Keresés

Részletes keresés

z.zsolt Creative Commons License 2004.12.27 0 0 227

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Nemrégiben vásároltam egy Canon ex550-es rendszervakut azzal az infóval hogy ez a tipus rendelkezik azzal a tulajdonsággal hogy külön a fényképezőgéptől távol használva elvillantható a beép. vaku villanásával!

Kérdés: ez valóban igy van , vagy csak engem informáltak félre?

Ugyanis sehogy sem sikerült elérnem ezt a funkciót!

EOS 300V tipusú géppel használom.

Van egy magyar nyelvű leírsom is a vakuhoz  de az sem említi csak abban az esetben ha több rendszervakuval akarom együtt működtetni és akkor rádiójelekkel vezérlik egymást!

Előre is köszönöm  a reagálásokat!

Morin Creative Commons License 2004.12.16 0 0 226
Köszi a segítséget.  :)
Előzmény: CChelios (224)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 225
A Soligor DG-280AZ gondolom automata tirisztoros vaku.
Ebben az esetben úgy lehet használni, hogy a fényképezőn M v. A módban állítod be azt a rekeszt amit a vakun is, és a vaku magától szabályozza a villanás teljesítményét.

Arra kell figyelni, hogy a vaku talpfeszültsége ne vágja haza a Nikont.
Előzmény: DGKUm (223)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 224
A Vivitarokat itt árulják: http://www.ervafoto.hu
De infót nem talász magyarul, és most még az árlista sem elérhető átépítés miatt.
Telefonon biztos felvilágolnak az árakról.
Előzmény: Morin (222)
DGKUm Creative Commons License 2004.12.15 0 0 223
Egy kérdés az avatottabbaknak:
Adott egy Nikon Coolpix 995, van rajta (háron tűs) vakuszinkron csatlakozó, adott egy Soligor DG-280AZ vaku, ezt ezzel kábelen lehetséges-e és milyen típusún működtetni?
(A körülmények időnként - baleseti helyszínelés, ahol többen fotóznak - a slave módot kizárják, a saját vaku soxor kevés, a Nikon vakui igen drágák a nem rendszeres használati igényhez, a Nikon tartozékok ismertetői kábelileg kissé szűkszavúak.)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 222

Nem az a gond, hanem, hogy nem talaltam olyan honlapot, ahol a Vivitar vakukrol olvashatnek-magyarul. Valamint se hirdetest, se boltot.

A Ringfofo honlapjan van 3, de azok nagyon alapok.

Hasznaltan pedig igy hirtelen semmit sem talaltam.

 

 

Előzmény: CChelios (220)
sünike78 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 221
Köszi szépen! A digit gépek mennyire komálják ezt? Lehet mondjuk egy Pana Fz-20-assal használni?
Előzmény: CChelios (207)
CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 220
Ha nem tudsz dönteni a Vivitar és a Sunpak között talán segít egy kicsit, hogy a Vivitar olcsóbb (ugyanolyan tudású vakuknál).
Előzmény: Morin (219)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 219

Bocs, Vivitar-t akartam.

 

Megnéztem a Sunpak 440-et és a PZ 4000 AF-et. A másodikra azt írja, rendszervaku,

viszont néhány paraméterben a 440-es jobbnak tűnik. (pl. azt vízszintesen is lehet forgatni)

??

Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 218

Hmmm, a Sigma nem fog menni, nincs lehetőség.

 

A Vivitat-oknak és Sunpak-oknak kicsit utananezek.

:)

CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 217
Nekem Vivitar 730AF-em volt.
Nem egy nagy durranás, de szerintem az esetek nagyobb részében elég. Nekem soha nem volt vele gondom.
-TTL
-30-as kulcsszám
-dönthető, forgatható, 28mm-90mm kézi zoom fej

És az új vaku ára 25-28e.

Aztán ott van még a Sunpak 440. Az is hasonló paraméterekkel bír.
Előzmény: Morin (215)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 216

Én is mostanában keresgéltem vakut, és amikor feltettem ezt a kérdést, a legtöbben ezt ajánlották:

http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

 

Ha van rá lehetőséged, az USA-ban 200 USD...

 

Előzmény: Morin (215)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 215
Max. 50.000 Ft, de akkor mar nagyon sok kompromisszumot kell kotnom. Jobban orulnek egy 20-25.000 koruli arnak. (Nyilvan akkor hasznaltan).
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 214

Szia,

 

azért mégis mennyi a rendelkezésedre álló összeg?

Előzmény: Morin (213)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 213

Sziasztok!

 

Canon EOS 30V-hez szeretnék vakut venni. Amatőr vagyok, de a beépített vaku mostanra kevés lett.

Nem akarok/tudok nagyon nagy összeget kiadni, viszont nagyon alap vakut sem szeretnék venni, amit nemsokára megint le kellene cserélni.

 

Szerintetek hogyan induljak neki, hogy ne nézzenek rögvest hülyének és ne sózzanak rám valamit az első boltban, ill. börzén. (Használt vakuk mennyire megbízhatóak?)

 

 

jakacs Creative Commons License 2004.12.12 0 0 212

Valamelyik topicban volt szó egy olyan szerkezetről, ami lehetővé tesz azt, hogy a régebbi -nagy talpfeszültségű- vakukat is tudjuk EOS (vagy akár más újabb) gépeken. Nagyon érdekelne a dolog, ezért kérném, hogy aki (esetleg Százbolha?) tud valamit róla, ossza meg. Van vagy 5 ősi vakum, kezdésként megfelelne nekem ha tudnék hozzá egy ilyen átalakítót szerezni. Esetleg ha van elektronikában jártas emberke köztünk, aki tudna ilyesmi építésében segíteni (vagy akár építeni), azt is szívesen meghallgatnám(nánk -szerintem sokakat érintene a dolog)

 

Előre is köszönöm a segítségeke! Ha lesz mit...

azata Creative Commons License 2004.12.08 0 0 211
Eladó Canon EOS-hoz Sunpak PZ5000AF vaku,
50-es kulcsszám, 28-135mm zoom,
dönthetõ, forgatható fej, PC csatlakozó, stb.
4 hónapos, keveset használt darab.

