Keresés

Részletes keresés

SchAnti Creative Commons License 2004.09.06 0 0 144

DE az alap slave kioldókon is be lehet állítani, hogy az első, vagy a második villanásra kapcsoljanak nem?

Amúgy ez a 2x villanás biztos?

Miért villanna kettőt?

 

Fuji S7000-es gépem van.

Csak középérintkezős vakupapucsa van, nincs TTl, se semmi.

Honnan lehet megtudni, hogy hányat villant?

Előzmény: MakróFotós (143)
MakróFotós Creative Commons License 2004.09.03 0 0 143
Vannak ilyen túlfeszültség védők.Wein Safe Sync a neve ha jól emlékszem, de ezt nem láttam még itthon.Mérd ki műszerrel a vakut, esetleg a gépről kellene infót kérni a gyártótól, hogy milyen vakufeszültség a biztonságos amit még elbír. Megoldhatod úgyis, hogy egy biztonságos kisvakut raksz rá, és a nagyobb teljesítményűt "slave" optikai kioldóval indítod.Azért nem jó a beépített vaku, mert az kettőt villanna.
Előzmény: SchAnti (142)
SchAnti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 142

Sziasztok!

 

Fuji S7000-es géphez szeretnék egy jó erős vakut csatlakoztatni, kis pénzből.

Így egy régi teljesen manuális vakura gondoltam, mivel a Fujinak úgyis csak középérintkezős vakusaruja van, de úgy tudom, hogy a magas talpfeszültség tönkreteheti a gépet.

Hogyan tudnám mégis megoldani ezt?

Tud valaki valamilyen átalakítót? Valami relészerűség kellene. Nem?

Régi Metz CT40 vagy 60-as nyeles vakura is gondoltam. Ezekhez alapban jár szinkronzsinór is?

Ehhez is kellene valamilyen talp, hogy a szinkronzsinórt bedughassam nem?

Ekkor nincs veszély a magas talpfesz miatt?

 

 

Tud valaki segíteni?

 

Anti

K_Pisti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 141
Kedves Péter és Cserfa!

Köszönöm szépen az értékes és gyors hozzászólásokat. Utána fogok nézni az általatok javasolt modelleknek, hátha megtalálom a pénztárcámhoz és gépemhez illő vakut!

Köszönöm még 1x!

Ha volna még valamilyen "tuti" tipp, szívesen fogadom bárkitől! Esetleg tapasztalatot is...

K:Pisti
Előzmény: CSerfa (140)
CSerfa Creative Commons License 2004.08.31 0 0 140

Én a Sunpak PZ40X-et ajánlom. Sokkal olcsóbb a többinél, E-TTL, 40-es kulcsszám. Teljes megelégedéssel használom (Dig. Rebel)

 

http://www.slach.hu/download/adatlap/sp/pz40x.pdf

http://index.hu/tech/digicam/cikkek/sunpak_pz40x/!1

 

CSerfa

Előzmény: K_Pisti (138)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 139
A 420-assal kb. azonos kategória és jó a gépedhez a Metz mecablitz 44 AF-4C, vagy a jóval többet tudó, de drágább mecablitz 54 MZ-4 SCA 3102 M2 adapterrel. Ha jól tudom, akkor a Sigma 500 DG Super inkább az utóbbinak felel meg, ez Canonból az 550EX tudáskategóriája, a 420EX-nek a Sigmából az 500 DG ST felel meg talán.
Előzmény: K_Pisti (138)
K_Pisti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 138
Sziasztok!

Hozzárértők segítségét kérném a következő problémám megoldására: Canon G5 dig. fényképezőgépem van, amit azért választottam több más konkurrens modellel szemben (többek között), mert van külső vakupapucsa. Csak annak nem jártam igazán utána, hogy csak e-TTL-ben működő vakuval működik igazán jól a gép. Ilyen lenne pl. a Canon Speedlite 420EX is, de az számomra a megfizethetetlen kategóriába tartozik.

