Keresés

Részletes keresés

özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2004.01.19 0 0 8
Tegnap a Szeretem OV topikon azon ment a röhögés, hogy mindenki olcsóbban vette a kenyeret, a szórólapon feltüntetett árnál.
White Falcon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 7
Csúnya kérdés,nem csúnya válasz.Először is,nem vagyok komcsi.Nem voltam,meg nem is leszek,egész egyszerűen azért,mert nem vonzó ideológia.Ezért előrebocsájtom,ha kicsit többet olvastál volna tőlem,te is tudnád azt,mint Turul,hogy nem az MSZP vagy az SZDSZ híve vagyok.Hosszú sorokban ecsetelhetném,milyen dolgokban nem értek velük egyet,de az nem ez a topik.Ám túllépve ezen,máris besorolsz szavazóik közé,őket pedig rögvest azonosítod azok ideológiájával és tetteivel.Ez már csak azért sem korrekt,mert ez a kollektív bűnösség elve,ami egy elvetendő ideológia,nem is csoda,hogy a nyugati szövetségesek egy évvel a háború után felhagytak vele.És ez önmagaddal szemben sem őszinte,hiszen én csak két évnyi kényszerúttörőséget örököltem a félmúltból,míg mások azért többet,ergo csöppet fura.Az idézőjelbe tett baloldal alatt természetesen az MSZP-t érted.Itt is előrebocsájtom,hogy:
-nem vagyok tagja az MSZP-nek
-sem a FIBISZ-nek
-a BIT-nek sem
-nem vagyok tagja az SZDSZ-nek
-az Új generációnak sem.
Pártoló tag sem vagyok,van egy kormányszóvivőjük,meg egy rakat politikusok,hogy magyarázza a bizonyítványt.
Csak azt kérem,hogy majd akkor rágalmazz,hogy ha kellő alapod lesz rá.Érzékenységet pedig kár elvárni,ha a vitapartner mindent csak Fidesz-MSZP kontextusban lát.Úgy látszik,nem volt feltűnő,hogy csak 85%-a a szavazóknak húz egyik vagy másik párthoz,és azon kívül is van élhető tér.
Végezetül pedig: ha olvastad,külön írtam,hogy nem őket védem,mert ütközik az elveimmel,azt kifogásoltam,hogy alaposabban kidolgozott kritikát is felhozhattak volna,ami korántsem azonos a felhozott tételek negligálásával.Ez a különbség a vitaalapot képző pamflet és az acsarkodást ösztönző vádaskodás között
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.19 0 0 6
mondd (őszinte választ várok, már ha az őszintefogalom egyáltalán érthető és értelmezhető fogalom egy komcsi számára):
foglalkozott-e valaha is a "baloldal" a jobboldal érzékenységével?

szerintem soha az életben. szóval örüljetek, hogy ennyire visszafogott és humoros, mondhatni lagymatag a fideszisták tájékoztató kiadványa.

Előzmény: White Falcon (3)
vpe Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5
Érted lopunk nem ellened!
White Falcon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 4
Ez nem figyelmesség kérdése.A kiadó volt oly szíves önmagát oly betűnagysággal feltüntetni,amit szerződések apróbetűsében olvasol,míg a kampánycím szódásszemüveggel is olvasható:D
Előzmény: Kulik (2)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 3
Na végre:D Azt értem,kit akartok felelősségre vonni,én csak azt mondom,ez kijöhetett volna az UFI-ban is,kicsit mélyebb utánajárással.Nem akarok az ördög ügyvédje lenni,de sok pártpreferencia nélküli,nem radikális szavazó számára sértő az a stílus,amit a Fidesz és ifjúsági szervezete használ.Nem kétséges,hogy az MSZP számotokra kibékíthetetlen ellenség,de ez nem jelenti feltétlenül azt,hogy mindenkivel szemben úgy kell fellépni,hogy "mi jobban tudjuk,jobban csináljuk",mert ez könnyebben csapódik le arrogánsként,mint magabiztosként,és a biztos győzelemhez tetszik vagy sem,a mi meggyőzésünk is szükséges.Nem kétséges,hogy kampányfogás,és tudom,hogy politikai öngyilkosságot követnétek el,ha pl. nyíltan beismernétek,hogy azért a vállalkozói rétegnek is mélyen benne van a keze az árképzésben
Előzmény: Turulmadár (1)
Kulik Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2
"...Csupán meglepett a szupermarket-jelleg,amiben a kiadvány érkezett,azon pedig fölöttébb csodálkoztam,hogy a nevüket általában vállaló Fidelitas-tagok most teljes anonimitásban hozták ki ezt a kiadványt..."

