Keresés

Részletes keresés

Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 236
Szia, az ST-E2 ára kb. 2/3-a egy 550EX vakunak. Csak 1 vaku vezérlésére szerintem még nem ez a legjobb vétel. Egy géptől távoli 550-est ETTL módban egy másik 550/580, az ST-E2 vagy egy Canon ETTL vaku kábel (rövid és 50$) segítségével tudsz. Ezek közül talán egy második 550 a legsokkoldalúbb megoldás. Ez müködhet úgy, hogy csak vezérel és nem villan.
Vagy a meglévő 550-esed mellé vehetsz egy olcsóbb 420EX-et. slave-nek. De itt már 1-2 dologban esetleg kompromisszumot kell kötnöd...
Előzmény: z.zsolt (233)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 235

Speedlite Transmitter ST-E2. Tulajdonképpen egy villanó nélküli rendszervaku, AF segédfénnyel és kábel nélküli E-TTL vakuzáshoz. Az itthoni ára most úgy 60-70 ezer között lehet. Csak akkor éri meg, ha a vakut mindenképpen messzebbről akarod vezérelni, illetve több vakuval dolgozol és abból egyik sem a gépen van. Családi fotózáshoz inkább indirekt vakuzást ajánlok ha lehet, illetve lágyító vagy más 'fényformáló' előtétet.

Ha az 550-et a gépen hagyod, vehetsz olcsóbb slave vakut segédvakunak (Esetleg egy 420EX-et, ebben az esetben marad at E-TTL, csak nem olcsó), ami az 550 fényére villan, vagy szinte teszőleges vakut elsütni képes olcsó slave 'elsütőt' (Hama, Soligor stb.), ebben az esetben a gép vakujával is elvillanthatod az 550-et (De mint írtam ilyenkor a slave vakura vagy vakukra el kell felejteni a TTL mérést).

Ha a gépre semmiképp nem akarsz vakut tenni és a gép beépített vakuját sem akarod használni, akkor is érdemes lehet a transmitter helyett inkább egy E-TTL vagy sima vezérlőkábel. Azzal is nyerhetsz egy kis távolságot, és bár az E-TTL kábeleket aranyárban mérik, még mindig olcsóbbak a transmitternél.

Előzmény: z.zsolt (233)
Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 234
Előzmény: Törölt nick (230)
z.zsolt Creative Commons License 2004.12.29 0 0 233
Köszi a választ! Ehhez a transmitterhez hol tudok hozzájutni?És mennyiért? És mi is ez pontosan?Megéri e ilyet venni vagy esetleg egy másik vakut amit masterként használhatok?Családi fotózáshoz lenne rá szükségem! Esetleg van valami javaslatod?
Előzmény: P.Peter (232)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 232
Ha jól tudom az 550 csak a Canon rendszerében működik slave vakuként, vagyis simán villanásra nem villan el, egy Canon master vaku vagy az ST-E2 Transmitter kell hozzá. Ha 'elvillantásos' slave üzemmódban akarod használni, kell venned hozzá egy kis slave talpat (ebben az esetben viszont felejtsd el a TTL vakuzást).
Előzmény: z.zsolt (227)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 231
Lámpák, vakuk... lightbox belefér? barkácsolnék egyet, lehet valahol olyan fehér anyagot kapni, ami az ilyesmik elején szórja a fényt? kösz...
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 230
Help! Tudja valaki, hogy a Sigma EF-500 DG Super miben tud kevesebbet egy Canon 550 (netán 580) EX-nél?
zck Creative Commons License 2004.12.28 0 0 229

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni?

 

Kb. 1 hónapja vettem újonnan egy SUNPAK Auto 383 vakut.

 

Szerintem elromlott.

 

200-300 villantás után vagyok, azt gondoltam, hogy lemerült a Ni-Mh akksi. Feltöltöttem és így se jó.