Milyen más, de hasonló tudású vakut nézzek a gépemhez? Ajánlották a Sigma EF500 DG Super típust. Más ötlet?

Előre is köszönöm!

Üdv,
K:Pisti
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.09 0 0 137

Sziasztok!

 

Tudna valaki mondani nekem 1 linket az 550EX angol vagy magyar használatijához? Valamikor láttam valamelyik topicban, de most nem találtam...

 

A másik (kicsit bugyuta) kérdésem, hogy E-TTLes vaku+gép kombináció esetén ha nem a gép vakupapucsán szeretném használni a vakut, hanem egy kábellel, akkor kénytelen vagyok megvenni a Canon erre a célra gyártott vakuját, vagy tudtok esetleg a Hamától is ilyen kábelt? Amit én ismerek, az közép érintkezős, amivel gondolom, nem fog menni az E-TTL.

gombóc29 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 136

Köszönöm!

Én így kapásból nem tudom, hogy jó lesz-e.

Nem nekem kell, nemis értek hozzá, de azért letöltöttem.

Köszi még1×!!!!!!

Előzmény: farkzoli (135)
farkzoli Creative Commons License 2004.07.30 0 0 135
Addig is egy leírás, ha nem is Metz.
Canon 420ex.
gombóc29 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 134

Sziasztok kedves topiklakók!

 

Szeretnék magyarnyelvű infót, leírást

gyakorlatilag bárminemű bármit  :))

a METZ 25-CT3 - as vakuról.

 

Hsz-eket előre is köszönöm.

Mert remélem lesz.

És hasznomra is vállik.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.06 0 0 133
mire akarod használni? picike a fénye. nem lehet több vakuval dolgozni vele (master/slave) nekem nem volt még, közelebbit nem tudok.
Előzmény: Petko (132)
Petko Creative Commons License 2004.07.06 0 0 132
hali!

mi a véleményetek a Canon Speedlight 220 EX vakuról?
Karády Creative Commons License 2004.06.02 0 0 131
Köszönöm a gyors reakciót!

A makrózáshoz én is a "táv vakuzást" gondoltam, valamiféle kábellel. De, ha csak 10 plusszba kerül a jobbik, akkor elmerengek rajta.

Hali!

EOS10D Creative Commons License 2004.06.02 0 0 130
Makrohoz szerintem használhatatlan ( esetleg kábellel ), plafonravillantáshoz meg elég kevés lehet, ráadásul a feje nem forog, csak billen. A nagyobbik testvére a 440 AF viszont forog is és a teljesítménye sem lebecsülendô. " csak " 10e.Ft.-tal kerül többe mint a 888. Az Optiformnál 29990 . Sokkal jobban használható, bár egyikkel sem használhatod sem a 2. redönyt sem az E-TTL-t .
Előzmény: Karády (129)
Karády Creative Commons License 2004.06.02 0 0 129
Sziasztok!

Sunpack AF888Z típusú vakuról mi a véleményetek, esetleg tapaszatalatotok? EOS300-hoz kellene makró, illetve családi (esküvő) fotózásához. Mivel tudomásom szerint nem lehet ezzel a típussal(fényképező) második redőnyre szinkronizálni, ezért feleselegesnek tartom a nagyobb testvérét (440-es talán) megvenni 84ezredesért.
Amúgy 30-as kulcsszámú. Érdemes ezzel plafonra villantani, vagy ahhoz kevéske?

Várom válaszaitokat köszönettel.

