Keresés

Részletes keresés

CornFake Creative Commons License 2018.10.28 0 0 33480

14 lett volna januarban....

Előzmény: balabmw (33479)
balabmw Creative Commons License 2018.10.26 0 0 33479

Isten nyugosztalja!

 

Mennyi idős volt?

Előzmény: CornFake (33478)
CornFake Creative Commons License 2018.10.25 0 0 33478

draga kicsi Szalma tegnap elaludt vegleg...

(ez egy korabbi kep rola)

Bulsara1 Creative Commons License 2016.08.11 0 2 33477

Igaz nem Sziámi/Ori, de jól megfér közöttük a kis Cornish Rex:

 

Okonor Chewbacca

 

Pár kép az Orikról:

 

Bulsara1 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 33476

Hívd fel, telefonon könnyebb elérni. :)

Előzmény: vosahr (33475)
vosahr Creative Commons License 2016.07.10 0 0 33475

Koszi, hat igen, meg nem kaptam valaszt :)

Bulsara1 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 33474

Ha Németh Lacival szeretnél beszélni, őt telefonon éred el könnyen. Mail-re később szokott válaszolni. 

Előzmény: vosahr (33471)
vosahr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 33473

Huha, ez elegge egyertelmu lett igy ahogy irod. Koszi szepen a felvilagositast! :D

 

CyberCat Creative Commons License 2016.07.08 0 0 33472

Sajnos van egy kis kavarodás a fajták elnevezése között, de előbb-utóbb majd tisztázódik a helyzet.

 

Röviden:

- van az úgynevezett kerekfejű vagy másnéven tradicionális sziámi. Ők a legközismertebbek, ezt a fajtát azonban a 80-as évek óta hivatalosan thai macskának hívják. A köznyelv őket ismeri sziámiként és valóban 60-70 évvel ezelőtt még ebből indultak ki a modern típusú sziámit tenyésztők.

- van az orientális és a (modern típusú) sziámi. Mindkettő arról ismerhető meg, hogy vékony alkatúak, hosszú az orruk, nagy és alacsonyan elhelyezkedő a fülük. Ez a két fajta csak a színben tér el egymástól, a kék szeműeket sziámiként törzskönyvezik, a többiek orientálisként kerülnek bejegyzésre. Ez a két fajta pároztatható is egymással.

 

Tehát van thai, sziámi és orientális, 3 különböző fajta. A lenti tenyésztők mind sziámit és orientálist tenyésztenek. Thai macskát Dobi Ilona tenyészt a Charming Blue tenyészetben.

Előzmény: vosahr (33471)
vosahr Creative Commons License 2016.07.08 0 0 33471

Szia Cyber Cat!

En nem igazan ertek hozza (vagyis egyaltalan nem-csak tettszenek), viszont lattam hirdeteseket, ahol irjak, hogy orientalis jellegu sziami, ami kinezetre szorszint illetoen sziami, viszont a feje mas alaku, az allanal hegyes es hosszabbak, vagyis nagyobbak a fulei. Ezek szerint az siman szimai- meg, ha alakra olyan, mint egy orientalis. ..Es az orientalis akkor nem olyan szinu, mint a sziami. Koszonom a felvilagositast es megnezem a csatolt linket (a masik tenyesztotol meg nem erkezett valasz)

Udv

Előzmény: CyberCat (33470)
CyberCat Creative Commons License 2016.07.07 0 0 33470

Olyan nincs, hogy orientális sziámi, vagy orientális, vagy sziámi, két külön fajta. A lényegi különbség, hogy a sziáminak mindig kék a szeme. 

Van még a http://www.shagio-chen.hu/ is, mind a három tenyésztő világszínvonalú, tőlük érdemes cicát venni.

Előzmény: vosahr (33467)
vosahr Creative Commons License 2016.07.07 0 0 33469

Kossi Gabor, Mar irtam is :D

 

gabor6805 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 33468

Szia,

 

A két tenyészet, ahonnan az én cicáim származnak: 

 

http://www.okonor.hu 

 

http://imladriscattery.hu

Előzmény: vosahr (33467)
vosahr Creative Commons License 2016.07.07 0 0 33467

Sziasztok,

 

En is szeretnek egy orientalis sziami macskat. Hol tudok olyat talalni, mint gabor6805  vagy foldiboszorka cicai? A jofogas.hu-t mar neztem es a sziami macska baratok facebook oldalt is, de olyan jellegut nem talaltam. Van valami otletetek hol nezhetnem meg?

