Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2015.03.07 0 0 27832

Osztottam-szoroztam, végül úgy döntöttem, hogy építek portrévilágítást, ilyen fénycsövekkel: Sylvania Activa

photoagency Creative Commons License 2015.03.07 0 0 27831

Fekete-fehérhez, magas ISO-n jól használható :)

Előzmény: zohan (27826)
ph5.5 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 27830

Zoli, azt írják 80 feletti CRI-vel rendelkezik. Az lehet 81 és 99 is :)

Előzmény: futoz (27829)
futoz (X) 2015.03.06 0 0 27829

"széles színspektrumú"
A kérdés, hogy mennyire. 

Előzmény: zohan (27826)
sziwacs7 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 27828

Sziasztok!

Eladó egy Canon 580exII vaku. Hibátlan működés, tok talp megvan hozzá. Talán a doboza is.

ár 85e ft.

theana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 27827

Kihasználatlanság miatt eladó Metz 58 AF-1 vaku (Pentax/Samsung), doboza, papírjai már nincsenek meg, én is a fórumon vettem. Sn: 76397*

 

Elkelt.

Előzmény: theana (27818)
zohan Creative Commons License 2015.03.04 0 0 27826

Ez a világítási rendszer mennyire használható fotózáshoz?

 

http://www.dml-hungary.hu/index.php/hu/a-technologiarol

dmcdmc Creative Commons License 2015.03.02 0 0 27825

Sziasztok!

 

Nagyon szépen köszönöm mind a kettőtöknek a választ.

Érdekelne esetleg olyannak is a válasza, akinek esetleg Nikonnal is van tapasztalata.

Moris721 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 27824

Én az YN 500-as és a YN 568 között vaciláltam.Aztán a méret miatt az 500-as ra esett a választásom,a többi paraméter engem nem izgatott fel.Itthon,beltérben családra,szerintem tökéletes választás volt.

Előzmény: dmcdmc (27820)
WhiteShoes Creative Commons License 2015.02.27 0 0 27823

Hali. Nekem csak Yongnuo cuccaim vannak (RF-603 II, YN-560-TX és egyYN-560-III vaku, D3100-as géppel). Valamint volt még anno egy 460-II vakum. Igaz ezek manuális cuccok (nem is akartam TTL-t) viszont a minőségre és a megbízhatóságra sose volt panaszom. Szintén csak álltalános célra használom hobbi szinten, de nekem nagyon bejöttek. Ja, és mind az e-bay-ről van. :)

Előzmény: dmcdmc (27822)
dmcdmc Creative Commons License 2015.02.27 0 0 27822

szia! nagyábol általános használat. nem kell extrém dolgokban gondolkodni, pl nem makro, vagy sport fotózásra szeretném használni. inkább beltérben, akár nagyobb távolságban, de nem csak vázrol, hanem akár állványrol rádiozva is szeretném vezérelni.

azért gondolkozok már egy magasabb kategoriásban, hogy későbbiek folyamán több célt is kiszolgáljon számomra.

Előzmény: 1facsavar (27821)
1facsavar Creative Commons License 2015.02.27 0 0 27821

Talán a cél segítene az eszköz megítélésében?

Előzmény: dmcdmc (27820)
dmcdmc Creative Commons License 2015.02.27 0 0 27820

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni vaku vásárláshoz.

Három vakun gondolkozok:

Yongnuo YN-568EX I-TTL
Nikon SB900
Nikon SB910

Tudom, hogy most mindenki azt mondaná, hogy SB910-et vegyek.
Viszont árban nem abban gondolkodok, csak ha nagyon, de nagyon muszáj.

A yongnuo-ról hallottam sok jót, de rosszat is.
Az sb900-at használtan 80 00 körül tudnék venni, amiért viszont sokallom a pénzt, mert az sb910 pedig 109 ezer körül van szlovákiából újonnan...

Ezért vagyok tanácstalan, hogy mit veszítek, ha pl 50 körül költök egy yongnuora az sb900-al szemben, ami használtan 80 ezer, amit meg sokallok, ha az sb910-el szemben...

Szóval szerintetek egyáltalán mennyit ér az sb900, mivel tud többet az sb910, és mivel tud többet ezek, mint egy yongnuo?

