Keresés

Részletes keresés

Nyafkamacska Creative Commons License 2010.02.14 0 0 25308
Egyem a szivét :-)

Nálunk mindjárt fő az ebéd.
Előzmény: Ormótlan (25307)
Ormótlan Creative Commons License 2010.02.14 0 0 25307
Életem eddigi legsikeresebb tortáját csináltam idén Sámánnak, csütörtökön volt 4 éves ugyanis. A tortához pulykamellsonkát és sonkás tömlős medve sajtkrémet használtam. Mivel a sonka eleve kerek volt, kiváló alap volt tortának. Egy szelet sonka, megkenve a sajtkrémmel, rá a következő szelet sonka, megint sajt, stb. A végére még 4 vékony kolbászkarika is került "gyertya" gyanánt a tortára. Jobban ízlik a Sámánnak, mint a tavalyi epres-jpghurtos torta... Már csak egy kis szeletke van belőle, azt ma betolja, amint kirakom a tányérjába. Teljesen kész van tőle, a medve sajtkrémnek dorombol is... :-)



Ormótlan Creative Commons License 2010.02.14 0 0 25306
Ugyanaz a mama Strachi és Sámán esetében, tőle a szép csokiságunk.
Előzmény: CyberCat (25299)
Ormótlan Creative Commons License 2010.02.14 0 0 25305
Tesóóóó :-)
Rég raktál fel képet róla, ha már itt tartunk...
Előzmény: kingA (25304)
kingA Creative Commons License 2010.02.13 0 0 25304
Igen-igen! Egy pillanatig nem vagyok fórumközelben és ez van... :-)
Miért?
Egyébként Sámán is.
Előzmény: CyberCat (25299)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25303
Jaja, ott figyeltem fel a név és szín egyezésre. :-)
Előzmény: Augies (25302)
Augies Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25302
Igen, a hivatalos neve Okonor Strachi. Az Okonor tenyészet honlapján a galériában is megtalálhatod.
Előzmény: CyberCat (25299)
Augies Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25301
Nem, bocsánat ez sem pontos így.:)
A sziámi és az orientális hivatalosan külön fajták, de valójában kizárólag színkülönbség van köztük, kompatibilisek egymással, ezért egy alomban születhet sziámi és ori kölyök is. Ha abból a szempontból nézzük a kérdést, hogy melyik volt előbb, akkor egyértelműen a sziámi az "alap", mert különböző más fajták bevonásával (pl. orosz kék) hozták létre azt a rengeteg színváltozatot, amely manapság létezik, így az orientálisnak nevezett "teljes színű" macskákat is.
Előzmény: Hedzsnelke (25298)
shine_adonis Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25300
Itt megtalálod, ha jól sejtem, és igazad is van:

http://peterbald.hu/h_index2.htm
Előzmény: CyberCat (25299)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25299
Kinga, Strachi egy Okonor macska?
Előzmény: kingA (25268)
Hedzsnelke Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25298

Talált, süllyedt.

 

E fajtában Te vagy a profi. Én fordítva tudtam, de így okosabb lettem (mondjuk soha nem mentem bele mélyebben, mivel nem ezzel a fajtával foglalkozom). Azt hittem, hogy sziámi mindkettő, csak az egyes színmegjelenéseket orinak nevezik. Közben pedig fordítva van. Ezt se gondoltam volna. Mindig tanul az ember.

Előzmény: Augies (25293)
Augies Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25297
Drukkolok, hogy minden rendben menjen!
Előzmény: CyberCat (25296)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25296
Nem, nem keresték még, nem látta a doki értelmét, mert azt mondta, hogy nem lehet úgysem 100%-os biztonsággal megtalálni.
A Mancsokban műtik, Zafyr is ott lett ivartalanítva.
Előzmény: Augies (25294)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25295
Talán jobb lenne a keleti típusú elnevezés, én ezt szoktam innen-onnan hallani.
Előzmény: Augies (25293)
Augies Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25294

UH-on nem keresték meg a műtét előtt a heréket? Hol műtteted?

 

Jó ötlet kihozni Zaphyrt is. Talán Thoranival is egyeztethetnél. Ő már csinált thai fajtabemutatót FIFe kiállításon.

