Keresés

Részletes keresés

NYIKODEM-DIZMA Creative Commons License 2004.01.08 0 0 42
Ezt kire érted?
Csak nem OVira?
Drazsé több.Katona több lehet.:-)
Előzmény: Repkény (41)
Repkény Creative Commons License 2004.01.08 0 0 41
158 cm ha van :)))
diktátor???
kerti törpe??????
Előzmény: qncogi (5)
nofene Creative Commons License 2004.01.08 0 0 40
Nofene, nem vagyok egy matematikus, de ez a Leningrád nekem is gyanús. Biztosan kommunista matekot tanítottak neki. (Én bezzeg ellenálltam!)
Itt egy tegnapi hír a FoxNewsról.
Russian May Have Solved Math Mystery
A publicity-shy Russian researcher who labors in near-seclusion may have solved one of mathematics' oldest and most abstruse problems, the Poincare Conjecture Evidence has been mounting since November 2002 that Grigori "Grisha" Perelman has cracked the 100-year-old problem, which seeks to explain the geometry of three-dimensional space. If Perelman succeeded, he could be eligible for a $1 million prize offered by the Cambridge, Mass.-based Clay Mathematics Institute (search), formed to identify the world's seven toughest math problems. Mathematicians around the world have been checking Perelman's work in search of the kind of flaws that have sunk the many other supposed solutions to a problem first presented by the French mathematician Henri Poincare in 1904. "This is arguably the most famous unsolved problem in math and has been for some time," said Bruce Kleiner, a University of Michigan math professor reviewing Perelman's work. Perelman is a researcher at St. Peterburg-based Steklov Institute of Mathematics of the Russian Academy.
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.08 0 0 39
Nehogy a Bayer ajtaja alá horgya már a dokumentumokat...

Végülis érthető.

Előzmény: molar (37)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.01.08 0 0 38
Jo Tunder,
az ilyen iranyu asszociaciokat jobb nem forszirozni, mert Bieberbach eletenek bizony vannak sotet fejezetei...
De nem tudom megallni, hogy ne masoljak be valamit, talan megis vannak a vilagban rejtett osszefuggesek :))

"After the end of World War II in 1945 Bieberbach lost all his positions because of his political involvement. Despite this Ostrowski invited him to lecture at Basel University in 1949. Ostrowski respected Bieberbach's contribution as a mathematician, and considered his political views were irrelevant in his remarkable contributions to mathematics. Many were critical of Ostrowski for making this invitation to Bieberbach. Perhaps there is an irony in the fact that de Branges became the first winner of the Ostrowski Prize for solving the Bieberbach conjecture."

Előzmény: Jo Tunder (32)
molar Creative Commons License 2004.01.08 0 0 37
Mindenképpen jó elvtársnak tűnik az ürge.
És most ez a legfontosabb, amikor összetartás van.
Konspriráció, konspriráció!
Előzmény: Tájékoztató Iroda (19)
uzbence Creative Commons License 2004.01.08 0 0 36
Uzbence-sejtés: Draskovics leképezése Katona Tamásba az országnak még sokba fog kerülni.
Előzmény: Jo Tunder (33)
qncogi Creative Commons License 2004.01.08 0 0 35
Arról is írtam, én hoztam a fottást is. Alapnickeden nem mered nagyhangú sündisznócska?
Előzmény: khess (28)
NYIKODEM-DIZMA Creative Commons License 2004.01.08 0 0 34
Már azt sem tudom,hogy kinek higgyek,annyi az info.
De azért Drazsét is megkérdezem majd ha haza jött Kenyából.
Jo Tunder Creative Commons License 2004.01.08 0 0 33
és akkor kizárólag szakáll és suicide bomber okulására.
a Bieberbach sejtés az volt, hogy ha van egy konformális leképezése az egységkörlapnak, akkor a z-hez tartozó koefficiensnek abszolút értékben max. n-szerese lehet a z az n-ediken koefficiense. és ez már 3-ra is elég nehéz, Bieberbach kettőre csinálta meg, az még istenes. de Branges bizonyítása iszonyú technikai, azóta vna egy rövid bizonyítás is.
Előzmény: Jo Tunder (32)
Jo Tunder Creative Commons License 2004.01.08 0 0 32
dear dr Feelgood,

:)) ez iszonyú vicces, mert én viszont arra az egyetemre jártam ahol de Branges professzor volt, sőt ha jól emlékszem neki is a hetedik emeleten volt az irodája. ha jól értem ez azt jelenti, hogy távoli kapcsolatba kerültem a Medgyessy kormánnyal :)))))))))

Előzmény: Dr.Feelgood (29)
8szem Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31
És Te? Felvilágosultkám?