A nagyfrekvenciás sípolás csak nagyon halkan hallatszik, de nem emelkedik a freki, tehát nem töltődik, nem lehet vele villantani. 

 

Lehet vele valamit csinálni a garanciális javításon kívűl?

 

A választ előre is megköszönöm.

z.zsolt Creative Commons License 2004.12.27 0 0 227

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Nemrégiben vásároltam egy Canon ex550-es rendszervakut azzal az infóval hogy ez a tipus rendelkezik azzal a tulajdonsággal hogy külön a fényképezőgéptől távol használva elvillantható a beép. vaku villanásával!

Kérdés: ez valóban igy van , vagy csak engem informáltak félre?

Ugyanis sehogy sem sikerült elérnem ezt a funkciót!

EOS 300V tipusú géppel használom.

Van egy magyar nyelvű leírsom is a vakuhoz  de az sem említi csak abban az esetben ha több rendszervakuval akarom együtt működtetni és akkor rádiójelekkel vezérlik egymást!

Előre is köszönöm  a reagálásokat!

Morin Creative Commons License 2004.12.16 0 0 226
Köszi a segítséget.  :)
Előzmény: CChelios (224)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 225
A Soligor DG-280AZ gondolom automata tirisztoros vaku.
Ebben az esetben úgy lehet használni, hogy a fényképezőn M v. A módban állítod be azt a rekeszt amit a vakun is, és a vaku magától szabályozza a villanás teljesítményét.

Arra kell figyelni, hogy a vaku talpfeszültsége ne vágja haza a Nikont.
Előzmény: DGKUm (223)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 224
A Vivitarokat itt árulják: http://www.ervafoto.hu
De infót nem talász magyarul, és most még az árlista sem elérhető átépítés miatt.
Telefonon biztos felvilágolnak az árakról.
Előzmény: Morin (222)
DGKUm Creative Commons License 2004.12.15 0 0 223
Egy kérdés az avatottabbaknak:
Adott egy Nikon Coolpix 995, van rajta (háron tűs) vakuszinkron csatlakozó, adott egy Soligor DG-280AZ vaku, ezt ezzel kábelen lehetséges-e és milyen típusún működtetni?
(A körülmények időnként - baleseti helyszínelés, ahol többen fotóznak - a slave módot kizárják, a saját vaku soxor kevés, a Nikon vakui igen drágák a nem rendszeres használati igényhez, a Nikon tartozékok ismertetői kábelileg kissé szűkszavúak.)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 222

Nem az a gond, hanem, hogy nem talaltam olyan honlapot, ahol a Vivitar vakukrol olvashatnek-magyarul. Valamint se hirdetest, se boltot.

A Ringfofo honlapjan van 3, de azok nagyon alapok.

Hasznaltan pedig igy hirtelen semmit sem talaltam.

 

 

Előzmény: CChelios (220)
sünike78 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 221
Köszi szépen! A digit gépek mennyire komálják ezt? Lehet mondjuk egy Pana Fz-20-assal használni?
Előzmény: CChelios (207)
CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 220
Ha nem tudsz dönteni a Vivitar és a Sunpak között talán segít egy kicsit, hogy a Vivitar olcsóbb (ugyanolyan tudású vakuknál).
Előzmény: Morin (219)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 219

Bocs, Vivitar-t akartam.

 

Megnéztem a Sunpak 440-et és a PZ 4000 AF-et. A másodikra azt írja, rendszervaku,

viszont néhány paraméterben a 440-es jobbnak tűnik. (pl. azt vízszintesen is lehet forgatni)

??

Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 218

Hmmm, a Sigma nem fog menni, nincs lehetőség.

 

A Vivitat-oknak és Sunpak-oknak kicsit utananezek.

:)

CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 217
Nekem Vivitar 730AF-em volt.
Nem egy nagy durranás, de szerintem az esetek nagyobb részében elég. Nekem soha nem volt vele gondom.
-TTL
-30-as kulcsszám
-dönthető, forgatható, 28mm-90mm kézi zoom fej

És az új vaku ára 25-28e.

