Keresés

Részletes keresés

nextdoor Creative Commons License 2013.04.13 0 0 84

Milliárdok egy százalékokból – a klónok támadása

Tavaly három ugyanoda bejegyzett, jónevű civil szervezeteket utánzó alapítvány több mint 450 millió forintot szedett össze, a daganatos.hu pedig 2008 óta több mint egymilliárd forinthoz jutott az adózói felajánlások révén. A NAV és a Főügyészség a jelek szerint mindent[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

nextdoor Creative Commons License 2013.04.13 0 0 83

hát amíg a cikkben szereplőket is minden további nélkül megjelenítitek, addig hadd ne tapsikoljak.
http://atlatszo.blog.hu/2013/04/01/az_eros_allam_hetkoznapjai?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare

Egyébként, nem tudom ki az a TI, én itt egy nick vagyok és nem nonprofit szervezet.

Előzmény: Adó 1 százalék keres (82)
Adó 1 százalék keres Creative Commons License 2013.04.12 0 0 82

Oldalunk piacvezető adó 1 százalék témában, a  Google kereső organikus találatokban. Úgy véljük, hogy ez és az odlalunkon található tartalom jelentős értéket képvisel, amelyet a napi több ezer fő egyedi látogató és a  2 hónap alatt több mint 400,000 oldalletöltés visszaigazol.

 

Ha Te ezt nem annak véled, attól még nem kell az odalunkat leszólni, főleg úgy, hogy ti is díjmentesen rajta vagytok...

Előzmény: nextdoor (81)
nextdoor Creative Commons License 2013.04.04 0 0 81

Miközben a kéretlen reklámjaitokban ez szerepel: "Már évi 25000 Ft-ért megjelenhet a kiemelt szervezetek között, amivel szervezete néhány kattintásra lehet a több tízezer adó 1%-ot felajánló internetezőtől."...

összegründoltatok egy zwanzigadik gyűjtőportált, leszedegettétek más, régi, ismert, bevezetett nyilvántartásokból, keresőlapokból - nem sorolom - a szervezetek minimál, egyébként kötelezően közzétett adatait, majd pedig "kiemelést" ajánlotok pénzért...Köszönjük, Emese.

 

Előzmény: Adó 1 százalék keres (80)
Adó 1 százalék keres Creative Commons License 2013.03.29 0 0 80

Kedves Nextdoor,

 

Oldalunkon az összes 1%-ot fogadó civil szervezet megtalálható, teljesen díjmentesen. Ti is, itt.

 

Üdvözlettel,

1% a TÉT!

Előzmény: nextdoor (78)
samy76 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 79

Idén gyűjthetnek először 1%-ot és nagyon megérdemlik és nagy szükségük van rá.

 

nextdoor Creative Commons License 2013.03.04 0 0 78

Kérlek szépen töröltesd a hozzászólásodat, ellenkező esetben én, mint topicnyitó fogom ezt kérni, ugyanis az oldal, amit ajánlasz nem nonproft, pénzt kértek a megjelenésért, ergó, amit Te most idehoztál az reklám.

 

Előzmény: Adó 1 százalék keres (77)
Adó 1 százalék keres Creative Commons License 2013.03.04 0 0 77

Tisztelt Érdeklődők!

 

Topic nyitó kérdés fontos, de talán fontosabb, hogy adjuk, ajánljuk fel az 1%-ot valamelyik civil szervezetnek! (+1% egyháznak!)

 

Ebben próbálunk mi segíteni az adó 1 százalék kereső oldalunkon, ahol mindenki elküldheti magának e-mailen a kitöltött rendelkező nyilatkozatot is, illetve folyamatosan friss és naprakész információkat teszünk fel a témával kapcsolatban, valamint bemutatunk civil szervezeteket is folyamatosan.

