Keresés

Részletes keresés

farkzoli Creative Commons License 2005.01.13 0 0 246
Írtam neked levelet a megadott címre.
Előzmény: BbojsziI (244)
7Ed7 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 245

Helló!

 

Nekem van, de csak nyomtatva, a vakumhoz, de ha kell, beszkennelem. Vagy ha konkrét kérdésed van, válaszolok, ha tudok.

 

Írj mailt: kelly_wts@freemail.hu.

 

+7+

Előzmény: ictboy300d (243)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.12 0 0 244

Ilyen "hosszabbítót" TTL kábelt tudok készíteni pillanatnyilag Eos-hoz, de az érintkezők helyzetének egyeztetése után akármihez (Minolta Dynax kivéve)

akit érdekel kereshet mailba bojszi@pannongsm.hu.

Előzmény: P.Peter (239)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.11 0 0 243
Üdv!

Nincs valakinek magyar vagy angol nyelvű Sigma EF-500 DG Super leírása ? (használati utasításra gondolok)
Köszi...
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.10 0 0 242
impozáns! Mióta láttam az adatait elképzeltem, hogy szemből hogyan makróznám meg egy nagykaliberű fegyver torkolattüze ááltal keretezett , kilőtt golyót...
Előzmény: _Szlejer_ (240)
dzsaffa Creative Commons License 2005.01.10 0 0 241
helló megvan még Lumiquest Pocket Bouncer ? várom válaszod jaffak@freemail.hu
Előzmény: WiZARD (210)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.10 0 0 240

Képek EKE-nek az EG&G 549 Microflash-ról, még frissek :-)

 

Mihez viszonyítás végett a vaku 19x26x38cm méretű, a meghajtóegység pedig 14x20x25cm.

 

EG&G 549-11 Microflash

 

EG&G 549-21 Driver Unit + mikrofon
P.Peter Creative Commons License 2005.01.08 0 0 239
A 'hosszabbítót'. Ezeket a rendszervakukhoz sajnos minden gyártó jó drágán méri, ez is elég drága ha jól tudom. A konkrét típusszám(ok)at, vagy hogy egyáltalán hány félét gyárt a Canon, most nem tudom, Canon vakum még nem volt.
Előzmény: BbojsziI (238)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.08 0 0 238

P.Peter

Az E-TTL kábel alatt az összes érintkezőt továbbító "hosszabbítót" érted vagy a három vakus elosztóhoz csatlakozó vezetéket végén a vakupapucssal?

(Természetesen ez utóbbi is 6 vezetékes minden információt továbbító)

Előzmény: P.Peter (235)
norby Creative Commons License 2004.12.29 0 0 237
Sziasztok!

Vakut szeretnék venni a gépemhez (Sony D770), egyszerű manuális vakuk jöhetnek szóba.
Jelöltek:
- Vivitar 2800 : olcsó (8000 körül) újonan
- Soligor : drága (13000) nincs is a edigital.hu-n, de tud slave-et
- Chinon Pro-990 használtan (5000)

Kipróbáltam egy kölcsön (szerintem csehszlovák :) vakut, annak forgatható is volt a feje. Ilyen létezik? Én nem találtam megfizethető áron.

A Soligorról hallottam már jót és rosszat is. A használtat meg kicsit rizikósnak találom.
Szerintetek megéri egy 10+ éves vakut venni? Egyáltalán mennyit _ér_?
Minden gondolatot köszönök, mert én nem jutottam eddig dűlőre magammal..
Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 236
Szia, az ST-E2 ára kb. 2/3-a egy 550EX vakunak. Csak 1 vaku vezérlésére szerintem még nem ez a legjobb vétel. Egy géptől távoli 550-est ETTL módban egy másik 550/580, az ST-E2 vagy egy Canon ETTL vaku kábel (rövid és 50$) segítségével tudsz. Ezek közül talán egy második 550 a legsokkoldalúbb megoldás. Ez müködhet úgy, hogy csak vezérel és nem villan.
Vagy a meglévő 550-esed mellé vehetsz egy olcsóbb 420EX-et. slave-nek. De itt már 1-2 dologban esetleg kompromisszumot kell kötnöd...
Előzmény: z.zsolt (233)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 235

