Keresés

Részletes keresés

manta-z Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346995

Simának nem mondanám TP Vision nevű cégbe vásárolták be magukat és fullba ők gyártják a philps TV-it Holland tervezéssel.

Szerintem jobb mint a Samsung össze-vissza beszállítói. 

Előzmény: Törölt nick (346989)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346994

én azért reménykedem benne, hogy lendületet kapnak a tárolók és kevesebb delejt kell majd szállítgatni

Előzmény: _Berci (346993)
_Berci Creative Commons License 2019.04.01 -3 0 346993

A megujulok összesen (elmult 12 honap) ~231 TWh (ami több, mint 5 magyarorszagnyi fogyasztas). Az offshore szel kiepitese ugy igazan a ´20-as evekben fog igazan belendülni ... es atveszi (valamennyire) a mostani zsinoraram termelök szerepet.

Előzmény: Törölt nick (346992)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 1 346992

Ennek kovetkezteben, amugy a 2018 aprilis-2019 marcius 12 havi futo osszegzese igy nez ki az ideiglenes adatok alapjan (kicsit meg valtozni fog... tipikusan barnaszen, gaz, szel fel, feketeszen, biomassza, viz le... de azert okor nagy elteres nem lesz)

 

Barnaszen 125 TWh

Szel 120 TWh

Atom 73 TWh

Feketeszen 69 TWh

Szolar 47 TWh

Biomassza 45 TWh

Gaz 43 TWh

Viz 19 TWh

 

A napszel mar 30% felett, a teljes fosszilia 45% es 240 TWh alatt es belathato kozelsegben az orsegvaltas az elso helyen.

Előzmény: _Berci (346985)
_Berci Creative Commons License 2019.04.01 -4 0 346991

 

Nem kell ezt a tarsalgast annyira komolyan venni! Plane nem erdemes veszekedni ... ezt pl. az idö soran belattam (nem tegnap).

 

Amiket irsz, meg nem alljak meg a helyüket.

 

Az Energiewende egy hosszas folyamat. Ha mar valamit kritizalni kell, akkor az az, hogy pl. a fütes területen kicsi az elörelepes. Az energiagyartasnal pedig elörebb tart a mutatvany ... ugynis "növekedeifolyosokat" lehet rajzolgatni ... azon nem all rossz helyen a mutatvany. A HVDC vonalak meg epülnek. Mivel föld alatti lesz, ezert ~30%-kal dragabb lesz ... igy a hozzavalo píz kiizzadasa se megy rövidebb idö alatt.

 

Az EV nem eröltetes, hanem az egyetlen technologia, amivel hosszabb tavon elöbbre lehet jutni. Az összes egyeb (pneumatikus, hidraulikus, hidrogen/fuel_cell) ...) meghajtas egyelöre marginalais, vagy meg az se. Ha pedig NEM csinalunk semmit se, akkor marad a "business as usual", ami szinten nem megoldas. 

 

A ´20-as evekre eleg lesz a mobilizacio atallitasa, a megujulok döntö ternyerese, ... Ezeken a területeken (annak ellenere, hogy altalaban nemet adatokat szoktam berakni) Europa szamit. Mas területekre csak indirekt modon tudunk valamennyire hatni (India, Kina).

 

Passziv haz.

Ha meg emlexel, akkor a passziv haz energiafogyasztasa ~15 kWh/m2/ev. Nos, Nemetorszagban a hazakat jelenleg 70-re epitik ... van kicsi tamogatas az 50-re (egy altalanos haze pedig 150-250). Hat, ez igy lepeget. Nem irhatod elö marol holnapra, hogy csak passziv haz epithetö ...

 

A gond inkabb ott van, hogy sok, nem elegge fejlett orszag nem engedheti neg maganak, hogy nagyobb lepesekben haladjon. Vagyis az atallashoz kellenek adottsagok, amelyekkel so orszag nem rendelkezik (az adottsaghoz tartozik a tudati hozzaallas is). Pl. atomenerian lehet ugyan rugozni, de tudjuk, hogy az nem vezethet a globalis megoldashoz ...

 

Előzmény: kobab (346988)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346990

Figyelj... az éves összesítő nem segít (külön írtam)... havi területi felbontású térkép nincs... a szövegből pedig kiderül,
(az összesítőből és a havi lebontásból is) hogy miről beszéltem.

 

És igen, folyamatosan erről beszélek több topicban is...  az összes éves csapadékmennyiség kb változatlan mennyisége
mellett is a területi/időbeli eloszlás az extremitás irányába mozog... trendszerűen... nem csak az OMSZ, de a WMO is

pont ugyanerre az értékelésre jut évek óta...

Előzmény: kobab (346987)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346988

... és a dicsőséges Wehrmacht győzedelmesen halad Moszkva elfoglalására. 

 

Bocs Berci, de Auralianus gondoskodott a hangulatomról. 

