Uccu neki -bár nekem valahogy túl olcsónak tűnik, nagyjából a tízszerese(!) reálisabb lenne, kereskedői árrés és ÁFA nélkül-, ennyiért a hagyományos wolfram izzókat szokás árulni...
Vagy lehet, hogy a teljesítményfelvétel kivételével nem véletlenül nem adtak meg több adatot róluk? Egy próbát feltétlenül megér így is.
Iiiiigen, én is végigfutottam a kínálaton - és nem lelkesített az ajánlati lista. Akkor már inkább egy LED-panelre költenék, az legalább jó videóhoz is, de fotózáshoz az is csak kendácsolás, másrészt én nem videózom:). A dimmelhetőség megoldása nem kellene ennyibe kerüljön, mert tömegtermelésben gyártott impulzustechnikai szutyok-áramkörökről van szó, szvsz a speciális alkalmazási terület "jelentéktelen" nagyságú felhasználói igénye miatt marad drága. Vagy mert erre rá lehet fogni... Vagy mert egy változékony beszállítói kör mellett extra feladat tartani egy viszonylag igényes paraméter-sort - mindegy, a vége ugyanaz.
Mellesleg ugyanezen ok miatt kerülhet sokba az eredeti pótlása is, nem beszélve a "megrendelem/vagy megjön, vagy nem/vagy épen jön meg, vagy nem" ciklusról. Szóval ha kicsit is speciális cuccot rakott a vakuba a gyártó, sem nyerni, sem döntetlent elérni, sem kiszállni nem lehet:(. Én már az (amúgy gyönyörű, általános derítésre pompásan bevált fényt adó) mennyezeti világításon is kiakadtam, mert a nyomorult drótlábú hálózati halogénizzók gyakori cseréje ha nem is ver agyon, de a lehúzás-érzést minden alkalommal csak erősíti. Főleg akkor, amikor már néhány tucat be- és kikapcsolás után durran el valamelyik. Szerencsém, hogy amit én "műteremként" használok, az inkább egy átlagos nappali, ergo nem szorulok semmi különösebb felszerelésre, de ettől még dühítő a dolog.
Ha kell, akkor meg kell venni, vagy ki kell találni. hogy lehet megélni nélküle. Utóvégre nem egy ősidők óta alkalmazott segédeszköz, tehát nélkülözhető; kicsit macerásabb, de amíg a fejekben is van fény, van remény (nem dimmelhetó megvilágítással is lehet dolgozni!).
Feltételezem, hogy a cserének szánt LED-es fényforrásra ezt írnák: "fénye megfelel egy kb. 150W-os hagyományos izzóénak". Ha a teljesítményfelvétele lenne ekkora, az nem Walimex-kategória, mellette már jóval kevesebb szerepe lehetne a villanócsőnek; ha ilyennel mennél a pályán, a túloldali szembejövőknek másnapig káprázna a szeme:).
Amennyiben fizikailag kompatibilis a kettő, és valóban dimmelhető(?!), minden további nélkül cserélheted - ha más is a színhőmérséklete, nem számít, amennyiben a fotó készítésekor nem aktív (hiszen beállítófény...). Ha viszont nem kapcsolod ki előtte, előfordulhat, hogy némely színek érdekesek lesznek majd, de ez a kisebbik gond, ha egyáltalán az lenne.
A másik zavart ugyanis a vetített fénysugár kúpja, pontosabban kúptalansága, még pontosabban a bevílágított terület kisebb volta és azon belül is az egyenetlen fényeloszlás okozhatja, mert ezeknél a fényforrásoknál pont azzal kell megküzdeni, hogy ne koncentráltan sugározzanak. Ráadásul a sugárzási szögek a dimmeléskor változni is fognak, normálisan csökkenő fényerőnél szűkülnek. Alapesetben a sugárzási feltételek kialakítását az izzó reflektorára bízzák, ugye...
Ezzel még nincs vége a kompatibilitási gondoknak: nincs kőbe vésve, hogy ugyanolyan dimmelési beállításra ugyanaz lesz az eredmény, mint az eredeti izzónál. Valószínűleg el kell felejtened majd az eddigi aránypárokat, amikhez hozzászoktál.
