Keresés

Részletes keresés

cyb6 Creative Commons License 2004.03.21 0 0 23
Én is pont erről beszélek, pontosabban van ideológia, de jobb ha nem is lenne mert mindekettő pocsék és normális ember számára (mint egész) nem vállalható.
Előzmény: Luby (22)
Luby Creative Commons License 2004.01.16 0 0 22
cyb6!
Érdekes a topic. Van egy leegyszerűsített feltételezésem. Az igazi baj az, hogy nincs ideológia jobb és baloldal Magyarországon.Verbális oldalak vannak.Mert valahogy meg kell határozzák magukat.Ha kicsit is elengedem magam,(saját magam alá megyek..)akkor azt mondanám, hogy kis ország vagyunk, egy garnitúra csibészünk van két érdekcsoportban. Túl sokat tudnak egymásról, ezért csak a szöveg szintjén megy a csihi-puhi.
Nem tudom, hogy működik ez a Fideszben, de azt tudom, hogy szoci rendezvényeken milliárdosok éneklik kipirult arccal, hogy Fel,fel te éhes proletár...Ha nem én fizetném meg az árát, röhögnöm kéne! Luby, aki Gábor
_n0th|ngn3ss_ Creative Commons License 2004.01.15 0 0 21
Shiman. :)
Előzmény: cyb6 (20)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 20
Pont azért írtam polarizációt, mert két oldalra szaldt az ország és nem sok kis frakcióra, amely között értelmes és kemény koalíciók jöhetnének létre (momentán lehet, ez utóbbi hasznosabb lenne)
Előzmény: _n0th|ngn3ss_ (19)
_n0th|ngn3ss_ Creative Commons License 2004.01.15 0 0 19
Azt mondjak, hogy a koteltancosnak annal jobb, minel hosszabb es - bizonyos haterertekkel - minel nehezebb az egyensulyozo rud.
Ebben az a ciki, hogy most a pozna ket vegen ket tehen ugrabugral egymast kopkodve, aminek a vege lehet az, hogy a koteltancos megszakad, vagy az, hogy a rud eltorik.

Ha polarizacio helyett pluralizaciot irtal volna, teljesen egyetertenek.

Előzmény: Törölt nick (2)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 18
Vajon azért hal meg a topic, mert nem akort egyik szekártáborhoz sem tartozni, így nem váltott ki elég nagy vitát?
bogyó Creative Commons License 2004.01.14 0 0 17
Lehet, hogy konkrétan az események nem érdekelték, de igényeivel, életmód-változásával (gorenje :-) olyan társadalmi feszültséget hozott létre a látszólag apatikus proletár, amely elkerülhetetlenné tette a változást. Ha még mondjuk két évig ugyanaz marad, szerintem az utcára megy.

Nem is beszélve arról, hogy a proletár inkább szkeptikus volt, mint apatikus volt.

Előzmény: Derek (10)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 16
Az lehet, hogy a rendszerváltáskor senkit nem érdekelt a rendszerváltás, ma viszont ölre mennek az emberek. Akkor ezt mivel magyarázod?
Előzmény: Derek (10)
zorki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 15
Helyesen
(Ha még haza tudták hozni a Nagymamát.)
Nem mosoly volt, elnézést.(
Előzmény: zorki (14)
zorki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 14
Derek
Bár kicsit túlzónak tartom megállapításod.
Azért én is úgy emlékszem, hogy a 80-as évtized végén, mintha mindennél jobban érdekelte volna a magyarokat, hogyan lehet Nickelsdorfban, Kismartonban stb. fölcuccolni a gorenjét a trabantra, és az öttagú család mellett a nagymamit is bepasszírozni az utastérbe Ha még haza tudták hozni a Nagymamát.)
Vagy Bécsben, Bécsújhelyen hol lehet olcsóbban megkapni az alkatrészekre bontott itthon összeszerelhető computerecskét.
Előzmény: Derek (6)
maher Creative Commons License 2004.01.13 0 0 13
Ott a pont. Aki látta az tudja. Kérdés, hogy bevallják-e maguknak?
Mármint akik már éltek és eszméltek.

Vagy mind azt mondja, hogy ők radikális forradalmárok voltak?
45 után annyi, de annyi volt a partizán...

Előzmény: Derek (10)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 12
A faszt tényleg nem...
Előzmény: bogyó (8)
maher Creative Commons License 2004.01.13 0 0 11
Szakáll koma, uncsi már a marhulásod, erről már beszélgettünk egy másik topicban, azóta sem tudtatok értelmesen válaszolni ott a felvetéseimre.

Lásd:
http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9104270

Csak emlékeztetőül:
1. 45 != 89
2. Ki volt kommunista 89-ben?
3. Szerinted hogyan működne ez a nagytakarítás?

