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350100

Persze egyértelmű hogy így volt, nem akartak tejelni Tarlósnak. Na de ez nehogy már a Bábolna hibája legyen.

Előzmény: Pomber Béla (350098)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 -2 0 350099

Takarodj a picsába a tarlósozásoddal együtt!

Ha nem voltál képes megérteni a finom utalást, akkor talán ez egyértelműbb!

Ez az egy hely van, ahol eddig sikerült egy kis politikamentes szigetet kialakítani, aztán meglepetésre te is beszállsz szétbaszni, hogy egy kicsit mószerolhasd a politikai ellenfelet.

Előzmény: Platon (350097)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350098

Lehet, hogy a Bábolna kapott egy jó ajánlatot és botor mód visszautasították, holott már gyengélkedtek rendesen.

Előzmény: Platon (350097)
Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350097

Ez szép és jó, de amíg Tarlós bele nem köpött a levesbe addig gyakorlatilag nem voltak patkányok. És jóval kevesebb került a városnak mint most amikor elöntötték a várost.

Előzmény: Pomber Béla (350093)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350096


Nem bontanak több műemléket mint bármikor korábban...ellenben jóval többet újítanak fel, tesznek rendbe. Látványosan fehéredik-világosodik, mosakodik ki a város a sok évtizedes mocsokból. 

 

igen, ez érdekes, az eu végnapjait élnénk? mert a monarchia idején is sokat fejlődött az ország is (ja, igen, mindég amikor jó blockban vagyunk?) Budapest főleg. "A romlás virágai"? Mindég a legszebbek? 

Előzmény: hlln (350090)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350095

....hm....hm..... most jut eszembe! 1970 es évek körül, vagy 80 is volt már, mindegy, a Galaktikában volt egy scifi novella, japán szerzőtől, amiben törvényt hoztak szabályozták a korrupciót. 

Előzmény: Platon (350092)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350094

Hol lehetne vitára bocsátani amit szoktam mondogatni? Miért nem privatizálják a NAV-ot? Alku tárgyában 10%? 20%? vagy csak 5? vagy 30? Mindegy, annyi amennyi a költség amit visszatart gebinese és abból fussa aranyozott rollsra vagy a fenét érdekli mire még. Meg is emelem a kalapom és integetek neki ha elhúz a helikopterével a fejem felett. Nem érdekel! Na de mindenki másnak kusssssssss legyen! Az utat építse aki a legjobb ajánlatot adja és a pockokat is irtsa aki ahoz ért. )-:

Előzmény: Platon (350092)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350093

A Bábolna Bio az elmúlt 30 évben szépen zsugorodott. Én úgy 27-28 éve bizniszeltem velük, akkor még ment nekik, de a jelek szerint a valódi kapitalizmushoz kevés volt az a "szaktudás", hogy a górék jó emeszpések voltak.

Előzmény: hlln (350089)
Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350092

A patkány populáció azonnal felrobban ha nem rendesen irtod. Ezért is - volt :( - egyedülálló a Budapesti siker. 

 

Tisztán világosan Tarlós korrupt panamája miatt lepték el a patkányok a várost. De legalább most másfélszer annyiba kerül, viszont a Tarlós, Mészáros, Orbán trio szépen gazdagodik.

Előzmény: hlln (350089)
Platon Creative Commons License 2019.06.09 -1 0 350091

De de. Rengeteg műemléket bontottak el, tömegesen veszik ki tarlósék a műemléki védelem alól az épített környezet gyöngyszemeit.

 

A fakivágást meg úgy csinálják hogy a belvárosban kivágják, és a külvárosban ültetnek fákat ahol már amúgy is sok van. Az én házam elé hármat ültettek be a meglévő kettő közé. Igaz hogy esélytelen hogy megmaradjon, és amúgy is gyönyörű fasor volt, de ki kell jönni a statisztikának hogy lehessen mivel takarózni a fagyilkos ingatlanpanama miatt. 

 

Tarlós, gyenge, arrogáns és korrupt. Nehéz lenne rosszabbat találni helyette.  

Előzmény: hlln (350090)
hlln Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350090

Mondjuk ennek kb fele sem igaz.

 

Nem bontanak több műemléket mint bármikor korábban...ellenben jóval többet újítanak fel, tesznek rendbe. Látványosan fehéredik-világosodik, mosakodik ki a város a sok évtizedes mocsokból. 

 

A fa-zöld terület kérdése pedig egyszerűen blöff. Rengeteg új fa, fasor, felújított zöldterület van Budapesten, szerintem minimum "egyensúlyi" a helyzet.

 

Amúgy Tarlós nagyon gyenge polgármester, egy régiós központ, "világváros" élére nem egy ilyen nulla emberke kellene.

