Keresés

Részletes keresés

mukuszmembran Creative Commons License 2005.01.21 0 0 288
Nekem olyanom van és tökéletesen működik... De azért próbáld ki vásárlás előtt azt a konkrét példányt!! Üdv! Józsi
Előzmény: Bandi-T (284)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.21 0 0 287

Köszi az infót.

Ha valóban dioda akkor az valami visszarúgás elleni védelem lehet, mert egyébként sok fantázia nincs benne, hogy fordított polaritás ellen védjen.

Előzmény: EOS-Bandi (281)
Gernyo Creative Commons License 2005.01.21 0 0 286
Én Királyréten próbáltam az összel. Teljesen jó vaku. A metzemmel hasonlítgattam. Igazából csak a felépítése hagy némi kívvánnivalót magaután. A müködése tökéletes volt a 10D-vel.
Előzmény: Bandi-T (284)
M61 021 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 285

Nem voltam az üzletben, de felhívtam őket és csak annyit mondtak hogy áltl.scart vagy RCA csatlakozói vannak ezeknek a szerkezeteknek. Nem vagyok sajna egy műszaki zseni, nyilván a megfelelő csatlakozásokat át v. ki kellene alakítani. Úgy látom itt a topicon van(nak) olyan szaki(k) akik ezt talán meg tudnák oldani.

Szóljatok ha van megoldás!

Előzmény: taszi2hu (279)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.21 0 0 284
Köszönöm.

Nem 10D-n használod esetleg? Mert gondolkozom rajta, hogy vegyek egy ilyet, de akitől venném azzal ijesztget, hogy nem fog működni a 10D-mmel (állítólag ő próbálta és neki nem ment), ami ellen én nem tudtam meggyőzőbb ellenérvet felhozni, mint hogy hülyén nézne ki, ha nem menne. :)

Használ valaki 10D-n Sigma EF 500 DG Supert? És van, aki próbált használni, de nem működött neki?
Előzmény: ictboy300d (273)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 283
Igen, mi is pont ezen a Verne dolgon nevettünk fotózás közben. :-)
Előzmény: farkzoli (282)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.21 0 0 282
Hát, ez aztán kicsit ráver az eddigi arénás képeidre ! Gratulálok !
De nékem az Utazás a Holdba c. Verne regény illusztrációi ugrottak be, pont ilyen lövedék forma volt az övék :-)
Előzmény: _Szlejer_ (280)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 281
Igen a ferrit gyuru valoban az, viszont az ETTL kabelben egy dioda van a kozeperintkezon....
Előzmény: BbojsziI (267)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 280

Nem annyira.

Gyakorlatilag a 4-5. teszt után megvolt. 

 

Előzmény: taszi2hu (278)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 279
M61 021! Ezt a conrád féle rádió adó-vevőt hogyan lehet, slaveként használni? Ha tényleg 200 méterig megbizhatóan átviszi a jelet, akkor olcsón van...
Előzmény: M61 021 (270)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 278
Gratulálok. Elég ütős. Nehéz volt összehozni a megfelelő időben történő vaku elsütést?
Előzmény: _Szlejer_ (276)
papugaja Creative Commons License 2005.01.21 0 0 277
Baszki! Mosmár bármit elhiszek SzLJ-nek!
Előzmény: _Szlejer_ (276)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 276

EKE!

 

Itt találsz néhány képet az első tesztből a mikrovakuval (10D-vel).

pggp Creative Commons License 2005.01.20 0 0 275
Végülis mire jutottál a Sunpak 440 - Dimage A1 kapcsán?
Előzmény: ÁrvaTóth (100)
posthero Creative Commons License 2005.01.20 0 0 274
sziasztok! szerintetek létezik az, hogy egy direkt digire fejlesztett vakut nem tud elsütni vakupapucson keresztül egy analóg gép? konkrétan eos és praktica. egy soligor dg 280 vakuról van szó. oly digihez van és slave-ben hibátlanul megy. csak papucson keresztül nem sütik el az analógok... (olyn nincs papucs, ott nemtom kipróbálni)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.20 0 0 273
Sajna nincs. Nekem mondjuk ez a dg-500 super tökéletesen megfelel. Meg az a jó, hogy ha optikai slave-ként használod, akkor az elővillanásokat figyelmen kívül hagyja...
Előzmény: Bandi-T (272)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.20 0 0 272
Állat! Ezek szerint képes ETTL wireless flash-ként is működni, meg optikai slave-ként is, meg akár több ilyen vaku közül kijelölhető egy vezér, az érzékeli a villanást és indítja a többit.

A simáról (EF 500 DG ST - a nem Super változat) nincs leírásod, vagy valakinek?
Előzmény: ictboy300d (271)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.19 0 0 271
Üdv!

Ha valakit érdekel feltettem a Sigma Ef-500 Dg Super manuálját. (Sajna csak angol van)

Sigma Ef-500 Dg Super

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 270

A két honlap pontosan:

www.nika.hu

www.conrad.hu

 

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 269

A Sigma 500 DG Super ára tavaly 64300 volt a www.nike.hu-n. Nem a Hamán keresztül szerzik be, ezért olcsóbbak.

