Keresés

Részletes keresés

Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.22 0 0 88
Kicsit nézegettem az árakat.
Metz 36AF3 - 30e
Sigma EF500 - 47e
Metz MB40AF4 - 49e
Metz 44AF3 - 61e

A két középsőről mi a véleményed ?

Előzmény: _db (87)
_db Creative Commons License 2004.03.21 0 0 87
Az FS-1100 szerepel a lentebb már belinkelt Elinfo árlistájában, szerintem ott kapható. Rendelésre biztosan.
Ha még nincs meg a DiMAGE 7i, akkor viszont azt mondom érdemesebb 7Hi után nézni, mert azon már ott a szinkroncsatlakozó és nem kell adaptert venni. Vaku szempontból 7Hi=7i+PCT100.

Ha pedig később el tudod adni a jelenlegi Metz-et, vehetsz pl. egy Minolta 3600HS(D)-t, Sigma EF500-at vagy Metz 44AF3-at és működni mog az ADI vakufénymérés is egyéb kényelmi szolgáltatások mellett.

Előzmény: Amtibácsi (86)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.21 0 0 86
A PCT-100 110 euro, vagyis majd 30e Ft. Annyiért már vakut is kapok :-)
Az FS-1100 már jobb 30 euro körül.
A Hama az olyan, mint az enyém.

Jön a klasszikus kérdés: Hol lehet kapni ?

Egyébként nagyon köszönöm a segítségeket. A Minoltát is csak most szeretném megvenni (cserélni a régit), de a vakuproblémák miatt variálok. Az igazi az lenne, ha el tudnám adni a Metz-et és venni Minoltához valót.

Előzmény: _db (84)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.21 0 0 85
„A Metz csatija olyan, mint a mobiltelefonok tápcsatija.”

Rossz hasonlat. A Mezt csatija szabványos PC, a telefonok töltője pedig gyakorlatilag gyártónként eltérő, de egyes esetekben még két modell-sorozatnál is eltérhet.

„Mi az a PC kábel ?”

A vakut a géppel PC-csatin összekötő kábel. Pl. a Metz szabványos PC kábelt ad a vakujaihoz (amelyikhez ad), nem is tehetne mást, hiszen csak így tudja biztosítani a lehető legteljesebb gépfüggetlenséget.

„Mi az a vakupapucs ?”

A vakupapucs a gépre vagy taróra szerelt ’csuszka’, ahová a vaku talpát becsúsztatod (a magyarban ettől ’papucs’, az angolban ’shoe’). Önmagában lehet csak tartó ('shoe'; vagyis a vaku vezérlésében nem vesz részt), szabvány középérintkezős (’hot shoe’; a ’középérintkező’ a talp közepén, a másik kontaktus a talp hornyaiban kétoldalt helyezkedik el), vagy plusz érintkezőkkel ellátott (ez már gyártóktól függő, de jó esetben ezeket úgy alakítják ki, hogy a sima középérintkezős vakuk is használhatók maradjanak). A mérete elvben szabvány, de nem minden gyártó tartja be, elősegítendő a saját vakujainak vásárlását.

Előzmény: Amtibácsi (83)
_db Creative Commons License 2004.03.21 0 0 84
Az én telefonom tápcsatija lapos, nem cső alakú :)A PC-kábel alatt a szinkronkábelt értem.

A PCT-100 csatlakozó így néz ki egy 7i tetején:

Ezt egy szinkronkábelen keresztül össze tudod kötni a Metz-cel, ha jól értem. Nagyobb feszültséget is elvisel.

Az FS-1100 szintén a 7i csatlakozójába megy bele, így néz ki:

Erre rá lehet rakni középérintkezős vakukat, amit elsüt, de vigyázni kell arra, hogy a talpfeszültség ne legyen nagybb 6-8V-nál, mert az tönkrevághatja az elektronikát a 7i-ben.

Adaptered milyen van? Ha valami hasonló, mint az alábbi képen, és a Metz talpfeszültsége max. 6V körüli, akkor az FS-1100-zal + az adapterrel megoldható az összeköttetés, ha nagyobb a feszültség a vaku talpán, akkor kell a drágább PCT-100 csatlakozó.

Esetleg gondolkozhatsz 7i-7Hi cserén is, ez utóbbin már van szinkronkábel csatlakozó. Vagy slave adapter a Metz-hez, hogy a 7i belső vakujával vezeték nélkül tudd elsütni.

Rendszervakuk közül pedig meggondolandó valamelyik, lentebb már ajánlott Sigma EF500 DG is, teljesen kompatibilisek a 7i/Hi-vel.