Speedlite Transmitter ST-E2. Tulajdonképpen egy villanó nélküli rendszervaku, AF segédfénnyel és kábel nélküli E-TTL vakuzáshoz. Az itthoni ára most úgy 60-70 ezer között lehet. Csak akkor éri meg, ha a vakut mindenképpen messzebbről akarod vezérelni, illetve több vakuval dolgozol és abból egyik sem a gépen van. Családi fotózáshoz inkább indirekt vakuzást ajánlok ha lehet, illetve lágyító vagy más 'fényformáló' előtétet.

Ha az 550-et a gépen hagyod, vehetsz olcsóbb slave vakut segédvakunak (Esetleg egy 420EX-et, ebben az esetben marad at E-TTL, csak nem olcsó), ami az 550 fényére villan, vagy szinte teszőleges vakut elsütni képes olcsó slave 'elsütőt' (Hama, Soligor stb.), ebben az esetben a gép vakujával is elvillanthatod az 550-et (De mint írtam ilyenkor a slave vakura vagy vakukra el kell felejteni a TTL mérést).

Ha a gépre semmiképp nem akarsz vakut tenni és a gép beépített vakuját sem akarod használni, akkor is érdemes lehet a transmitter helyett inkább egy E-TTL vagy sima vezérlőkábel. Azzal is nyerhetsz egy kis távolságot, és bár az E-TTL kábeleket aranyárban mérik, még mindig olcsóbbak a transmitternél.

Előzmény: z.zsolt (233)
Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 234
Előzmény: Törölt nick (230)
z.zsolt Creative Commons License 2004.12.29 0 0 233
Köszi a választ! Ehhez a transmitterhez hol tudok hozzájutni?És mennyiért? És mi is ez pontosan?Megéri e ilyet venni vagy esetleg egy másik vakut amit masterként használhatok?Családi fotózáshoz lenne rá szükségem! Esetleg van valami javaslatod?
Előzmény: P.Peter (232)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 232
Ha jól tudom az 550 csak a Canon rendszerében működik slave vakuként, vagyis simán villanásra nem villan el, egy Canon master vaku vagy az ST-E2 Transmitter kell hozzá. Ha 'elvillantásos' slave üzemmódban akarod használni, kell venned hozzá egy kis slave talpat (ebben az esetben viszont felejtsd el a TTL vakuzást).
Előzmény: z.zsolt (227)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 231
Lámpák, vakuk... lightbox belefér? barkácsolnék egyet, lehet valahol olyan fehér anyagot kapni, ami az ilyesmik elején szórja a fényt? kösz...
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 230
Help! Tudja valaki, hogy a Sigma EF-500 DG Super miben tud kevesebbet egy Canon 550 (netán 580) EX-nél?
zck Creative Commons License 2004.12.28 0 0 229

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni?

 

Kb. 1 hónapja vettem újonnan egy SUNPAK Auto 383 vakut.

 

Szerintem elromlott.

 

200-300 villantás után vagyok, azt gondoltam, hogy lemerült a Ni-Mh akksi. Feltöltöttem és így se jó.

A nagyfrekvenciás sípolás csak nagyon halkan hallatszik, de nem emelkedik a freki, tehát nem töltődik, nem lehet vele villantani. 

 

Lehet vele valamit csinálni a garanciális javításon kívűl?

 

A választ előre is megköszönöm.

z.zsolt Creative Commons License 2004.12.27 0 0 227

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Nemrégiben vásároltam egy Canon ex550-es rendszervakut azzal az infóval hogy ez a tipus rendelkezik azzal a tulajdonsággal hogy külön a fényképezőgéptől távol használva elvillantható a beép. vaku villanásával!