 

Üdvözlettel,

Tetalap.hu

nextdoor Creative Commons License 2013.02.17 0 0 76

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.16 0 0 75

  ado 1%-ot csak olyan szervezetnek aki arra a kérésünkre,hogy itt nyávog egy cica kérem segítsenek rajta nem azt mondja,hogy nálunk telt ház van hanem azt,hogy azonnal indulunk érte. És még véletlenül se az "állatkegyhely önhasznú egyesületnek"

Creative Commons License 2013.02.11 0 0 74

Előzmény: Gí (73)
Creative Commons License 2013.02.11 0 0 73
Pusztadoktor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 72

Ugye Te is megetetnél?

További részletek     Tovább »

forrás: Blog.hu

m_a_x Creative Commons License 2012.01.22 0 0 71

Idén ekőször gyűjthetnek 1%-ot!

nextdoor Creative Commons License 2012.01.21 0 0 70

nextdoor Creative Commons License 2012.01.21 0 0 69

A civilek évek óta fenntarthatósági, finanszírozási gondokkal küzdenek. Mint a Lelenc Kutyamentő Egyesület vezetője, személyes tapasztalataim leginkább az állatvédelemre felesküdött szervezetek kapcsán vannak.

Azt látom, hogy néhány szervezet a korábbi évek igen nagy összegű adó 1%-ból eredő támogatását milliós nagyságrendű kampányok révén érhette el. Van azonban 100-nál is több olyan állatvédő szervezet, aki nem tud és nem is akar óriásplakátokra, Tv sportokra költeni - minden egyes forintot a közvetlen mentésre fordítaná.

Cudar év lesz a 2012-es.

A civilpartner.hu számítása szerint: „Az elmúlt évben bevezetett jelentős adószabály változások miatt hozzávetőleg 22%-kal (13,6 milliárdról 10,6 milliárd forintra) fog csökkenni az összevont adóalap utáni adó 1%-a. 2012-ben tehát 3 milliárd forinttal kisebb összegről rendelkezhetnek az adózók a civilszervezeteknek felajánlható 1% körében. Ez valószínűleg három lényeges hatást fog eredményezni a civil szféra számára:

1. jelentősen, várhatóan mintegy 20-25%-os mértékben csökkenni fog a civil szféra 1%-felajánlásokból származó bevétele (az egyszázalékos rendszer fennállása óta először várható ilyen mérvű csökkenés);

2. kisebb, várhatóan mintegy 5-10%-os mértékben csökkenni fog a civil szféra javára rendelkezők száma (hiszen számos korábbi rendelkező azért nem fog rendelkezni, mert tudja, hogy csak nulla vagy kisösszegű felajánlást tehetne);

3. azon civilszervezetek, amelyek 1%-felajánlói a magasabb jövedelműek köréből kerülnek ki, a fent jelzettet meghaladó mértékben fognak veszíteni a számukra felajánlott összegből, ugyanis a magasabb jövedelműek személyi jövedelemadó terhelése dinamikusabban csökkent, mint az alacsonyabb jövedelműeké.



Azon civilszervezetek, amelyek a korábbi években megszokott eszközeivel próbálnak 1%-felajánlókat szerezni, a korábbinál lényegesen kevesebb pénzre számíthatnak 2012-ben, mert kevesebb felajánlótól, kisebb átlagértékű felajánlásokhoz juthat hozzá a szokásos módszerekkel. Új vagy kiegészített tevékenységgel (kampánnyal) kell új 1%-rendelkezőket szerezni ahhoz, hogy a "szokásos" összeget elérjük, vagy meghaladjuk. Azok a civilszervezetek, akik tisztában vannak ezekkel a tényekkel, és sokmillió áll rendelkezésükre, nem késlekednek: máris elég nagy költségvetéssel kampányolnak.”

Mi lesz velünk, kicsikkel, akik épp annyi 1%-ból eredő felajánlásból gazdálkodunk, amennyi épp csak elegendő például a meglévő állatok kielégítő ellátására? Mi lesz azokkal az állatokkal, akiket forráshiány (pénz, hely, emberi erőforrás) miatt be sem tudunk fogadni?

Kérünk Mindenkit, aki adót fizet, ne mulasszon el rendelkezni befizetett adója 1%-ról - hiszen ha nem rendelkezik, akkor marad az összeg a nagy kalapban és nem jut el a civilekhez.