Nézegettem a paramétereit, de némely dologban a yongnuo még veri is az sb910-t, pl a kulcsszám a yongnuo-nál 50, míg a 910-nél 48...

Köszönöm előre is a segítségeteket.

kalifakalifa Creative Commons License 2015.02.26 0 0 27819

Amity 820 TCZ vakuhoz keresek kézikönyvet, tud valaki segíteni?

Köszönöm

theana Creative Commons License 2015.02.22 0 0 27818

Kihasználatlanság miatt eladó Metz 58 AF-1 vaku (Pentax/Samsung), doboza, papírjai már nincsenek meg, én is a fórumon vettem. Sn: 76397*

Ár: 58.000 Ft

Kipróbálható Budapesten, Budaörsön, Érd környékén.

Mail publikus.

Előzmény: theana (27809)
Amarton Creative Commons License 2015.02.22 0 0 27817

Eladó a képeken látható studiovaku felszerelés.


Ami a csomag tartalma (ugyan az mint a Mikrosat oldalán a Basic Fapados Kit (2x 320Ws):

  • 2 db Mikrosat Basic 320 stúdióvaku
  • 2db alapreflektor
  • 2db 100cm-es áteresztő ernyő
  • 2db lámpaállvány
  • 2db 150W hallogén beállítóizzó
  • 2db hálózati kábel
  • 1db szinkron kábel
  • 1db hordtáska (75 x 25 x 25 cm)

Amit pluszban adok hozzá:

  • 2db 60x90-es Softbox
  • 1db 100cm-es reflex ernyő
  • 1db méhselytrács
  • 2db rádiós kioldó vevő
  • 1db rádióskioldó adó

Az egyik softbox van egy szakadás, ami ragasztó szalaggal volt leragasztva. A szallagot levettem, hogy a képen látható legyen.

 

Az ára 110 ezer Ft.

 

theana Creative Commons License 2015.02.22 0 0 27816

Eladó Metz Mecablitz 20 BC 6 analóg vaku.

Ár: 4000 Ft

Személyesen átvehető Budapesten, Budaörsön, Érd környékén.

Mail publikus.

 

Elkelt.

Előzmény: theana (27808)
raczno Creative Commons License 2015.02.21 0 0 27815

köszönöm az Eladónak a korrekt lebonyolítást!

 

szép fényeket: raczno

Előzmény: steve2464 (27814)
steve2464 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 27814

Üdv mindenkinek! Eladó Meike FC 100 körvaku! Makrózáshoz (is). Összesen ötször használtam,de mostanában nem makrózom. Minden tartozéka megvan,gyűrűk,doboz. Az ára 12.000ft, de ennyiért postázom is,ha Dunaújvárosban jársz,személyesen, 10.000ft-ért odaadom. Ezen kívül van egy Canon 10 EG fotós válltáskám is,ami 13.000ft. Ez is postával együtt,de személyesen 10.000ft. A táska hibátlan,és cserélhető fotós hátizsákra is,akár ráfizetéssel. A táska topikban részletesebben. E-mail    komla2@freemail.hu     Üdv.Elkelt! Köszönöm a figyelmet!

Előzmény: steve2464 (27786)
__Seth__ Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27813

Üdv!

Adott egy YN568EXII vaku ami egyet elvillant kis teljesítményen utána pedig elkezdett melegedni és test gombra sem villant el csak melegszik a feje. Először a piros led világított folyamatosan de nem villant, majd elkezdett a piros led villogni a végén már kirakta a hőmérőt is az lcd-re.

 

Melyik része hibásodhatott meg?

Korábban fotóztam vele vízcseppet ahol elég gyorsan kellett villania egymás után, akkor is úgy lett vége a fotózásnak, hogy felmelegedett, azóta most vettem elő először.

 

Mikrosat meg tudja javítani?

 

(YN500EX vaku ugyanazt a vízcsepp fotózást simán kibírta túlmelegedés nélkül)

black-e Creative Commons License 2015.02.18 0 0 27812

Sziasztok,

világításban profik tanácsát szeretném kérni. Canonra vásárolnék vakut, de nehéz a döntés. Árban nagyjából egyformák, de megbízhatóság és teljesítmény tapasztalatot szívesen vennék. Tehát használt 580ex ii vagy új yongnuo yn-600-rt. Egy összehasonlító teszt alapján azt már tudom, hogy a yongnuo egy rekesszel gyengébb 200-on,  mint a canon 600-asa (~16 vs 22) ugyan szolgáltatásban ugyanazok, na és rádiósok...