Tehát van esély arra, hogy a fényerő-arányokat tekintve becsapjon.
Sztem egy próbát megér, ha nem jönne be, akkor sem szokott felesleges kiadás lenni egy ilyen "izzó".
Adott egy walimex pro vc400as vaku, a kérdésem az lenne, hogy a benne lévő 150w-os beallitoizzot ki szabad-e cserélni vele megegyező teljesítményű led-es dimmelheto izzóra?
Köszi a tippeket, most feltettem a vázra, és működött úgy, ahogy a vázat tegnap leraktam (single shot AF). A bizonytalanság a legrosszabb ebben, mert tegnap is ment a fotózás elején, aztán egy-egy képnél nem villant, végül már nem tudtam egyáltalán elvillantani. Csak kíváncsiság végett tettem rá egy YN-622 kioldóra, ott meg vígan üzemelt még utána is, hogy a vázon már nem.
Tisztítsd meg a vaku érintkezőit. A II-esekkel gyakran van ilyen kommunikációs hiba. Ha az se segít, nézd meg a menüt, nem állítottad-e el ( flash disabled )
illetve jártam úgy, hogy követő af-el nem villant E-TTL-ben. Csak később jöttem rá, hogy ott joggal tette ezt.
Tapasztalt már ilyet valaki? 580 exII nem villan el egy 5DII-n. Pilot gombra villan, a vakut egy YN622 triggerre téve villan (TTL-ben is), kommunikáció is megy a váz és a vaku között (váz menüjéből mód váltás, zoomolás), de ha a vázon van nem villan. Van egy YN vakum is, azt rátéve az 5DII-re elvillan.
Legtöbbször a vázon használom az 580 exII-t, először csak pár alkalommal nem villant, de most már egyáltalán nem. Ha meghibásodik, akkor a YN kioldóval sem kellene működjön, nem?
Jó lenne kipróbálni, 500 km oda-vissza a Mikrosat. De eddigi nyomozásom alapján az tűnik a legjobbnak ár-értékben. Amíg összefotózzuk az árát addig máshogy oldjuk meg a problémát.
Mondjuk nem tudom, de én nekiláttam végignézni a menüket és nem volt egy űrtechnika, logikája ugyanaz, mint a többinek, csak mondjuk expókompenzációt vázról vagy almeüből állítod, más vakunál van tekerő vagy jobb/bal gomb.
Az a rendszervaku szerintem nem is erősebb (az 550 az GN55 105mm-en a YN meg 60, de 200mm-en), a flsahmobig jutottam én is. Ez jó hír hogy a 622 elvillantja, olyanom van is. Jó lenne egy olyan táblázat, ami az 550EX-nek is van, hogy hogy alakul a kulcsszám a különböző záridőknél, így össze tudnám hasonlítani a teljesítményt. Ha jóval erősebb ez a flahmob6 mint az 550, akkor erősen elgondolkodnék rajta.
HSS módban mindegyik vakunak erősen visszaesik a fényteljesítménye, így egy nagyobbal sem leszel sokkal beljebb sajnos. Kicsiben esetleg egy Yongnuo YN685, nagyban talán egy Mikrosat-os Flash-Mob. Ez utóbbit is el tudod sütni a Yongnuo 622TX-el HSS módban, de csak szinkronkábellel. http://vaku.hu/tesztek/flashmob-hss-swing-kioldo-nelkul
Van valami tippetek olyan vakura, ami nagyobb teljesítményű egy 550EX rendszervakunál, és tudnám használni HSS módban szabadtéren? Szóba jöhet rendszervaku, stúdió vaku áramforrással, bármi, de árban azért nem tudok elszállni. Már folyamatos fényű lámpát is nézegetek kínomban.. A Canon 550EX amúgy elég jó, jól hangzik az 55-ös kulcsszám, de 1/1000-nél 35mm zoom állásban a GN:9 kicsit kevés...