 

Előzmény: Platon (350085)
hlln Creative Commons License 2019.06.09 0 0 350089

A patkányos sztorira nekem más belsős infóm van:

 

A Bábolnából kezdték kivenni a pénzt vagy csak simán szétcsúszott a cég, mindenesetre pár éve nem úgy dolgoztak mint korábban (mittudjamén, az 50 adagból 30-at simán nem tettek ki, eladták feketén)...emiatt is vették el tőlük a melót. A patkányok számának a növekedése pedig óhatatlanul bekövetezett így, függetlenül attól, hogy ki vette át a szerepüket ( lehet, hogy ő sem lesz jó, de ez egy másik történet).

 

 

Előzmény: Platon (350083)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.08 0 1 350088

Ez nem így működik. Haverok mindég mindenhol voltak és lesznek is. Voltak az adósság nélkül tönkrement Romániában is. Ez úgy működik, hogy ahol nem vesznek fel vagy nem kapnak kölcsönt ott is vannak haverok akiket rendezni kell, viszont azt a kölcsönt is vissza kell fizessék amit más vett fel.

Előzmény: Pomber Béla (350063)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.08 0 0 350087

Vannak dolgok tárgyak de épületek is amik határesetet képeznek a régiség és az ócskaság közt.

Előzmény: Platon (350085)
z_a_p Creative Commons License 2019.06.08 0 0 350086

Dunaparti ingatlan panamában mint Tarlós pista

 

Errol nem hallottam, mit lehet tudni?

Előzmény: Platon (350081)
Platon Creative Commons License 2019.06.08 -1 1 350085

A közgyűlés döntött. Demszkit félretették az útból az utolsó két évben. 

 

De nem akarom én Demszkit védeni, csak felhívtam a figyelmet rá hogy még Demszki is sokkal jobb volt fagyilkos Tarlósnál. Tömegesen bontják a védett műemlékeket, írtják a fákat teszik tönkre a várost.  Pont ugyanazt csinálja tarlóspista mint harmadik kerületi polgármesterként a római parti műemlék csónakházakkal. Hagyja lepusztulni, majd a cimborákkal lakóparkot épít illegálisan a helyére. 

 

A Tarlós-Orbán páros lassan utoléri Rákosit az épített műemléki környezet lerombolásában/tönkretételében. 

Előzmény: Pomber Béla (350084)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.08 0 0 350084

A négyes metró az MSZP panamája volt nem Demszkié,

 

Hogy a picsába ne... ha azt mondja, hogy NEM, akkor itt nincs 4-es metró. A degenerált asszonyverő két pofára ordétozott, hogy a Fidesz micsoda szemét, hogy leállították a 4-es metrót.

Előzmény: Platon (350083)
Platon Creative Commons License 2019.06.08 -1 1 350083

Nem nagyon vagy képben láthatólag.

 

2008 előtt semmilyen adóssága nem volt a fővárosnak. A 2010-re már összejött valamennyi, hála a válságnak, na annak most a tízszerese van Tarlós alatt.

 

A Patkányirátst meg éppen most szüntette be tavaly tarlós a szokásos korrupt trükkjével hogy a haverok bevállalták "olcsóbban", kirúgták a bábolnát, aki tisztességesen elvégezte a munkát, majd utólag kaptak tarlóstól még-egyszer annyit, hogy összességében most éppen a bábolnás ár másfélszeresét fizetjük Pista haverjainak, csak éppen a várost ellepik a patkányok, mert irtani nem nagyon irtanak. 

 

A négyes metró az MSZP panamája volt nem Demszkié, és tegyük hozzá kanyarban sincsen Tarlósék ügyeihez képest.

Előzmény: Pomber Béla (350082)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.08 0 0 350082

Demszki alatt nem volt adóssága Budapestnek

 

Te egy másik bolygón élhettél... eladósodott a város is, meg a BKV is már 100 mrd adósság körül tartott, amikor a bank széttárta a kezeit, hogy fővárosi kezességvállalás ide vagy oda, nem hitelezik jobban.

 

mégis fejlődött

 

A tömegközlekedés lerohadt, de a 4-es metrót 510 mrd-ra feltornázták, amiből ~160 mrd-ot lopásnak minősített az OLAF.

 

Demszki alatt nem voltak patkányok,

 

Akkor kezdték leépíteni a patkányirtást. Ez nem 5 perces ügy.

 

Demszki nem volt nyakig a Dunaparti ingatlan panamában mint Tarlós pista.

 

Ne röhögtess... csak a 4-es metró akkora panama volt, hogy a Fidesz összesen nem hozott össze annyit a fővárosban 8 év alatt.

Előzmény: Platon (350081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!