Keresés

Részletes keresés

Luk Récia Creative Commons License 2004.02.12 0 0 134

Nem új vallásokat kell alapítgatni, hanem a meglévőket rendeltetésük szerint használni. Az új vallás alapítása póttevékenység!
.Zorq Creative Commons License 2004.02.11 0 0 133
Ebben egyetertunk. Mar az elso hozzaszolasomban is (26.) ezt irtam, csak Amida kotott bele a "keresztenysegbol ferdult" kifejezesbe, innen kerekedett az egesz vita.
Előzmény: rinpoce (132)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.10 0 0 132
Pontosan. De ez mennyire változtat a lényegen? Én mindig is a gnosztikus közösségröl beszéltem akik nézetei látensen végig huzodtak a kereszténység kezdeteitöl kezdve egészen a New Age korszakáig.
Ezt el kell fogadnod, ebben semmi sértö, vagy bánto szándék nem volt.
Ebbol a tanitásbol születet a New Age, az uj kor hitvallása...
Előzmény: .Zorq (131)
.Zorq Creative Commons License 2004.02.10 0 0 131
Pontosan ezert (Jezus, es a kereszt szerepenek alternativ ertelmezese miatt) nem hitvallo kereszteny felekezet, hanem gnosztikus szekta.
Előzmény: rinpoce (130)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.09 0 0 130
Nem a keresztény tanitásnak mond ellent Zorg, hanem a keresztény tanitások egyik ám valoban legnépesebb változatának. Többféle keresztény tanitás van, amelyek Jézus szerepét nem teljesen ugyanugy értelmezik, vagy az egyház szerepét értelmezik másképp.
VAloban ilyen a gnosztikus tanitás is..
Előzmény: .Zorq (129)
.Zorq Creative Commons License 2004.02.09 0 0 129
"Jézus alakját sem teszi a Gnoszticizmus jelentéktelenné. Éppen ellenkezőleg. Ajánlom a Pistis Sophia-t."

Csak eppen Jezus aldozata helyett Jezus feltamadas utani, ennelfogva "titkos" tudasat teszi a megvaltas elhozojanak. Pont ezert ellentmond a keresztyen tanitasnak, mely szerint Krisztus aldozata reven bekulunk meg Istennel es nyerjuk el a Szentlelek ajandekait (ujjateremtes). Nem a tudas utjan torteno jaras, hanem a kereszt utjan torteno jaras folyaman.

Előzmény: Zealander (117)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.09 0 0 128

Ó, ó, ó, szerény, mint az ibolya... Hát az ember nem adhat áldást a másiknak?

Mert én szoktam, pedig én is csak egy ember vagyok:))) Igaz, én a hasamon keresztül is élek:)))

Előzmény: rinpoce (127)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.08 0 0 127
Nem tehetek mást Avi.. :-(((

Nem küldhetek áldást, mert nem vagyok isten, de még a legeslegkisebb angyala sem..
Csak egy ember vagyok, aki a lelkén keresztül él...

Előzmény: aranyviktor (126)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.08 0 0 126
NAgyon szivesen elmennék talira, de ezer és egy akadálya van.Csak az egyik, hogy vidéken élek, a másik, hogyha téged betegnek kell mondani engem nem tudom minek, de erröl nem akarok beszélni..

Lelked rajta, pedig gyógyhatású a főztöm:) És olyan élmény megenni, mit szem nem látott, fül nem hallott, mondhatni földöntúli:)))

MAjd ott leszek lélekben.
Én is ezzel szoktam kimenteni magam:)

HAtalmas, mondhatnám elementális lelkem van, mindent megél, mindenhol ott van, és mindent szeret és megbocsát.. :-)))
Na jó, de ha az enyém még nem elementáris, és nem tud neked megbocsátani? :) hehhhehe

Akkor legalább küldj a résztvevőknek gyógyító áldást!


Avi



Előzmény: rinpoce (125)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.08 0 0 125
Avi!

