Keresés

Részletes keresés

White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 66
Nem lett volna kifejezőbb a nem ismered? Csak úgy kérdem,mert úgy nem hangzana agresszíven,elvégre én sem vagyok agresszív a vitapartnereimmel
Előzmény: Don Alfonso (65)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 65
"tehát meghívólevéllel van kinn"
Nem, útlevéllel és vízummal van kint.
Te eccerűen nem érted.
Előzmény: White Falcon (64)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 64
Szóval a bulvárlap elfelejtette közölni,hogy Cini tartózkodási helye némi utánkereséssel publikus,és elég szervezett volt,ugyanis a szilvesztert LA-ben töltötte előadóként,tehát meghívólevéllel van kinn.Csak épp haza nem jön,az változatlan.Újabb műsor nincs betervezve,tehát már nincs miért kinnmaradnia(kivéve,hogy a los angelesi magyar közösséget még nem lopta meg-bocsánat,még nem csalta ki a pénzüket)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 63
Na ja, van olyan is, hogy executive pardon. Az elnök adathat zöld kártyát olyan embereknek, akiknek egyébként nem lenne jogalapjuk rá. De ilyen évente kettő szokott lenni. Erre a lehetőségre azért én Zalatnay helyében nem bazíroznék életstratégiai döntéseket :)
Előzmény: Derek (61)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 62
Ejnye-bejnye,Színes Mai Lap! Ez történik,ha nem járok utána dolognak.Vajon hol volt Cini szilveszterkor?
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 61
Korlatozottak az igaz de ez nem jelenti azt ,hogy lehetetlen.Lattam par hasonlo esetet.
Meg egyebkent az USA-ban semmi sem lehetetlen,csak meg kell talani hozza a megfelelo embert.
Előzmény: Don Alfonso (59)
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 60
Korlatozottak az igaz de ez nem jelenti azt ,hogy lehetetlen.Lattam par hasonlo esetet.
Előzmény: Don Alfonso (59)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 59
Túristavízum esetén a jogi lehetőségek igen korlátozottak. Talán ha férjhez megy.
Előzmény: Derek (55)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 58
the patriot act is in the burning bush:-) előre közlöm,nem vagyok Marshall Mathers,ezért tisztelettel kérem a Secret Service-t,ellenem ne indítsanak nyomozást:D Szerintem a PA igazi célja a '73 előtti állapotok restaurálása
Előzmény: Don Alfonso (56)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.18 0 0 57
kösz
Előzmény: Derek (55)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 56
Hiszed, nem hiszed, a Patriot Act-nek nem célja, hogy segítse Zalatnay hitelezőit :-)))
Előzmény: White Falcon (53)
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 55
"Gondolom én is,hogy nem az ö esete a legfontosabb ma Amerikában, de mint illegális bevándorlo nem hiszem passzolna neki."

Ha ervenyes vizummal van itt es nem jart le az az ido amit egy beutazas alkalmabol itt tolthet akkor addig nem illegalis bevandorlo. Masreszt aki benn van az USA-ban azt eleg nehez elkapni,hacsak nem ra hegyezi ki a hatosag ,hogy el is akarjak kapni.18 millionyi illegalis bevandorlo van egyes becslesek szerint,nincs az a hatosag ami ezt kezelni tudja.Egyszeruen lehetetlen.Mareszt van am egy csomo jogi lehetoseg,hogy legalizalhassa az ittartozkodast,csak el kell menni egy bevandorlasi jogaszhoz,es legyen penzed,aztan azok mindig megtalaljak a kibuvot es valamilyen megoldast,hogy legalizalni lehessen a helyzetet.
Pl valaki munkat ajanl fel neki,akkor lehetoseg van a munkavallalas legalizalasara.A deportalas meg nem olyan egyszeru es gyors dolog.Jogaszok ezrei elnek ebbol es nem is rosszul.