Előzmény: CyberCat (25288)
Augies Creative Commons License 2010.02.12 0 0 25293

Szép cica:) Természetesen ismerem a gazdáját is és szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy Sh-Ch macska.:)

 

Úgy látom van egy kis fogalomzavar. Az orientális nem sziámi, illetve ha igen, akkor  a sziámi is orientális.:) A lényeg, hogy ez ugyanaz a fajta, kizárólag annyi a különbség, hogy a sziámik rendelkeznek egy génpárral, aminek köszönhetően a valódi színük csak a testvégeiken jelennek meg, illetve a szemszínük kékké módosul.

 

A keleti az orientális magyar megfelelője. Ettől függetlenül szokták a FIFe IV. kategóriás macskákat (sziámi, ori, balinéz, peterbald..stb) egy szóval keletieknek nevezni de ez nem pontos elnevezés, félreértésekre adhat okot.

 

Előzmény: Hedzsnelke (25291)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25292
"ori a cica, de az is sziámi" - nem azt akartad írni, hogy az ori és a sziámi is keleti macska? :-)
Előzmény: Hedzsnelke (25291)
Hedzsnelke Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25291

Tudom, hogy ismered a tenyésztőjét. Tisztában vagyok vele, hogy ori a cica, de az is sziámi.

Íme a kép a cicáról és a gazdijáról. Kíváncsi vagyok, hogy rájössz-e ki tenyésztette.

 

Előzmény: Augies (25283)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25290
Nem-nem, sajnos nem történt ilyen változás. De ettől még simán ivarérett lett, éjjelente vad nyervogással hívja a nőstényeket. Spriccelni szerencsére nem spriccel, remélem még egy hétig nem is kezdi el.
Előzmény: Nyafkamacska (25289)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25289
Azt hittem, már leszálltak.
Előzmény: CyberCat (25288)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25288
Jövő hét pénteken, 19-én. Már most izgulok, hogy hogyan fogják megtalálni a hasüregben a golyókat. Olyan sok helyen lehetnek, nem bízok abban, hogy közvetlenül a lágyéknál lennének, van egy olyan gyanúm, hogy sokkal beljebb vannak feltapadva.
Előzmény: Nyafkamacska (25287)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25287
Mikor lesz Igor műtéte?

Mióta Béla meggyógyult és Orijent kapnak, nem bírok velük. Folyamatosan pattognak, fogócskáznak. Napi szinten vannak boxmeccsek.
Előzmény: CyberCat (25286)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25286
Jaja, megyünk. Stewardkodok is, Igort is nevezem - már kasztrálként.
Azon gondolkodtam, hogy Zafyrt is benevezem, mint bemutató fajtát és a BIS-ben meg lehetne mutatni a sziámi - thai különbséget.
Előzmény: Augies (25285)
Augies Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25285

Remélenyeim szerint a győri FH kiállításon részt veszünk.

 

Jöttök? Stewardkodsz majd? Igort nevezed?

Előzmény: CyberCat (25284)
CyberCat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 25284
És veletek mikor találkozhatunk kiállításon?
Előzmény: Augies (25283)
Augies Creative Commons License 2010.02.10 0 0 25283
Hát, valószínűleg ismerem a tenyésztőjét, de a macsekot nem. Kár, hogy róla nincs képed.
Előzmény: Hedzsnelke (25282)
Hedzsnelke Creative Commons License 2010.02.09 0 0 25282
De volt egy. Egy vörös ticked cirmos kandúr cica. Ő is Best is Show cica lett. Nekem tetszik. A tenyésztőjét ismered.
Előzmény: Augies (25281)
Augies Creative Commons License 2010.02.09 0 0 25281

Gratulálunk!!!

 

(sziámik gondolom nem voltak a kiállításon...:(()

Előzmény: Hedzsnelke (25280)
Hedzsnelke Creative Commons License 2010.02.08 0 0 25280

A sikeres thai cicák:

 

 

 

balabmw Creative Commons License 2010.02.08 0 0 25279
Nagyon szép cica!
Előzmény: ninnya7 (25273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!