Kérjük, adóbevallásánál gondoljon a segítségre várókra - őket a civilek, a gyakorta állami feladatot ellátó non-profitok gondozzák. Önök nélkül, az Önök befizetett adója 1%-a nélkül nem tudnak segíteni.

Creative Commons License 2011.02.24 0 0 68

www.siriusalapitvany.hu

 

Email: siriusalapitvany@gmail.com
Adószám: 18707379-1-13
Bankszámlaszám: 10403136-49534949-49521015
Nemzetközi számlaszám (IBAN):
HU23 1040 3136 4953 4949 4952 1015
SWIFT (BIC): OKHBHUHB

Sinkukac Creative Commons License 2011.02.08 0 0 67

 

 

Az említett alapítvány nálunk is kivette a részét a segítségnyújtásból.

A különbség annyi csupán, hogy nálunk nem a munkatársam, hanem a szomszédunk unokatestvére lett daganatos beteg. 

Elképesztő látni egy gyermeket daganatos betegséggel küzdeni. Gyakran láttuk őket, összefutottunk.

Jóformán itt is a család megélhetése került veszélybe. Ki akarták kötni a villanyt is.

Még mi is vittünk nekik lisztet, cukrot, gyerekruhákat amiket összeszedtünk stb...

Az említett daganatos gyermekekért alapítványnak utánanéztem, valóban ők segítettek a családnak, a kisfiú történetét meg is találtam az igaztörténetek rovatban.

Ami az adó 1%- ot illeti, idén nekik fogom felajánlani. Le is töltöttem, és odaadtam hugomnak az ehhez szükséges rendelkező nyilatkozatot nálunk ő intézi!

A kisfiú állapota javul, remélem mihamarabb túl lesznek a megpróbáltatásokon!

 

 

 

 

Előzmény: L-X-IR (64)
Andrea1966 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 66

Előzmény: Andrea1966 (65)
Andrea1966 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 65

Hamarosan elérkezik az adóbevallás ideje, amikor minden adózónak lehetősége van, hogy adója 1%-át valamely egyesületnek vagy alapítványnak ajánlja fel. 
Egyesületünk még 2 évig nem jogosult arra, hogy önállóan 1%-ot gyűjthessen, viszont ez a lehetőség olyan anyagi hátteret biztosít számunkra, ami nélkül munkánk ellehetetlenülne. 
Úgy döntöttünk a 2011-es évben a Golden Retriever Kör segítségével gyűjtjük a támogatóink által felajánlott 1%-ot. A két szervezet között írásos szerződés született. 


A Golden Retriever Kör a felajánlott 1% teljes összegével a Retriever Rescue Fajtamentő Egyesületet támogatja. 

A megjelölendő adószám: 18682104-1-13

 

 

 

Köszönjük

RR csapata

L-X-IR Creative Commons License 2011.01.25 0 0 64

Kollégámról, és joggal mondhatom, hogy a hozzám legközelebb álló kollégámról írok. AZ elmúlt egy évben fokozatosan veszítette el állását, beteg kislánya miatt. Alig több, mint 1 éve diagnoztizáltak nála leukémiát. Először a felesége volt kénytelen feladni a munkáját, hogy bejárjanak Pestre kezelésekre, vizsgálatokra. Mivel a nagyobbik gyerekkel is törődni kell, így kénytelen volt kollégám részmunkaidőben dolgozni. Ez komoly anyagi kiesést jelentett neki, arról nem is beszélve, hogy felesége már egy éve nem dolgozik. A nagyszülők kisnyugdíjasok, nem tudnak segíteni. Gyakorlatilag "fél" jövedelemből élnek. Számlák az "ablakban", tartozások sora kíséri életüket. A munkahelyünkön is keresett támogatókat, eredménytelenül. Legutóbbi találkozásunkkor a testvérem ajánlotta nekik a Daganatos  Gyermekekért Alapítvány-t. Felvették velük a kapcsolatot, és mint kiderült nagyon jól jártak velük. Támogatják az utazást, kezelések és gyógyszerek költségeit. Azóta a ráncok simábbak lettek, kedélyállapotuk is javult. Ez pedig elengedhetetlen a kislány gyógyulásához. 

