Jogakusei.
Méltó a kezdet:)
Nincs mit megbocsátani.
Nagyon sok forrás van. A régiek helyett megélhetésből újakat írnak. Gondosan kell választani.
Az ősi időkben, amikor a sintó lett Kr.e 4500, voltak már sdzamurájok, kőkarddal.
Az első tenno megjelenésével Kr.e.600 körül megváltozott a sinto.
Sokan azonban az ősöket követik ma is.
Te egy közelebbi korból, közelebbi jelek fordítása alapján írtál.
Ami tiszteletreméltó benned: Sintai-mitamat keresed. Ha megtalálod és megérted, megváltozik a Világ, benne Te.
OM
Amida
Djindja: A sinto szentély általános megnevezése. Jelentése: Dja=az istenek lakhelye. A djin pedig ugyanaz mint a kami vagy a sin.
Jasiro: A kisebb szentélyek megnevezése.
Djingu: Nagy múltú, tekintélyes szentélyek neve. Pl: Ise szentély, Dazaifu Tenmangu szentély.
Torii - A sinto kapu
A szentélyeket legtöbbször a torii, a szentélykapu jelzi, amely általában két függőleges oszlopból és ezeken keresztben nyugvó gerendákból áll, rendszerint cinóbervörösre festve. A torii a mindenhol jelenlévő kami-ra utal.
Ez az Istenek saját szele?
Ott az Isuzu folyónál
A szentély oszlopok-istenek mind-
Sok ezer évig állnak majd ott-
Mely elkezdi felkorbácsolni a vizeket?