Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2017.01.12 0 0 28942

1400Ft-ra jön ki, mire kiválasztod, ami kell. És ez olyan 30watt, hogy csak 1300lumen lesz belőle. Ennyit meg tudnak az itthon kapható tizenpár wattos ledek is.

 

Előzmény: Homo mirabundus (28940)
Jahno Creative Commons License 2017.01.12 0 0 28941

Még a végén megnézem én is. Halogénjeim nagyon hullanak.

Előzmény: ^ocsi (28939)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.01.12 0 0 28940

  Uccu neki -bár nekem valahogy túl olcsónak tűnik, nagyjából a tízszerese(!) reálisabb lenne, kereskedői árrés és ÁFA nélkül-, ennyiért a hagyományos wolfram izzókat szokás árulni...

  Vagy lehet, hogy a teljesítményfelvétel kivételével nem véletlenül nem adtak meg több adatot róluk? Egy próbát feltétlenül megér így is.

Előzmény: ^ocsi (28939)
^ocsi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 28939
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.01.11 0 0 28938

  Iiiiigen, én is végigfutottam a kínálaton - és nem lelkesített az ajánlati lista. Akkor már inkább egy LED-panelre költenék, az legalább jó videóhoz is, de fotózáshoz az is csak kendácsolás, másrészt én nem videózom:). A dimmelhetőség megoldása nem kellene ennyibe kerüljön, mert tömegtermelésben gyártott impulzustechnikai szutyok-áramkörökről van szó, szvsz a speciális alkalmazási terület "jelentéktelen" nagyságú felhasználói igénye miatt marad drága. Vagy mert erre rá lehet fogni... Vagy mert egy változékony beszállítói kör mellett extra feladat tartani egy viszonylag igényes paraméter-sort - mindegy, a vége ugyanaz.

  Mellesleg ugyanezen ok miatt kerülhet sokba az eredeti pótlása is, nem beszélve a "megrendelem/vagy megjön, vagy nem/vagy épen jön meg, vagy nem" ciklusról. Szóval ha kicsit is speciális cuccot rakott a vakuba a gyártó, sem nyerni, sem döntetlent elérni, sem kiszállni nem lehet:(. Én már az (amúgy gyönyörű, általános derítésre pompásan bevált  fényt adó) mennyezeti világításon is kiakadtam, mert a nyomorult drótlábú hálózati halogénizzók gyakori cseréje ha nem is ver agyon, de a lehúzás-érzést minden alkalommal csak erősíti. Főleg akkor, amikor már néhány tucat be- és kikapcsolás után durran el valamelyik. Szerencsém, hogy amit én "műteremként" használok, az inkább egy átlagos nappali, ergo nem szorulok semmi különösebb felszerelésre, de ettől még dühítő a dolog.

  Ha kell, akkor meg kell venni, vagy ki kell találni. hogy lehet megélni nélküle. Utóvégre nem egy ősidők óta alkalmazott segédeszköz, tehát nélkülözhető; kicsit macerásabb, de amíg a fejekben is van fény, van remény (nem dimmelhetó megvilágítással is lehet dolgozni!).

Előzmény: ^ocsi (28936)
Jahno Creative Commons License 2017.01.10 0 0 28937

Hoppá, 30 wattos normális E27 LED? Merrefelé találtad? 12-14 Watt felett nekem nem nagyon sikerült.

Előzmény: ^ocsi (28936)
^ocsi Creative Commons License 2017.01.10 0 0 28936

Köszönöm a kimeritő választ!

Amúgy ~30w/2000lumen ledes izzoban gondolkodtam, de ami szabályozható fényerejű, az nagyon drága, ezért elvetem az ötletet.

Homo mirabundus Creative Commons License 2017.01.09 0 0 28935

  Feltételezem, hogy a cserének szánt LED-es fényforrásra ezt írnák: "fénye megfelel egy kb. 150W-os hagyományos izzóénak". Ha a teljesítményfelvétele lenne ekkora, az nem Walimex-kategória, mellette már jóval kevesebb szerepe lehetne a villanócsőnek; ha ilyennel mennél a pályán, a túloldali szembejövőknek másnapig káprázna a szeme:).

