Hát, ez aztán kicsit ráver az eddigi arénás képeidre ! Gratulálok !
De nékem az Utazás a Holdba c. Verne regény illusztrációi ugrottak be, pont ilyen lövedék forma volt az övék :-)
sziasztok!
szerintetek létezik az, hogy egy direkt digire fejlesztett vakut nem tud elsütni vakupapucson keresztül egy analóg gép? konkrétan eos és praktica.
egy soligor dg 280 vakuról van szó. oly digihez van és slave-ben hibátlanul megy.
csak papucson keresztül nem sütik el az analógok...
(olyn nincs papucs, ott nemtom kipróbálni)
Sajna nincs. Nekem mondjuk ez a dg-500 super tökéletesen megfelel. Meg az a jó, hogy ha optikai slave-ként használod, akkor az elővillanásokat figyelmen kívül hagyja...
Állat! Ezek szerint képes ETTL wireless flash-ként is működni, meg optikai slave-ként is, meg akár több ilyen vaku közül kijelölhető egy vezér, az érzékeli a villanást és indítja a többit.
A simáról (EF 500 DG ST - a nem Super változat) nincs leírásod, vagy valakinek?
A Sigma 500 DG Super ára tavaly 64300 volt a www.nike.hu-n. Nem a Hamán keresztül szerzik be, ezért olcsóbbak.
MÁS: szeretném a papucsos vakuimat rádiófrekvenciás jellel kioldani. A www.conrad.hu-n látok ilyen szerkezeteket, de ezek audiora vannak kitalálva. A 3,5 mm-es jackdugó mindkét műfajban szabványos de vajon van-e más technikai akadálya ennek? Illetve milyen készülékek léteznek a piacon? (A fotókereskedésekben a műtermi vakukhoz csatlakoztatható soktízezres szerkezeteket lehet csak kapni.)
BbojsziI
"Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést"
Valami ilyesmi. Az elővillanással feltérképezi a téma fényvisszaverését, és meghatározza a következő villanás nagyságát. Ehhez a kiértékelő mérést használja, de itt-ott más vélemények is keringenek. De ez csak rendszerobival mén, mert kell neki az is, mekkora lesz majd a rekesz az expó alatt. Ennek hiányában villant ugyan előre, de kegyetlenül aláexponál. A vakuexpó rögzítéshez pedig a részleges mérés mezejét használja fel.
"Az érintkezők átmeneti ellenállását..."
Az tuti ! Volt már olyan patyolat az érinkezősor, hogy a légy hanyatt esett, de nem ment a FEC, csak miután kontaktsprével áttamponáltam.
Az eredetin ferritgyűrű van ? Ez nem rossz, a nagyfrekis jelet szedi le a vezetékről. Árnyékolt kábel se lenne rossz, esetleg amit direkte gyorsabb átvitelre csináltak. Pl. az árnyékolt UTP drót, van tán sodrott is belőle valahol.
Ámbár a TTL-nél is viszonylag gyors kommunikáció van a gép és a vaku között. Ilyen szempontból az E-TTL csak egy csotrogány, hisz eldönti mekkorát fog villanni, és hátradől :-))
nincs iylentapasztalatom, de ezen a digitnél könnyen át is lépnénk, mert az azonnaliság miatt, nem használjuk a fénymérőt...
Éppen az előbbi órákban néztem meg az 1Ds napi árait. volt ahol 3400 dollár. Igaz csak 11 Mpix, de FF. így akár jácchat is...
biztos nem gyenge a Markt II.
Néhány tagtársam határozzottan a film felé mozdul. (Asszem még én is..., vagy legalábbis párhuzamosan. Vettem tegnapelőtt egy újabb RT-t...)
Puszta felezéssel 1/100.000 körüli érték jönne ki az 550EX-re (csak a leghosszabb világítási idejét tudni pontosan), ami tényleg irreális... Ezért csináltam több légpisztolyos tesztet otthon, annál a bemozdulás alapján becsültem meg az értéket, amit leírtam. (Nem precíz vonalzós teszt volt, szóval tévedhettem.)
vigyázz, egyszerű felezéssel nem kapsz jó eredményt a villanási időtartamra. sajnos nem tudom fejből hogy a mért villanási idő mekkora 1/128 esetén de a Nikon SB 26 os (?) vakujának a manuáljában precízen vannak az adatok megadva... Inkább az ad jó eredményt hogy ismert sebességnél mennyi volt a golyó által megtett út...
Csináltam már korábban teszteket házilag fabrikált piezo-elektromos hangkapcsolóval, 550EX-el és az a metódus nekem megfelelőnek tűnt (1kép ,2kép). Biztos vagyok benne, hogy az új vaku hangkioldója sokkal érzékenyebb, szerintem nem lesz gond megfogni a lövedéket közelebb a csőtorkolathoz. A vezérlőegységben van beépített fotocella, azzal torkolattűz villanásra is tudok exponálni.
Ami a torkolati sebességet illeti, egyelőre csak pisztolykaliberű eszközökkel fogok dolgozni, mert a puskákhoz extra biztonsági intézkedések kellenek (sok lőtéren nem bírja a fém golyófogó, repeszhatás, stb). A pisztolyok torkolati sebessége tipikusan 260-450 m/s között mozog. A puskalőszerek kb. 800 m/s körül kezdődnek.
Ha ezt csak a E-TTL vakuvezérlés tudja, akkor mit tud a TTL? Igaz, még sosem olvastam utána, de én hasonlóképp képzeltem el azt is. A TTL-nél nincs elővillantás? Még sohasem használtam külső vakut, mert eddig nem szántam rá magam a beszerzésre. A régi vakuimat pedig nem tudtam/dom használni a Canonnal.
Digitvázam van, vakum viszont nincs; elméletben benne vagyok a próbában, ha találunk megfelelő helyet és időt.
Van mérnök vagy műszerész errefelé? Többsugaras, felvevős oszcilloszkóppal? Mert akkor egy ilyen hosszabbító kábelre ráakaszkodva, egy eredeti Canon vakuval... :)
Eddig azthiszem érthető okokból az E-TTL nem hatott meg. Egy digitvázas tesztelés iIgencsak érdekelne.
Az eos fan clubot végigolvastam. (nem most) Amit írtál nem rémlik. Bennem csak az maradt meg hogy a gyáriban van egy ferrit gyűrű.
A 3 méteres drót csak egy egyszerű 6 éres vezeték csatlakozókkal a végein (nem vaku) méregdrágán. Maga a többvakus rendszer nem E-TTL hisz a gépváznak a három mérővillantás értékelése után címzetten kellene vezérelni a vakukat. Ezt inkább vezeték nélküli változatban oldották meg.
A vezeték hossza károsan befolyásolhatja az adatkommunikációt. Az érintkezők átmeneti ellenállását és a kunkorodást sem szabadna elfelejteni. Hibalehetőség van dögivel.
Egy hatos csavar elöbb akad a kezembe mint egy 1/4 colos ez volt a döntő szempont. A közdarab elkészítésére is van ötletem.
Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és ezt közli a vakuval az pedig a kioldójel érkezésekor ekkorát villan? Esetleg. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és az előre kiszámított időben lekapcsolójelet küld a vakunak (akár ugyanazon az érintkezőn mint a TTL)?