MÁS: szeretném a papucsos vakuimat rádiófrekvenciás jellel kioldani. A www.conrad.hu-n látok ilyen szerkezeteket, de ezek audiora vannak kitalálva. A 3,5 mm-es jackdugó mindkét műfajban szabványos de vajon van-e más technikai akadálya ennek? Illetve milyen készülékek léteznek a piacon? (A fotókereskedésekben a műtermi vakukhoz csatlakoztatható soktízezres szerkezeteket lehet csak kapni.)

farkzoli Creative Commons License 2005.01.17 0 0 268
BbojsziI
"Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést"
Valami ilyesmi. Az elővillanással feltérképezi a téma fényvisszaverését, és meghatározza a következő villanás nagyságát. Ehhez a kiértékelő mérést használja, de itt-ott más vélemények is keringenek. De ez csak rendszerobival mén, mert kell neki az is, mekkora lesz majd a rekesz az expó alatt. Ennek hiányában villant ugyan előre, de kegyetlenül aláexponál. A vakuexpó rögzítéshez pedig a részleges mérés mezejét használja fel.
"Az érintkezők átmeneti ellenállását..."
Az tuti ! Volt már olyan patyolat az érinkezősor, hogy a légy hanyatt esett, de nem ment a FEC, csak miután kontaktsprével áttamponáltam.
Az eredetin ferritgyűrű van ? Ez nem rossz, a nagyfrekis jelet szedi le a vezetékről. Árnyékolt kábel se lenne rossz, esetleg amit direkte gyorsabb átvitelre csináltak. Pl. az árnyékolt UTP drót, van tán sodrott is belőle valahol.
Ámbár a TTL-nél is viszonylag gyors kommunikáció van a gép és a vaku között. Ilyen szempontból az E-TTL csak egy csotrogány, hisz eldönti mekkorát fog villanni, és hátradől :-))

Szlejer koma képén a füstkarika se rossz ám !
Előzmény: BbojsziI (253)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.16 0 0 267
A ferrit gyűrű egy (azthiszem porkohászati úton készített) kis vaskarika. Zavarszűrésre használatos.
Előzmény: EOS-Bandi (264)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.16 0 0 266
100-ha

nincs iylentapasztalatom, de ezen a digitnél könnyen át is lépnénk, mert az azonnaliság miatt, nem használjuk a fénymérőt...
Éppen az előbbi órákban néztem meg az 1Ds napi árait. volt ahol 3400 dollár. Igaz csak 11 Mpix, de FF. így akár jácchat is...
biztos nem gyenge a Markt II.
Néhány tagtársam határozzottan a film felé mozdul. (Asszem még én is..., vagy legalábbis párhuzamosan. Vettem tegnapelőtt egy újabb RT-t...)
Előzmény: Százbolha (265)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.15 0 0 265

eke:

 

Diginél van svarcsild szerű effektus???

 

Vagy a visszonossági törvény tágabb határok között értelmezhető???

--------------

 

más:

láttam majdnemnél 1,3x-es MarkII + telével készült digiállományolat.

az elélvezés határa volt.....

 

Más kategória mint a 10D. Ránézésre is....

 

 

Százbolha

Előzmény: tEKErcs (262)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.15 0 0 264

Nem ferrit gyuru, hanem egy dioda.

 

Előzmény: BbojsziI (253)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 263

Puszta felezéssel 1/100.000 körüli érték jönne ki az 550EX-re (csak a leghosszabb világítási idejét tudni pontosan), ami tényleg irreális... Ezért csináltam több légpisztolyos tesztet otthon, annál a bemozdulás alapján becsültem meg az értéket, amit leírtam. (Nem precíz vonalzós teszt volt, szóval tévedhettem.)

 

Előzmény: tEKErcs (262)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 262
vigyázz, egyszerű felezéssel nem kapsz jó eredményt a villanási időtartamra. sajnos nem tudom fejből hogy a mért villanási idő mekkora 1/128 esetén de a Nikon SB 26 os (?) vakujának a manuáljában precízen vannak az adatok megadva... Inkább az ad jó eredményt hogy ismert sebességnél mennyi volt a golyó által megtett út...
Előzmény: _Szlejer_ (261)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 261
1/128-ra, ami számításaim szerint olyan 1/40.000-1/50.000 világítási időnek felelhet meg.
Előzmény: tEKErcs (260)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 260
ügyes! És mennyire osztottad le a vakut?
Előzmény: _Szlejer_ (259)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 259

Csináltam már korábban teszteket házilag fabrikált piezo-elektromos hangkapcsolóval, 550EX-el és az a metódus nekem megfelelőnek tűnt (1kép ,2kép). Biztos vagyok benne, hogy az új vaku hangkioldója sokkal érzékenyebb, szerintem nem lesz gond megfogni a lövedéket közelebb a csőtorkolathoz. A vezérlőegységben van beépített fotocella, azzal torkolattűz villanásra is tudok exponálni.

 

Ami a torkolati sebességet illeti, egyelőre csak pisztolykaliberű eszközökkel fogok dolgozni, mert a puskákhoz extra biztonsági intézkedések kellenek (sok lőtéren nem bírja a fém golyófogó, repeszhatás, stb). A pisztolyok torkolati sebessége tipikusan 260-450 m/s között mozog. A puskalőszerek kb. 800 m/s körül kezdődnek.

Előzmény: tEKErcs (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!