 

Adószám: 18118236-1-41

h633213peter Creative Commons License 2010.02.07 0 0 63
Ha valaki daganatos gyermekeknek kívánja adni, nagyon kell vigyazni, mert sajnos raepult az ipar... Nem akarok senkit sem leszolni, de azt biztosan tudom, mert a fonoket jol ismerem, es egy baratnom is dolgozott naluk, hogy az Egyutt a Daganatos Gyermekekert Alapitvany valoban a gyerekekre kolti a penzt, es nem sajat maguk fenntartasara. www.dgy.hu (Es nem a www.dgya.hu, de roluk inkabb nem irok velemenyt.)
ágika1 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 62
 

A Junior Kisállatrezervátum magánszemélyek által fenntartott alapítvány, kizárólag a felajánlásokból élnek folyamatosan szükségük van segítsédre a náluk lévő kb. 150 cica gondozásához. Kérlek benneteket aki tud segítsen az 1% felajánlásával . Adószámuk 18836932-1-16

Tevékenységükről mindent megudhatsz a honlapjukon www.juniorrezervatum.hu 

 

Creative Commons License 2009.02.12 0 0 61
Kedves kutyabarát, gazdi társ, leendő gazdi, vagy csak kutya után sóvárgó földink !

Bizonyára tudsz róla, hogy Érd település szélén néhány éve létesült egy kutyamenhely. Sajnos egyre több kutyus érkezik ide átmeneti, néhányszor végleges otthonába.
A menhely célja többek közt, hogy tisztességes elbánásban részesítse lakóit, fedelet, élelmet, orvosi ellátást biztosítson számukra, amíg otthonra nem lelnek.
Mivel növekvő számuk egyre nehezebbé teszi az egyénenként való foglalkozást, nagy szükség van az önkéntesek szocializáló, állatbaráti szerepére is.

Fontos, hogy egy családból, egy otthonból kitépődött kutyus ismét gazdára találhasson.
Ehhez folyamatos emberi érintésre, simogatásra, törődésre van szükségük.
Meg kell tanulniuk az ott lévő kutyusoknak az ember és kutya kapcsolatának alapjait, vagy tovább kell azt erősíteni, hogy mire megpillantja őt új, felelős gazdája, már jó úton haladjon a családba való beilleszkedés rögös útjain.

Most ehhez kérjük segítségedet, lelkesedésedet! 
Amennyiben képes vagy befogadni a sok-sok kutyus szerető tekintetét, hálás pacsiját, olykor kedves, néha heves, boldog közeledését, csóválását, tarts velünk! 

FEBRUÁR 21-én, szombaton, 13h-és 16h között simogató napot rendezünk a menhely vezetőinek engedélyével!

Arra kérünk, ha van néhány szabad perced/órád a fenti időpontban, gyere, és segíts Te is egy kutyusnak megtapasztalni azt az élményt, mit jelent egy simogató kéz, egy ölelés, egy gondos fésülés, esetleg egy pórázon tett rövid séta élménye. 

Legalább ennyit megérdemelnek, hiszen ők az ember legjobb barátja!
Ami neked egy mozdulat, nekik egy életen át tartó reménysugár!
Várnak szeretettel, a menhely lakói!
(16 év alattiak kizárólag szülői felügyelettel tehetnek látogatást)

www.sirirusalapitvany.hu 

Creative Commons License 2009.01.02 0 0 60

Komolyan felháborított A virágzó kertváros kiadvány, amelynek most hangot is adok:

Kezembe került az ünnepek alatt az Érd, megyei jogú város, A virágzó kertváros kiadvány, amit az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata adott ki 2008 őszén. A látszólag igényes kiadású, drága nyomdatechnikával készült ingyenes kiadvány Érd város életét, történetét hivatott bemutatni, mint azt a polgármesteri köszöntőben is hangsúlyozza T. Mészáros András polgármester úr.