Aztán ott van még a Sunpak 440. Az is hasonló paraméterekkel bír.
Előzmény: Morin (215)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 216

Én is mostanában keresgéltem vakut, és amikor feltettem ezt a kérdést, a legtöbben ezt ajánlották:

http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

 

Ha van rá lehetőséged, az USA-ban 200 USD...

 

Előzmény: Morin (215)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 215
Max. 50.000 Ft, de akkor mar nagyon sok kompromisszumot kell kotnom. Jobban orulnek egy 20-25.000 koruli arnak. (Nyilvan akkor hasznaltan).
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 214

Szia,

 

azért mégis mennyi a rendelkezésedre álló összeg?

Előzmény: Morin (213)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 213

Sziasztok!

 

Canon EOS 30V-hez szeretnék vakut venni. Amatőr vagyok, de a beépített vaku mostanra kevés lett.

Nem akarok/tudok nagyon nagy összeget kiadni, viszont nagyon alap vakut sem szeretnék venni, amit nemsokára megint le kellene cserélni.

 

Szerintetek hogyan induljak neki, hogy ne nézzenek rögvest hülyének és ne sózzanak rám valamit az első boltban, ill. börzén. (Használt vakuk mennyire megbízhatóak?)

 

 

jakacs Creative Commons License 2004.12.12 0 0 212

Valamelyik topicban volt szó egy olyan szerkezetről, ami lehetővé tesz azt, hogy a régebbi -nagy talpfeszültségű- vakukat is tudjuk EOS (vagy akár más újabb) gépeken. Nagyon érdekelne a dolog, ezért kérném, hogy aki (esetleg Százbolha?) tud valamit róla, ossza meg. Van vagy 5 ősi vakum, kezdésként megfelelne nekem ha tudnék hozzá egy ilyen átalakítót szerezni. Esetleg ha van elektronikában jártas emberke köztünk, aki tudna ilyesmi építésében segíteni (vagy akár építeni), azt is szívesen meghallgatnám(nánk -szerintem sokakat érintene a dolog)

 

Előre is köszönöm a segítségeke! Ha lesz mit...

azata Creative Commons License 2004.12.08 0 0 211
Eladó Canon EOS-hoz Sunpak PZ5000AF vaku,
50-es kulcsszám, 28-135mm zoom,
dönthetõ, forgatható fej, PC csatlakozó, stb.
4 hónapos, keveset használt darab.

Ár: 50.000Ft
WiZARD Creative Commons License 2004.12.07 0 0 210

eladó 1 db Lumiquest Pocket Bouncer

teljesen új, eredeti csomagolásban

6500 ft.

email az adatoknál

Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 209
Ügyes ez az Index fórummotor... ;o(
Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 208
Sziasztok!

Előrebocsátom, én most tanulgatok (Zenittel) fényképezni. Túrtam otthon a családi szekrényt, és az aljában ezt a 2 régi vakut találtam.

A kisebbik vaku:
Egyik vaku oldalrólEgyik vaku szemből

A nagyobbik vaku:
Másik vaku oldalrólMásik vaku szemből

Legyetek kedvesek, írjatok már le mindent, amit tudni kell ezekről a vakukról.

Köszönöm!

Tomchy
CChelios Creative Commons License 2004.11.15 0 0 207
150V körül lehet. A PE-205-nek lagalábbis 155V.

Adatok: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
Előzmény: sünike78 (205)
ciber Creative Commons License 2004.11.15 0 0 206

Hali!

Adva van egy Canon 420 EX vaku, ami alapból 24 mm-t tud. Lehet ebből barkács-megoldással nagyobb látószögűt csinálni. (Gyáriról nem tudok). Mondjuk egy olyan prizmával ami az 550 EX-n van beépítve. Lehet ilyet venni valahol?

Kösz az ötleteket:

Ciber

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!