Kérdés: ez valóban igy van , vagy csak engem informáltak félre?

Ugyanis sehogy sem sikerült elérnem ezt a funkciót!

EOS 300V tipusú géppel használom.

Van egy magyar nyelvű leírsom is a vakuhoz  de az sem említi csak abban az esetben ha több rendszervakuval akarom együtt működtetni és akkor rádiójelekkel vezérlik egymást!

Előre is köszönöm  a reagálásokat!

Morin Creative Commons License 2004.12.16 0 0 226
Köszi a segítséget.  :)
Előzmény: CChelios (224)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 225
A Soligor DG-280AZ gondolom automata tirisztoros vaku.
Ebben az esetben úgy lehet használni, hogy a fényképezőn M v. A módban állítod be azt a rekeszt amit a vakun is, és a vaku magától szabályozza a villanás teljesítményét.

Arra kell figyelni, hogy a vaku talpfeszültsége ne vágja haza a Nikont.
Előzmény: DGKUm (223)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 224
A Vivitarokat itt árulják: http://www.ervafoto.hu
De infót nem talász magyarul, és most még az árlista sem elérhető átépítés miatt.
Telefonon biztos felvilágolnak az árakról.
Előzmény: Morin (222)
DGKUm Creative Commons License 2004.12.15 0 0 223
Egy kérdés az avatottabbaknak:
Adott egy Nikon Coolpix 995, van rajta (háron tűs) vakuszinkron csatlakozó, adott egy Soligor DG-280AZ vaku, ezt ezzel kábelen lehetséges-e és milyen típusún működtetni?
(A körülmények időnként - baleseti helyszínelés, ahol többen fotóznak - a slave módot kizárják, a saját vaku soxor kevés, a Nikon vakui igen drágák a nem rendszeres használati igényhez, a Nikon tartozékok ismertetői kábelileg kissé szűkszavúak.)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 222

Nem az a gond, hanem, hogy nem talaltam olyan honlapot, ahol a Vivitar vakukrol olvashatnek-magyarul. Valamint se hirdetest, se boltot.

A Ringfofo honlapjan van 3, de azok nagyon alapok.

Hasznaltan pedig igy hirtelen semmit sem talaltam.

 

 

Előzmény: CChelios (220)
sünike78 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 221
Köszi szépen! A digit gépek mennyire komálják ezt? Lehet mondjuk egy Pana Fz-20-assal használni?
Előzmény: CChelios (207)
CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 220
Ha nem tudsz dönteni a Vivitar és a Sunpak között talán segít egy kicsit, hogy a Vivitar olcsóbb (ugyanolyan tudású vakuknál).
Előzmény: Morin (219)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 219

Bocs, Vivitar-t akartam.

 

Megnéztem a Sunpak 440-et és a PZ 4000 AF-et. A másodikra azt írja, rendszervaku,

viszont néhány paraméterben a 440-es jobbnak tűnik. (pl. azt vízszintesen is lehet forgatni)

??

Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 218

Hmmm, a Sigma nem fog menni, nincs lehetőség.

 

A Vivitat-oknak és Sunpak-oknak kicsit utananezek.

:)

CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 217
Nekem Vivitar 730AF-em volt.
Nem egy nagy durranás, de szerintem az esetek nagyobb részében elég. Nekem soha nem volt vele gondom.
-TTL
-30-as kulcsszám
-dönthető, forgatható, 28mm-90mm kézi zoom fej

És az új vaku ára 25-28e.

Aztán ott van még a Sunpak 440. Az is hasonló paraméterekkel bír.
Előzmény: Morin (215)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 216

Én is mostanában keresgéltem vakut, és amikor feltettem ezt a kérdést, a legtöbben ezt ajánlották:

http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

 

Ha van rá lehetőséged, az USA-ban 200 USD...

 

Előzmény: Morin (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!