Karády

jegcsakany Creative Commons License 2004.05.24 0 0 128
Van egy Canon Eos 33-am és egy régi nyeles Braun 370 BVC vakum. Ki tud tanácsot adni, hogy hogyan tudnám a kett?t eggyütt használni?
MakróFotós Creative Commons License 2004.05.22 0 0 127
Nagyon kicsi a kulcsszáma - gyenge.Közvetlen vakuzásra használható slaveként, de pl. mennyezetre vakuzva már nem.Én nem javasolnám, nekem volt ilyen.
Előzmény: kazy69 (126)
kazy69 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 126
szevasztok
SUNPAK Remote lite II vakurol niem tapasztalatok van? esetlek v.helyette? hol és mi pénz?
köszi a segedelem

Kazy

optikus Creative Commons License 2004.05.21 0 0 125
El.
Előzmény: bfoto (124)
bfoto Creative Commons License 2004.05.21 0 0 124
Sziasztok!
Szerintetek elbir egy Olympus C-1400XL egy 42V-os talpfdeszultsegu Bauer vakut? (Mezei szinkroncsatlakozo van rajta.)
tdr Creative Commons License 2004.05.21 0 0 123
sziasztok!

Kínáltak megvételre egy HANIMEX TZ*2 -es vakut. Ismeri valaki? Mennyit érdemes adni érte?
köszi

balasyp Creative Commons License 2004.05.05 0 0 122
Köszönöm megint csak a válaszokat, szasztok..
optikus Creative Commons License 2004.05.05 0 0 121
Jo az ha digitel hasznalod mert azon konnyu a wb-t beallitani. Viszont a rongyokkal vigyazz mert egy ilyen lampa hamar baromi forro lesz es szeteget mindent ha kozel van. Sose hagyd magara, ha csak kis idore is elmesz kapcsold le. Persze a halogen cso vonalas szinkepu de nem veszelyes hasznalhato.
Előzmény: balasyp (119)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.05 0 0 120
digigéppel beállihtatod a Wbt.
müfényfilmmen nem tudom, hogy muzsikál.
Előzmény: balasyp (119)
balasyp Creative Commons License 2004.05.05 0 0 119
Van itthon 2 db 500 W-os halogénizzóval szerelt kültéri, mozgásérzékelős reflektorom. Az a mezeji fajta, amit minden barkácsáruházban árusítanak 4-5 eFt-ért.

Azt szeretném megtudni, hogyha bekötöm őket folyamatos világításra és fabrikálok eléjük egy keretet, amire kifeszítek fehérvásznat, ezzel biztosíthatok-e megfelelő fényt a képek elkészítéséhez, vagy alapvetően rossz a minősége ezeknek a fényforrásoknak (sárga, gyenge..)?

Előzmény: optikus (117)
balasyp Creative Commons License 2004.05.04 0 0 118
Köszönöm a választ.
Előzmény: optikus (117)
optikus Creative Commons License 2004.05.04 0 0 117
Valahogy igy kellene csinalni.




Termeszetesen minel tavolabbrol fotozod televel annal kisebb lesz a hordo es parna torzitas, no persze mindezt pontosan szembol es merolegesen.

Előzmény: balasyp (116)
balasyp Creative Commons License 2004.05.04 0 0 116
Sziasztok, zománctáblákról szeretnék fényképeket készíteni itthon. Sok van és gyakran cserélődnek, így nem akarom elvinni őket egy profihoz stúdióba.

Állványról szép képeket tudtam készíteni szemből, de néhány képen torzult a képen a tábla széle, erősen fénylet a felületük az erős természetes fénytől, illetve a változó fényviszonyok is problémát okoztak.

Ezeket szeretném kiküszöbölni. Tudok-e készíteni itthon fényforrásokat, amikkel állandó, erős és minél kevésbé koncentrált fényt tudok előállítani? 150 v. 500 W-os halogén izzós lámpa fehérvászon mögé állítva 2 irányból megfelelő erre? Ha pontosan a tábla középpontjából, a táblára merőleges irányból fotózok 2-3 méter távolságból, akkor elkerülhető az oldalak torzulása?

toydolls Creative Commons License 2004.04.20 0 0 115
MakróFotós - egen, legalabb ketto. valami kompakt vakura gondoltam. de irtam Majdnem - nek (igaz meg nem valaszolt). koszonom a segitseget.
Előzmény: MakróFotós (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!