A tartalomjegyzéket böngészve, találtam egy fejezetet a városunk civil szervezeteiről. Izgatottan lapoztam fel, de a megadott oldalon nem találtam semmit. A tartalom jegyzés nem jó. De sebaj, máshol megtaláltam a felsorolást, és az elérhetőségeket.

Sajnos, a sok hasznos, de leginkább kirakatba való egyesület között nem találtam a Sirius Állat- és Természetvédelmi Közhasznú Alapítványról egy sort sem. Kár. Pedig ez az egyesület abszolút civil kezdeményezés, és civil módon is dolgozik. Érd, Százhalombatta, Tárnok, Sóskút vonzáskörzetében gondoskodik a kivert, kóbor kutyákról, cicákról. Munkáját önkéntesek is támogatják, gyűjtéssel, munkával, szervezéssel. Úgy látszik, ez a tevékenység nem fontos a város vezetésének, mivel a Sirius Állat- és Természetvédelmi Közhasznú Alapítványt meg sem említik, elérhetőségét nem adják meg, így hátrányba kerül például a létfontosságú 1%-ok gyűjtésében is.

Remélem, hogy polgármester úr a legközelebbi kiadványában bennünket is felsorol, ismerteti munkánkat, eredményeinket.

Jön az adóbevallás ideje, az 1%-ot várjuk köszönettel, adószámunk: 18707379-1-13

 

egy önkéntes

nextdoor Creative Commons License 2008.09.10 0 0 59
Idézet: Egy történet pedig csak elgondolkaztatóul:
Múlt héten értesítettek, hogy Szegeden a gyepmesteri telepen van egy fiatal 2 év körüli fekete óriás kan, akinek meghalt a gazdája és 3 napot töltött étlen-szomjan a halottal egy házban mire megtalálták őket. Elvitették a gyepmesterrel az egészséges kutyát utána egy jólelkű állatbarát megkeresett engem. Sajnos osztódni én sem tudok, így szerveződött a feljuttatása hozzám. Ma reggel bejelentkezett egy gazdijelölt rá, indult volna érte, megkértem azért hívja fel őket időpontegyeztetés miatt. Visszahívott leforrázva, hogy a kutyát elaltatták: nem tudott alkalmazkodni a környezetváltozáshoz és agresszív lett, indokkal. Megjegyzésül még csak annyit, hogy azt a gyepmesteri telepet az Orpheus Állatvédő Egyesület felügyeli-üzemelteti!


Igen, ez az az Orpheus, ami havi szinten bombazza a mediat, es a nagy szamok torvenye alapjan sokat szerepel is. Az az Oprheus, aki a hangzatos 'sinterprevencio' szo alatt muveli azt, amit. Az az Orpheus, ami NEM folytat allatmento tevekenyseget, hanem csak hirdet es szerepel, igy vonva el az 1%-ot es adomanyt a Tappancstol, akik tobb szaz kutyarol gondoskodnak es nem altatnak, hanem rehabilitalnak.
Kuldjetek tovabb, hatha van meg olyan tudatlan, aki bedol Seres Zoltannak. Seres Zoltan, ha olvasod: melysegesen szegyelld magad. Utolso, mocskos kis sinter lettel...
nextdoor Creative Commons License 2007.02.14 0 0 58
Előzmény: nextdoor (57)
nextdoor Creative Commons License 2006.12.11 0 0 57

Esetleg

 

 

Arthurgazdi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 56

Én már réges-rég nyilatkoztam...

Én a HEROSZ BP-i szervezetének adtam....csak pozítiv tapasztalaom van velük kapcsolatban.

ágika1 Creative Commons License 2006.03.03 0 0 55

A Junior Kisállatrezervátum magánszemélyek által fenntartott alapítvány. ímivel csak Mivel kizárólag afelajánlásokból élnek folyamatosan szükségük van segítsédre a náluk lévő kb. 100 cicát és a kutyák gondozásához. Kérlek benneteket aki tud segítsen az 1% felajánlásával .Adószámuk 18836932-1-16

Honlapjuk www.jumiorrezervatum:uw.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!