 

A topik öt legnagyobb Energiewende rajongója között vagyok (ha nem három, vagy veled együtt kettő) de basszus, az induláshoz képest a szél fejlődés gyakorlatilag leállt, a déli új hálózati összeköttetés lakossági ellenvetések miatt leállt és kilátástalan, a solar technológiát meg "megszerezték" a kínaiak. (Ezt szeretnék elérni a gépjárműiparban az EV erőltetésével.) A tárolásban nem sikerült áttörést elérni, holott a németek úttörők voltak a vízbefecskendezéses sűrítés terén, hiába vannak kiváló német intézetek, az eredmény nem látszik. Tudom az EU preferenciák is változnak, de ide (Kutatás) kellene önteni a pénzt nem a keleti térburkolatokra azért hogy a maffiák többet lopjanak. 

Maradtak a passzívházas meg az energiahatékonysági megoldások, minden más érdemben elvérzett. Ha még emlékszel milyen nagy reményeket fűztünk a VW motor bázisán épített egyen CHP rendszerekhez. Nagy tételben fogadtam volna hogy ez sikeres lesz, és ez is elhalt. 

 

Nézd, én meggyőződéses megújuló párti vagyok, de minek örüljek?!

 

Azt kihagytam, hogy hála istennek a támogatás visszaszorulóban, (ez az elmúlt évek legnagyobb előrelépése) bár pl itt nálunk a maffia most veti rá magát a solar támogatási rendszerre. 

Előzmény: _Berci (346985)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346987

A hazudozót visszavonom, az túlzás volt részemről (bár elismerhetted volna hogy tényleg, van területi) de hogy dilettáns vagy, az hétszentség. 

Előzmény: Auralianus (346986)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346986

ok... rád hagyom... sokadjára... 

Előzmény: kobab (346984)
_Berci Creative Commons License 2019.04.01 -4 0 346985

 

Eltelt 2019 marciusa. Ez a honap volt eddig a legjobb a megujulok szempontjabol. A masciusban felhasznalt villamosenergia 54,4%-a keletkezett megujulobol.

 

 

Mar lassan azon lehet meditalni, hogy a pohar mar felig tele van-e, vagy meg felig üres?

Hozza kell tenni, hogy az idöjaras nem ismeri a naptarunkat ... eves atlagban (az ebben az evben az eltelt 3 honapra 45,3%!

 

 

kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346984

Hazudsz. 

 

Azt írtad hogy területi nincs. 

 

... én írtam neked, hogy van. 

 

... és még te oktatsz ki,hogy mit kellene elolvasni alaposan. 

 

Az hogy dilettáns vagy, az egyértelmű, a nagyobb gond az hogy pofátlan hazudozó is. 

 

 

Előzmény: Auralianus (346983)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346983

legalább a saját linked információid olvasnád el alaposan...



Az évi csapadékösszeg térbeli eloszlása (13. ábra) alapvetően tükrözte ebben az évben is a domborzati adottságok hatását, azonban ezúttal igen jelentős területi különbségek is adódtak a Dunántúl középső régiói és a Tiszántúl között. A Balatontól északra a Bakonyban, a Börzsönyben és a Bükkben jóval 850 mm feletti éves csapadékösszeg fordult elő. A legmagasabb éves csapadékösszeget (1058 mm) 2018-ban Bakonybél állomáson összegeztük. A csapadékban szegény tavaszi és őszi hónapok miatt a Nógrádi-medencében, a Cserehátban, a Hernád völgyében, a Bodrogközben, illetve hatalmas területen az Alföld középső és keleti tájain 500 mm közelében és az alatt alakult az éves csapadékmennyiség. A legalacsonyabb éves csapadékösszeget az Szabolcs-Szatmár megyei Tiszabercel állomáson jegyeztünk, ahol mindössze 382 mm volt az éves csapadékmennyiség (I. táblázat). 


Az egyhavi SPI (standardizált csapadékindex) alapján áprilisban extrém meteorológiai aszály alakult ki (SPI1= -2,5) az ország szinte teljes területén. Borsod-Abaúj-Zemplén és Győr-Moson-Sopron megyét kivéve a csapadékhiány igen jelentős volt áprilisban. Más hónapokban és a hosszabb időtartamot figyelembe vevő SPI értékek nem érték el az aszály definícióhoz szükséges -1-es értéket országos áltagban. A részletes területi vizsgálatok szerint azonban a Felső-Tisza vidéken a száraz ősz miatt novemberre az SPI3 és SPI6 szerint kis területen extrém meteorológiai aszály megjelent.

 

Helyette megint huppogsz és személyeskedsz...

 

 

Előzmény: kobab (346982)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346982

Na várjunk!

 

Azt írtad, hogy területi nincs. 

 

Válaszul írom, hogy van. 

 

Erre nem azt írod, hogy köszönöm hogy szólsz, hanem még játszod a hozzáértőt. 

 

Szóval azért ehhez pofa kell, azért ez vérlázító. 

 

Az hogy baromság amit erőltetsz az egy külön történet. Haragoszöld a táj nyáron ott, ahol harminc éves sárga volt nyáron. De te ezt is jobban tudod.

 

 

Előzmény: Auralianus (346981)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346981

igen, el kéne... pl a szöveges értékelést... és akkor kiderülne, hogy az éves összesítő ábra mennyire nem
elég annak megítéléséhez, hogy a mezőgazdaság szempontjából aszályos volt-e az év...

