Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347362

Az uralkodó ideológia lényege pedig az önzés. A reklám szlogenben minden benne van:

Mert hülye azért nem vagyok!

Előzmény: Törölt nick (347361)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 2 347361

Ebben egyetértünk.

A rendszer önmagába hordozza a saját halálának okát.

 

Az öregedő társadalom, a nyugdíjkérdés nem létszám, és nem korfa probléma, hanem a társadalmi szintű jövedelem elosztásának kérdésköre.

Előzmény: zöldkomcsi: (347359)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 1 347360
Előzmény: Törölt nick (347357)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 1 347359

Ebben a politikai és pénzügyi és ideológia rendszerben az inaktívak növekedő szám aránya kezelhetetlen.

Mondom, ebben a rendszerben így ahogyan van, szerintem valami nagy krízissel fog megváltozni.

Előzmény: Törölt nick (347357)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347358

A grafikon? az magyarország népessége. szerintem a mai területére vonatkozik, de sajnos nem írta így ahonnan kimásoltam se.

 

Több 100 évesben nem igaz, ez már a kapitalizmus jelensége a leszakadó réteg kötelező jellege.

Előzmény: Törölt nick (347355)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347357

Nem problémásabb.

Az inaktívak ugyanolyan értékű tagjai egy társadalomnak, mint az aktívak.

Ha pedig mégis, akkor a társadalmi evolúció által generált jelenség, amit kezelni kell!

Azért, mert a társadalom alapvető feladat ez.

 

Előzmény: zöldkomcsi: (347354)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347356

...ez a megoldás amit a mai magyar kormány-párt alkalmaz, hogy a migráns áradattal elnyeri az inaktívak támogatását, csak ideig óráig fog működni és kell hozzá ez a gazdasági kedvező globális környezet is.

Előzmény: zöldkomcsi: (347354)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347355

Nem a cigányok szaporodtak fel itt hanem a szegények,

Ez sem igaz, mégpedig több ~100 éves távlatokban sem.

Lokálisan ható, történelmi gyökerek is determinálják a folyamatot.

 

Ezért nem oké, a grafikonod.

Az globális népességnövekedést mutat.

Nagyon nem ugyanaz más számokkal.

Előzmény: zöldkomcsi: (347353)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347354

nem probléma, csak problémásabb működtetni a politikai rendszert ha többségben vannak az inaktívak benne, problémás működtetni a pénzügyi rendszert ha nem vesznek fel több hitelt és nem fektetnek be több betétet.

Előzmény: Törölt nick (347352)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347353

Szerintem a szegénység, az életminőség alacsony szintjét kompenzálja a magas szaporaság.

 

Lehet ilyen is, de nem biztos, a nagyobb szaporaságnak egyben következménye is a szegénység.

Nem a cigányok szaporodtak fel itt hanem a szegények, ez gyakran esik fedésbe rasszal mint pl az usa-ban is, de azért nem kizárólagos privilágiuma. Pl.:

 

Előzmény: Törölt nick (347350)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347352

A választás, mint intézmény már csak a rendszer fenntartásának eszköze.

Önmaga által felállított kényszerpálya további építése.

 

De miért probléma az öregedés, mint jelenség, ami szerintem örvendetes eredmény.

Büszkének kellene lenni rá.

Jajgatás van helyette!

Előzmény: zöldkomcsi: (347351)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347351

Ebben a társadalmi gazdasági pénzügyi politikai rendszerben probléma mert minden a folyamatos növekedésre van tervezve. próbálj választás nyerni olyan propagandával, hogy elég ide 5 millió ember erre a területre, majd 150 év múlva azoknak jó lesz, de addig vagy folyamatosan csökkenni fognak a nyugdíjak vagy növekedni fog az aktívak terhe. nem fogsz nyerni, azt gondolom gondolod.

A termelékenység látszólag emelkedik mert pl betonozásnál a beton szivattyú termelékenyebb mint a saroglya és a motor fűrész az ácsnál mint a keresztvágó, viszont az olaj és más anyagok hozzáférhetősége jelentősen csökkent. Nem tudnám részletesen megindokolkolni de szerintem ez van.

Előzmény: Törölt nick (347346)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -2 0 347350

A cigány nem különösképpen szapora, úgy általában a szegénységre jellemző, ami nagyjából szerencsére itt pont egy ilyen fejlett kulturával rendelkező rasszal került fedésbe ami ahoz alkalmazkodott. az már jó kérdés mi az ok mi az okozat? A szaporaság oka a szegénységnek vagy következménye?