Ár: 50.000Ft
WiZARD Creative Commons License 2004.12.07 0 0 210

eladó 1 db Lumiquest Pocket Bouncer

teljesen új, eredeti csomagolásban

6500 ft.

email az adatoknál

Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 209
Ügyes ez az Index fórummotor... ;o(
Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 208
Sziasztok!

Előrebocsátom, én most tanulgatok (Zenittel) fényképezni. Túrtam otthon a családi szekrényt, és az aljában ezt a 2 régi vakut találtam.

A kisebbik vaku:
Egyik vaku oldalrólEgyik vaku szemből

A nagyobbik vaku:
Másik vaku oldalrólMásik vaku szemből

Legyetek kedvesek, írjatok már le mindent, amit tudni kell ezekről a vakukról.

Köszönöm!

Tomchy
CChelios Creative Commons License 2004.11.15 0 0 207
150V körül lehet. A PE-205-nek lagalábbis 155V.

Adatok: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
Előzmény: sünike78 (205)
ciber Creative Commons License 2004.11.15 0 0 206

Hali!

Adva van egy Canon 420 EX vaku, ami alapból 24 mm-t tud. Lehet ebből barkács-megoldással nagyobb látószögűt csinálni. (Gyáriról nem tudok). Mondjuk egy olyan prizmával ami az 550 EX-n van beépítve. Lehet ilyet venni valahol?

Kösz az ötleteket:

Ciber

sünike78 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 205

Ismeri valaki közületek a National PE- 200-as vakuját? Kb 25 éve volt forgalomban. Mekkora ennek a szerkezetenk a talpponti feszültsége?

CSerfa Creative Commons License 2004.11.12 0 0 204

Néhány hónapos Sunpak PZ40X vaku Optiform bt.-től vett (kisker) számlával, garanciával, kipróbálhatóan eladó 35 ezer Ftért.

Azért adom el, mert nagyon kedvező ajánlatot kaptam Speedlite 550EX-re, és két vaku nem kell.

 

CSerfa

szeni1 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 203

Helló.

 

 Sunpak PZ5000AF TTL vaku Canonhoz 50-es kulcsszámú, 28-135mm nagyteljesítményű zoom, dönthető forgatható fej egyéb extrák zsír ujjonan dobozában eladó. Ár 55000Ft (bolti ár:82000Ft)

Tel 20/9349-433

E-mail:szeni1@axelero.hu

 

Ha valakít érdekel írjon vagy hívjon:)

Rozmy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 202

kösz a tippet, körülnézek mindenképpen.

Meg megnézem a Vivitar 283-285 -modelleket hogy mi merre mennyi!

Előzmény: CChelios (200)
bertoandolini Creative Commons License 2004.11.10 0 0 201
Hello!

Van -e valakinek tapasztalata Mikrosat gyártmányú műtermi vakukkal?
Esetleg hasonló viszonylag alacsony árfekvésű más márkával?

Előre is köszönöm.
CChelios Creative Commons License 2004.11.09 0 0 200
Szia,
Én nemrég vettem egy Vivitar 283-ast az ebay.de-n. 12e Ft volt postaköltséggel.
A V. 283 és 285-nek az a specialitása, hogy a szenzort le lehet venni a vakuról és fel lehet rakni a gépre egy kis középérinkezős foglalat segítségével. Ilyenkor a vakut kábellel lehet összekötni a szenzorral és odább lehet vinni. A villanás a vakuból jön, a fényt viszont a fényképezőről méri. Én egy kb. 1.5 méteres kábelt kaptam hozzá, de van hosszabb is. A vaku feje dönthető függőlegesig, de nem forgatható. 4 rekeszértéket lehet beállítani, és külső tápegységről is működik.
A 285-nek ráadsul osztható a villanás teljesíménye 1/2-től 1/16-ig. De ezt a szabályozható szenzort külön meg lehet venni a 283-hoz is. Most éppen arra vadászok a neten.
Szerinem nagyon jó vétel mindkettő. Az ebay.com-on nevettséges pénzekért lehet beszerezni. És rengeteg tartozék van hozzá: szines szűrők, markolat (nekem is van) stb.

Üdv,
CChelios
Előzmény: Rozmy (199)
Rozmy Creative Commons License 2004.11.09 0 0 199

Hello,

 

Lassan 1éves lesz fuji s602-es digitális fényképezőm, és keresek hozzá olyan külső vakut, amelyet nemcsak papucsról lehet ellőni, hanem valamilyen módon mozgatható (szinkronkábel, stb.) 20-30e ft. kategóriában gondolkodom, hobbira kellene, nem komoly studiófotózás a cél...

 

Várom a hozzáértők ötleteit.

Előre is kösz

iscsu Creative Commons License 2004.11.05 0 0 198
Pausz, selyem hanyagolandó, én dolgoztam ismerősnél két ilyennel pincében, nyáron. Mit mondjak? Jól esett a kinti 30 fok, mikor kimentem... :c))

Kb. egy-másfél méterre lehet már rakni tőle papírt, de ami fél méteren belül van, azt tuti felforralja/elolvasztja/megsüti. ;c))

-iscsu
Előzmény: Azzi (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!