Előzmény: Törölt nick (51)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 54
Hát igen.
Nem hiszem, hogy arra vágyik, hogy migráns mezőgazdasági munkaerő legyen :)
Előzmény: Törölt nick (52)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 53
Wow,ezt még nem mondták:D Nálam jóval ismertebb emberek mondták azt,hogy a Patriot Act elsősorban kiválóan alkalmas az USA állampolgárainak megfigyelésére és nyomon követésére(Ashroft nagy örömére).Nem tagadom,hogy Cini sikeres énekesnő volt,de a céljai nem jóhiszeműek,és nem az USA-ra,hanem a hitelezőire jelent biztonsági kockázatot,ha nem jön haza.És bár még nem ítélték el,kizártnak tartom,hogy a nagykövetségen még ne ismerték volna a történetét
Előzmény: Don Alfonso (50)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.18 0 0 52
Föleg akkor nem, ha az ember azelött volt "valaki"
Előzmény: Don Alfonso (48)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.18 0 0 51
Gondolom én is,hogy nem az ö esete a legfontosabb ma Amerikában, de mint illegális bevándorlo nem hiszem passzolna neki.
Ez igy van itt is. Sokan vannak akiket már rég kiutasitottak. Itt a "véletlenek" azért elég gyakran elöfordulnak, betegség, illegális klubokban ellenörzés, buszon valo bliccelés stb, alkalmával sokan fennakadnak.
Előzmény: Derek (47)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 50
"értelmetlen ez az egész Patriot Act-mizéria,ha sikkasztókat csalókat viszont beengednek"
:-D
Te meg vagy gárgyulva.
Előzmény: White Falcon (49)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 49
Tényleg nincs? És az ujjlenyomavétel?:D Félretéve a viccet,a fő lényeg,hogy egyrészt nem óhajt hazajönni,másrészt pedig,hogy értelmetlen ez az egész Patriot Act-mizéria,ha sikkasztókat csalókat viszont beengednek.Ezt most azért írtam,nehogy bárki úgy higgye,bedobtam egy témát,hogy aztán eltereljem a figyelmet,továbbra is fő szempont a különbségtétel
Előzmény: Don Alfonso (45)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 48
Illegális bevándorlóként alighanem.
De nem olyan nagyon jó illegális bevándorlónak lenni.
Előzmény: Törölt nick (46)
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 47
" Szerinted ott tud valaki azUSA ban maradni ameddig akar, föleg,ha itthon esetleg körözik?"

Persze,ha nem adnak ki ellene nemzetkozi korozest az Interpolon keresztul akkor miert ne?
De meg ha van ilyen is,nem fog az FBI erre kulon akciocsoportot letrehozni,hacsak nem valami nemzetkozi terrorista,vagy fogengszter.Ha valakit MO-on sikkasztasert koroznek akkor bekerul itt egy listara,aztan vagy lebukik vagy nem.Nem fognak minden keresztezodesbe egy rendorjarort allitani aki benez minden kocsiba,hogy nem arra autozik-e el Zalatnay Cini.
Veletlenul fennakadhat.Azert az itteni hatosag kapacitasa is veges, es rangsorolnak,mi a prioritas.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.18 0 0 46
Többen irtak szökésveszélyröl. Szerinted ott tud valaki azUSA ban maradni ameddig akar, föleg,ha itthon esetleg körözik?
Előzmény: Derek (43)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 45
Hagyjad már ezt a különengedélyt. Ahhoz hogy valaki a jogával éljen nem kell semmilyen engedély. Ahhoz kell eksön, hogy valakinek a jogait korlátozzák.
De mindehhez az égvilágon semmi köze nincs az US vízumpolitikájának.
Előzmény: White Falcon (44)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 44
Én nem tudom megerősíteni volt-e neki,nem beszélt róla.Ellenben ez felvet egy érdekes teóriát: Cini a bíróság különengedélyére gondolt,hogy nincs szökésveszély.Igen,ez 120 milió csalásnál másodfokon valószínű.Én elismerem,ha tévedek,de akárhogy nézzük,valahol csak hazudik,vagy a bíróság hülyébb a kelleténél...
Előzmény: Don Alfonso (42)
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 43
Ugy latom nehez a felfogasod, ha mondjuk Zalatnay kapott a 90-es evek masodik feleben 10 evre USA vizumot akkor az ma is ervenyes.Minden vagyoni biztositek nelkul,mert akkor nem kertek ilyet, vagy nem olyan szigoru feltetelek mellettha be van utve az utleveledbe akkor az ervenyes.