Ebben a kontextusban viszont igazad van.

Szerintem a szegénység, az életminőség alacsony szintjét kompenzálja a magas szaporaság.

Alapvető biológiai törvényszerűség.

Előzmény: zöldkomcsi: (347347)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347349

Látom... nem állsz :Đ  Megmondtál a főninek is? :Đ

Előzmény: Törölt nick (347348)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -2 0 347348

Gyengeelméjű vagy, hogy nem érted meg: nem állok többé vele szóba?

Melyik része nem volt érhető?

 

Előzmény: Auralianus (347345)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 -2 0 347347

Ott a tényállás a grafikon. ez van? ez. A cigány nem különösképpen szapora, úgy általában a szegénységre jellemző, ami nagyjából szerencsére itt pont egy ilyen fejlett kulturával rendelkező rasszal került fedésbe ami ahoz alkalmazkodott. az már jó kérdés mi az ok mi az okozat? A szaporaság oka a szegénységnek vagy következménye? Egykéznek a módos cigányok is, mint a swábok, mert azok se a faszariságuk miatt voltak mindég módosabbak hanem mert mások gyerekeit használták, az ő családjaik gyakorta ki is haltak.

De azt biztosra mondom, hogy ha most is annyi gyerek lenne itt mint az én generációm amiből lett, lenne itt olyan nyomor és szegénység amit el se tudunk képzelni. Legalábbis ennyi munkával, igaz akkor a nyugdíjas volt kevesebb viszont sokkal nagyobb dolgok épültek létesültek a végére már egy atomerőmű is.

Előzmény: Törölt nick (347343)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347346

Nem ugyanazok a folyamatok más számokkal.

 

Az öregedésről.

Folyamatos a zavar ennek megítélésében.

Miért probléma az egyre növekvő életkor?

Ez a technológia fejlődés, az egyre magasabb életminőség természetes eredménye.

 

Ennek csak örülni lehet.

 

Előzmény: zöldkomcsi: (347344)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.06 -1 1 347345

én értem, hogy zavar a származásod... de ez a te problémád :Đ

 

kinevetni nem a származásodért szoktalak (arról nem tehetsz)... nem is a stílusodért (arról sem, ennyire tellik)...

 

... csupán azért, mert butaságokat beszélsz folyamatosan... azt viszont nem lenne muszáj, ez a te döntésed... nekem meg erre a reakcióm a nevetgélés ;)

Előzmény: Törölt nick (347340)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347344

Csak a számok a nagyobbak de a társadalmi folyamatok ugyan azok, ahogyan Kína majd öregedni fog Afrika is. ami igen, ami gáz, hogy ahogy innen "kitántorgott másfél millió..." és az előzte meg a társadalmi krízist, úgy a Földről most másfél milliárdnak kellene kitántorogni valahová, de nincsen hová.

....na de hát tűzzel vasal terjesztettük, vagy még máig is ezt a szabad, békés, demokratikus, piac gazdaság meg stb.... gazdasági és társadalmi berendezkedésünket, hát most már e' van.

Előzmény: Törölt nick (347341)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347343

A magyar szaporább a cigánynál.

Minden jel erre mutat, csak a ok marha félreértelmezte. :D

Ne legyél már mindig az eszmerendszered foglya!

Előzmény: zöldkomcsi: (347339)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347342

Ugyan már, ez újabb trendy ezzel való foglalkozás, a középkorban nem volt nemzetállam, az egri csillagok nem a hazát védték hanem a habsburg családot. az uralkodókat alig érdekelte ez, hogy milyen nyelveken beszélnek a parasztok egymással.

Ebben a medencében magyar mindenki, valami okból itt az lesz mindenkiből. Az utolsó még kun nyelven beszélőt a 18. században jegyezték fel, de magyar volt az is az ükapja is, az a zsidó is meg a román is meg akármi is. Kár, hogy elhánytam a könyvecskét amit ismerősöm valami nyer támogatással készített, hogy milyen nagy magyarok voltak a zsidók közt a történelemben.

Előzmény: Auralianus (347338)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347341

Ne pakold át a helyi összefüggést a globális koordináta rendszerbe!

Főleg ne összevetési alapnak.

Előzmény: zöldkomcsi: (347339)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -2 1 347340

off

Nekem nincsen problémám.

Közöltem veled, hogy virtuálisa leköptelek.

Szeretnél még ezzel kapcsolatban valamit ugatérozni?

 

..de ne aggódj... én elnéző vagyok a kisebbrendűségi érzésben szenvedő félmagyarokkal ;)

 

Nem.

