Keresés

Részletes keresés

P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 74
A 45 CL-1 nem adapteres vaku, így azzal nem fog menni (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0000AG919/002-7073432-0064030?v=glance)
A 7i-n nem tudom van e PC dugasz, de a vakupapucsos csatival sima középérintkezős vakuként mennie kellene manualban.
Előzmény: Amtibácsi (72)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 73

Most tán látszik a kép
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 72
Sziasztok. Metz 45CL1 vaku és Minolta Dimage 7i közé kéne valami megoldás. Ajánlottak SCA 3302M4 adaptert. Ránézésre nem tudom, hogy megfelelő e, mert a képről nem derül ki, hogy mit hova kell (lehet) dugni. A vakunak normál (vagy vakupapucsos) dugója van.

Érdekelne csere is, csak működjön a Dimage 7i-vel.
_db Creative Commons License 2004.03.13 0 0 71
A session7.com-on a Sigma EF500 Super DG vaku ára 220 EUR-ra csökkent (incl.MWST)

Én most hoztam egyet Minoltáhaz, de kapható Nikon, Canon és Sigma változat is.

Előzmény: _db (70)
_db Creative Commons License 2004.02.15 0 0 70
Fürstenfeld viszont közel van a határhoz, és onnan el lehet hozni személyesen is a cuccot. Angolul is beszélnek :) Azt hiszem fogok venni egy ST-t, bár ha 200 alatt lenne Super az még jobb lenne.
Előzmény: Holstein Fríz (67)
benmar Creative Commons License 2004.02.14 0 0 69
Szia mindenkinek! Nem tudja valaki véletlenül, hol lehet magyar nyelvű információkat szerezni (képi vagy írásos) a dig. Minolta gépekhez használható kisebbik rendszervakuról (3600-HS)? Van már esetleg valaki, aki használja is, vagy tudja hol lehet jutányos áron hozzájutni? Korábbi hozzászólások alapján nem tud ez a vaku sokkal többet a beépítettnél. Ez valóban így van? Előre is köszi!
tasco Creative Commons License 2004.02.13 0 0 68
Sziasztok.
Vennék
sigma 55-200
sigma 170-500
cf kártyát
cf olvasót
canon 420ex,550ex
Ajánlatokat várom a mailra,vagy ide.
Köszi.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.13 0 0 67
Kösz, közben én is utánanéztem, olyan 150-170 között van a sima, és 220-240 között a super a német csomagküldőknél.

A sima volt 120-ért is, ennyiért már le tudnék mondani a superhez mért alacsonyabb tudásról, csakhogy nincs tapasztalatom erről a szolgáltatásról. Mennyire megbízhatóak, hogy kell fizetni, hogyan tudok garanciát érvényesíteni, mi van, ha összetörik a szállítás közben stb. És még németül sem beszélek :-))

Előzmény: _db (66)
_db Creative Commons License 2004.02.12 0 0 66
Pl. Fürstenfeld, session7.com
A Sigma EF500 DG ST 155 EUR, két nap alatt meghozzák. A Super áráról nincs információm.
Előzmény: Holstein Fríz (62)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.12 0 0 65
Közben utánanéztem, net+IRL.

A Pálvölgyiben a fickó előadta a jó kereskedőt, mindjárt egy METZ54-est ajánlgatott, 109000 + 17000 a toldó papucs. Jókat röhögtem, az egész felszerelésem újonnan ért vona talán ennyit, 2-3 éve. Olcsóbbat nem nagyon érdemes venni a papucs ára miatt, mert akkor már ott vagyok, ahol az 500 Super, olyan 78000 körül. (Raktáron a sima 500-as volt, 50000-ért.) Ami ez alatt van, az csak nagyobbat villan, mint a beépített, sokkal többet nem tud.

na majd még meggondolom. Kint sem tűnik olcsóbbnak, a brit jessops árait néztem meg viszonyításnak, hát 1-2 ezerrel alacsonyabb csak. bécsi boltot nem találtam még.