Előzmény: Amtibácsi (83)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.21 0 0 83
Akkor most tisztázzunk valamit. Mi az a PC kábel ? Mi az a vakupapucs ? A Metz csatija olyan, mint a mobiltelefonok tápcsatija. Kb. 3 mm átmérőjű kis cső. A vakupapucs azért jó, mert van hozzá adapter. (mármint nekem van) Az olyan kis kocka.
Előzmény: _db (82)
_db Creative Commons License 2004.03.20 0 0 82
Amtibácsi
A Metz normál középérintkezős? Ha a gépen akarod használni a vakut, és nem magas a Metz talpfeszülsége, akkor az valószínűleg jó lesz a Minolta FS-1100 adapter. Ha PC-kábelen akarod csatlakoztatni, akkor a PCT-100-ra lesz szükséged.

Itt érdemes érdeklődni: Elinfo
Árlista is van a honlapon.

Előzmény: Amtibácsi (81)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 81
Aki tud angolul, annak könnyű :-) Én magyarul írtam be, azért nem talált. Mennyibe kerülhet ez és hol lehet kapni vajon ?
Előzmény: P.Peter (80)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 80
Bocsi, elfelejtettem hogy a Minolta nem szabvány vakupapucsos. Mindenesetre beírtam a Google-ba hogy "minolta hot shoe adapter", és rögtön ez volt az első találat:
Minolta PCT100 Hot Shoe Adapter for Dimage Cameras
http://www.onecall.com/PID_15698.htm
Előzmény: Amtibácsi (79)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 79
Ezzel csak az a baj, hogy Dimage vakucsatija elég különleges. Ott a gond, hogy 6 érintkező van eltolva egymás mellett és a vezérlőfesz is egész más, mint általában. Nem nagyon találtam ilyen adaptert, aminek az egyik oldala csatlakozna a Dimage-hoz, a másik meg PC-s vagy papucsos. Amit írtál az egy sima papucsátalakító. (majdnem papucsállatkát írtam :-)
Előzmény: P.Peter (78)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 78
Ha minden igaz, akkor neked vagy a Metz "Sync coil cord 45-54 for centre contact" kell, vagy a meglévő PC-sync kábeledhez egy "Hot Shoe Adapter" kell (pl. Hama 006951)
Előzmény: Amtibácsi (76)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 77

Erről lenne szó
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 76
Nekem pont olyan vakupapucsos középérintkezős adapter kéne. Nem kell vezérelni a vakut, elég egy sima rövidzár, a többi manual beállítás.
Előzmény: P.Peter (74)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 75
Bocs, az előbbi link rossz, ez a jó:
http://www.metz.de/en/photo_electronics/mecablitz_45_CL%201.174.html

A Minolta 7Hi-hez ajánlott Mezt vakuk:
- Adapteresek (SCA 3302 M4): 70 MZ-5, 70 MZ-4, 54 MZ-4, 54 MZ-3, 44 MZ-2
- Dedikált: 44 AF-4M

Előzmény: P.Peter (74)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 74
A 45 CL-1 nem adapteres vaku, így azzal nem fog menni (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0000AG919/002-7073432-0064030?v=glance)
A 7i-n nem tudom van e PC dugasz, de a vakupapucsos csatival sima középérintkezős vakuként mennie kellene manualban.
Előzmény: Amtibácsi (72)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 73

Most tán látszik a kép
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 72
Sziasztok. Metz 45CL1 vaku és Minolta Dimage 7i közé kéne valami megoldás. Ajánlottak SCA 3302M4 adaptert. Ránézésre nem tudom, hogy megfelelő e, mert a képről nem derül ki, hogy mit hova kell (lehet) dugni. A vakunak normál (vagy vakupapucsos) dugója van.

Érdekelne csere is, csak működjön a Dimage 7i-vel.
_db Creative Commons License 2004.03.13 0 0 71
A session7.com-on a Sigma EF500 Super DG vaku ára 220 EUR-ra csökkent (incl.MWST)

Én most hoztam egyet Minoltáhaz, de kapható Nikon, Canon és Sigma változat is.