Tényleg csak ennnyire futja, akasszuk fel a kommunistákat? Sőt, a kommunisták akasszák fel saját magukat, vonuljanak börtönbe? Mantrázás az élet? Mi ez, hittan? Majd az Úristen megoldja? Vagy van konkrét ötleted is?
Szánalmas.

Előzmény: Törölt nick (4)
Derek Creative Commons License 2004.01.13 0 0 10
Ne keverd ossze az almaidat a valosaggal. Nem 14 evvel a valtozasok utani szemmel kell nezni,hanem csak ujra visszamenni a 80-as evekbe.az egesz magyar rendszervaltast a lakossag eleg nagy passzivitassal es kozonnyel nezte vegig a TV-ben sort iszogatva es Sopiannet fustolgetve.
Persze erdekelte, kb annyira mint az esti film a TV-ben.
Előzmény: bogyó (8)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 9
Ettől még (azontúl, hogy baromság) a te hőn szeretett jobb oldalad nem lesz szobatiszta, rólad nem is beszélve...
Előzmény: Törölt nick (4)
bogyó Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8
A faszt nem.
Előzmény: Derek (6)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7
Helló Derek,
tényleg így volt! Egyenesen elolvadtam az örömtől, amikor a mikike bejelentette, hogy füllentettek némileg az unokáim eladósítását illetően.
Én még különösen a szovjet kollégákat szerettem, csupaszív srácok voltak.
Alig várom, hogy a komcsi haverjaink után ők is visszajöjjenek!

Üdv, Éhesló

Előzmény: Derek (6)
Derek Creative Commons License 2004.01.13 0 0 6
"Mer ugye a nácikokat rendesen lerendezték 45 után..."

Ja, kb 250 hadosztalynyi szovetseges erovel.
De azert csak almodozzal..
nem vetted eszre 89 elott,hogy MO-on a lakossag tulnyommo tobbsegenek semmi baja nem volt a komenistaival se a rendszerrel? Hiszen meg rendszert valtani sem igen akartak.Ugy kellett rajuktukmalni.

Előzmény: Törölt nick (4)
LeRoi Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5
szép kis fasiszta elgondolás, pártkönyv alapján marhavagonba mindenkivel:)
(volt már ilyen a történelemben csak akkor nem a pátrkönyv volt az ismérv)

de ha már így, akkor igazságosabb lenne a volt mszmp deportálása

de szvsz akkor a "jobboldal" is szépen megcsappanna és néhány jobbos is sírhatna a papája után
csak nehogy te is köztük legyél

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4
Nagyon egyszerű a megoldás, az mszp testültileg vonul szépen a börtönbe 15-20 évre, az ellopott pártvagyon meg a nemzeti vagyont visszaadja, a kommuizmus áldozatainak kártérítés kifizet pártkasszából és aztán tényleg semmi komcsizást többé nem kap, nagy úttörő becs szóra!

Mer ugye a nácikokat rendesen lerendezték 45 után...

Előzmény: cyb6 (3)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 3
Szerintem a hazafias népfront és a te náci vagy, te pedig kommunista között nem elhanyagolható a távolság. Csak olvass bele bármelyik topicba, nincs érdemi vota, inkább elvtársazás, meg horogkeresztényezés. Az ok lásd alább...
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2
Mi a baj a polarizációval? Szerintem normális, lejárt a Hazafias Népfront és aaz egypártrendszer ideje. Ébresztő, öreg haver, már 2004-es írunk! ;)
Előzmény: cyb6 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1
Mondkét 0ldal értéke 0.
Előzmény: cyb6 (-)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.01.13 0 0 0
hall0ttad már a zavar0sban halászás történetét?
Előzmény: cyb6 (-)
cyb6 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 topiknyitó
Azt hiszem az egyik oka hazánk polarizálódásának, hogy egyik oldal sem képes olyan képet kialakítani magáról, ami konszenzust teremthetne. Ennek oka szerintem, hogy egyikőjük sem rendelkezik vállalható gyökerekkel.
Ugye a jobbos értékek egyrészt mindig összemosódnak a szélsőjobbal, másrészt nem tud egy olyan képet, alakot, felmutatni aki mindkét oldal számára vállaható lenne (Szent István: eredeti magyar gyökereket adta fel, hogy az eu-hoz integrálódjon, Széchenyi: öngyilkos lett. Nagy Imre: reformkommunista stb., hogy Szálasiról, vagy Horthyról ne is essék szó)
A baloldalt pedig mindig összemossák a kommunistákkal, ami egyrészt a folytonosság szempontjából igaz, másrészt viszont nem tudom mennyire kommunista egy bankár.

A probléma tehát, hogy nem csak az ellenérdekelt felek, hanem a saját szavazóbázis sem rendelkezik normális egységes identitással. Így van az, hogy Mo-n mindig leváltják a kormányokat és a többség kényszerűségből szavaz: inkább ez mint az. Valamint, hogy a másik fél mint maga a gonosz jekenik meg ne pedig mint egy másik véleménnyel rendelkező oldal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!