egész jól elbeszélgetek itt magammal, ez nem olyan, mint a polfórum, ahol még a levegővételbe is belekötnek, máskor is jövök! :-)

Előzmény: Holstein Fríz (61)
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 64
Amúgy használtan érdekelnének vakurendszer toldók, szétosztók és adapterek, természetesen hibátlan működés esetén (CANON EOS).
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 63
Sziasztok.
Többvakus rendszert szeretnék vásárolni(EOS), amelyhez van már 2db 540EZ vakum, viszont a csatlakozások kiépítése túl drágának tűnik, különösen a kábelek ára: 60 cm-es kábel 16e, 300 cm-es kábel 20e(ezekből legalább kettő kell). Szerintetek ki lehet olcsóbban hozni barkácsolva? A csatlakozódugók beszerzésével van problémám...
Továbbá az áron kívűl hosszabb vezetéket tudnék csinálni.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 62
Hol kint és mennyire ócsó?

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (59)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 61
Hali,

végre egy vakus topik. És pont jókor.

Segítség kéne, milyet mennyiért.

Sigma SA-5-ös kamerám van (ritka holló idehaza), vennék hozzá a beépítettnél nagyobb teljesítményű/tudású "villanót". Csak nem tudom, milyet és hol. Egyrészt kompatibilis-e bármivel, vagy csak a rencervakuival? Igazság szerint jó lenne rendszervaku, de azok kicsit drágának hírlenek, nekem meg max-max-max 50-esem van a dologra, inkább 30-40.

Mire használnám? Zárt helyiségben (pl. családi ünnep, esküvő stb.), természetfotóknál, szabadban portréhoz. 36-40-es kulcsszámmal min. Nem ártana, ha tudna alacsony záridőre is szinkronizálni, esetleg második függönyre, már ha létezik ilyen ebben az árfekvésben...

Szóval jelszó:
a legjobb ár/érték arány + kompatibilitás. Mivel erősen kezdő vagyok a vakuval fotózásban, minden infó jól jön.

Előre is kösz!

ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 60
Ki a hamás ember?
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 59
ctrab,

a lényeg: itthoni áfás árat hallottam, az 78,000 ajánlott a hama szerint.

Kint ócsó.

Előzmény: ctrab (57)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 58
ctrab,

nem próbáltam, de van 2 550ex-em, ha akarod, próbáld ki :-)

komolyra: a hamás ember álitja, hogy igen. Tesztre is hajlandó.
Weben is olvastam az eosdoc-on, hogy igen.

Tudja a canon féle E-TTL (infra?) slavet, mixelve EX vakuval akár master, akár slave.
Söt, van egy optikai slave módja is, ami a canonnak nincs, itt gondolom manuál.

Ennyi az olvasott info, kezemben nem volt.

Előzmény: ctrab (57)
ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 57
Ki próbálta már, vagy van hiteles infója a Sigma 500dg super vakuról. Jó az eos-hoz? Tényleg megy slaveként? Optikai slave, vagy csak sigmával. 75000ft jó ár e érte?
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 56
az viszont deriteni napfénynél még elég lehet, lehet igy tág blendével portézni,szépen elmosott háttérrel.
Előzmény: R.Daneel (55)
R.Daneel Creative Commons License 2004.02.09 0 0 55
A HS szinkronnal viszont jelentősen csökken a vakud hatótávolsága.
Előzmény: tasco (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 54
tudsz rövidebb idöket is szinkronizálni, ha a vakun bekapcsolod a HS szinkront.
Előzmény: tasco (53)
tasco Creative Commons License 2004.02.09 0 0 53
Az eos 300d-nek 200-as a vakuszinkronja.Akkor ez most minek számi?550ex-el szeretném használni.
Köszönöm.
dpitty Creative Commons License 2004.02.08 0 0 52
Akkor kell elsütni a vakut, amikor a zár teljesen nyitva van, hogy az egész kocka kapjon fényt. Kis záridőknél sohasincs a fénykapu teljesen nyitva, csak a két zárlamella által határolt rés "fut át" a kocka előtt, létezik egy legrövidebb idő
(vakuszinkron idő), amelynél rövidebb záridőnél nem lehet vakuzni.