Ebben semmi kétségem nincs. Ezért is kérdeztem, hogy a polaritás nélküli örömhöz Istent, vagy a szentlelket kapcsoltad-e? Mert tudom, hogy te keresztény vagy. Csak a számokkal nem tudtam mit kezdeni, hiszen pár szám semmiképpen nem lehet polaritás nélküli öröm.

Mindenesetre különleges örömnek kell lenni, és nem földi eredetünek, mert tudod: jinjang jel!!!
Égi és anyagi világ összekapcsolása...

NAgyon szivesen elmennék talira, de ezer és egy akadálya van. Csak az egyik, hogy vidéken élek, a másik, hogyha téged betegnek kell mondani engem nem tudom minek, de erröl nem akarok beszélni..
MAjd ott leszek lélekben.
HAtalmas, mondhatnám elementális lelkem van, mindent megél, mindenhol ott van, és mindent szeret és megbocsát.. :-)))
JA és igyexik senkit sem bántani...

Előzmény: aranyviktor (123)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.08 0 0 124

Közben szembe jutott például valami, ami kifejezetten anyagias, és mégis a spiritualitás következtében fejlődött ki nálam, ez a főzéshez való ihlet, és érzék, amit senki nem vitat el, aki egyszer is evett a főztömből.

Zealanderrel szervezünk egy főzős talit, én leszek a szakács, meg vagy hívva:)


Avi



Előzmény: aranyviktor (123)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.08 0 0 123

Nade rinpoce kedves:)

Ez nem rendszám, hanem irányítószám:) Lényegében azt írja le, hogy aki az Istenre teszi az életét, nagyobb örömökben részesül, mint amelyeket a földön hajszol.

Jézus úgyanúgy a spiritualitásra hívta fel az anyagiassággal szemben a figyelmet, amikor azt tanította, hogy keressük elsősorban !!!! Isten országát, s a többi megadatik nékünk.

Sőt, aki ezért félreteszi, háttérbe szorítja anyagias vágyait, érdeklődését, még anyagiakban is százannyit kap, lelkieket pedig még pluszban.

Jézus nem kevesebbet igért, mint azt, hogy aki szereti őt, követi tanítását, abban lakást vesz az Isten, az pedig már csak-csak jó dolog kell, hogy legyen:)

Sok macera ért a spirituális útra lépésem óta, de az biztos, hogy olyanokat is megtapasztaltam, amiket nem adnék semmiért! :)))


Avi



Előzmény: rinpoce (122)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.08 0 0 122
nade avi! Olyan ez, mint egy rendszámtábla.. Nekem ez nem mond semmit..
Arra viszont gondolok, hogy talán a szentlélekkel kapcsolatos, valamilyen nem földi öröm....
Előzmény: aranyviktor (121)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.08 0 0 121

Iz 64.2-3.
Előzmény: rinpoce (113)
füegy Creative Commons License 2004.02.08 0 0 120
Aha...:)))!
Előzmény: Amida (119)
Amida Creative Commons License 2004.02.07 0 0 119
füegy.

Sör?
örülök ha cigit tudok venni:)
Ballantines, jéggel.
A jég amúgy érdekes játékszer.

Amida
ps. lassan-lassan

Előzmény: füegy (116)
Zealander Creative Commons License 2004.02.07 0 0 118
Természetesen azt akartam írni, hogy:

kihagynák

:)

Előzmény: Zealander (117)
Zealander Creative Commons License 2004.02.07 0 0 117
"Amely gnosztikusok ilyen tudast keresnek, ertheto, miert hagyjak ki Istent a dologbol..."

Erős kételyeim vannak, hogy ismernéd a Gnoszticizmust. Kihanynák Istent? Éppen ellenkezőleg. A tudást el kell nyerni, de nem árt a szövegekből tájékozódni és nem az ellenfél írásai alapján gondolkodni róluk. A tudás nem más mint választás kérdése. Ilyen egyszerű. A gnózis Isten ajándéka. Nem lehet tőle ellopni:)
Tehát ebben a tekintetben pont nem ellenkezik a kereszténységgel.