Előzmény: _db (70)
_db Creative Commons License 2004.02.15 0 0 70
Fürstenfeld viszont közel van a határhoz, és onnan el lehet hozni személyesen is a cuccot. Angolul is beszélnek :) Azt hiszem fogok venni egy ST-t, bár ha 200 alatt lenne Super az még jobb lenne.
Előzmény: Holstein Fríz (67)
benmar Creative Commons License 2004.02.14 0 0 69
Szia mindenkinek! Nem tudja valaki véletlenül, hol lehet magyar nyelvű információkat szerezni (képi vagy írásos) a dig. Minolta gépekhez használható kisebbik rendszervakuról (3600-HS)? Van már esetleg valaki, aki használja is, vagy tudja hol lehet jutányos áron hozzájutni? Korábbi hozzászólások alapján nem tud ez a vaku sokkal többet a beépítettnél. Ez valóban így van? Előre is köszi!
tasco Creative Commons License 2004.02.13 0 0 68
Sziasztok.
Vennék
sigma 55-200
sigma 170-500
cf kártyát
cf olvasót
canon 420ex,550ex
Ajánlatokat várom a mailra,vagy ide.
Köszi.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.13 0 0 67
Kösz, közben én is utánanéztem, olyan 150-170 között van a sima, és 220-240 között a super a német csomagküldőknél.

A sima volt 120-ért is, ennyiért már le tudnék mondani a superhez mért alacsonyabb tudásról, csakhogy nincs tapasztalatom erről a szolgáltatásról. Mennyire megbízhatóak, hogy kell fizetni, hogyan tudok garanciát érvényesíteni, mi van, ha összetörik a szállítás közben stb. És még németül sem beszélek :-))

Előzmény: _db (66)
_db Creative Commons License 2004.02.12 0 0 66
Pl. Fürstenfeld, session7.com
A Sigma EF500 DG ST 155 EUR, két nap alatt meghozzák. A Super áráról nincs információm.
Előzmény: Holstein Fríz (62)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.12 0 0 65
Közben utánanéztem, net+IRL.

A Pálvölgyiben a fickó előadta a jó kereskedőt, mindjárt egy METZ54-est ajánlgatott, 109000 + 17000 a toldó papucs. Jókat röhögtem, az egész felszerelésem újonnan ért vona talán ennyit, 2-3 éve. Olcsóbbat nem nagyon érdemes venni a papucs ára miatt, mert akkor már ott vagyok, ahol az 500 Super, olyan 78000 körül. (Raktáron a sima 500-as volt, 50000-ért.) Ami ez alatt van, az csak nagyobbat villan, mint a beépített, sokkal többet nem tud.

na majd még meggondolom. Kint sem tűnik olcsóbbnak, a brit jessops árait néztem meg viszonyításnak, hát 1-2 ezerrel alacsonyabb csak. bécsi boltot nem találtam még.

egész jól elbeszélgetek itt magammal, ez nem olyan, mint a polfórum, ahol még a levegővételbe is belekötnek, máskor is jövök! :-)

Előzmény: Holstein Fríz (61)
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 64
Amúgy használtan érdekelnének vakurendszer toldók, szétosztók és adapterek, természetesen hibátlan működés esetén (CANON EOS).
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 63
Sziasztok.
Többvakus rendszert szeretnék vásárolni(EOS), amelyhez van már 2db 540EZ vakum, viszont a csatlakozások kiépítése túl drágának tűnik, különösen a kábelek ára: 60 cm-es kábel 16e, 300 cm-es kábel 20e(ezekből legalább kettő kell). Szerintetek ki lehet olcsóbban hozni barkácsolva? A csatlakozódugók beszerzésével van problémám...
Továbbá az áron kívűl hosszabb vezetéket tudnék csinálni.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 62
Hol kint és mennyire ócsó?

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (59)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 61
Hali,

végre egy vakus topik. És pont jókor.

Segítség kéne, milyet mennyiért.

Sigma SA-5-ös kamerám van (ritka holló idehaza), vennék hozzá a beépítettnél nagyobb teljesítményű/tudású "villanót". Csak nem tudom, milyet és hol. Egyrészt kompatibilis-e bármivel, vagy csak a rencervakuival? Igazság szerint jó lenne rendszervaku, de azok kicsit drágának hírlenek, nekem meg max-max-max 50-esem van a dologra, inkább 30-40.

Mire használnám? Zárt helyiségben (pl. családi ünnep, esküvő stb.), természetfotóknál, szabadban portréhoz. 36-40-es kulcsszámmal min. Nem ártana, ha tudna alacsony záridőre is szinkronizálni, esetleg második függönyre, már ha létezik ilyen ebben az árfekvésben...

Szóval jelszó:
a legjobb ár/érték arány + kompatibilitás. Mivel erősen kezdő vagyok a vakuval fotózásban, minden infó jól jön.

Előre is kösz!

ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 60
Ki a hamás ember?
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 59
ctrab,

a lényeg: itthoni áfás árat hallottam, az 78,000 ajánlott a hama szerint.

Kint ócsó.

Előzmény: ctrab (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!