 

Canon 600-ra nincs keret, viszont jó lenne a vakut gépről vezérelni....

 

Szóval, ha valakinek lenne tapasztalati infója, kérem ne habozzon megosztani. (Akár E-Mailen is, publikus...) Előre is köszönöm...

 

romerj Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27811

Szia, egy kicsit lejjebb, a 27786 számú hozzászólásban azt hiszem, pont olyat hirdetnek, amit Te is keresel

Előzmény: raczno (27810)
raczno Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27810

szép estét Fórumlakók!

 

tanácsért és tapasztalatokért fordulok hozzátok...

makrózáshoz keresek a lencse elejére csíptethető villanó és világító valamit,

amit makró körvakunak neveznek...

 

ki használ ilyet? milyenek a tapasztalatok? melllik típust érdemes megvenni..

 

és ha esetleg valaki megválna a szekrényben porosodó holmijától...... :-)

 

köszi + szép fényeket: raczno

theana Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27809

Kihasználatlanság miatt eladó Metz 58 AF-1 vaku (Pentax), doboza, papírjai már nincsenek meg, én is a fórumon vettem. Sn: 76397*

Ár: 60.000 Ft

Kipróbálható Budapesten, Budaörsön, Érd környékén.

Mail publikus.

theana Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27808

Eladó Metz Mecablitz 20 BC 6 analóg vaku.

Ár: 4000 Ft

Személyesen átvehető Budapesten, Budaörsön, Érd környékén.

Mail publikus.

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27807

Hagyományos stúdió világítóeszközöket keresek, fresnel, kondenzor reflektorokat, kodasolt, stb.

Ímélben vagyok elérhető.

Sada1988 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27806

jaja 580EXII-ből több széria is volt  ez az első problémásabb aminek gömbös az alja utána jött a tüskés verzió az volt az újabb kicsit jobb volt de nagy fényformálokkal az is meglógosodott...

 

Teljes talp csere segít rajta.

 

Meg azért annyira ne sajnáld pl a pocket wizard megöli az IGBT-t benne ha remote hss modeba használod a yongnuos meg a pixel king is ugyanúgy megöli sajnos a sajátom is volt emiatt szervízbe és az ismerősi körben is ölt 580EXII-t yongnuo meg pocket wizard is ... 

600-asba meg már ezt javították legalább is lassan 1éve hajtom remote HSS-ben és kutya baja.

Előzmény: nemethla (27774)
yaxa Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27805

Gyári szám: OL 1112

yaxa Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27804

Keveset használt, nagyteljesítményű Canon Speedlite 540 EZ rendszervaku megkímélt állapotban, magyar nyelvű használati leírással együtt eladó.

 

Fontosabb tulajdonságai:

 

Kulcsszáma: 54 (ISO 100, 105mm)

A-TTL és TTL programozott vakuzás, kézi vakuzás. (Teljesítmény 1/1 - 1/128 között állítható).

Auto-zoom üzemmód: A használatban lévő objektív fókusztávolsága szerint automatikusan kerül beállításra).

Kézi zoom üzemmód: 20,28,35,50,70,80,105mm.

A beépített nagylátószögű előtét használatával a vaku kivilágítási szöge 18mm-es lencsékhez is megfelelő.

Stroboszkóp vakuzás: 31 lépésben beállítható frekvencia és villanás szám.

5 fókuszmezős AF segédfény.

Vaku expozíció korrekció: + - 3 fényérték.

Energiatakarékos funkció. (ES, használaton kívül 90 sec után "alvó állapotra" vált)

Áramforrások: 4db AA típusú elem, vagy akkumulátor.

Méretek: 80 x 138 x 112mm

Ára: 20000 Ft.

 

 

Súly: 405 gr.

derült ég Creative Commons License 2015.02.09 0 0 27803

Ha értenél egy kicsit hozzá, akkor nem kérdeznéd!

Előzmény: futoz (27801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!