Előzmény: khess (28)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.01.08 0 0 30
Ja, es mindez 1985-ben tortent.
Előzmény: Dr.Feelgood (29)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.01.08 0 0 29
Sot, amikor a francia szuletesu amerikai matematikus, Louis de Branges bebizonyitotta a 68 eves, nevezetes Bieberbach-sejtest, Leningradba utazott, hogy az ottani Geometriai Fuggvenyelmelet szeminarium elott "megvedje" a bizonyitast. Ez mintegy masfel honapig tartott, es miutan a leningradiak rabolintottak (Milin,Fagyejev, stb.), akkor fogadta el a matematikus-tarsadalom is helyesnek a bizonyitast, amire korabban nemi szkepsissel tekintettek, mivelhogy de Branges nehany evvel korabban mar eloallt egy rossz bizonyitassal.
Előzmény: Jo Tunder (18)
khess Creative Commons License 2004.01.07 0 0 28
Téged meg FOP-t a néphazugság fizet? Vagy miért nem a témáról írtok, sötétek?
Előzmény: qncogi (27)
qncogi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 27
Nagyjából.:) És ilyenkor kötelesek lesznek minden lappáldányba 3 db lyukat vágni, valamint a fennmaradó részbe belenyomtatni a bocsánatkérés(ek)et (lehet olyan kicsi betúkkel, ahogy azt valaki már megtette.), valamint a pénztári befizetés nyugtáját.
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (26)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2004.01.07 0 0 26
Csak lyukasztaniuk kell?

Jó módszer. Beküldik minden nap a hivatalsegédet a bíróságra, kilyukasztják a napijegyet és kész?

Előzmény: qncogi (25)
qncogi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 25
Már vannak a BKV gyüjtőjegyek mintájára gyújtőítéletek számukra.
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (20)
qncogi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 24
Egy részét másoltam, bocs, itt a jó(?):

Nem értem ugyan, hogy miért nekem címezted, de persze ettől még akár igazad is lehet(ne). Egyébként nem hiszem, hogy (HA!) SZT tiszt volt, az olyan nagy bűn.
Ugye arról is tudnál hosszan írni, hogy Mellár milyen körülmények között került a KSH élére?
98ban Mellárt minden vezető gyakorlat nélkül (makroközgazdász és nem statisztikus) nevezték ki. A régi vezetőt, Katona Tamást indoklás nélkül váltották le, ráadásul úgy, hogy először papír se volt róla és a me. nem is írta alá. (Az igaz, hogy Mellár jobboldali lapokba írt cikkeket.:D) Ő volt az, aki beégett a GDP hamisítási vádjával.)

misimacko Creative Commons License 2004.01.07 0 0 22
ellenálltak a kisértésnek
Előzmény: suicide_bomber (21)
suicide_bomber Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21
Ezek is ellenállók voltak?:)
Előzmény: Jo Tunder (18)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2004.01.07 0 0 20
Miből élnének a bírók, ha nem lenne MN?
Előzmény: qncogi (8)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2004.01.07 0 0 19
Hogy SZT-tiszt-e azt nem tudom, de hogy jó eftás, az tuti. Bizonyára jól együttműködött Csikós (Energol) József ezredes eftással is. Meg azért az a Lenyingrád se kutya. Persze tudom, nem kell mindjárt rosszra gondolni, de azért az igaz, pontos, bizalmas adatok helye mégis csak a KSH volt már akkor is, nem?

Amúgy tök szimpi a csávó, olyan megnyerő. Pár szó róla Mellár Tamástól:

'De úgy gondolom, hogy az egész eltávolításom mögött a hivatalomban engem megelőző elnök, Katona Tamás személye áll, aki most helyettes államtitkárként azt a helyzetet állította elő, amelyben szinte ellehetetlenült a hivatal működése az elmúlt két hónapban. ... Kilencvennyolcban egyébként Katona Tamás búcsúbeszédében meg is ígérte, hogy vissza fog jönni a hivatalba. Erre vonatkozólag már történt egy kísérlet tavaly szeptemberben, amikor már előterjesztésre került az, hogy őt újból kinevezik, csak akkor a miniszterelnök ezt nem írta alá. Aztán Katona Tamás kapott egy pozíciót a Miniszterelnöki Hivatalban, egy helyettes államtitkári pozíciót, és nyilvánvalóan ez most az oka, hogy személyesen nem ő kerül oda. De hát egyik közvetlen munkatársa. Hiszen Pukli Péter az ő elnökhelyettese volt abban az időszakban.'

Előzmény: qncogi (5)
Jo Tunder Creative Commons License 2004.01.07 0 0 18
suicide bomber,

Matiyasevich, Misha Gromov, Grisa Perelman, Vershik, Burago... khmmm.. nagyon nagy hülyeséget sikerült leírnod.

Előzmény: suicide_bomber (17)
suicide_bomber Creative Commons License 2004.01.07 0 0 17
Leningrádban szerzett matematikus diplomát

Akkor nem ő volt a másik híres ellenálló?
Úgy hallottam, hogy nem csak egyedül Megyó ElvtársÚrnak köszönhettyük a szocializmus bukását.
:DD

Előzmény: kábelbúvár (1)
qncogi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 16
Kedvezményes ítéleteket kap.
Előzmény: Törölt nick (14)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.07 0 0 15
No jó, 1 kis eufemizmus...
:)
Előzmény: Ormossy (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 14
Meg is fogja, hallom éves bérletet vett a MN a bíróságra.
Előzmény: qncogi (8)
misimacko Creative Commons License 2004.01.07 0 0 13
engem nem zavar
Előzmény: kábelbúvár (7)
Ormossy Creative Commons License 2004.01.07 0 0 12
Nem félbelügyi, hanem teljes belügyi.
KLH (Központi Lakcímnyilvántartó Hivatal Bp. IX. Vaskapu u.)
Előzmény: kábelbúvár (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!