Jézus alakját sem teszi a Gnoszticizmus jelentéktelenné. Éppen ellenkezőleg. Ajánlom a Pistis Sophia-t.

Az irányzatok sokasága meg nem érv, mert a keresztény szekták mértékeihez viszonyítva semmiség:) (A főbb hitelvek meg nem ütköztek, eléggé konzisztensek voltak.)

Zealander

Előzmény: .Zorq (52)
füegy Creative Commons License 2004.02.07 0 0 116
Köszi :) Én is igy gondoltam, hogy érezni..:)
ps: sör nem jó ? :)
Előzmény: Amida (115)
Amida Creative Commons License 2004.02.07 0 0 115
füegy.

Nagyszerü.Nem látni fogja - érezni.
Akkor nincsenek kérdések mondva, ha az aki melléd ért válaszokat recitál. Nagy csönd van akkor.

Amida
ps. igyál egy teát, lélegezz lassan:)

Előzmény: füegy (112)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.07 0 0 114
VAloban erröl a buddhistáknál is volt szo..Voltaképpen ezzel az örömérzéssel kellene napjainkat élni, és ebböl az állapotbol ki nem mozdulni.
DE polaritáson tuli öröm nem létezik, mivel az élet a földön a polaritásbol ered, és minden mi van a polaritáson nyugszik..
TAlán egy boddhizsatva, aki már a nirvánába tart, megtapasztalhatna egy polaritáson tulmutato érzetet, a mindenki irámt érzett szeretet és szánalom érzését...
Előzmény: Siphersh (108)
rinpoce Creative Commons License 2004.02.07 0 0 113
Hol beszél ilyesmit a biblia???

És miért nem látta senki?

Előzmény: aranyviktor (109)
füegy Creative Commons License 2004.02.07 0 0 112
Akárhogyan is szeretném, nem tudom elmagyarázni, vagy csak nagyon hosszasan. Annyira hosszasan, hogy a lényeg elveszne.
Ezért csak annyit tudok irni neked,hogyha eljutsz oda,látni fogod a különbséget.
Előzmény: kiring (111)
kiring Creative Commons License 2004.02.07 0 0 111

Volt? Mi a különbség két olyan idöszak között, amikor még kérdez, és amikor már nem kérdez az ember?
Előzmény: füegy (110)
füegy Creative Commons License 2004.02.07 0 0 110
Volt olyan időszak is.
Előzmény: kiring (106)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.07 0 0 109

Igen, az Öröm, az a polaritáson felül áll, arról beszél úgy a Biblia, hogy szem nem látta, fül nem hallotta, szív nem érezte.....
Előzmény: Siphersh (108)
Siphersh Creative Commons License 2004.02.07 0 0 108
Az, Aranyviktor attól függ, hogy mit nevezel örömnek. A valódi öröm ugyanis nem csupán a létélmény egy lehetséges minősége, hanem az eredeti Élet elidegeníthetetlen természete.
Előzmény: aranyviktor (107)
aranyviktor Creative Commons License 2004.02.07 0 0 107

Nem lehet a polaritásban az egyik pólust kizárólagosan megélni. Amíg az öröm létezik számunkra, addig meg kell élnünk a boldogtalanságot is.


Avi



Előzmény: rinpoce (104)
kiring Creative Commons License 2004.02.07 0 0 106

Ěrod:

"Igazad lehet a Mester kérdésben is, hogy kell mellénk valaki.
Csak én már lassan ott tartok, hogy nem is tudnék mit kérdezni Tőle.....:))"

És tudsz-e magadnak kérdéseket feltenni?

Előzmény: füegy (83)
kiring Creative Commons License 2004.02.07 0 0 105

Egy 1914-ben kiadott könyvben (Conradi L.R: A titok felfedezve; A hét pecsét feltörve)találtam egy utalást Dániel 12/15-re, holott ennek a fejezetnek csak 13 verse van...
Előzmény: füegy (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!