Honnan tudod Zalatnaynak milyen vizuma volt es mikor adtak ki neki. Nekem van egy allatorvos ismerosom aki ilyen vizummal jon ki minden evben par hetre ,ha majd lejar neki akkor applikalhat masikert,aztan vagy kap vagy nem kap.Meg meg jopar mas is.
A magyar kulugy Zalatnaynak semmifele kulonengedelyt nem adhat ki az USA-ba valo beutazashoz.Beutazasi engedelyt csak az USA konzuli hivatala adhat ki. Zalatnay bizonyara tobbszor jart mar az USA-ban lattak a nyilvantartasban,hogy mindig idoben viszzajott, nem vallalt tudomasuk szerint illegalis munkat,korozes nincs ellene az USA-ban aztan beengedtek.Nem ertem mi a gondod.

Előzmény: White Falcon (41)
Don Alfonso Creative Commons License 2004.01.18 0 0 42
De vízuma már volt, te.
Olyan meg nincs, hgy különengedély.
Ha valaki ellen büntetőeljárás indul, elvehetik az útlevelét, ha szökésveszély van. Hogy Zalatnaytól miért nem vették el, vagy miért adták neki vissza, nna ez kérdés.
Előzmény: White Falcon (41)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 41
Aminek elviekben most be kell következnie.A különengedélyt Zalatnay mondta,nem én.Vízumot már csak a vagyoni biztosíték híján is nehéz kapni,kivéve,ha más állja a cehhet
Előzmény: Derek (39)
wizes Creative Commons License 2004.01.18 0 0 40
Kolleganőm pár éve 1x kiment USA-ba előtte minden kérés nélkül 10 évre kapta a vizumot.
Ma felülhet a gépre, oszt hip-hop kimehetne. Na ja pár hete újjlenyomattal vastagítva.
Semmit nem látok, hogy Cini kiment!
Sokkal inkább gusztustalan, ha ez menekülés és kib@cás miatt van!
wizes.
Derek Creative Commons License 2004.01.18 0 0 39
Nem ertem mi a gondod.Ha van Zalatnaynak ervenyes utlevele es vizuma beutazhat az USA-ba.Nem kell neki ehhez a magyar kulugytol semmifele papir.

Az mas kerdes,hogy az INS hivatalnoka a sajat hataskoreben donthet,hogy beengedi-e avagy nem.
Az INS azt vizsgalja,hogy az USA valamilyen bunugyi nyilvantartasaban szerepel-e,volt-e ellene valaha pl idobeli tullepes elozo tartozkodasa alkalmabol,stb,nem azt,hogy MO-on folyik-e ellene valamilyen eljaras.Meg aztan azt honnan is tudna, a magyar hatosagok nem ertesitik az amerikai kovetseget, se az FBI-t,.se az Interpolt, ha valaki ellen eljaras van,kiveve ha kulfoldrol akarjak hazahozatni.

Előzmény: White Falcon (38)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 38
Fú,látod ez jó kérdés,nem tudom,ezért nem neveztem meg személy szerint senkit,de a hatályos jogszabályok alapján úgy gondolom,a KüM maga állítja ki,vagy felkérésére a követség(bár ez utóbbira nincs utalás)
Előzmény: mibi (37)
mibi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 37
"...ami szerint az érvényes vízum még nem jelent automatikus belépést"

Soha nem jelentett. Az USA mindig fenntartotta maganak a jogot, hogy barkit visszaforditson a hatarrol. Egyebkent meg ha valakit zavar az ujjlenyomat-vetel, ne menjen az USA-ba.

Zalatnay kinek a kulon engedelyevel van kint??

Előzmény: White Falcon (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!