Előzmény: kobab (346980)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346980

nem a mennyiség számít nézd meg az eloszlást (területi itt pl nincs) az a gond...

 

Ott van, csak el kellene olvasnod, pl az első linken: "Az éves csapadékmennyiség országon belüli eloszlása nagyjából a sokévi átlagnak megfelelõen alakult."

De van ábra is hozzá. 

 

Előzmény: Auralianus (346975)
manta-z Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346979

Az LG mellett a Samsung is a vicc kategóriára csúszott le több dolog miatt is (panel lottó , op rendszer , színkezelés) . A Philips viszont feljött, az se tökéletes, de ezeket már veri.  A Sony az meg Sony a legdrágább a legjobb, de még annak is van pár hülyesége. 

Előzmény: Törölt nick (346976)
pottyantoswc Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346977

nekem ez tetszett

 

Vezetője megállt segíteni és összesen tizenhat(!), egyenként hatkilós porral oltó tartalmát fújták be a motortérbe.

Előzmény: orgonatündér (346950)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346975

nem a mennyiség számít nézd meg az eloszlást (területi itt pl nincs) az a gond...

 

... ha az éves csapadékmennyiség fele lehullik tavasszal, aztán hónapokig semmi, akkor gyanítom a gazdák szerint aszályos az év.

 

 

Előzmény: kobab (346974)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346974
Előzmény: orgonatündér (346967)
kzdiesel Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346973

Mostanában gondolkoztam azon, hogy veszek egy TV-t...
Még sose volt... ezért szakemberhez fordultam.
Többel is beszéltem, mindegyik óvott több márkától.

Két dolog egybevágott: az LG nem TV, csak annak látszik(volt aki a BMW-hez hasonlította), Samsung még a legjobb a sok ipari hulladék között.
De aztán mégse vettem TV-t.
Nőm sincs egy ideje...
Mennyivel egyszerűbb az élet, azt most kezdem felfedezni 34 év után.
A nagy dolgok egyszerűek,és ami nincs az nem okoz problémát!

Előzmény: GPS (346934)
manta-z Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346972

Air mouse nak hívják legtöbb androidos tv vel működik.  

Előzmény: GPS (346958)
,m,1710 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346971

Persze egypár taktikai atomot ideoda (hogy miért az lényegtelen) a okostelefonok ára viszont csökkeni fog (akkor egyböl veszek négyet)

Előzmény: zöldkomcsi: (346970)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 -1 0 346970

Az majd a háború után lesz, úgy szokott lenni.

Előzmény: ,m,1710 (346969)
,m,1710 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346969

Meg egy jo járványal megspékelve, mitszolsz hozzá? bingo

Előzmény: zöldkomcsi: (346968)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 -1 0 346968

Sose mondják, pedig Szíriában nem csak háború van hanem aszály is már 5 éve. Gondoltam ideje már itt is valami. )-: és...kárörömre éhesen várom, ahogy korgó gyomorral babráljátok a telótokat. )-: ..meg az okos tévéteket ))-: szóval gondoltam közbe szólok már valamit. (-:

Előzmény: orgonatündér (346967)
orgonatündér Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346967

Pontosítom, hogy mit nem értek:

Ha Magyaroszágra gondolsz, akkor volt azért néhány.

Ott lenne 2007, 2011 (szerintem ez a legaszályosabb az elmúlt 30 évben), illetve a 2018 (ami itthon még elfogadható volt, de a Duna felettünk levő vízgyűjtőjében a 2011-esssel ért fel).

 

 

Ha világszinten, azt nem tudom.

Ami nem esik le itt, az majd leesik amott.

Területi és időbeli eloszlás persze leng, mint a győzelmi zászló.

Előzmény: zöldkomcsi: (346964)
kobab Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346966

Azt hittem van valami népi megfigyelésed. Régen szibériai meg egyéb naptárakat néztek a népek. Szóval valami ilyesmi. 

Előzmény: zöldkomcsi: (346963)
kobab Creative Commons License 2019.03.31 0 1 346965

Lenn látod a hasonló termékeknél a Samsungot

https://www.grx.hu/shop/taviranyitok-1/tv-taviranyitok/lg-remote-control-mozgaserzekelos-taviranyito-an-mr500g

 

De nézd: https://prohardver.hu/teszt/trust_wireless_keyboard_mouse/teljes.html

 

Vidd vissza GPS a tévét, ez az öregség jele ha valaki bevackol a tévé elé. A pénzt ha kell segít a topik befektetni, nekem (már most) szuper ötletem van rád szabva. Vegyél ki egy menhelyes kutyát és sétálj vele tévézés helyett. 

Előzmény: GPS (346958)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346964

Mostanában, amilyen nem volt már vagy 100 éve.

Előzmény: orgonatündér (346962)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346963

Nem tudom, csak úgy gondolom. (-: 5-6 kell hozzá, arra mondják, hogy statisztikai katasztrófa, amikor csak olyan rossz évek követik egymást előáll egy helyzet egy év ami olyan mint ha lett volna egy nagy földrengés vagy valami.

Előzmény: kobab (346961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!