 

  Amennyiben fizikailag kompatibilis a kettő, és valóban dimmelhető(?!), minden további nélkül cserélheted - ha más is a színhőmérséklete, nem számít, amennyiben a fotó készítésekor nem aktív (hiszen beállítófény...). Ha viszont nem kapcsolod ki előtte, előfordulhat, hogy némely színek érdekesek lesznek majd, de ez a kisebbik gond, ha egyáltalán az lenne.

  A másik zavart ugyanis a vetített fénysugár kúpja, pontosabban kúptalansága, még pontosabban a bevílágított terület kisebb volta és azon belül is az egyenetlen fényeloszlás okozhatja, mert ezeknél a fényforrásoknál pont azzal kell megküzdeni, hogy ne koncentráltan sugározzanak. Ráadásul a sugárzási szögek a dimmeléskor változni is fognak, normálisan csökkenő fényerőnél szűkülnek. Alapesetben a sugárzási feltételek kialakítását az izzó reflektorára bízzák, ugye...

  Ezzel még nincs vége a kompatibilitási gondoknak: nincs kőbe vésve, hogy ugyanolyan dimmelési beállításra ugyanaz lesz az eredmény, mint az eredeti izzónál. Valószínűleg el kell felejtened majd az eddigi aránypárokat, amikhez hozzászoktál.

  Tehát van esély arra, hogy a fényerő-arányokat tekintve becsapjon.

  Sztem egy próbát megér, ha nem jönne be, akkor sem szokott felesleges kiadás lenni egy ilyen "izzó".

Előzmény: ^ocsi (28934)
^ocsi Creative Commons License 2017.01.09 0 0 28934

Sziasztok!

 

Adott egy walimex pro vc400as vaku, a kérdésem az lenne, hogy a benne lévő 150w-os beallitoizzot ki szabad-e cserélni vele megegyező teljesítményű led-es dimmelheto izzóra?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Udv 

Péter 

atomizer Creative Commons License 2017.01.08 0 0 28933

Köszi a tippeket, most feltettem a vázra, és működött úgy, ahogy a vázat tegnap leraktam (single shot AF). A bizonytalanság a legrosszabb ebben, mert tegnap is ment a fotózás elején, aztán egy-egy képnél nem villant, végül már nem tudtam egyáltalán elvillantani. Csak kíváncsiság végett tettem rá egy YN-622 kioldóra, ott meg vígan üzemelt még utána is, hogy a vázon már nem.

Előzmény: nemethla (28932)
nemethla Creative Commons License 2017.01.07 0 0 28932

Tisztítsd meg a vaku érintkezőit. A II-esekkel gyakran van ilyen kommunikációs hiba. Ha az se segít, nézd meg a menüt, nem állítottad-e el ( flash disabled )

illetve jártam úgy, hogy követő af-el nem villant E-TTL-ben. Csak később jöttem rá, hogy ott joggal tette ezt.

 

Előzmény: atomizer (28931)
atomizer Creative Commons License 2017.01.06 0 0 28931

Sziasztok!

 

Tapasztalt már ilyet valaki? 580 exII nem villan el egy 5DII-n. Pilot gombra villan, a vakut egy YN622 triggerre téve villan (TTL-ben is), kommunikáció is megy a váz és a vaku között (váz menüjéből mód váltás, zoomolás), de ha a vázon van nem villan. Van egy YN vakum is, azt rátéve az 5DII-re elvillan.

Legtöbbször a vázon használom az 580 exII-t, először csak pár alkalommal nem villant, de most már egyáltalán nem. Ha meghibásodik, akkor a YN kioldóval sem kellene működjön, nem?