Te egy sunyi, gúnyolódó, undorító passzdeutcsher vagy, aki azért tölti itt a napjait, hogy itt bizonygassa, milyen jól tette, hogy eladta a korábban talán létező lelkét, aztán most azért nem találja a helyét, mert az undorító nagy pofája nem kell senkinek ott sem.

Veled ma beszéltem utoljára, nyalogasd a Merkel nagyasszony kimeneti nyílását, magad választottad, de a hazámat többé ne vedd szádra!

Előzmény: Auralianus (347338)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347339

de ha egy random általános iskola udvarára benézel, ott nem 10%ot lehet látni, hanem simán 20-30%-ot is, és pár évtized múlva ők alkotják itt a népességet

 

Ugyan már, az oroszok sincsenek már annyian mint az oroszok és a németek se akarják már benépesíteni a ritkán lakott területeket. A cigány kulturát kellene jobban megbecsülni mert az még eredeti olyan katolikus mint a a reformáció előtti, ők adhatják a modellt a jövő társadalmának.

 

Ugyanez visszafelé pont nem így megy, a német népesség lemegy 75 millióra, de abból is a fele 50 feletti, az idevándoroltaké meg felugrik 5-ről 25-re mert kapnak utánpótlást is, meg még szaporák is

 

 

Dehogy is szaporák, a már öregedő kínában hiába szüntették meg az egyke törvényt nincs gyerek akkor se, pedig szapora volt nem is régen még az is. Az utánpótlás tarthat még talán 50 évig, de ez így egyelőre a 0 val kb egyenlő, K-Európából lett a nyugat feltöltve.

 

A magyar szaporább a cigánynál. Gondold oda az 5 milliót és szaporulatát is akik a 19. század közepétől migráltak innen:

 

Előzmény: padisah (347330)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.06 -1 1 347338

Mi a problémád? Nem ismered választott hazád történelmét? 

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_magyarorsz%C3%A1gi_nemzetis%C3%A9gek_t%C3%B6rt%C3%A9nete

Horvátországot is beszámítva, még ennyi sem volt az arány...

 

...de ne aggódj... én elnéző vagyok a kisebbrendűségi érzésben szenvedő félmagyarokkal ;)

Előzmény: Törölt nick (347333)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347337

Sikeresen visszahozták a migráció fogalmát a közbeszédbe.

 

Akkor egy foga maradjon az összesnek, hogy legyen, ami fájjon!

Előzmény: zöldkomcsi: (347335)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 347336

Sweiczban pl albánok vették át az építőipart, tudja aki jár oda dolgozni csak olyantól kap munkát.

Ez egy érdekes, bár kézenfekvő ás logikus folyamat eredménye.

Beszélgettem egy faszival arról, hogy kimennek a fiatalok dolgozni Németországba a magas jövedelem reményében.

Mondja a faszi: ezek már mind az ottani töröknek dolgoznak. )Konkrét ismeretsége alapján mondta)

 

Akkor leesett.

Előzmény: zöldkomcsi: (347334)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347335

és hála trianonnak ez majdnem meg is maradt, mármint a magyar többség a kárpát-medencében. Kárörömmel is nézhetnénk ahogy a szomszédok nagy nehezen etnikai határrá alakították a politikai határt, addigra el is veszítette a jelentőségét.

Olyan elmélet is van, hogy a beáramló migránsok akkor 800-1000 körül itt vették át ezt a nyelvet ami akkor is fenn maradt mikor aztán 1000 év folyamatos betelepülések történelme következett.

Van itt valami ezoterikus vagy nem? Európa G pontja? (-:

 

               vagy ez is érdekes? nem ?  

Előzmény: Auralianus (347331)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.04.06 0 0 347334

Van vendégmunkás.

Lesz is.

 

Van hát pl az oszti német, ha úgy tetszik. Sweiczban pl albánok vették át az építőipart, tudja aki jár oda dolgozni csak olyantól kap munkát. Minket megszívatott Kölnben egy had ne írjam már kinek a kicsodája albán az is, az utolsó számlát nem fizette ki hanem adott egy kis pénzt az embereknek tudjanak haza jönni.

Amiket írsz 50 évvel ez előtt volt teljesen igaz, azóta errodálódik és ami maradt még belőle mert van azért, azt látod

Előzmény: Törölt nick (347327)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 -2 1 347333

Erre már csak köpni lehet.

De azt valami nagyot!

Előzmény: Auralianus (347331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!