Úgy látom nem olvastad el figyelmesen.
A gázdíj-emelés 11%-a alatt a következő szerepel:
Kiadja: Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Női, Nyugdíjas és Munkás Tagozat

Előzmény: White Falcon (-)
Turulmadár Creative Commons License 2004.01.19 0 0 1
Rajta wan a kiadwányon a felelős kiadó newe. ;)
Előzmény: White Falcon (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.19 0 0 0
Szerintem amikor ezt az anyagot készítették, még olcsóbbak voltak az árak.
A krumpli is már 140-150 forint
Előzmény: White Falcon (-)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 topiknyitó
Nemrég,munkából hazafele jövet postaládámban találtam egy "árukatalógust",ami erősen hasonlított a Tesco ill. Media Markt leporello-ira,ám mégsem az volt,hanem a Fidelitas lelkes fiataljai által fenntartott www.bankarkormany.hu kiadványa.
Előre szólok,hogy a topik nem provokatív jellegű,mert eszem ágában sincs megvédeni a kabinetet,mert az ab ovo ütközne az elveimmel.Csupán meglepett a szupermarket-jelleg,amiben a kiadvány érkezett,azon pedig fölöttébb csodálkoztam,hogy a nevüket általában vállaló Fidelitas-tagok most teljes anonimitásban hozták ki ezt a kiadványt.Nevezetesen azon kívül,hogy melyik honlap "küldte",semmi más azonosító nem szerepel,holott elég egyértelműen kampánykiadvány.A benne felhozott példák egyrészt igazak,másfelől viszont nagyban általánosítanak is.Abban ugyanis eltér egy szupermarkettől,hogy annak árképzési politikáját nem tette magáévá,és ebből kifolyólag elhallgatja a tényt,hogy semmi sem betonbiztos abból,ami a kiadványban szerepel.Egy átlagos hipermarket pl.,ami saját sütődével rendelkezik,még a tavalyi szárazság ellenére sem építette áraiba az emelkedő költségeket,mert beszállítóival a szokásostól jóval eltérő áron egyezik meg.Tehát következő alkalommal,amikor Selmeczi Gabriella a Tesco-ba megy kiflit venni,nem fognak érte 30 ft-ot elkérni.A gázdíjemelés reális,de a kiadvány elfelejti megemlíteni,hogy a gázdíj összegét a regionális társaság árpolitikája határozza meg,és ahogy az MSZP,úgy ők sem emeltek soha szót az ellen,hogy bizony-bizony,az áram- és vízszolgáltatókhoz hasonlóan ezek a társaságok saját paritásos rendszerükön belül néha még többet is elkérnek,mint a valós szolgáltatás.DDGÁZ,aki arra lakik tudja,mire gondolok.A luxuscikknek számító cigaretta az első a felsorolt termékek között,ami szabott hatósági áras,de itt is elmarad annak a feltüntetése,hogy nem egyből lett 320-ból 440 ft,hanem 20 ft-onként fokozatosan,mint ahogy az is,hogy most nem az árát,hanem az adótartalmát emelték.Itt két,különösen kövér lózungot hagytak ki: elfelejtették megfeddni a kabinetet azért,mert a cigaretták 57%-os adótartalmát csupán 2009-től írja elő az EU,és már most 58%,mint ahogy azt is,hogy a vágott dohány adóját 121%-kal növelték,ami szálanként kevesebb adót jelentene(30%),mégis ismerek olyan terméket,ami 190-ről 270-re ment fel.A gyógyszerek áremelése pozitív pont,kimaradt azonban,hogy van különbség a megszokott és a hasonló,generikus gyógyszerek között,mint ahogy az is,hogy itt sem igazán áremelés történt,hanem sok készítményt kivettek a támogatotti körből,ami nem csak a félrenyomtatott közlöny "érdeme".A vonatjegy. A 120 km-es jegy 990-ről 1100-ra nőtt.Itt több ponton éreztem hibásnak a dolgot.Először is,vegyük azt,hogy az km-enként 1 ft-nyi emelés,ami éppenséggel ellenpélda,mert a gázolaj árát nem 1 ft-tal emelték km-enként.Az ártámogatási rendszer évek óta változatlan,ami sorozatos veszteséget okoz a MÁV-nak,tehát ez a másik pont,ahol a jelenlegi kabinet közpénzt dob ki az ablakon.A BKV-buszjegy.Kevesen tudják,de a BKV az egyetlen közlekedési társaság az országban,ami a MÁV-hoz,a MAHART-hoz és a MALÉV-hoz hasonlóan visszaigényelheti a gázolaj ÁFA-tartalmát,így kevésbé veszteséges,mint a többi társaság.Egyébiránt még a polgári kormány sem változtatott azon az '50-es évekbeli gyakorlaton,hogy a pénzügyminiszter határozza meg az árképzés támogatását.A burgonya alapvető élelmiszer,de ára fajtánként változó,ráadásul helyenként is,itt jön megint képbe a piac,a szuper- illetve hipermarket.A tej.A Parmalat csődbe megy,miközben az "árukatalógus" készítői megfeledkeztek az általuk(egyébként helyesen) életre hívott EU-normával,miszerint különbséget kell tenni tej és reggeli ital között.Puszit kap tőlem az a fidelitasos,aki tejet(tehát nem reggeli italt) talál nekem 1 l-es kiszerelésben 145 ft-ért,ami már most 180 ft,és nem 170,de ha tudják,hol lesz 170,adják meg a bolt címét:D Víz és csatornadíj.Nem akarok azon kekeckedni ki nem teljesítette saját vállalását,hogy a 2000 fő alatti települések mind csatornázva lesznek,de ez megint regionális tétel,ami szintén "testvériesen" és nem igazságosan van szabályozva.A korábban Fidesz-kormányozta Szegeden pl. 135 ft lesz,mert tisztítatlanul(!) engedik szennyvízüket a Tiszába,míg a Balatonnál 410 ft.Utoljára maradt a "szakmunkáskenyér",ami megint egy vegyesvágott.Nem lehet különösebben sörfogyasztó a lelkes társaság,minőségi márkát ugyanis már rég nem kapni 118 ft+ü áron,persze lehet,hogy az ihatatlan T.G. sörre gondoltak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!