 

Koszonom!

gabor6805 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 33466

gabor6805 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 33465

Imladris Indil Mogyoró a fekete bikolor, a két kis lila Okonor Titanilla és Okonor Miko.

Előzmény: banyoca (33464)
banyoca Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 33464

Gyönyörűek! bemutatnád őket?

Előzmény: gabor6805 (33463)
gabor6805 Creative Commons License 2015.11.11 0 1 33463

gabor6805 Creative Commons License 2015.11.04 0 1 33462

gabor6805 Creative Commons License 2015.11.04 0 1 33461

 

István Bilihó Billy Creative Commons License 2015.04.30 0 0 33460

Üdv..

Igazán köszönöm a segitséget,de megoldották ők maguk! Kedves nyafogós cicus, jártál te már lepra helyen? Segitségért jöttem ide, nem sértegetésért,legyen szép napod!

Előzmény: Nyafkamacska (33459)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.04.30 0 0 33459

Több eszük van mint neked. Nem hagyják, hogy kihasználd őket és nem vállalnak családot ilyen lepra helyre.

 

Előzmény: István Bilihó Billy (33457)
havasföld34 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 33458

Talán homoszexuális a kandúrka. Macskáknál (is) gyakori. Vegyél neki egy fiút!

Előzmény: István Bilihó Billy (33457)
István Bilihó Billy Creative Commons License 2015.04.15 0 0 33457

Üdvözlök mindenkit..

 

Segítséget szeretnék kérni..Lentebb a cicáim vannak,lassan 2 évesek.A kandúrt később hoztam,nem mondom hogy rossz helyről,de nagyon fél szegény nem simizhető,együtt vannak és gondolom a nőstény tüzel is,viszont nem párosodnak.Mi lehet az oka??

 

Előre is köszönöm a válaszokat....

 

Amazing Grace Creative Commons License 2014.07.06 0 0 33456

Igen, azóta már én is tudom, hogy kétféle sziámi van, a hagyományos "Thai" vagy "almafejű" illetve a modern keleti fajta. Nekem hagyományos van, de szeretnék egy modern nagyfülű fajtát is egyszer. Mind a kettőnek megvan a maga szépsége.

 

Nagyon szép a Timur, akiről képet tettél fel. Ritka szép példány.

Előzmény: földiboszorka (33455)
földiboszorka Creative Commons License 2014.06.20 0 0 33455

ő itt egy orientális: 

 

 

 

és ő az apja, aki sziámi: 

 

 

törzskönyvezett macsok :-)

Előzmény: Amazing Grace (33450)
balabmw Creative Commons License 2014.06.15 0 0 33454

 

rsg Creative Commons License 2014.06.01 0 0 33453

Amazing Grace Creative Commons License 2014.05.31 0 0 33452

A nagybátyáméknak volt ilyesmi sziámija. Nőstény macska volt és ha elmentünk hozzájuk vendégségbe, rögtön a szekrény alá bújt. Ha megpróbáltunk megsimogatni, harapott, karmolt, fújt. Igazi vadállat volt az idegenekkel, de a gazdáival nem.

Nekünk fókajegyű sziámi fiú cicánk van, 8 hónapos, nincs kiherélve sem. 2 hónapos korától velünk van. Olyan szelíd, aranyos, barátságos, hogy kenyérre lehet kenni. Nem fél senkitől, a vadidegenektől se. Mindenhova követ minket (még a WC-re is:), felugrik a vállunkra, egy ágyban alszik velünk, nyalogatja a hajunkat. Más macskákkal is remekül kijön, játszik velük.

Úgyhogy nem tudok segíteni. De szerintem nemcsak nevelés kérdése a dolog, hanem talán genetika is. Az agyontenyésztett, belterjes egyedek könnyen lehetnek ideggyengék.

Az is nagyon fontos, hogy milyen hatások érik az első 3 hónapban. Ugyanis sok minden akkor alakul ki és örökre bevésődik, amit utána már csak nagyon nehezen és kis mértékben lehet korrigálni.

 

Javaslom, hogy heréltesd ki, ha még nincs ivartalanítva. Már ha fiú macskáról van szó, mert nem írtad a nemét.

Előzmény: tnoni (33451)
tnoni Creative Commons License 2014.05.18 0 0 33451

Sziasztok !  Új vagyok , segítséget szeretnék kérni . Van egy 7 hónapos  sziámink, nagyon agresszív természettel ( harap ,karmol minden előzmény nélkül) Valami nevelési tipp ??? Elég sokat foglalkozunk vele  szinte  sosincs  egyedül, esetleg a  sétáltatás jobban levezetné a  felesleges  energiáit ??? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!