Ha extra jó géped és vakud van, képesek minden záridőnél vakus képet készíteni, ilyenkor a rés lefutásakor stroboszkópozik a vaku, így a képkocka minden sávja bevilágítódik.

Előzmény: tasco (51)
tasco Creative Commons License 2004.02.08 0 0 51
Sziasztok.
Valaki el tudá nekem magyarázni a vakuszinkront?
Köszönöm.
ctrab Creative Commons License 2004.02.07 0 0 50
Digit és ttl?:)
Előzmény: incom (47)
AmoSH Creative Commons License 2004.02.06 0 0 49
Meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a Metz mz1, mz2, mz3 és mz3i vakuk között. Már írtam a Metznek is de nem kaptam rá választ.
Egy Dynax 7-hez szeretnék majd vakut venni, még keresem a legjobb megoldást.

Köszi el?re is.

Haja Creative Commons License 2004.01.28 0 0 48
Kössz. Annyi kérdésem lenne még, hogy nem volt gondod vörösszemmel? Részben ez lenne az egyik előnye a külső vakunak, de vhol olvastam, hogy ennél a típusnál probléma lehet. Slave-t tud?
Előre is kössz.
Haja
Előzmény: incom (47)
incom Creative Commons License 2004.01.27 0 0 47
azért adom el, mart canon digitális rendszerrel csak manuálban működik és csak 28 milimétert fed le.
Nekem meg TTL kell digitnél és olyan vaku, ami lemegy 17 miliméterre, plusz lehet rá gyorstöltőt tenni, vagy pl, Quantum aksit, sorozatot lehet lőni.
A 32 MZ3 nagyon jó, de nem képes a fentiekre, kb 1-2 sec. a legrövidebb töltési idő. Nekem egy EOS 5-terl prímán működött ttl-ben
A gyártó nem optimalizálja külön rendszerre a vakukat, hanem a talpcserével működik különféle rendszerekkel együtt. ahogy te is mondtad. Tehát pentax talppal pentaxal működik, canon talppal canonnal, középponti érintkezős talppal meg minden rendszerben működik, manuálban mindenképp, de talán automatában is.
Előzmény: Haja (46)
Haja Creative Commons License 2004.01.26 0 0 46
Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata Metz 32MZ3 vakujával? Lenne egy eladó darab Pentaxhoz, de nem nagyon találtam infót a neten, csak a photozone-n írtak róla egy keveset. Metz honlapjáról már leszedték. Igaz az, hogy a felépítése miatt hajlamosabb vörösszemet okozni?

Incom: miért adod el? Mi az amiben nem felel meg? Slave-ként használható ez a vaku?

Általában a Metz-nek ez a talpas módszere hogyan működik? Önmagában nem működnek ezek a vakuk, csak a hozzá való talppal együtt? Most konkrétan a 32MZ3 (de gondolom a többi típus) esetében. Van ez a vaku, s ha Pentaxra teszem, akkor 3702-es adapterrel használom, de ugyanaz a vaku rátehető pl Canonra is 3102-s adapterrel? Vagy maga a vaku is már vmelyik gyártóra van hangolva?
Üdv!
Haja

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 45
bármit gondolhastz a fejlesztökröl, a canon a legátgondoltabb rendszer.
a vakud úgy 10 éves modell.

Az E-TTL elözetes vakuvillantással méri a vakuexpot . A TTL a filmröl visszaverödött fényt méri. Ha digigépre szavazol, akkor nincs film, ergo nincs TTL.

Előzmény: bubodr (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!