300eoss Creative Commons License 2017.01.06 0 0 28930

Jó lenne kipróbálni, 500 km oda-vissza a Mikrosat. De eddigi nyomozásom alapján az tűnik a legjobbnak ár-értékben. Amíg összefotózzuk az árát addig máshogy oldjuk meg a problémát.

Előzmény: gravir007 (28929)
gravir007 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 28929

Nem jóval erősebb, hanem sokszor erősebb a falshmob. De szerintem ha bemész a mikrostahoz biztos ki tudod próbálni

Előzmény: 300eoss (28914)
képfaragó Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28928

A Metz-é a nikon oldalán természetesen nincs fenn, ezek szerint valamit félreértettem.

Előzmény: 300eoss (28927)
300eoss Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28927

Fent van a nikon honlapján a metz használatija? Szupcsi

Előzmény: képfaragó (28926)
képfaragó Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28926

A Nikon leírások közzétételére nem vagy jogosult. Viszont a nikon.huoldalról a magyar nyelvű leírást bárki ingyenesen letöltheti.

Előzmény: 300eoss (28924)
titi51 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28925

Kösz előre is!

Előzmény: 300eoss (28924)
300eoss Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28924

Nemsokára megjön nekünk a Nikon változat a melóhelyre, sztem nem sokban tér el. Ha lesz magyarja, megosztom.

Előzmény: titi51 (28923)
titi51 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 28923

Igazad van , a Hama-nak van, de Ők csak annak adják ki , aki rajtuk keresztül vásárolt!

 

Tehát továbbra is keresem a Mecablitz 52-AF1 Olympus vaku magyar kezelésijét... hátha van valakinek...

Előzmény: nemethla (28917)
300eoss Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28922

Az árat jelentősen elnéztem... így már nem is annyira "olcsó".

Előzmény: 300eoss (28920)
tannoyfan Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28921

Szinkronkábellel valószínűleg elvillan, de hogy HSS (vagy SuperSync) lenne, az már erősen kérdéses. 

Előzmény: 300eoss (28920)
300eoss Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28920

Jól látom, hogy ez erősebb és olcsóbb mint a Flashmob 6? Gondolom ezt is elvillantja a YN-622 vagy egy 550EX. 

Előzmény: nemethla (28916)
Jahno Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28919

Mondjuk nem tudom, de én nekiláttam végignézni a menüket és nem volt egy űrtechnika, logikája ugyanaz, mint a többinek, csak mondjuk expókompenzációt vázról vagy almeüből állítod, más vakunál van tekerő vagy jobb/bal gomb.

Előzmény: titi51 (28918)
titi51 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28918

Kösz!

Nekem még menne a német-angol, de  a nejemnek , aki még a spanyolt is beszéli , a műszaki nyelv az halandzsa....

Előzmény: nemethla (28917)
nemethla Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28917
Előzmény: titi51 (28915)
nemethla Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28916

Godox félprofi, Canonra, igaz, hogy egy 600EX Canon árán, de komoly cucc.

http://www.godox.com/EN/Products_Camera_Flash_Witstro_AD360IIC_Powerfou&Portable_Flash.html

 

Előzmény: 300eoss (28911)
titi51 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28915

Mecablitz 52 AF-1 Olympus vakuhoz MAGYAR kezelési kellene....

300eoss Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28914

Az a rendszervaku szerintem nem is erősebb (az 550 az GN55 105mm-en a YN meg 60, de 200mm-en), a flsahmobig jutottam én is. Ez jó hír hogy a 622 elvillantja, olyanom van is. Jó lenne egy olyan táblázat, ami az 550EX-nek is van, hogy hogy alakul a kulcsszám a különböző záridőknél, így össze tudnám hasonlítani a teljesítményt. Ha jóval erősebb ez a flahmob6 mint az 550, akkor erősen elgondolkodnék rajta.

Előzmény: tannoyfan (28912)
Jahno Creative Commons License 2017.01.02 0 0 28913
Előzmény: 300eoss (28911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!